Problem skóry twarzy – opieka i leczenie

Zawartość:

Dobry, zadbany wygląd jest zawsze najlepsza wizytówka potwierdzające sukcesu i dobrego samopoczucia człowieka. Jak wiemy, pierwsze wrażenie na ludzi wokół nich – jeden z najsilniejszych. I nawet osoba najlepiej wyglądających bałagan, mało prawdopodobne, aby doprowadzić ludzi pozytywne emocje. I bardzo wiele bardziej przyjemne spojrzeć w lustro i zobaczyć odbicie pięknej zadbanej osoby, prawda?

load...

Ale, niestety, nie zawsze widzimy w lustrze jest dokładnie to, co chcemy zobaczyć. Trądzik, rozszerzone terminy, czyraki … Brzmi znajomo? Tak, masz skórę tłustą. A to prowadzi do rozwoju nie tylko estetyczne, ale także problemy psychologiczne: obniżenie nastroju, aw najcięższych przypadkach depresji. I to jest zrozumiałe. Ale nie martw się, bo nawet, jeśli masz problem ze skórą twarzy, zabieg jest całkowicie zdolny do zmniejszenia wszelkich problemów z możliwym minimum. Dlatego w żadnym wypadku nie zniechęcaj się i nie poddawaj się. Nie jest konieczne, aby pogodzić z problemami skóry tłustej – trzeba aktywnie radzić sobie z nimi.

Ponadto, nie jest konieczne, aby opóźnić rozpoczęcie leczenia w nieskończoność – tak jak w każdej innej choroby, tłustej skóry leczenie powinno się rozpocząć jak najwcześniej, zanim sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej. I być przygotowany na to, że wysiłki będą musiały współpracować – walka będzie zacięta. Nie należy zatem polegać wyłącznie na swojej sile – w większości przypadków nie są w stanie dostać się bez wizyty u dermatologa.

I tylko miejscowe leczenie będzie wystarczająco skuteczna. Aby pozbyć się problemów, a nie tylko umieścić je w, trzeba kompleksowe leczenie. Będziemy musieli zmienić swój styl życia, dieta, codziennej rutyny, przyzwyczajenia, i więcej. Dobrze, który obiecał, że będzie łatwo? Jak mówią, piękno wymaga ofiar. Czy jesteś gotowy? Tak, ten artykuł – dla Ciebie.

Niedawno nawet dermatolodzy myśleli, że skóra problemem jest bezpośrednią konsekwencją nadmiaru w organizmie hormonu testosteronu. Hormon ten jest bardzo aktywnie stymuluje aktywność gruczołów łojowych. Jednak wiele ostatnie badania wykazały, że teoria ta nie jest do końca prawdą. Oczywiście, ich testosteron odgrywa rolę. Jednak nie jest to jedyny powód, dzięki któremu mogą wystąpić problemy skórne. Istnieje szereg czynników wyzwalających – a to źle skomponowana dieta i niekorzystne warunki środowiskowe, a złe nawyki. Ponadto stan skóry najbardziej niekorzystny wpływ braku różnych pierwiastków śladowych, witamin i minerałów, w tym witaminy A, która jest odpowiedzialna za odżywienie skóry.

load...


Zmiana stylu życia

Rozpocząć leczenie jest konieczne, przede wszystkim, aby zmienić swój styl życia. Aby rozpocząć przegląd codziennej rutyny. Należy uważać, aby nie spać trwania wynosił mniej niż 8 godzin, i to było w nocy. Brak snu wpływa negatywnie na stan całego organizmu, w tym na skórze.

Ponadto, trzeba wydać na ulicy co najmniej dwie godziny dziennie. Będąc szczególnie przydatnych spacer zaraz po deszczu lub podczas mgły – skóra bardzo skutecznie nasycone wilgocią. Zaskoczony? Bardzo wiele osób błędnie uważa, że ​​skóra problem wilgoci nie potrzebuje. Ale to nie jest – wilgoć potrzebuje nie mniej, a czasem więcej. Normalny rodzaju skóry. Ale w czasie upałów, staraj się nie chodzić w czasie, gdy aktywność Słońce jest w pełnym rozkwicie.

Jednak całkowicie uniknąć promienie słoneczne nie są tego warte. Ultrafioletowe bardzo pozytywny wpływ na skóry problem – zmniejsza stan zapalny, trądzik i rekolekcje. Nie na darmo lekarze – dermatolodzy w zimie dla osób cierpiących z powodu różnych chorób skóry, zaleca się, aby odwiedzić solarium. To zajmuje tylko pięć – sześć minut tygodniowo na skórę, aby uzyskać wystarczającą ilość UV.

