Profilaktyka żylaków w domu: leczenie żylaków + Video

Trudno być szczęśliwy i radosny, kiedy nogi męczą nawet po niewielkiej odległości i tępy ból w łydce nie spać w nocy. Powodem tego jest często żylaki spowodowane przez zmiany w strukturze naczyń krwionośnych i zaburzenia przepływu krwi. Uruchomić choroby i nie wprowadzają sytuację przed zabiegiem operacyjnym, to jest niezbędne w celu zapobieżenia utracie ściany naczynia. Jednym z dostępnych sposobów – profilaktyka żylaków w domu usloviyah.Oglavlenie:

load...

Kto potrzebuje środków zapobiegawczych

Jak wiadomo, żylaki w ostatnich etapach praktycznie nieuleczalne. Zmiany w naczyniach krwionośnych prowadzące do destrukcji i deformacji tkanek w okolicy: skóra ciemnieje, pokryte niebieskawym wstrząsami, brzydkie elementy wystające pigmentowane, pojawiają się owrzodzenia niegojących. Estetyczne obawy poziomu początkowego, wyrasta na zagrożenie dla zdrowia.

Dlatego na pierwsze „dzwony” powinno odnosić się do phlebologist. Wraz z recept zapobieganie żylaki na nogach powinny być prowadzone na własną rękę wspierać naczynia w normalnym stanie. Dla kogo jest to prawda?

Piękno i zdrowie stóp, dany nam od urodzenia, jest konieczne, aby utrzymać regularne ćwiczenia i starannego tendencję

W obszarze ryzyka upadku ludzi, którzy są zagrożone przez chorobę jednego z następujących powodów:

 • Predyspozycją genetyczną;
 • Obciążenia

 • Związane z działalnością zawodową;
 • Złych nawyków, które prowadzą do nadwagi i chorób układu pokarmowego.

W zależności od przyczyn i środków zapobiegawczych budowy – od diety, aby ustabilizować specjalne ćwiczenia.

load...

Wybierz metodę zapobiegania

Jeśli zauważysz na nogach (noga była pierwsza cierpi na żylaki), powiększone niebieskie żyłki wystające pod skórą lub w twojej rodzinie, wielu obliczu tego samego problemu, zawsze zaangażowany w prewencji. Oczywiście, szeroka gama środków doprowadzi do lepszego wyniku.

Piękne nogi

Zrównoważona dieta

Wybór zdrowej żywności do gotowania oraz ustawienie ścisłej diecie jest konieczna z dwóch powodów:

 • Normalizacji masy ciała i zmniejszenia obciążenia ramion;
 • Do leczenia chorób związanych z żylaków.

Substancje zawarte w produktach pochodzenia roślinnego, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i elastyczne. Nieźle, jeśli dieta będzie uczestniczyć warzywa o dużej zawartości błonnika – kapusta i brokuły, pomidory, ogórki, buraki, marchew, jabłka. Spróbuj dodać otręby żywności, orzechy, oliwa z oliwek. Warzywa i owoce są nie tylko nasycone witamin, ale także poprawiają krążenie krwi.

Gdy nadwagę, przynajmniej czasowo powinni unikać białego chleba, ciasta, słodycze, gazowane napoje. Konieczne jest wyeliminowanie nic zawierający znaczne ilości cukru. Nie koliduje z krótkim diety warzywnej.

Dokładnie przemyśleć swoją dietę: Być może nadszedł czas, aby wymienić niektóre z bardziej użytecznych produktów

Prawidłowe szafa

Jeśli pojawiły się problemy zdrowotne lub mieć predyspozycje do żylaków, będzie musiał zmienić nie tylko styl życia, ale także ubrania. Więcej starannie wybierz buty – stylowy wygląd musi być połączona z wygodą. Unikaj butów i buty na wysokich obcasach, tworząc dodatkowe nogi ciężarem, wysokość 4 cm jest maksymalna. Baleriny i brak wkładki ortopedyczne są również szkodliwe, gdyż powoduje zastój krwi i towarzyszy rozwój glina.

Unikaj syntetycznych i rajstopy dokręceniu kupić specjalny odzieży uciskowej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów produkuje go wspiera mięśnie i naczynia krwionośne, bez ich wyciskanie, pozwala skórze oddychać. Unikać tanie imitacje i jej analogi, bardzo wysokiej jakości rajstopy lub pończochy można kupić w sklepie z drogerii lub specjalności. Należy zwrócić uwagę na produkty pod markami VENOTEKS, SIGVARIS, Orto, Relaxsan, MEDI.

