Problemy kobiet – choroby szyjki macicy

Zawartość:

Choroby szyjki macicy należą kwestie najbardziej palących kobiet. Wiele kobiet zdaje sobie sprawę z faktu, że organizm jest narażony na choroby takie jak dysplazja, erozji, a nawet raka, ale bardzo niewiele osób wie, co dokładnie są te choroby, a co niebezpieczne. Ponieważ mówimy o zdrowiu, każdy byłby zbędny do zapoznania się z tymi informacjami.

load...

Pomimo faktu, że to ciało jest dostępny do kontroli wzrokowej, jak kilku narządów rodnych kobiet, rak szyjki macicy jest to jedno z pierwszych miejsc wśród nowotworów kobiet po nowotworach raka piersi.

Powrót do spisu treści

Przyczyny choroby szyjki macicy

Choroba może rozwijać szyjny z następujących powodów:

  • Zakażenie (Cocci, Chlamydia mikolazmy, Trichomonas i tym podobne), które powodują stan zapalny;
  • Uraz (po porodzie, aborcja);
  • Zaburzenia równowagi hormonalnej (stan progesteronodefitsitnoe);
  • Wirusy (wirusy brodawczaka ludzkiego, w połączeniu z wirusa opryszczki typu II);
  • Naruszenie miejscowej odporności.

load...

Powrót do spisu treści

Klasyfikacja procesów szyjki macicy u kobiet

Choroba ta jest uważana być klasyfikowane w następujący sposób:

  • Tło choroby;
  • Przedrakowym;
  • Rak.

Na tle procesów należą polipy, ektopia (pseudo), leukoplakii atypią, bez brodawek. Przez siebie, nie będą one prowadzić do raka, ale może stać się tłem do początku zmian patologicznych.

Przednowotworowych proces zwany inaczej dysplazja, podzielonych z kolei na dysplazję lekkim, umiarkowanym i ciężkim. Jak sama nazwa wskazuje, stanem przedrakowym poprzedza przejście na raka szyjki macicy u kobiet.

Oprócz tych trzech stanów wyróżnia się procesy zapalne, które nie są określone jako infekcje narządów płciowych.


Powrót do spisu treści

Na choroby, które występują najczęściej u kobiet

Opisał chorobę często powiązane, jedna choroba może rozwijać się w innym, zwłaszcza jeśli kobieta nie otrzymuje właściwego leczenia.

Choroba, która dotyka wiele kobiet, jest erozja. Choroba ta charakteryzuje się uszkodzenie błony śluzowej ciała. Mówiąc najprościej, to rany, które można zobaczyć gołym okiem, patrząc od ginekologa jako czerwona plama na płaskiej różowym tle. Ten wzór może być obserwowany nie więcej niż 2 tygodnie, a następnie erozji lub w pełni utwardzony, albo zmienia się w pseudo, który jest często stosowany przez kobiety w pierwszym.

Pseudo jest, z kolei, nie jest w pełni uzdrowiony erozji, czyli proces gojenia zaczął, ale potem coś poszło nie tak. W efekcie może to być utworzone torbiele nabotha, z którego trudno się pozbyć później. Są one podłączone przewody i gruczoły wyglądać pęcherzyków wypełnionych płynami. Czasami torbiele nabotha całkowicie uruchomić po kobieta nie może całkowicie pozbyć z przyczyn erozji.

Rozpowszechniony dzisiaj leukoplakia, która przejawia się w postaci białego uszczelki. Choroba ta jest zwykle poprzedzony erozją, może przejść w połączeniu ze stanów przedrakowych.

Inną chorobą, która może stać się chora – polipy (wyrostki różnych struktur). Pojawiają się one, co do zasady, ze względu na zakłócenia hormonalne lub procesów zapalnych.

Jeśli mówimy o kobietach na ryzyko, że należą ci, którzy mają wczesny debiut seksualnego, wielokrotnie poddawany wewnątrzmacicznych interwencji, często zmieniają partnerów, a ci, którzy cierpieli wielokrotnie naturalny poród. Wszystkie te dolegliwości łatwiejsza do leczenia we wczesnym stadium, więc ważne jest, aby regularnie odwiedzać ginekologa.

load...