Procesy produkcji kalafiora

Zawartość:

Kalafior – roczny rodziny kapusta warzyw roślin. Ojczyzna – Morza Śródziemnego, powszechne w Europie Zachodniej i Północnej. Rosyjski kalafior importowane z Europy w 18 wieku, jest uprawiana powszechnie w małych ilościach. Ceniona za swój wczesności i smaku i niezbyt skomplikowanej pielęgnacji. W jedzenia spożytego głowy (kwiatostan zmodyfikowane) rośliny, które zawierają wiele witamin i soli mineralnych. Bardzo przydatna w użyciu kalafiora w chorobach przewodu pokarmowego i układu krążenia.

load...

System korzeniowy kalafiora znajduje się blisko powierzchni gleby i opracowany gorszy niż systemu korzeniowego kapusty. Po wytworzeniu rozety liści tworzy kwiatostan 25-30 ma postać gęstej zielonej głowy, żółtej, białej lub fioletowy. W ogóle, kalafior rosnąć bardziej wymagający niż inne rodzaje kapusty. To jest bardzo wrażliwy na niekorzystne warunki i opieki, ale na ogół nie wymagających wysokiej temperatury, ale jest mniej odporne na niskie temperatury niż sam kapusty. Przy długotrwałym narażeniu wzrostu roślin jest spowolnione, a głowica wykorzystywane w przemyśle spożywczym tworzą małe. Optymalna temperatura dla powstawania gęstej i dużą głowę – 15-20 ° C.

Przy temperaturach powyżej 25 stopni powstają płytkie i luźne głowy, szczególnie gdy niewystarczające w tym czasie podlewania. Oprócz temperatury otoczenia, kalafior wymagających warunków oświetleniowych, szczególnie w uprawie sadzonek. Jeśli chodzi o długich roślin dziennych przyspiesza powstawanie głowach, ale w przyszłości będzie ich pędy izrastanie i kwitnące powstają.

Sztuczne stworzenie warunków obcięty długość dnia prowadzi do powstania gęstej głowicy i zapobiega tworzeniu się pędów kwiatowych.

Wszystkich kalafior kapusta najwybredniejsze do składu gleby, jej żyzności. Zapotrzebowanie na składniki odżywcze jej dwa razy wyższa niż biały. Oprócz podstawowych stosowania nawozów mineralnych i organicznych, że pilnie potrzebne doprowadzania manganu, magnezu, boru i molibden. Z braku pierwiastków śladowych obserwowanych niedorozwój głowach pustych łodyg, liści i zdeformowane głowice sami zwykle gnić.

load...

Obecnie strefowego około 10 odmian kalafiorów. Wczesnego dojrzewania (okres wegetacji – 85-100 dni) – Movir 74 (odpowiednia do konserwowania) wczesnego Gribovskaya 1355 śniegu. Średni wcześnie (okres wegetacji – 95-120 dni) – wewnętrzna (nadaje się do konserw), Warszawa konserwowego i gwarancji. Późno dojrzewające (okres wegetatywny – 175-230 dni) – 679 Adler zima, wiosna i Soczi.


Powrót do spisu treści

Kalafior: uprawa sadzonek

Kalafior warunki uprawy i pielęgnacji są prawie takie same jak do uprawy sadzonek kapusty. Nasiona wysiewa się na wczesnych odmian sadzonek skrzynek instalowanych w ogrzewanych szklarniach lub innych ogrzewanych pomieszczeniach. Każde pudełko sadzonka zużywa około 2-3 g przygotowanego do wysiewu nasion. Zaleca się, aby wytwarzać namaczanie nasion, do których są umieszczone w woreczku z gazy wypełnionej objętości 0,5 i moczy się w czystej wodzie w temperaturze pokojowej przez 10-12 godzin. Zwilżoną glebę przed zasiewem i siew prowadzi się do głębokości nie większej niż 1 cm. Po zaszczepieniu siewu mulczowej cienką warstwę piasku.

Około dwa tygodnie po wschodach jest prowadzone sadzonki szermierki. Sadzonki najwcześniej czasowe sadzenia w doniczkach hodowano torfowej próchnicy. Sadzonki później okresy mogą być uprawiane i bezgorshechnym sposób. Aby to zrobić, sadzonki zanurzyć się próchnica gleb torfowych cieplarnianych klombów lub doniczkowa.

W tworzeniu 2-3 prawdziwych liści przeprowadzonej nawożenia roślin z zastosowaniem roztworu azotanu potasu lub amonu, który jest rozcieńczony w wiadrze wody 5 g amoniaku i 15 g azotanu potasu. Przy formowaniu roślin 3-4 liści nawóz dolistny przeprowadza się poprzez rozpylanie roztworu kwasu borowego i kwasu molibdenowego amonu (2 g w 10 litrach wody). Sadzonki podlewane rzadko, ale obficie, po podlaniu przewietrzenia pomieszczenia. Około dwóch tygodni przed sadzeniem w otwartym terenie przeprowadzić stopniowe twardnienie sadzonki, rośliny przyzwyczajasz się do temperatury panującej na zewnątrz. Sadzonki gotowe do sadzenia w wieku 45-50 dni. W tym czasie rośliny muszą mieć co najmniej 4-5 liści.


