Problemy ze skórą – inteligentna decyzja

Zawartość:

Oczy – zwierciadłem duszy, mówi mądrość ludowa. A co jest skóra twarzy? Z tego powodu, to jest mądrość milczenia. Ale lekarze obsługujących głos – dermatologów. Twierdzą oni, że skóra twarzy jest zwierciadłem obecnym stanie zdrowia człowieka. A w szczególności – praca wszystkich narządów wewnętrznych, bez wyjątku. A więc problem ze skórą są dalekie od bycia tylko estetyczny charakter.

load...

Każdy problem jest wyraźne wskazanie, że w organizmie człowieka mają tego czy innego problemu. Praktycznie każda choroba pozostawia ślad na daną osobę w stan skóry – zmienić jeden lub drugi z jego ziemi, a czasami zmiany rodzaju skóry całkowicie. Nie będziemy rozmawiać o takich problemach jak trądzik, itp, chociaż są też niczym więcej niż choroby. Będziemy mówić o poważniejszych przypadkach, które muszą jak najszybciej wizytę do lekarza – dermatolog, a jeśli to konieczne – i innych wąskich specjalistów.

Bardzo często w naszym szaleńczym tempem współczesnego życia, ludzie po prostu nie zwracają uwagi na to, ich zdaniem, małe rzeczy. I to na próżno, ponieważ każda choroba o wiele łatwiejsza do leczenia, jeśli jest zdiagnozowana w odpowiednim czasie. I za opóźnienie może być zbyt wysoka cena do zapłacenia.

Wysypki Furunkuleznye

Bardzo często ludzie mają do czynienia z sytuacją, w której wcześniej zupełnie zdrowa skóra twarzy zaczyna intensywnie pokryte wysypki ropnych, a nawet sprowadza. Przyczyn tego zjawiska może być kilka, a wszystkie one wymagają leczenia. Spójrzmy na nich:

  • Zaburzenia hormonalne w organizmie

Wiele kobiet skarży się, że takie erupcje występują częściej przed rozpoczęciem miesiączki. Oczywiście, możliwe jest tolerować tę sytuację, kilka dni w miesiącu nękanie zapasów węgielnego maty i ołówek.

load...

Jednak w żadnym wypadku nie należy zapominać, że problem jest nie tylko estetyczny charakter. Najczęściej zjawisko to występuje w przypadku, gdy istnieje zakłócenie normalnego funkcjonowania układu hormonalnego, co powoduje zmiany hormonalne w organizmie kobiety.

A zaburzenia hormonalne mogą powodować bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia kobiet – czyli zaniku cyklu miesiączkowego oraz różnych chorób narządów wewnętrznych, a nawet niepłodności. Perspektywa może zachwycać wyjątkiem masochistów. I zapobiec tym powikłaniom jest całkiem możliwe, jeśli czas szukać pomocy medycznej.

  • Naruszenie jelita

Jeśli przejść testy, których wyniki wykazały, że poziom hormonów, że wszystko jest w porządku, należy zwrócić szczególną uwagę na stan jelit. Rozważ swoje zdrowie – nie, czy występują bóle w regionie jelit, regularne Czy masz krzesło lub zaparcia występują, jeśli biegunka jest nieuzasadnione? Bardzo często jest to naruszenie normalnego funkcjonowania jelit jest przyczyną ropiejące rany na skórze. I w takim przypadku lokalizacja uszkodzeń bardziej rozległe – nie jest ograniczony tylko do skóry.

Najprawdopodobniej lekarz przepisze szereg badań i testów w celu ustalenia stanu mikroflory jelitowej. Jeśli to konieczne, lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Ale także należy zacząć działać. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić – to przemyśleć swoją dietę. Wyeliminowanie wszystkich tłustych, pikantnych i słonych pokarmów, alkoholu, napojów gazowanych i kofeinę. Ale produkty bogate w błonnik, spadnie na odpowiedni moment jako mleczarni.

Rumień

Zaczerwienienie skóry – problem znany wielu ludzi. Zgodnie z ogólną zasadą, a od tego zjawiska, jak większość ludzi oddalenie uciążliwości. Jednak w ten sposób nie jest wcale niemożliwe, ponieważ zaczerwienienie skóry może wskazywać na różne zaburzenia w organizmie, czasem dość poważny.