0. Wybierz kompresję protivovarikoznye, rajstopy profilaktycznych i leczniczych – Ta informacja jest zazwyczaj podany na

Zdrowie i upiększające

Gdy mówimy o poważnych chorób, ważne jest, aby rozważyć czegokolwiek, w tym codziennej higieny. Nawet jeśli jesteś zmęczony, uzyskać czas i wysiłek w celu utrzymania czystości nogi:

  • regularnie myć nogi ciepłą wodą z mydłem; Zastosowanie
  • Douches do hartowania, na przemian ciepłą i zimną wodą;
  • Przetrzeć skórę stóp ziołowe napary z pokrzywy, glistnika, sukcesji, dziurawca;
  • Codziennie skarpetki zmianę i czyste buty.

  Niezależne eksperymenty z kremów i balsamów terapeutycznych może spowodować odwrotny skutek, więc przed zakupem żadnych środków z żylaków skonsultować phlebologist.

  5. Zawiera w swoim tygodniowym harmonogramem użyteczne i przyjemne zabiegi spa

  Specjalne szkolenia i ćwiczenia

  Jeśli czujesz, że codzienna aktywność fizyczna jest wystarczająco ćwiczenia nóg, jesteś w błędzie. Ten sam rodzaj ruchu, zwłaszcza te związane z działalnością zawodową, jak i dłuższy pobyt w siedzącej lub stojącej w jednym miejscu, aby zwiększyć obciążenie naczyń krwionośnych, dlatego też zwiększa ryzyko wystąpienia żylaków. Wzmocnienie żyły, poprawia ich dźwięk może być tylko zestaw specjalnych ćwiczeń lub niektórych sportów.

  Idealnym rozwiązaniem dla punktu widzenia zapobiegawczego, jest pływanie. Jeśli chcesz to zrobić w tym samym czasie korygowania sylwetki, wybrać aerobik w wodzie. Sporty ekstremalne (np nartostrada) lepiej jest wolą szybki marsz czy jazda na nartach w lesie zimą.

  1. Szkolenie w basenie – nie tylko w profilaktyce żylaków, ale także wellness sesje dla wszystkich

  Zestaw ćwiczeń żylaki

  Oto kilka prostych ćwiczeń, które można wykonać na codzień w dogodnym czasie. Nie jest wymagany specjalny sprzęt sportowy i sprzęt do ćwiczeń.

  • Stojąc 25-30 razy wolniej rosną na palcach, starając się utrzymać równowagę i powoli schodzą;
  • Oddech – wspiąć się na palce jednocześnie wyciągając ręce do góry, odcinek, zatrzymać na chwilę w tej pozycji, wydech – zejść, niosąc dłonie przez strony;
  • W pozycji leżącej – energicznie, najlepiej jak krętego urojone pedał rowerowy;
  • Leżącego na podłodze i ramiona blisko podłogi dla wygody, unieś nogi do góry i skręcić nogi w różnych kierunkach na przemian;
  • W tej samej pozycji, dokręcić kolano jednej nogi do klatki piersiowej, a następnie podnieś nogi i powoli, z opóźnieniem, dolny do pozycji wyjściowej, to samo z drugą nogą;
  • Gładką kopnięcie nogami w pozycji leżącej na boku.

  Oczywiście, za pomocą ćwiczeń dla zapobiegania żylaki nie będzie w stanie poradzić sobie z chorobą, ale aby zapobiec jego wystąpieniu lub łagodzenia stanu chorobowego codzienne ćwiczenia są niezbędne.

  8. Ciąża – nie jest to powód, aby unikać ćwiczeń, a jednym z powodów, robią

  Jak zmniejszenie ryzyka zachorowania żylaki w ciąży

  Ładna okres prowadzenia dziecka towarzyszy nadmierne obciążenia na nogach. Okres wzrostu płodu w drugiej połowie masy wzrasta odpowiednio, ma to wpływ na żyły. Aby ciąża nie powoduje żylaki, flebologów eksperci radzą, aby przeprowadzać proste, ale skuteczne zalecenia:

  • Starannie rozważyć wybór buty – najlepiej niskim stabilnym obcasie, wkładki ortopedyczne, firmy lecz niezbyt ciasno kostki;
  • Kupić specjalne rzeczy dla kobiet w ciąży – wspieranie brzuchu spodnie i kombinezony, pończochy uciskowe, pończochy i skarpety medyczne;
  • Wykonywać ćwiczenia światła dla zdrowia nogę, w celu uniknięcia zwiększonego obciążenia;
  • Regularne pływanie, spacery na świeżym powietrzu;
  • Dozowania ilości płynów, unikać obrzęk.

  Jeśli zauważysz zmiany w stan żył, należy skontaktować phlebologist. Zaobserwowano, że z uwagi na zapobieganie żylaków u kobiet w ciąży, zmniejsza ryzyko rozwoju choroby, która może mieć poważne konsekwencje i po porodzie.

  Wideo: profilaktyka i ćwiczenia żylaki

  Zapominamy, że ostrzec choroba jest zawsze łatwiej, niż je leczyć. Pamiętaj profilaktykę – i wtedy twoje nogi będą zdrowe i dobre samopoczucie – piękne.

 • load...