Problemy kobiet – „od dzieciństwa”?

Z problemami niepłodności kobiet i niemożności prowadzenia ciąży, niestety, wiele już wiemy z pierwszej ręki. Można to zaobserwować patrząc na każdym forum poświęconej zdrowiu kobiet.

load...

Czy wiesz, że przyczyną prawie wszystkich rodzajów niepłodności i innych kwestii kobiecych często związane z zaburzeniami, które wystąpiły w ciele dziewczyny w dzieciństwie i wczesnej młodości? Takie naruszenie obejmuje, na przykład,

Przerost macicy

Jest to rodzaj zaburzeń hormonalnych, czyli niewydolność układu hormonalnego. Powody takich naruszeń mogą być:

  • Po pierwsze, zaburzenia ze strony podwzgórza mózgu, który jest odpowiedzialny za działania wszystkich gruczołów dokrewnych w organizmie) lub,
  • Po drugie, niedoczynność (zmniejszenie aktywności) jajników wytwarzających żeńskich hormonów płciowych.

W wyniku tych zaburzeń w organizmie jest tworzony jest zbyt mała ilość żeńskich hormonów płciowych. W rezultacie, opóźniony wzrost macicy i innych narządów rozrodczych.

Jakie są dokładne czynniki mogą wywołać przerost macicy?

  1. Choroby zakaźne
  2. Silne uderzenie neuronowej (na przykład związane z konfliktów rodziny lub nadmiernymi obciążeniami treningowej).
  3. Zatrucia substancjami toksycznymi, rola „trucicieli” może grać toksyny z dymu tytoniowego, a także alkoholu i narkotyków.
  4. Zła dieta. Istnieją przypadki, gdy rozrost macicy spowodowało nowomodny dieta, która przylega do nastolatka „aby zachować kształt.”

Forma hipoplastyczna macica może być podzielone na trzy kategorie, w zależności od punktu, w którym jego zatrzymania rozwoju:

load...
  • Płodu lub embrionalnych
  • Infantylne lub dziecko
  • Nastolatka lub dziewicze łono

Jednym z głównych objawów rozrostu macicy – naruszenie cyklu miesiączkowego. Dlatego też, jeśli dziewczęta 15 – 16 lat nie były pierwsze miesiączki lub okresy przychodzą nieregularnie i są bolesne, zbyt ciężki, lub, wręcz przeciwnie, mało, rodzice powinni zwrócić uwagę na niego i pokazać swoją córkę do ginekologa-endokrynologa.

Wiele kobiet martwi się o to, czy ciąża jest możliwa niedorozwój macicy. Zwrócić się do lekarza na ten temat często stosowany jako ginekologicznych w biurach i na stronach medycznych w Internecie. Z reguły lekarze odpowiedzieć w ten sposób: „Ciąża niedorozwój macicy, chyba że zatrzymał się w rozwoju na etapie embrionalnym, jest to możliwe. Ale najpierw to wymaga długiego leczenia. „

Z małą niedorozwój macicy jest wystarczająco fizykoterapii i wykorzystanie witamin. Jednak w większości przypadków konieczne jest wszystko jedno zastosowanie do pomocy hormonów – ponieważ niedorozwój macicy jest przyczyną zaburzeń hormonalnych.

Czasami przyczyną problemów z łożyskiem dziecko jest hipoplazja (niedorozwój) szyjki macicy. Jeśli normalny szyjka ma cylindryczny kształt, przy niedorozwój że zachowuje kształt stożka, tak jak w dziewczynek.

Niedorozwój macicy nie zapobiega ciąży, ale może stać się poważną przeszkodą na drodze do jej ciąży, ze względu na pojawienie się tzw niekompetencji szyjki macicy, czyli osłabienie mięśni w miejscu szyjki związku z jej ciała (o istmus – przesmyk, szyjki macicy – szyjki macicy ).

Zbyt słabe mięśnie są w stanie utrzymać stale tyazheleyuschy owoce, które stopniowo opada coraz niżej. Zatem ciąża niedorozwój szyjki macicy może spowodować poronienie w czasie od 20 do 30 tygodni.