Poziom czerwonych krwinek we krwi w dużym stopniu determinuje kolor skóry, zwłaszcza skóry twarzy. Kolor czerwonawy często pojawia się właśnie wtedy, gdy ten poziom wzrasta znacząco. Zjawisko to jest bardzo niebezpieczne – krew staje się grubsza, pobiera serca silniejszy ładunek. Ponadto, czasami bardziej narażone na rozwój takiej niebezpieczne i nieprzyjemne zjawisko jak zakrzepica. A w czasie, bardzo ważne jest, aby pamiętać, i podjąć działania naprawcze. I to może być dokonana jedynie przez przejście morfologię krwi, kierunek, z którego da się z lekarzem.

W takim przypadku, jeśli skóra twarzy jest okresowo pokryta czerwonymi plamami z obrzękiem, przypominające ule, może być podejrzany lub atopowe zapalenie skóry lub reakcje alergiczne. Zaczerwienienie skóry, w tym przypadku, ze względu na fakt, że krew jest wyrzucany duże ilości histaminy i innych substancji biologicznie czynnych. W celu identyfikacji alergenu, co doprowadziło do pojawienia się takiej reakcji, konieczne jest przeprowadzenie serii badań – immunologicznych badania krwi, testy prowokacji testów skórnych.

W czasie studiów, alergen nie jest dokładnie ustawiona, lekarze zalecają, aby całkowicie wyeliminować z diety wszystkich produktów, które są najczęściej wywołują reakcje alergiczne. Należą do nich owoce morza, jaja, owoce cytrusowe, napoje i kawy plamy. Ponadto zaleca się, aby wykluczyć wszystkie słodkich pokarmów – w ten sposób prowadzi do zmniejszenia ilości histaminy produkcji. W związku z powyższym, należy zmniejszyć stan zapalny.

Obrzęki wokół oczu

Obrzęk skóry wokół oczu problemu może być wywołana tylko warunkowo. Jednak ten problem uwagę w żadnym wypadku nie może być – pojawienie się obrzęku we wszystkich przypadkach dowody poważnych nieprawidłowości w organizmie – naruszenie wymiany wód lub patologicznego funkcjonowania nerek. Wszystko to jest od razu widoczne na ludzkiej twarzy. Obrzęk wynikać z faktu, że woda gromadzi się w podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest to szczególnie zauważalne po przebudzeniu rano. Z reguły, dzień nerki pracy jest zawsze nieco bardziej aktywny, więc obrzęk znika.

  • Przechłodzenie

Nawiasem mówiąc, większość ofiar tego zjawiska są płci pięknej. Najczęściej, zaburzenia czynności nerek, powstają w wyniku przechłodzenia lub nagłego spadku masy ciała. I to była kobieta w trosce o piękno gotowy na wszystko. Na czterdzieści stopni mrozu w nylonowych pończoch i cienkich butach? Proszę bardzo! A potem, w rezultacie, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek i innych „uroków”. Aby postawić diagnozę, konieczne jest, aby przekazać ogólną analizę moczu i krwi, aby ultradźwięków. W razie potrzeby, lekarz może przepisać leczenia choroby.

  • Nagła utrata wagi

Pozbyć się dodatkowych kilogramów, jak tylko jest to możliwe, poprzez ścisłą dietę? Tak, z wielką przyjemnością, chociaż teraz zacząć. Znajomo, prawda? Ale nagła utrata masy ciała często prowadzi do przesunięcia nerek i wynikające z zakłóceń ich pracy. Aby nie narażać się na takie niebezpieczeństwa, należy pamiętać, że w tygodniu nie może być dyskontowane ponad 2 kilogramy. W przeciwnym razie, problemy z nerkami nie są jedynymi. Co więcej – jeśli dbasz o swoje zdrowie, zmniejszenie masy ciała, zanim byłoby najrozsądniejsze skonsultować się z dietetykiem.

  • Problemy z tarczycą

W takim przypadku opuchlizna nie jest stracone w ciągu dnia, lekarz może podejrzewać niedoczynność tarczycy. Choroba rozwija się, gdy korpus ma niedobór hormonów wytwarzanych przez gruczoł tarczycy. W celu wyjaśnienia diagnozy, trzeba zrobić badania krwi hormonów. Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać leki zawierające jod – stabilizują tarczycę.


