Problem Kwiaciarstwa krajowego dlaczego liście żółkną w ficus

Zawartość:

Wśród wszystkich domowego kwiatka Ficus zajmuje szczególne miejsce. Dzisiaj Ficus genus – około dwóch tysięcy różnych podtypów, które różnią się w liści i systemu korzeniowego. Może to być drzewa dużych i małych liściach, o szerokich lub wąskich liści, ampelnye, okrywowe, i wiele innych.

load...

Jednak wszyscy ludzie, którzy uprawiają tę roślinę, zauważył, że od czasu do czasu, liście żółkną w gumowej zakładu, ale nie wiem, jak rozwiązać ten problem. Dziś będziemy rozmawiać o tym, i aby identyfikować, bo z tego, co może cierpieć drewna krajowego i jak radzić sobie z wcześniej istniejących chorób na niego.

Trochę Ficus

Spośród wszystkich odmian figi jako roślinę doniczkową są szczególnie popularne Ficus benjamina i figowiec sprężysty. Takie rośliny dzisiaj można zobaczyć prawie w każdym mieszkaniu miasta. Jednak nie wiele uwagi zasługują i lira, lub jak to nazywa, drzewa Ficus i jego forma hang-Downing.

Rośliny te nie są bardzo wymagający i wybredny. Ale pomimo tego, ficus jest nadal podatny na szkodniki i cierpią z powodu różnych chorób, które mogą wywołać nadmiar promieni słonecznych i przeciągów stała. Lubi ficus i nadmiar wilgoci.

load...

Warto zauważyć, że pestrolistye tworzą światło wymagające rośliny. Nawiasem mówiąc, Ficus benjamina właśnie należy do tej kategorii. Ale to nie znaczy, że drzewo nie potrzebuje pritenenii. W zimie, roślina jest niezbędne do stworzenia dodatkowego oświetlenia wysokiej jakości, więc umieścić garnek bliżej okna. W przeciwnym razie, ze względu na brak światła może być zgięta i pędy z liści pojawiają się problemy. Jest to główna zasada, co jest ważne, aby przestrzegać właściciela figi.

Jednak to nie wszystkie problemy, które mogą wystąpić w uprawie drzewa figowe różnych gatunków. Wystarczy tylko powiedzieć, że każdy z tych problemów powstać z powodu niewłaściwej pielęgnacji i warunków, w jakich żyje roślin. Zobaczmy, jak stworzyć najbardziej komfortowe środowisko życia Ficus w domu.

Podstawy pielęgnacji

Udaliśmy się bezpośrednio do rozpatrywania najpoważniejszych problemów i zagadnień, główny Wśród nich – dlaczego liście spadają, a co jest spowodowane ich żółknięcie? Powody są bezpośrednio zależne od gatunku rośliny. Na przykład, figowiec sprężysty zachowuje się w przypadku podmokłe gleby.

Ponadto, pomimo faktu, że rośliny kauczukowe są doskonale przystosowane do otaczającego środowiska, mogą cierpieć z powodu braku światła, co z kolei wpływa na drzewa – opadają liście i szybko żółkną. Nadmiar nawożenie, w niskich temperaturach i przeciągi mają minimalny wpływ negatywny.

Jeśli mówimy o Ficus benjamina, nie można nazwać kochanka zmian. Nawet elementarna zmiana scenerii, ze spadkiem temperatury i najmniejszy brak światła może wywołać natychmiastową utratę liści. Dlaczego tak się dzieje? Generalnie w sobie Ficus benjamina trochę bardziej wymagających warunków niż samej gumy, dlatego należy zachować odpowiednie.

Wybierz dla Ficus benjamina stabilnym miejscu i zmienić pulę później. Spróbuj utworzyć dla zakładu maksimum komfortu, należy przestrzegać podstawowych wymogów higieny, więc nie trzeba myśleć o tym, dlaczego tak wielu opal roślin liści.