Niekompetencja szyjki macicy jest bardzo podstępny – bardzo często odbywa się to zupełnie bezobjawowo.

Zwiększona lepkość szyjki wydzielin

Jest to kolejny częstą przyczyną niepłodności, co może prowadzić do stanu zapalnego i chorób zakaźnych, niedostatecznie leczone w dzieciństwie i okresie dojrzewania.

Kanał szyjki – to przejście z pochwy, szyjki macicy. Gruba wydzielina, która wypełnia kanał, blokując długą drogę plemników do macicy. Tylko dwa lub trzy dni, w okresie maksymalnego działania estrogenu, jego lepkość maleje. W tym czasie w kanale szyjki macicy, plemniki przechodzą rodzaj „testu” – bo to będzie w stanie pokonać tylko ruchliwość i żywotność.

Ale z patologicznie zwiększoną lepkość wydzieliny przechodzą do macicy nie może – niestety – brak plemników …

Wstecz okazało macicy

Przyczyną tej choroby może być osłabienie tonu więzadeł, które obsługują macicy po porodzie.

Ale, niestety, problem ten jest często „rośnie” z dzieciństwa lub burzliwego dojrzewania. Na takie problemy mogą wynikać na przykład nadmierne podnoszenie ciężarów, ekstremalne skoki z silnym wstrząśnięciu ciała – szczególnie podczas miesiączki, gdy macica wypełnia się krwią i może być dość ciężkie. Przez gięcie macicy może spowodować płaskostopie, przewlekłe zaparcia i zatrzymanie moczu czasami nawet.

Niebezpieczeństwo takiej patologii? Przede wszystkim fakt, że jest rzadko towarzyszy jakichkolwiek poważnych objawów, ale stwarza poważne przeszkody dla występowania ciąży. Jednak dla niektórych kobiet, zagięcie macica jest tylko jednym z wariantów normy.

Policystycznych jajników

Choroba ta spowodowana jest przez wiele różnych zaburzeń hormonalnych. Pierwszy „sprawca” jest często przysadka mózgowa – główny gruczoł wydzielania wewnętrznego w naszym organizmie, który nadzoruje pracę wszystkich innych narządów, które produkują hormony.

Niebezpieczeństwo takiej patologii? Przede wszystkim fakt, że pojawia się zwykle szybko i równie niepostrzeżenie przepływa. Policystycznych często zaczyna się rozwijać w bardzo młode dziewczęta, natychmiast po wystąpieniu menstruacji i pojawi się „tylko” wzrost cyklu miesiączkowego. Miesiączka nie może być dwóch lub trzech miesięcy, lub nawet dłużej. Ale nie zawsze dziewczyna będzie zwracać uwagę na taki drobiazg. W tej chwili trwa dłuższy badania, rozmawiać z przyjaciółmi i znajomymi, pierwsze miłości … Zazwyczaj młoda kobieta wspomina się o jego zdrowie tylko wtedy, gdy okazuje jego niezdolność do zajścia w ciążę.

Czy jest możliwe do wyleczenia policystycznych?

Na to pytanie lekarze jasna odpowiedź: tak. Zespół policystycznych jajników często są skutecznie leczone terapią hormonalną. Jeśli leczenie hormonem nie przynosi pożądane rezultaty, torbiele jajnika usunięte chirurgicznie. Problem jest taki sam: ta operacja jest skuteczna tylko przez kilka miesięcy, a czasem – przez rok. Jeśli masz szczęście, tym razem może być wystarczająca, aby zapewnić, że w ciąży i zrobić dziecko bezpiecznie.

Podczas ciąży kobieta powinna być bardzo ostrożnym i pamiętać, że policystycznych obarczona kłopotów, takich jak ryzyko poronienia, nieodebrane aborcji lub porodu przedwczesnego. Jednak wiele kobiet z tej diagnozy powodzeniem wykluły i urodziła zdrowe dziecko.

load...