Powrót do spisu treści

Rośnie kalafior w otwartym polu

Niezależnie od sposobu lądowania nie zapominać, że kalafior rzucony na miejscu po takich prekursorów jak rośliny strączkowe i roślin okopowych, cebuli, ziemniaków wczesnych i wczesnych odmian ogórka. Przy uprawie w kulturze jako re kalafior umieszczone po zielonych roślin wcześnie podzimnih i korzeni roślin.

Pod wiosną i latem rośnie kalafior gleba jest przygotowana na jesieni. Po zebraniu poprzedniego zbioru plonu ostrożnie dodaje motykę na głębokości 6-10 cm. Następnie przekopanym części, wprowadzenie 1 tys 7-8 kg nawozu lub kompostu torfonavoznogo, pod warunkiem, że nie są prawidłowe pod prekursorów. Na wiosnę, przed sadzeniem w glebie wytwarzania nawozów (azotan amonu – 30 g, chlorek potasu – 20 g do 50 g na 1 superfosfatu kw.) I jej ponowne wykopanych dokładnie sypkich grudek.

Sadzonki sadzi się na początku programu kalafior 70h25 cm, w połowie. – 70h30 cm Czasami nawy uczynić go bardziej wąskie (50-60 cm), a odległość w szeregach szerszym (40-45 cm). Podczas przesadzania sadzonek do każdej studzienki dodać szczyptę popiołu, ostrożnie mieszając go z ziemią. Następnie w dołku 1 litrem wody, po czym rośliny są uprawiane. Po wysiadania sadzonek podlewane regularnie w celu dostosowania go do serwisu. Tydzień później, martwe rośliny są zastępowane nowymi.

Lądowanie odbyło nasiona w otwartym terenie do głębokości 1 cm. Północna zwykle wykonywane uprzednio namoczone nasiona. Jeżeli pierwszy liść rośliny są rozcieńczona i pozostawić między nimi 15-20 cm (pomiędzy rzędami 70 cm szerokości) i 35-40 (odstępów rzędów 50-60 cm szerokości). Dalsza opieka do sadzenia taka sama jak pielęgnacji sadzonek.

Na uprawę prowadzi się z co najmniej 5-6 irygacji (nie mniej niż 30 litrów / metr kwadratowy). Koniecznością, zwłaszcza podczas tworzenia głów, jest poluzowanie gleby, który odbywa się po każdym podlewaniu lub deszczu. Pielęgnacja jest przetwarzanie między rzędami i roślin Hilling. Jeśli jest to konieczne, nawożenie zakończeniu nawozu mineralnego.

Rosnąć pełny plon obowiązkowo spędzić pritenenie głowy kalafior w okresie intensywnej formacji. Ponadto, dwie górne wiązać płyty na głowę lub zagięć ostro. Odbywa się to tak, że głowa nie rozpada się, a zachowała swój kolor.


Powrót do spisu treści

Tajemnice zbioru

Właściwa pielęgnacja – to nie tylko rośnie, ale także właściwy zbiorów. Szef kalafior zbierane po osiągnięciu wystarczającej wielkości. C 1 tys lądowań zbierane 2 lub więcej kilogramów głowy. Odciąć głowę 3-4 rozety liści. Rośliny, które nie udało się dojrzeć przed upływem terminu zbioru, wyciągnął z korzeniami i wykorzystywane do ich hodowli. Aby to zrobić, muszą mieć średnicę głowicy około 5 cm i co najmniej 20 liści.

Hodowli, są one umieszczone w usunięte biopaliw ogrzewanych szklarniach lub szklarni przez umieszczenie 1 M 35-40 roślin. Rośliny są następnie zamykane osłony matę czarnej folii i utrzymuje się w szklarni w temperaturze 5 ° C. Szklarni, jak chłodzenie, trociny i inne izolowane pomocą prowizorycznych. Oczyścić taką zbiory w grudniu lub styczniu.

Doraschivat szef kalafior może być również w piwnicach lub piwnicach. W tym przypadku, rośliny wiążą i wisiał w górę na korzeniach krata. Na koniec procesu masowego chowu kalafiora głowy osiągnie 0,5 kg, a średnica – 15-20 cm.

To wszystkie tajemnice – nic skomplikowanego.

Głowice kalafior są stosowane w żywności w świeże, gotowane, smażone. Są one również marynowane, stosowany do zup, zapiekanek, dań i sałatek.

load...