Peeling skóry

Nie mniej powszechne i problem takich jak łuszczenie skóry – jest znane co trzeciej kobiety. A jeśli większość kobiet doświadcza tego zjawiska okresowo niektóre „szczęście” mniej szczęścia – złuszczanie skóry dla nich normalna rzecz. Istnieje kilka powodów, które mogą prowadzić do tego problemu:

  • Reakcje alergiczne

Fakt, że większość alergii mogą mieć negatywny wpływ na stan skóry, wyżej wspomniane. A oprócz zaczerwienienia peelingu może być przejawem tej samej alergii. Schemat działania w tej sytuacji, a średnia – odwołanie się do alergologa, quizów i testów, wybór odpowiedniej terapii. Nie zapomnij, aby dostosować swoją dietę.

  • Preparaty kosmetyczne

Nie zapominaj, że reakcje alergiczne i podrażnienia skóry mogą powodować kosmetyków kolorowych, a także preparaty do pielęgnacji skóry. Spróbuj do czasu całkowicie zrezygnować z ich stosowania. Pod zakaz, nawet mydło – co najmniej na trzy dni. Jeżeli stan skóry poprawia się, najprawdopodobniej, sprawa jest w kosmetykach.

Musisz dowiedzieć się doświadczalnie, że ze względu na produktach kosmetycznych powodować reakcje alergiczne. Jak można sobie wyobrazić, z korzystania z tego oznacza, że ​​trzeba zrezygnować na zawsze. Co więcej – jeśli już przypadki reakcji alergicznych do produktów kosmetycznych, nadal trzeba bardzo ostrożnie podejść do ich wyboru, kilka dni obserwując jak Twoja skóra będzie reagować.

  • Niedokrwistość z niedoboru żelaza

Zaskoczony? Tak jest niedokrwistość z niedoboru żelaza może powodować poważne złuszczania skóry. Z reguły, jest na drugim i silnie odwodniony. Odkleić skóry ze względu na to, że niedobór żelaza w nieunikniony sposób niezgodny z procesu aktualizowania nabłonka. To, co prowadzi do tworzenia się łusek. A im bardziej brak żelaza, tym bardziej, łuszcząca się skóra – w ciężkich przypadkach może to wyglądać tak, jakby kobieta miała oparzenia słoneczne.

U kobiet, ryzyko anemii jest znacznie wyższa niż mężczyzn. Po pierwsze, ciało kobiety metabolizuje żelaza wytwarzanej z jedzeniem trochę gorzej niż mężczyźni. A po drugie, kobieta podczas miesiączki utrata krwi występuje regularnie, choć nie duży. A wszystko to samo notorycznie diety są często sprawcami poważnych niedokrwistości.

Ponadto, łuszczenie skóry związane z anemią jest nie jest jedynym objawem choroby. Na przykład, istnieją zaburzenia zapachu i smaku. Byłaś zaskoczona zauważyć, że jest zadowolony spędzać czas na wydziale chemii gospodarczej, wdychając zapach prania? Chciałeś dramatycznie pomarańcze i śledź? Wybielić na ścianie i kiwa, obiecując chwile rozkoszy? Nie, oczywiście, idź do apteki: test ciążowy – to jest dobre i konieczne. Nie należy jednak zapominać, po drodze do apteki, aby udać się do lekarza i zrobić badanie krwi. Po tym wszystkim, anemia i powoduje te dziwne zachcianki.

Ponadto, zmiany koloru i skóry. Spójrz w lustro – widać tam? Jeśli widok ukazał arystokratyczną bladość, a białka oczu mają zabarwienie niebieskawe, nie spieszą się radować. Najprawdopodobniej szlachetne korzenie twoja prababcia nie ma nic z tym zrobić. Ale anemia jest „ręcznie” do cery z bardzo wysokim prawdopodobieństwem.

Jeśli zauważysz u powyższych objawów, w każdym razie, nie zwlekaj, skontaktuj się z lekarzem! Anemia – nie taki drobny choroby, których użył do podjęcia. W ciężkich przypadkach może stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia chorego. Lekarz będzie wybrać odpowiedni kurs intensywnej terapii, które pomogą podnieść poziom hemoglobiny w możliwie najkrótszym czasie. Oczywiście, to oczywiście dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. A następnie należy regularnie monitorować morfologię krwi – to pomoże zapobiec nawrotowi choroby.

Jak można zobaczyć na własne oczy, stan skóry jest w stanie powiedzieć wiele o zdrowie człowieka. Najważniejsze – w czasie, aby usłyszeć „historię”, a nie, aby je zignorować. Po wszystkich przejawach na skórze – to zazwyczaj najbardziej początkowym etapie choroby. Oznacza to, że prawo będzie na tyle z nim. Bądź zdrowy i piękny!

load...