Problemy kobiet. Ból podczas seksu

Sex powinien być zabawa, a nie dyskomfort. Jednak w praktyce, kobieta jest często do czynienia ze zjawiskiem bólu podczas seksu. To często wstydzą się przyznać, że ktoś tam jest problem. Podobnie jak, może więcej i zatrzymać, można znieść. Ale wynik tej postawy może być dość opłakany. Kobiety częściej odczuwają ból podczas seksu, ona stworzyła rodzaj odruchu bezwarunkowym. Sex – oczekiwanie na ból – ból sam.

load...

I nawet po przyczyną bólu jest znaleźć i usunąć ciało w chwili intymności seksualnej wywodzi się z „Archiwum” pamięć znanych wrażeń i wyprowadza je. Rezultatem jest to błędne koło – wydaje się, że mecz będzie nic, ale w tym samym czasie kobieta czuje się bardzo prawdziwy ból. Dlatego w żadnym wypadku nie powinny ignorować problem – spróbuj go rozwiązać jak najszybciej po raz pierwszy ujawnił się.

defloracja

I zaczniemy naszą rozmowę od samego początku życia seksualnego kobiety. Po raz pierwszy większość kobiet doświadcza bólu podczas defloracji lub w prostych słowach, podczas pozbawienia dziewictwa. I często główną przyczyną takiego bólu staje się banalne lęk kobiet przed seksem. Ta obawa powoduje silne skurcze mięśni w mięśniach ciała, ale głównie pochwy.

Czasami są przypadki, że błona jest zbyt gruba i z dużą liczbą zakończeń nerwowych. Częściej jednak membrana jest bardzo cienka i elastyczna, więc w pierwszym stosunku płciowego, że nie następuje oderwanie i delikatnie rozciągany. I dlatego w większości przypadków, silny ból przy defloracji nie powinno być. Jak, przy okazji, a krwawienie – jego nieobecność można nazwać raczej normą niż choroba. Jak widać, najczęściej przyczyną bólu staje się banalne strachu.

pochwicy

Pochwicy jest również bardzo powszechny problem. Zazwyczaj przyczyną pochwicy jest smutne doświadczenia seksualne, w której kobieta doświadczyła bardzo nieprzyjemne doznania. Te negatywne skojarzenia są ustalone w podświadomości iw najbardziej krytycznym momencie odczuwalne.

load...

Faktycznie, ból nie występuje ze względu na przenikanie prącie, lecz także ze względu na silne kurczenie mięśni pochwy. Nawiasem mówiąc, podobnie jak ból kobiety pojawiają się i badanie ginekologiczne. Mięśnie pochwy dokręcić tak, że wchodzi lustro staje się prawie niemożliwe.

Oraz w pierwszy i innej sytuacji mechanizm bólu jest takie samo – silne skurcze mięśniowe. I z tego powodu, a po bólu, a nie ze względu na fakt, że wchodzi do pochwy ciała obcego. Jedynym sposobem, aby poradzić sobie z tym problemem w tej sytuacji byłoby psycholog i seksuolog. W zasadzie, terminowe rozpoczęły Kwestia traktowania został rozwiązany dość szybko.

procesy zapalne

W takim przypadku, jeśli podczas seksu, kobieta odczuwa dyskomfort w pochwie, takie jak pieczenie, ból, swędzenie, można podejrzewać u niej obecność pewnych procesów zapalnych. I pierwszą rzeczą do zrobienia w tej sytuacji – jest, aby skonsultować się z ginekologiem. Lekarz przepisze odpowiednie badania i odpowiednie leczenie.

W leczeniu życia seksualnego musi być opuszczone lub, co najmniej, używać prezerwatyw. Nawiasem mówiąc – zabieg jest absolutnie niezbędne do przeprowadzenia obu partnerów, niezależnie od wyników analiz mężczyzn. I zwrócić uwagę! Nie od razu wskoczył na męża, oskarżając go o wszystkich grzechów śmiertelnych – żaden proces zapalny jest dowodem zdrady.

W prawie wszystkich przypadkach, rozwoju procesu zapalnego może być wywołane przez naturalny mikroflory dowolnego organizmu: Staphylococcus, E. Coli, grzybów. Będąc w ich normalnym środowisku, organizmy te nie powodują żadnych problemów. Jednak jeszcze w nietypowych miejsc – na przykład, z cienkiego w pochwie, to zaczynają mnożenie i prowadzić do rozwoju zapalenia. Więc nie szukać winnych, i trzeba jak najszybciej rozpocząć leczenie.

proces klej

Ponadto, wiele kobiet często są zaniepokojeni ból brzucha podczas seksu. I jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną bólu jest obecność zrostów. Zrostom we wszystkich przypadkach są wynikiem poprzednio przekazanej jelit lub wypustek. Jeśli zauważyła ból podczas stosunku płciowego, konieczne jest, aby pamiętać, ale nie było tam przed jej okresowe bóle brzucha.

Lekarze mówią, że zrosty w narządów miednicy są obecne w ogromnej większości dorosłych kobiet. Często zdarza się, że nie przeszkadza kobietom i nie mają szkodliwego wpływu na ich zdrowie. Jednak w niektórych przypadkach, ból ze zrostów daje o sobie znać go podczas seksu – zwłaszcza w niektórych pozach. Nawiasem mówiąc, jest to właściwy wybór postawy pomóc zminimalizować dyskomfort podczas seksu.

