Problem czujność: szukamy powodów wybrać punkty

Zawartość:

Dzisiaj patrzymy na świat szeroko otwartymi oczami, nie każdy może. Powodem tego może być wspólne choroby oczu: krótkowzroczność i nadwzroczność. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, więcej niż 50% dorosłej populacji cierpi na jednej z tych chorób. Jakie są przyczyny chorób, które przyczyniają się do ich rozwoju, jak leczyć tę chorobę? Spróbujmy zrozumieć.
Powrót do spisu treści

load...

Program edukacyjny dla krótkowzroczność

Choroba smutne statystyki: liczba dzieci cierpiących na choroby w wieku przedszkolnym w czasie jego lat studenckich jest podwojona. Krótkowzroczność jest nazywany chorobą oka, w którym przedmiot jest ostry, w przedniej części siatkówki, z uwagi na to, co jest rozmazany jedynie te przedmioty, które są daleko. Jeżeli dana osoba patrzy na siebie w pobliżu obiektów, to nie ma problemu. W tym przypadku lekarze ustalić zmiany w kształcie i wielkości gałki ocznej, a tym samym staje oko owalny kształt, chociaż powinno być idealnie sferyczne.

Zmniejszenie wizję odległość jest najpewniejszym objawem krótkowzroczności. Człowiek widzi to wyraźnie, niejasne i zaczyna migać. Jednak choroba można rozpoznać tylko okuliście specjalnego sprzętu. A jeśli uważasz, że krótkowzroczność, pierwszą rzeczą, aby przejść do specjalisty.

Właściwy lekarz z wyższym wykształceniem medycznym będzie mógł ustalić przyczynę choroby, a nawet czujność mogą być zapisywane za pomocą leków.

Ale jeśli natychmiast udać się do optyka, to tylko pogorszyć sytuację, ponieważ okulista jest przeszkolony, aby wybrać tylko punkty, a nie w celu zdiagnozowania choroby i leczyć je. Tak więc dbać o siebie i nie leń się po raz kolejny stanąć w kolejce do szpitala rejonowego.

load...

Nawiasem mówiąc, w leczeniu krótkowzroczności jest podzielony na dwa etapy: odszkodowania i natychmiastowego leczenia. Korekta zrobić z okularów, szkieł i nowych technik laserowych. Oczywiście, każda z tych metod ma swoje zalety i wady, ale łączy je jeden cel – siatkówki w porównaniu z obrazem. Na przykład, chirurgia laserowa może oddać sto procent wizji. Procedura nie trwa długo, jak również okres rekonwalescencji. Leczenie obejmuje również leczenia farmakologicznego i fizycznych metod leczenia. Głównym celem – aby poprawić krążenie gałki ocznej i trenować mięśnie oczu.

Oczywiście, kwestia traktowania profilaktyki ma kluczowe znaczenie. Lekarze zalecamy przeprowadzenie właściwej korekcji wzroku, podjąć specjalne kompleksy witaminowe, trenować mięśnie oczu za pomocą ładowarek dla oczu i specjalne okulary, specjalnej diety, a jeśli to konieczne przeprowadzenie na scleroplasty procedury.


Powrót do spisu treści

Czynniki wpływające na krótkowzroczność

Obecnie, lekarze następujących przyczyn rozwoju choroby:

  1. Dziedziczności (badania pokazują, że rodzice zdrowych dzieci, tylko 10% wziąć na choroby, ale jeśli matka lub ojciec nie może pochwalić się zdrowym okiem, ich dziecko będzie krótkowzroczne 50%);
  2. Najczęściej osoba dostaje krótkowzroczność w szkole lub na uczelni lat, a wszystko z powodu twoich oczach w tym okresie przeżywa ciężkie ładunki z bliskiej odległości (wyjaśnić to zjawisko jest prosta fizyka);
  3. Bardzo często źle korekcji wzroku pogarsza sytuację, więc bardzo ważne jest, aby starannie wybrać okulary lub soczewki na pierwszy lekarz, a następnie w optyce okulisty z przepisu lekarza i postępować zgodnie z zasadami ich skarpet;
  4. Często krótkowzroczność spowodowany krążenia zaburzenia gałki ocznej;
  5. Niedożywienie, pozbawiona niezbędnych witamin i minerałów może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia oczu.

Powrót do spisu treści

Program edukacyjny dla nadwzroczności

W przeciwieństwie do krótkowzroczności, dalekowzroczności – choroba bardzo podstępna, przez długi czas problem nie podejrzewa. Przy słabym stopniu chorób wzroku, w tym samym czasie i odległości, a blisko dobra. W środku – Close tylko nieco gorsze niż odległość. I tylko wtedy, gdy ciężka wizji zarówno blisko i odległość jest słaba, a zatem wymagają okularów korekcyjnych.