Ponadto, dobry rozwój każdej ficus zapobiega częstej przeszczepu, ponieważ z których pierwsza będzie cierpieć system korzeniowy, a następnie pozostawia. Dlatego już utworzone dorosły roślina potrzebuje przeszczepu tylko raz na dwa lata. W przypadku bardziej dojrzałe rośliny zastępując humusu, które mogą być wytwarzane niezależnie od siebie, przy dwóch ziemi twardego i część piasku w połączeniu z frakcji gleby darń.

Należy powiedzieć o naturalnych przyczyn żółknięcie i defoliacji. Oczywiście, że z liści Ficus nie żyją wiecznie, jak wszystkie żywe istoty na ziemi. Co do zasady, życie z pojedynczego arkusza – nie więcej niż trzy lata. Po tym okresie żółkną one najpierw, a dopiero potem odpadają całkowicie. Ten naturalny proces. Należy pamiętać, że w przypadku młodego ficus liści stopniowo umierają z dna i zaczyna twardnieć bagażnik.

Dlaczego nadal mogą zepsuć roślin liści? Podobnie jak w przypadku Ficus benjamina oraz gumową łożyska wpływ na ten proces może być podłożem o niskiej jakości lub podkładu. Jest prawdopodobne, że roślina przeżył stres, który może być wywołany przez przelew, gwałtowna zmiana miejsca lub wpływu szkodników. Wydajność w tym przypadku, odpowiednio, i zastąpienie podłoża ficus permutacji na poprzednim miejscu.

Liście żółkną i opadają jak w wyniku niewłaściwego podlewania. W każdym razie nie z nadmiernego rośliny. Zanim ponownie wlać Ficus benjamina i Ficus lirę, Sprawdź, czy gleba wysycha po poprzednim podlewania. Aby to zrobić, należy zanurzyć drewniany kij do dołu – może to pomoże Ci sprawdzić stan gleby.

W przypadku, gdy są podmokłe, stop podlewania przez około dwa tygodnie. Jeśli w okresie czasu nie zauważysz poprawę, trzeba przesadzić roślinę, odcinając zgniłe korzenie, w przeciwnym razie, Ficus nie mogą być zapisane. Zwrócić uwagę na ten punkt, ponieważ źle nawadnianie – błąd wszystkich właścicieli domu ogród kwiatowy.

Niewłaściwe warunki stworzone za treść ficus, również może powodować szereg problemów. Jeśli ficus stale „zamrożenia” i jest w ciemności, a następnie szybko można zauważyć, jak stopniowo liście spadają z drzew. Dotyczy to wszystkich podgatunków – Ficus benjamina, gumy i innych liry. Wiadomym jest, że drzewa ojczyzna fikusnogo – tropikach, dlatego brak światła i przeciągi, te rośliny nie tolerują.

Ważne jest, że zimą temperatura nie spada poniżej osiemnastu stopni. Uważaj oraz w celu zapewnienia, że ​​ficus nie jest narażona na zimno i przeciągi. Wszystkie wentylatory lub urządzenia grzewcze uchylenie się od roślin. Nie należy umieszczać garnek ficus i przy drzwiach. Dlaczego pytasz? Tak, po prostu dlatego, drzwi – jest stałym źródłem przeciągów.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego są problemy z liści z fig, i ważne jest, aby pamiętać o tych szkodników. Być może, że drzewo należy dostał owad? Dokładnie sprawdź gleby i liści. Po znalezieniu pierwsze objawy zakażenia jak najszybciej leczyć drewno specjalnymi preparatami.

W ogóle, Ficus – nie jest to roślina, która jest chory zbyt często; to dlaczego nie wszystkie te trudności? Pomimo silnego ficus odporności zakażenie może być doprowadzone do procesu wymiany glebę lub z sadzonek – to znaczy, w czasie wykonywania pracy mechanicznej. A więc starają się zachować maksymalną dokładność w pracy zakładu. Prawidłowo dbając o ficus, zapewniając mu maksimum komfortu i stwarza idealne warunki dla swojego życia, możesz rozwijać się wspaniały drzewo z pięknymi jasnymi liśćmi które żyją dłużej niż jeden rok.

load...