Problemy zdrowotne: astma, serce

Zawartość:

Serca astma dotyczy głównie na działanie wielu chorób, jak atak zaczyna powodu nieprawidłowości serca ciała. Sam proces charakteryzuje się dusznością i suchy kaszel, który powoduje obrzęk płuc. Dzieje się tak ze względu na osłabienie naczyń krwionośnych, płuc do lewej komory serca.

load...

Ataki mogą być nagłe i różny czas trwania. Ważne jest, aby w odpowiednim czasie podejmować środki w celu przywrócenia przepływu tlenu, bo konsekwencje mogą być bardzo poważne, łącznie ze śmiercią.
Powrót do spisu treści

Przyczyny astmy sercowej

Cardiac astma nie jest odrębną chorobą, lecz odnosi się do skutków różnych rodzajów zaburzeń w organizmie, które są głównie związane z naruszeniem układu sercowo-naczyniowego. Najczęstsze przyczyny obejmują rozwój następujących chorób:

 1. Arytmii lub częstoskurczu komorowego;
 2. Kardiomiopatia w różnych formach:
 3. Choroba niedokrwienna serca i inne zaburzenia ukrwienia mięśnia sercowego;
 4. Zapalenie wsierdzia;
 5. Sercowego i poprzedzającym stan mięśnia sercowego;
 6. Zapalenie mięśnia sercowego;
 7. Nadciśnienie tętnicze, a ryzyko szczególne powstaje, gdy nagłe zmiany ciśnienia;
 8. Tętniak gałęzi.

Chociaż główne przyczyny to dysfunkcji układu krążenia, istnieją przypadki, sercowych objawów astmy u takich zaburzeń w organizmie, takich jak:

 • Choroba nerek, zwłaszcza w zapaleniu glomkrul;
 • Zakażenie poważnych chorób, takich jak zapalenie płuc;
 • Zaawansowane stadia astmy oskrzelowej;
 • Nieprawidłowe zasilanie krew-mózg.

Istnieją przypadki, gdy przyczyny astmy sercowej są nieuregulowane ładunku na ciele, zażywania narkotyków i leków psychotropowych, naruszania stanu psychicznego i równowagi emocjonalnej. W obszarze ryzyka upadku, a ludzie nie oglądają terminowe wypróżnienia, otyłość, a kobiety, które decydują się zostać matkami po upływie 45 lat. Większość napadów w ciągu dnia związana z nadmiernym wysiłku lub sytuacji stresowej, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku poważnej choroby serca.

load...

W celu określenia dokładnej przyczyny astmy serca może specjalistycznej, zwłaszcza może się zmieniać, a przejawem natury zdarzenia. Identyfikacja źródła astmy sercowej i terminowego leczenia nie tylko pomoże w celu skutecznego leczenia pewnych zaburzeń w organizmie, ale również do ratowania życia. Aby udać się do lekarza w odpowiednim czasie, należy znać podstawowe objawy, które są charakterystyczne dla tej astmę.


Powrót do spisu treści

Objawy astmy sercowej: zdiagnozować problem

Jeśli jesteś już zdiagnozowane zaburzenia kardiologiczne, lub istnieją inne poważne choroby, potrzeba jest szczególnie wrażliwy na nagłe ataki suchego kaszlu. Ponadto, mogą wystąpić sytuacje, w których choroba z astmą bezobjawową serca, które jest wskaźnikiem zaburzeń procesów biochemicznych w organizmie.

Najczęściej atak zaczyna w nocy, ale u niektórych pacjentów z kryzysem i po południu. Czasami może być poprzedzony częstoskurcz lub dyskomfortu w klatce piersiowej. Oddychanie staje się głęboki i husky, a kaszel jest suchy. Przepływ procesu pogarsza stan psychiczny człowieka, który przez nagłe uczucie duszności może wpaść w panikę, co dodatkowo utrudnia oddychanie.

Ponieważ w pozycji siedzącej lub gdy świeże klimatyzacja nieznacznie stabilizowany, pacjent siada lub wstaje odruchowo. Na tym etapie nie jest szczególnym bladość twarzy i kończyn, pot może działać. Ponadto może powodować nudności, zawroty głowy, a czasami omdlenia.

Czas trwania krążenia ataku astmy mogą być różne, wszystko zależy od przyczyn jej występowania i stopnia rozwoju. Ponieważ astma może najpierw być krótkotrwałe, ale nie tak intensywny kaszel, przespać się po kilku minutach i nie podejmie kroków w celu leczenia. Takie działania mogą znacznie pogorszyć stan pacjenta, a następnego ataku prowadzić do poważniejszych konsekwencji, łącznie ze śmiercią.

