Program szkolenia różni się od zestawu ćwiczeń

Zawartość

Kolorowych magazynów kupują? To prawie wszystkie z nich może spełnić szczególny zestaw ćwiczeń zwanych dumne słowa „Program szkoleniowy”. A trenerzy pytania w duchu „powiedz mi, jak ją zbudować i to” pewność, zapytać. I bardzo zaskoczony, a nawet urażony, kiedy poznaje pewne ogólniki na temat zasad szkolenia, a nie w pośpiechu, aby malować wiele podejść, wiele powtórzeń i co z niektórych ćwiczeń wagowych. To dlatego, że w rzeczywistości, aby napisać program szkolenia korespondencja bardzo trudne. A jeśli wziąć bardzo ostrą wersję rzeczywistości – jest to niemożliwe.

load...

[Powrót do spisu treści]

Zdolność do poczynienia postępów, częste zmiany ruchu i innych cech

Jak widzisz siebie postęp w szkoleniu? Liczba spadła kg ciężaru własnego? Gratulacje, zrobiliśmy duży krok na drodze do stania się kolejną ofiarą oszustwa z programów internetowych. Najprawdopodobniej można zaprosić każdy dowolny zestaw ćwiczeń i nawet nie czuję, że to jest złe.

Wielu początkujących użyć programu ćwiczeń w domu z czasopism lub z blogów. I słuchając „guru”, którzy zalecają zmianę programu ćwiczeń dla początkujących, co 1-2 tygodnie. Niektóre czasopisma cud sprawności nawet tygodniowy program treningu siłowego dla publiczności. Co mogę powiedzieć? Nie jesteś zobowiązany do pośpiechu i wymyślać nowe ruchy, które nie mają wystarczająco dużo postępów w starych. Spacer w sprawie ogólnych przepisów początkujących treningu, wszystko stało się jasne.

[Powrót do spisu treści]

Celem programu ćwiczeń dla początkujących – RPT

Dobre plany oznaczać, że zanim dysk sztangę i zrobić makijaż podstawy odmowy powinny … nauczyć się poruszać. Endurance, wzrost siły w prostych ćwiczeń z własnej masy ciała i dobrego amplitudy ich wykonania – to dobry „rezerwa” dla długiego i zdrowego przyszłości w sprawności siły.

load...

Średnio podstawowym ćwiczeniem program-PFD jest przeznaczony dla 4-6 tygodni. W tym czasie w stanie zarobić wystarczającą wytrzymałość na szkolenia w trybie zasilania i nauczyć się przysadzista, rzuca, push-up z pożądanej amplitudy. Czasami, aby osiągnąć ten wymaga kilku miesięcy. Ale nie więcej – tak szybko, jak się łatwo ze względu na ruch bez wagi, można pobiegać przez 20 minut, w dalszym ciągu kontynuować RPT nie ma specjalnego znaczenia. Bardziej skomplikowane, dodać masę i stopniowo włączyć podstawy.

[Powrót do spisu treści]

Jeśli celem programu ćwiczeń dla początkujących – pompowanie mięśni

Gdy celem jest wzmocnienie mięśni i sprawiają, że kształt ciała „na krótko”, nie może być 2 sytuacje:

  • Już jesteś w dobrej formie fizycznej, robi gimnastyka, taniec, pływanie, joga, udał się do treningu grupowego, a „gruczoły” doszliśmy do poprawy napięcia mięśniowego i zdobyć siłę. Następnie program może być zaprojektowany przez 8-10 tygodni, aż można stopniowo dodawać masę z treningu na trening. Gdy skala progresji stop, przejść do innego programu.
  • Ciebie szczupła z natury lub po prostu bardzo utalentowanym do treningu siłowego, a widząc cię, trener napisałeś program średniego szczebla, ignorując takie cele jak zwiększenie wytrzymałości, wzmocnienie czas kora i operacyjną PFD. W tym przypadku, powinieneś pozostać na tym programie do 12 tygodni, podczas gdy odpracować sprzętu i przejść przez pierwszy progresji liniowej.

Dlaczego nie ma powodu, aby częściej zmieniać ćwiczenia? Twój organizm potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowej mechaniki opanować technikę i dostosować się do badań metabolizmu. Podstawowym adaptacja, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest „sprawiają, że ciało spalić tłuszcz wolniej”, a pozwoli Ci uniknąć kontuzji i przetrenowania. Więc po prostu nie spiesz się.

[Powrót do spisu treści]

Osobowości Factor lub gdy trener nie jest w porządku

Pod wieloma względami, „ćwiczenia zestawy” są generowane i autokary. Albo raczej – ich niechęć do nauki i rozwoju. Najprawdopodobniej masz zestaw jeśli zidentyfikowanie w swoim trenerem jednego z następujących znaków.

Czasami osobisty trener na fitness kupuje opinie o sobie na popularnych zasobów, książki promujące witryny dla profesjonalistów i jest prawie na pierwszej stronie każdego wyszukiwania w Internecie. Ale w ten sposób, że nie staje się lepszy. Nawet jeśli opinie o osobistym trenerem najbardziej optymistyczne, Nie zadzieraj z:

  • „gwiazda szkolnej dyskotece” – zwykle kobiety (ale istnieją faceci są po prostu mniej), zrobi wszystko dla siebie. Jest to szczerze podziwiam jego znakomitą technikę i przysiad ze znudzonym spojrzeniem na gadżet, gdy stajesz się squat. Zaniedbania i obojętność wobec klienta, a także dużą wagę do własnej osoby, co do zasady, wciąż bardzo skromne, jeśli nie występuje, wyniki;
  • „trener Mistrzów” – mężczyzna, w żadnym nie chcą zrozumieć, że nie chcą uprawiać sport, a chcesz – do sprawności, czyli stać się zdrowsze, silniejsze i bardziej odporne, a nie umieszczać niczego w życiu na ołtarzu sporcie wyniki. Z Champions trenerów ma sens pracować tylko jeśli masz plany, przynajmniej sportową karierę. A jeśli masz obiektywnych danych do wybranego sportu;
  • „SWEETHEART” – postać zawsze uśmiechnięty, zna imiona wszystkich swoich dzieci i psów, a nawet człowieka bossem. Ale on (ona) nigdy nie będzie motywować do coraz lepiej, żeby go (ją) najczęściej nie jest opłacalna, aby opuścić strefę komfortu. Człowiek dąży do przebaczenia, pokoju na świecie i najwyższej możliwej sprzedaży;
  • „uczeń” – trener i prawda wczoraj student może być sportowcem-ogranicznik. Ale jego trening przypominają to, co zrobiliśmy w biegu części treningu. Niezależnie od warstwy klienta i jego cel. Uczeń po prostu nic nie wiem. I dowiedzieć się, na ogół, nie będzie.

Jak rozpoznać te znaki? To bardzo proste – idź do wykonywania prób, towarzysko, a ty od razu zrozumieć, czy trener fitness dla swoich gości.

Mówią, wystarczy napisać program. Ale wygląda to tak, tylko wtedy, gdy zamiast programu do wysyłania wszystkich planów treningowych próbki i listy ćwiczeń. Poziom intensywności trzeba jeszcze nad sobą, ponieważ w celu zachowania zdrowia pierwszego programu lepiej nie oszczędzać. Z biegiem czasu będzie zrozumieć, jak działa organizm i można regulować obciążenie na własną rękę.

Elena Selivanova

load...