Przejrzyj swoje nawyki. Należy unikać picia alkoholu. Alkohol negatywnie wpływa na działanie wielu różnych narządów wewnętrznych. A przede wszystkim w wątrobie i trzustce. Efektem tych naruszeń, dosłownie „twarzą” – stan skóry pogarsza się znacząco. Konieczne jest również, aby rzucić palenie – nikotyna jest nie tylko pogarsza skórę, ale także stymuluje rozwój ciężkiego trądziku.

Nie jest możliwe, aby osiągnąć poprawę skóry problem bez przeglądu ich diety. Nie jest to zaskakujące – po pierwsze, bez wyjątku, substancji do organizmu z pożywieniem, dostać się do krwi. A po drugie, co jemy, to zależy w dużej mierze od prawidłowego funkcjonowania całego układu pokarmowego, szczególnie jelita. Pracy jelit wpływa bezpośrednio na skórę.

Z diety, lekarze zalecają, aby wykluczyć takie produkty jak:

 • Słony, pikantny, wędzone jedzenie.
 • Produkty zawierające sztucznych aromatów, barwników, dodatków do żywności.
 • Jakiekolwiek słodycze, z wyjątkiem orzechów i suszonych owoców, bez żadnych dodatków.
 • Wszelkie herbatniki wypieki, chleb, przaśny z wyjątkiem małych ilościach.
 • Kofeiną i gazowane napoje, mocna czarna herbata.

Ponadto istnieje kilka produktów, które są bardzo przydatne do organizmu jako całości, oraz dla skóry, takie jak:

 • Wszystkie produkty mleczne, które nie zawierają konserwantów i barwników.
 • Maksymalna liczba różnych owoców i warzyw, w zależności od pory roku.
 • Takie zboża, takie jak gryka, owsa i pszenicy. Cała reszta – nie jest zalecane.
 • Niegazowana woda mineralna, napoje owocowe i niesłodzone napoje owocowe, zielona herbata.

Jak widać, to dieta jest dobra z obu stron. A ciało wyczyszczone, a stan skóry poprawia czasami, i nienawidził tych dodatkowych kilogramów na znikają bez śladu. Oczywiście, jeśli są. Oczywiście wytrzymać takie ograniczenia nie są tak łatwe do dostarczenia. Ale najważniejsze – aby rozpocząć. I wtedy na pewno przyzwyczaić.

Preparaty kosmetyczne

Obecnie istnieje wiele różnych środków kosmetycznych producenci, którzy obiecują niemal natychmiastowe zniknięcie wszystkich dostępnych oleistych niedoskonałości skóry. Połysk, peeling, trądzik – to wszystko musi zniknąć bez śladu. Niestety, każda reklama ma tendencję do upiększania rzeczywistości. Nie oznacza to wszystko jest naprawdę idealny, którym są umieszczone.

Jednak niektóre z nich są naprawdę bardzo skuteczne. Aby wybrać naprawdę dobre narzędzie do pielęgnacji skóry problem, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

 • Polityka cenowa

Niestety, w tym przypadku zasada „tani i pogodny” nie działa. Jeśli chcesz kupić dobry preparat kosmetyczny, być gotowi rozstać się z pewną kwotę pieniędzy i imponująca. W większości przypadków tańsze leki nie są absolutnie skuteczny – w najlepszej kondycji skóry po prostu się nie zmienia. W najgorszym wypadku, będziesz musiał walczyć, a skutki stosowania tych tanich leków – peeling, zaczerwienienie, i inne rzeczy.

Oczywiście, te znaczniki nie mogą pomóc, ale frustrujące w sklepach kosmetycznych. Ale my, kobiety, ludzie, myślenie większości bardzo pozytywne. Spróbujmy znaleźć pozytywne aspekty w tej sprawie. Na przykład, można dać się kilka kolacje w kawiarni. Korzyść jest oczywista – i zaoszczędzić pieniądze, i zrozumieć pewne stałe korzyści. Smiled? To wspaniale.

 • Marki

Bardzo często osoby o zamówieniu lub w inny sposób kierują się marką. Czy to prawda, trudno ocenić. Ale w przypadku preparatów Kosmetyki marki wciąż ma tę drugą wartość. Nie kupuj oznacza mało znanych firm – ich jakość jest bardzo wątpliwe. Znany jako firmy jest mało prawdopodobne, aby ryzykować jego imię i wytwarzania produktów niskiej jakości.