Aby wyeliminować poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet tragedii, powinien jasno znać podstawowe objawy, zwłaszcza jeśli są już zdiagnozowano niewydolność serca:

 1. Zwiększona szybkość częstotliwości, kołatanie serca, któremu towarzyszy uczucie ściskania w klatce piersiowej;
 2. Brak powietrza, uczucie duszności;
 3. Szczególną psychologiczne podniecenie związane z lękiem przed śmiercią;
 4. Duszność;
 5. Suchy kaszel;
 6. Przyspieszony oddech (około 30 razy na minutę);
 7. Reflex oddychanie przez usta;
 8. Lampka stanu ulgi w pozycji siedzącej lub stojącej;
 9. Zaostrzenie wcześniej istniejących chorób serca, takich jak zaburzenia rytmu serca, choroby zastawek, zwężenie zastawki dwudzielnej, o czym świadczy świszczący oddech.

Powrót do spisu treści

Różnice serce z oskrzeli objawy astmy

Są pewne znaki, poprzez które można określić atak astmy sercowej i oskrzeli nie. Jeden z nich – jest typem oddychania. Jeżeli astma trudno oddech, który towarzyszy gwizdów i ochrypłym, wówczas serce – pacjent nie może oddychać i czuje w tym przypadku, rodzaj propagacji w mostka.

Ponadto, jeśli są poważne choroby płuc lub zostały przeniesione ryzyko ataku diagnozowania oskrzeli jest bardziej prawdopodobne niż serca.
Powrót do spisu treści

Pierwsza pomoc w przypadku astmy sercowej

Przede wszystkim trzeba wezwać karetkę i powiedzieć wszystkie objawy!

 • W celu ułatwienia stan pacjenta, konieczne jest, aby umieścić i zapewnienia dobrej wentylacji pomieszczenia.
 • W takich przypadkach często zwiększa ciśnienie występują skurcze i zwiększa napięcie naczyń krwionośnych. W celu zminimalizowania tych warunkach możliwe jest stosowanie leków rozszerzających naczynia, które mogą być w postaci tabletek lub aerozoli. W tym czasie, ważne jest zrównoważenie psychologicznego stanu pacjenta, zapobieganie wystąpieniu paniki, jak to pogorszy jedynie sytuację.
 • Po 5-10 minutach, gdy zespół medyczny jeszcze nie przyjechał, można zastosować opaskę uciskową lub bandaż elastyczny na kończynie. To zmniejszenie krążenia krwi i tym samym stagnacji przepływowej do płuc. Aby to zrobić, należy przygotować i stosować 3 wiązek ich stóp (odległość od miednicy około 15 cm), a na palcach jednej ręki (około 10 cm od stawu barkowego). Jeśli wykonane prawidłowo, uprząż poniżej czuć pulsowanie. Po kwadransie wiązek są różne, ale jedna z nóg nie powinny być zaangażowane.
 • Zmniejszenie intensywności ataku astmy sercowej może, jeśli uważnie stawiać nogi pacjenta w misce z ciepłą wodą.
 • Jest to konieczne w celu zapewnienia osobie spokój, wyeliminować ostre ruchy, aby nie pozostawiać bez nadzoru, a także normalizuje stan emocjonalny i uspokoić.
 • Przyjmować leki i zastrzyki z powodu braku rzetelnych informacji na temat środków i zasad ich działania nie jest wysoce pożądane. Tego rodzaju eksperymenty mogą prowadzić do poważnych skutkach dla zdrowia pacjenta.
 • Nawet jeśli pojawienie się stanu alarmowego uległa poprawie, nie powinniśmy zrezygnować z leczenia szpitalnego, ponieważ bez leczenia specjalne odcinki zostaną powtórzone.


Powrót do spisu treści

Leczenie astmy sercowej: jak pozbyć się problemu

Uważa się, że astma serca jest utwardzana przy użyciu tradycyjnych metod wywary różnych ziół. Jak pokazuje praktyka, pacjenci uprzednio stosowane takie metody, prędzej czy później, wciąż przychodzą do kliniki. Ponadto, w przypadku istniejących chorób odbiera zaawansowanym stadium, gdy trzeba mieć dużych zabiegów chirurgicznych lub długotrwałego leczenia.