Ponadto, trzeba szukać pomocy u ginekologa. Będzie trzymał niezbędnych badań i przepisać leczenia. Najczęściej problem może być rozwiązany za pomocą terapii fizycznej. Jednak w niektórych przypadkach, jeśli zrosty jest szczególnie silne, lekarze muszą uciekania się do chirurgii. Nawiasem mówiąc, to samo odnosi się do rozmaitych obrażeń, pęknięć i szczelin, zwłaszcza po trudnym urodzeniu.

endometrioza

Bardzo często ból w podbrzuszu podczas seksu jest wynikiem chorób takich jak endometrioza. Endometrioza jest często objawia plamienia nie związane z cyklu menstruacyjnego i bolesne doznania. W tym ból podczas seksu. Ponadto, ból endometriozy są najsilniejsze w środku cyklu miesiączkowego. I ten ból jest bardzo silny – to często sprawia, że ​​stosunek seksualny praktycznie niemożliwe.

zatory żylne

W przypadku, że życie seksualne kobiety jest nieregularny, albo jeśli podczas stosunku seksualnego kobieta dostaje orgazmu, mogłaby w obliczu bardzo nieprzyjemnego zjawiska. Krew jest nieustannie wlewa się do narządów miednicy i nastąpi jego właściwego odpływu. Na początku kobieta będzie uczucie ciężkości w dolnej części brzucha, ból, przeciągając po stosunku. Z biegiem czasu ten stan prowadzi do obrzęku ścian pochwy, co oznacza – bolesnych odczuć już podczas samego seksu. I ból może być bardzo ostre.

Taki stan nie tylko niewygodne dla kobiety, – jest bardzo ujemny wpływ na stan ogólny żeńskiego układu rozrodczego. Może to powodować rozwój chorób, takich jak rak piersi, mięśniaków macicy, endometriozy, zaburzenia jajnika i inne. Dlatego w żadnym wypadku nie należy pozostawiać bez nadzoru problem – niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem, a jeśli to konieczne – a terapeuta sex.

  • Nerwobóle nerwów miednicy

W takim przypadku, jeśli kobieta mówi dużo bólu w okolicach miednicy, dodatkowo zwiększa stosunek lub badanie ginekologiczne, zrezygnował, śmiało założyć, że kobieta w miednicy nerwów nerwobóle. O zjawisku prostego człowieka z ulicy, niewiele wiadomo, ale pozostaje faktem – w neuralgii jest nie tylko międzyżebrowej lub twarzy.

Zostaw nerwobóle bez leczenia w każdym razie niemożliwe. To jest prawie niemożliwe, ponieważ jest bardzo silny ból, nawet jeśli kobieta jest w stanie całkowitego spoczynku. Leczone nerwobóle nerwów miednicy, jak również wszelkie inne nerwobóle – rehabilitacja, ocieplenie, tynki maść Capsicum. Ale lepiej nie angażować się w siebie – skonsultować się z ginekologiem, który w wiarygodny sposób diagnozowania choroby i przepisać najlepsze leczenie.

  • Brak smarowania

W takim przypadku, jeśli kobieta podczas stosunku przeznaczono zbyt małe smarowanie podczas stosunku może być bardzo nieprzyjemne uczucia, a czasami ból. W takich sytuacjach jest to, aby zobaczyć się z lekarzem, który określi przyczynę i znaleźć rozwiązanie. Można również skorzystać ze specjalnych środków smarnych, które są sprzedawane w aptekach.

Z tego, co nie może być chory?

Wśród kobiet, niektóre powszechne błędne wyobrażenia o tym, co może powodować ból brzucha podczas seksu. Aby rozwiać te mity, niżej powiemy o najczęstszych z nich:

  • Nadżerek

Często można usłyszeć, że ból w jamie brzusznej spowodowany przez erozję jest szyjka macicy podczas stosunku. Ale lekarze mówią, że fizjologiczne cechy kobiecego ciała są takie, że nadżerek boli po prostu nie mogę. Tak, trzeba zbadać i ujawnić prawdziwą przyczynę bólu.

  • Anatomicznie niekompatybilne partnerzy

Bardzo często, ból podczas stosunku kobiety oszukują niedopasowanie genitalia partnerów rozmiary. W rzeczywistości taka jest bardzo rzadko – nie więcej niż 1% wszystkich przypadków. Tkankę pochwy jest tak elastyczny, że rozciągając penis w bólu zdrowej kobiety będą się pojawić. Dlatego w każdym przypadku, aby ustalić przyczynę bólu jest konieczne jak najszybciej adres do ginekologa.

posłowie

W każdym razie, ból jest zawsze sygnałem organizmu, że coś złego. Jak można zobaczyć na własne oczy, ból może świadczyć o problemach fizycznych i psychicznych. I rzeczywiście, w obu przypadkach, zjawisko to jest nie do zaakceptowania pozostawić bez uwagi, ponieważ każdy błąd łatwiej rozwiązać we wczesnych etapach jego wystąpienia.

A decyzja ta delikatna problemem, co do zasady, powinna być niepełna. Rozwiązanie problemów ginekologicznych, stabilizacja stanu psychicznego, pomoc i wsparcie bliskiej osoby – wszystkie te działania bardzo szybko dadzą wynik pozytywny. I jako ogólny przegląd kobiet nie będzie zbędne, ponieważ cały organizm jest połączone.

Nawiasem mówiąc, od partnera seksualnego, a to zależy bardzo wiele. Jeśli ufa ukochanej, to leczenie będzie szybciej. A jeśli otrzyma takiego wsparcia nie można myśleć o tym – może obok ciebie nie jest bohaterem swojej powieści? W każdym razie – nie martw się, będzie sukces. A może twoje życie być piękna we wszystkich jego przejawach!

load...