Projekt apartament w domu panelu: od czego zacząć?

Zawartość:

Domy szkieletowe zajmują teraz lwią całkowitych zasobów mieszkaniowych naszego cierpliwość kraju. Udało nam się założyć panele w świeckich razy, tak, że więcej niż jedno pokolenie obywateli postsowieckich musiał zadowolić go w takiej obudowie (Chruszczow nie zaczynają powoli burzyć). I nawet dzisiaj nadal budować domy szkieletowe mają jednak bardziej nowoczesny układ. A jeśli multi-room apartamenty w prefabrykowanego domu jest w znacznym stopniu zadowoleni z jego mieszkańców, jest o mieszkania jednopokojowe nie można powiedzieć.

load...

Dlatego układ i konstrukcja to apartamenty z jedną sypialnią z domów prefabrykowanych dzisiaj większe znaczenie niż, na przykład, wnętrza pracowni projektowej w Chruszczowa lub projektowania jakiegokolwiek mieszkania z trzema sypialniami. I pomimo tego, że panel panel walka że planowanie (i obszar) apartamenty z jedną sypialnią w nich jest inny, istnieją wspólne cechy pracowni projektowej w dowolnej (starego lub nowego) domu panelu. W związku z tym, począwszy od rozwoju własnej koncepcji projektu, trzeba zacząć od ogólnych postulatów.

Ofiara: potrzebne i niepotrzebne rzeczy

Nie należy się niepokoić. Rzeź jest konieczne, aby wysłać tylko kilka rzeczy i być może niektóre z ich zwyczajów. Ale ta ofiara jest nadal konieczne: apartament z jedną sypialnią – sypialnia i pokój dzienny (w najlepszym wypadku), a następnie drugiego, i dzieci, i uczyć się w tym samym pomieszczeniu. Jak to wszystko łączy się do pokoju w końcu pozostał odpowiednią obudowę, a jej konstrukcja okazała się być nowoczesny i stylowy w tym samym czasie?

Musimy się poświęcić i zrobić listę rzeczy i przedmiotów, które są niezbędne, i tych, którzy mogą być opuszczone. Jeżeli jedno-pokojowe mieszkanie w domu panelu jest przeznaczony dla młodej rodziny, a potem w mieszkaniu koniecznie trzeba umieścić co najmniej cumowania dla rodziców, łóżeczko dziecięce, duża szafa, pralka, lodówka, minimalny zestaw mebli kuchennych i naczynia.

Tradycyjnie, niezbędne rzeczy, które można zamienić na mini-analogów lub wyjść z pokoju do kuchni (szafa wnękowa, przedpokój, etc.): TV, komputer, sprzęt fitness, toaletka, komoda. Nawiasem mówiąc, czasami można zrobić bez bolesnych wyrzeczeń, wystarczy wybrać mądrze wystarczającą mebli lub wyposażenia niszę w pomieszczeniu. Jednak jest z tym (podział na rzeczy konieczne i opcjonalne) jest konieczne, aby rozpocząć studio projektowe.

load...


Wybierz swój styl

Stylistic decyzja zrobić fundament aranżacji wnętrz. Jednak na mieszkanie w domu panelu to nie jest dla każdego stylu wnętrza. Absolutnie przeciwwskazane dla takich mieszkań klasycznych stylów, które są przeznaczone dla dużych przestrzeniach. A gdzie można umieścić meble masywne, wielowarstwowe zasłony lub wielkie lustra: nie w pałacu, wciąż zamieszkane.

Najbardziej odpowiednie style dla jednopokojowym mieszkaniu (w panelu i Chruszczow) – odmiany stylu country, minimalizm, a niektóre style etniczne. Fakt, że cały kraj stylu pochodzi z życia na wsi i były pierwotnie przeznaczone do rozwoju i rejestracji małych domów wiejskich. Dlatego jest ono właściwe w tych stylów „sztuczek”, aby pomóc zaoszczędzić przestrzeń życiową i technik, aby wizualnie zwiększyć przestrzeń. W szczególności wszelkich dekoracji wnętrz charakterystyczne światła „naturalne” kolory w stylu rustykalnym. Mianowicie, jest to szczególnie ważne dla pracowni projektowej.

Zaprojektowany w stylu minimalizmu – rozwiązanie, które spełnia nowoczesne trendy mody wnętrz. Na studia, to styl pasuje również doskonale: maksymalną funkcjonalność z minimalnego zestawu mebli. Maksymalna przestrzeń na uwolnienie właściwego planowania – nie jest to, że staramy się osiągnąć poprzez wymyślanie pracowni projektowej?

Układ

To jest ostatnia rzecz, którą musisz zdecydować, począwszy od projektu. Tutaj masz opcje nie tak dużo, ale nie zbyt mały. Po pierwsze, apartamenty z jedną sypialnią w domów prefabrykowanych posiada loggię, a czasami niszę. To sprawia, że ​​można zorganizować dodatkowy pokój lub pojedyncze obszaru funkcjonalnego.

Po drugie, kuchnia w nowoczesnych prefabrykowanych domów przyzwoita aby przekształcić go w osobnej sypialni lub przedszkola, a kuchnia w tym samym czasie, aby przejść do korytarza lub pomieszczenia do przechowywania. Po trzecie, Powierzchnia salonu pozwala także na zbudowanie dodatkowej ściany i obrócić jednopokojowe mieszkanie w dwupokojowym.

Faktycznie, dość duży obszar salonie – świetny początek do strefowego pracowni projektowej. Przeznaczenie pokoju – ulubiona metoda nowoczesnych projektantów wnętrz, więc dlaczego nie pójść za ich przykładem?

I jeszcze jedno, nie mniej modne Plan opcja (przebudowa) – transformacja jednopokojowym mieszkaniu w studio. Jednak takie zmiany wymagają demontażu ściany i, co do zasady, harmonizacji procesu przez odpowiednie władze.

Tak więc, będąc właścicielem jednopokojowym mieszkaniu w domu panelu, a poczęcie nowego projektu, że większość mieszkań, trzeba rozpocząć z adresowania trzy główne zagadnienia:

  • Wybór przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów mebli
  • Wybór stylu wnętrza,
  • Wybór funkcji rozkład mieszkania.

A następnie przystąpić do samego projektu i zawarte w życiu projektu. Udane przedsięwzięcie!

load...