Leczenie astmy serca, a jest źródłem jej pochodzenia, musi odbywać się wyłącznie w szpitalach. To może być wyspecjalizowanym ośrodkiem serca lub innej kliniki, mając możliwość udzielenia pomocy ekspertów i diagnozę jakościową.

Po wprowadzeniu specjalistów pacjenta przeprowadzić szereg działań mających na celu normalizację oddychania pacjenta, a dopiero potem przystąpić do identyfikacji przyczyn choroby. Aby to zrobić, czasami praktykowane upuszczanie krwi, zaleca wdychania niezbędną do nasycenia tlenem krwi i innych czynności.

W zależności od możliwości technicznych danej instytucji, mogą być wykonywane: koronarografia, badania dopplerowskiego serca, cewnikowanie serca, elektrokardiogram i badanie echokardiograficzne. Kompleks badawczy pozwala dokładnie określić przyczynę astmy sercowej, a także przeprowadzić dokładną kontrolę całego układu krążenia środka.

W szczególnych przypadkach, diagnoza astmy serca jest skomplikowane przez obecność oznak zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc, ale najczęściej jest to typowe dla osób starszych. Następnie specjalista może przepisać dodatkowe środki na bardziej szczegółowe badania.

Po zidentyfikowaniu prawdziwych przyczyn ataków astmy, lekarz dla interwencji terapeutycznych lub przygotowywanych do zabiegu chirurgicznego.

Leczenie astmy sercowej obejmuje przestrzeganie pewnej diety mogą być przypisane specjalne ćwiczenia i sugestie na temat zmian w stylu życia, reżimu dnia, i tak dalej.
Powrót do spisu treści

Profilaktyka astmy sercowej

Działania na rzecz profilaktyki astmy sercowej jest zapobieganie chorobom, w wyniku której jest. Ponieważ w większości dysfunkcji mięśnia sercowego, zalecenia są następujące:

 • Jeśli masz jakiekolwiek zdiagnozowanych zaburzeń związanych z niewydolnością serca, konieczne jest, aby ściśle przestrzegać zaleceń lekarza, regularnie przyjmować leki. Jest również konieczne, aby systematycznie przeprowadzić badanie w celu uzyskania informacji na temat przebiegu choroby;
 • Maksymalne odpowiednie odżywianie z regulacją ilości tłustych, żywność z utworzeniem optymalnego kalorii. Jeśli to konieczne, włączenie w diecie witamin i suplementów mineralnych;
 • Kontrolowanie masy ciała. Jest to konieczne, aby postępować ciężar jako istotne odchylenie od normy, to nie tylko pojawienie się choroby serca, ale również do innych, nie mniej poważnych zaburzeń w organizmie;
 • Ćwiczenia i aktywny styl życia. Musimy starać się dziać coraz częściej na świeżym reszty, angażują się w umiarkowanych obciążeń lekkich, sportowych, pływania i tak dalej. W przypadku istniejącej niewydolności serca, najlepszym rozwiązaniem aktywności fizycznej jest zaznaczony w połączeniu z kardiolog;
 • Rzucenie palenia, alkoholu i narkotyków;
 • Rozporządzenie ich stanu emocjonalnego. Ciągły stres, i inne zaburzenia psychiczne, może mieć negatywny wpływ na całe ciało, w tym serca;
 • Okresowe wizyty u kardiologa, nawet jeśli nie poważnych dolegliwości.

Powrót do spisu treści

Cardiac astma i tradycyjnej medycyny

Istnieją różne opinie na temat skuteczności stosowania popularnych receptur wyeliminowania astmy sercowej, ale doświadczonych kardiologów powiedzieć jednoznacznie, że takie samoleczenie może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

W praktyce zdarzają się przypadki, gdzie wraz z lekiem lekarz przepisuje wykorzystanie funduszy mają charakter pochodzenia naturalnego. W tym przypadku, specjalista określa szybkość i dostarcza cennych zalecenia dotyczące sposobu podawania. Ponadto, zabiegi można przypisać pijawek w celu poprawy przepływu krwi i oczyszczenia krwi oraz normalizacja innych przykładów wykonania.

Wykorzystywać informacje ze źródeł niepewnych lub używać żadnych narzędzi, aby wykonać procedurę na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistą, jest niezwykle niebezpieczne. „A mój mąż (syn, wujek, dziadek) utwardzony tak” – więc lepiej nie wierzyć zapewnieniom. Może to doprowadzić do choroby, i doprowadzić do nowego.

load...