 • Rodzaj skóry

Bardzo często ludzie uważają, że skóra ma problemu – to zawsze bardzo tłustej skóry. Jednak to nie jest – nie możemy zapominać o tzw cery. Dlatego też, wybierając jeden lub drugi lek, należy wziąć pod uwagę typ skóry – tylko w tym przypadku efekt stosowania środków zostanie zmaksymalizowane.

 • Konsultacja ze specjalistą

Najlepiej przed zakupem produktu kosmetycznego powinny skonsultować się z lekarzem – dermatologa. Nie szukaj sprzedawcy konsultacji – w sklepach pracują ludzie, którzy nie mają odpowiednie wykształcenie.


środki folk w leczeniu problemów skóry

Czasami, niezależnie od powodów, kobiety nie uciekać się do środków kosmetycznych. W tym przypadku ich sama natura pomoc nadejdzie. Są bardzo skuteczne recepty, które normalizują stan skóry dość szybko. Ale powiedzieć wszystko w porządku:

 • Pielęgnacja twarzy

Troska o każdy rodzaj skóry należy rozpocząć od oczyszczenia go. Lekarze nie zalecają stosowanie mydła – nie jest to najlepszy sposób wpływa na stan skóry. Do tych celów można zastosować następujące środki: zmielić w młynku do kawy z trzema łyżkami płatków owsianych, dodać łyżkę jedną łyżkę gliceryny i dokładnie wymieszać. Przenieść mieszaninę w szklanym pojemniku i przechowywać w lodówce. Za pomocą tego narzędzia, jak normalnego mydła. Następnie przemyć roztworem octu jabłkowego – szybkością jedną łyżkę octu do jednej szklance wody.

 • Ziemniaków Maska

Sok z ziemniaków jest bardzo korzystny wpływ na skóry tłustej. Eliminuje stany zapalne, łagodzi podrażnienia, likwiduje trądzik, promuje resorpcję czyraki. Przygotowanie tej maski jest bardzo prosta – trzeba tylko jedną bulwę ziemniaka, łyżeczkę miodu i ściereczki z gazy. Ziemniaki umyć, obrać i ruszt na drobnej tarce. Następnie dodać miód i dokładnie wymieszać.

Otrzymaną masę jednorodnej jest bardzo gruba warstwa umieścić na gazy. Zastosuj ściereczkę na dotknięte obszary skóry i pozostawić na 20 – 25 minut. Następnie dokładnie spłukać i pat skórę ręcznikiem. Potrzebuje naturalnie Dosohnut skóry. Ta maska ​​może odbywać się codziennie – nic złego nie zrobi. Ale nic nie będzie, jeśli nie z maską w co najmniej trzy razy w tygodniu.

 • Maska z liści aloesu

Nie mniej skuteczne i maska ​​z liści aloesu. Do jego przygotowania trzeba aloes 4 Liść, roślina nie mniej niż pięć lat. Liście aloesu należy umieścić w zamrażarce przez co najmniej tydzień. Po tym, czyszczenia liści z filmu i posiekać, mięsa mielonego.

Następnie topi się na małym ogniu pięciu łyżki każdy miodu. Wymieszać miód z kaszy z liści aloesu, dokładnie wymieszać, aby przesunąć w szklanym pojemniku i przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Przed zastosowaniem tej maski powinny być dokładnie pary twarz z wanną z rumianku. Zastosuj maskę równomiernie i pozostawić na 10 minut.

Następnie, przemywa zimną wodą i pozwala skórze wyschnięcia. Ta maska ​​nie powinny być wykonywane częściej niż trzy razy w tygodniu. I zwrócić szczególną uwagę – oznacza to absolutnie przeciwwskazane dla osób cierpiących z powodu alergii na miód i inne produkty pszczele.

Oprócz środków do użytku zewnętrznego zaleca się również korzystać z receptur i do użytku wewnętrznego.

 • Napar z mniszka lekarskiego

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów infuzji leku jest mniszek lekarski. Aby uczynić go zmielić jedną łyżkę korzenia mniszka lekarskiego i umieścić ją w termosie. Wlej jedną filiżankę wrzącej wody, przykryć i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Następnie odcedzić używając szmatki gazą. Podjąć podobną bulion niezbędnych do dwóch łyżeczek przed każdym posiłkiem. Czas trwania leczenia – 21 dni.

 • Wywar z liści brzozy

Umieścić pięć łyżki brzozy bulionu w misce szkliwa, wlać litra wody i gotować przez 15 minut. Wywar cool, szczep szmatą gazą. Wziąć wywar potrzebujesz szklanki rano i wieczorem, przez miesiąc.

Jak widać, nawet jeśli masz problem ze skórą twarzy, nie rozpaczaj. To może i powinna być leczona.

load...