Jedyny zarzut w tym okresie są bóle głowy i zmęczenie oczu szybka. Dalekowzroczność charakteryzuje się tym, że przedmiot obraz jest utworzony na siatkówce. Ciekawostką jest to, że lekarze nie martw się, jeśli dalekowzroczności zdiagnozowano u dziecka do sześciu lat. W istocie, w tym okresie, oko znajduje się w fazie wzrostu, po czym problem dziecka może łatwo przeistoczyć.

Dalekowzroczność obróbkę prowadzi się przy użyciu technik korekcji wzroku. Przede wszystkim, to wskazuje – najbardziej dostępne i powszechne środki dalekowzroczne podejście. Ale osoba, zwłaszcza bez długiego zwyczaj noszenia okularów dostarczyć tylko niedogodność, pomimo oczywistych zalet. Ciągle schodzili, brudzą i potarł nos.

W związku z tym, stosowanie soczewek kontaktowych może złagodzić okresu korekty (nawet fizyki w szkole pozwoliły nam poznać ich strukturę i funkcję). Jedyną wadą może być przeciwwskazaniem do ich posiadania. Ale można się przyzwyczaić do nich dość szybko, ale wtedy będzie w stanie żyć aktywnego życia wolnego od strachu punktów przerwę. Laserowa korekcja jest stosowana wyłącznie u pacjentów w wieku powyżej 18 lat oraz pod warunkiem, stabilną formę dalekowzroczności. Procedura jest prosta i krótkotrwała, ale pacjent odzyskuje idealną wizję.

Oczywiście, bez profilaktyki nie jest konieczne, aby mówić o zdrowym wzroku. Pierwszy pobespokoytes dobrze oświetlone miejsce do pracy. Lampa biurkowa powinna znajdować się po lewej stronie i rozpowszechniać światło równomiernie, tak, że oko nie doświadczył niepotrzebne obciążenie. Podczas długiej ciężkiej pracy rozprasza krótkich przerw na odpoczynek oczu może: wystarczy zamknąć oczy i skupić się na jednym aspekcie – chociaż zobaczyć slajdy swobodnie. Właściwe jest również w tym czasie zrobić nietrwałe gimnastyka oczu.

Okuliści twierdzą, że biorąc kompleksy witaminowe, ćwiczeń wizualnych oraz stosowanie terapii AIDS fizycznych (np okularów Sidorenko) dają wynik pozytywny. Wszystkie z tych metod może poprawić krążenie krwi, łagodzi napięcia w gałce ocznej i trenować mięśnie oczu. Ostatecznie doprowadzi to do odzyskania.


Powrót do spisu treści

Czynniki wpływające na dalekowzroczności

Ustalenie przyczyn tej choroby nie są tak proste. Ale objawy pośrednie mogą wam czas, kiedy trzeba udać się do okulisty. Jeśli twoje dziecko szybko się męczy, nauka zły, zły sen i często kapryśna, to jak pokazać go do lekarza jak najszybciej. U dorosłych, nadwzroczność może przejawiać zmęczenie oczu podczas pracy w bliskim sąsiedztwie, mała litera „unosić” i chce przenieść książkę dalej.

Tylko okulista może zdiagnozować prawidłowego dalekowzroczności i jego stopnia. Jest to ważne w celu uniknięcia komplikacji i powstrzymania progresji choroby, ponieważ w przeciwnym razie osłabiona odpływ płynu śródgałkowego, wzrostu ciśnienia śródgałkowego, co prowadzi do jaskry. Ponieważ ważne jest, by podjąć kroki wyprzedzeniem leczenia tej choroby.

Przyczyny nadwzroczności są następujące czynniki:

  1. Zbyt krótki oś oka;
  2. Niewystarczająca zakrzywione rogówki;
  3. Zatopione soczewki oka, aby zmienić swój kształt i załamania władzy;
  4. Skurcz zakwaterowania, które pojawia się, gdy krótkowzroczność jest często sprawcą zarówno dla dalekowzroczności;
  5. Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Powrót do spisu treści

Jak i gdzie leczyć choroby?

Przywracanie Sight każdy marzy. Ale przy wyborze lekarza i szpitala, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, które wpływają na zdrowie, jeśli zdiagnozowano krótkowzroczności i dalekowzroczności. To miejsce, aby leczyć, a osoba, która przeprowadzi wszelkie procedury i umówić się na spotkanie, wybierz się powoli, z namysłem i analizowania odpowiedzi. Czy instytucje okulisty i medycznych powinien być nienaganny reputacji, nowoczesny sprzęt i kompleksowe podejście do leczenia. Wszystko to pozwala nie tylko na przeprowadzenie korekty na najwyższym poziomie, a także w celu uzyskania doskonałych rezultatów i wysokiej szklanki.

Pamiętaj, aby wykonać wszystkie terminy medyczne, nie leń się do gimnastyki, która jest tylko na samym początku jest problem, wybrać normalną dietę wzbogaconą przydatnych produktów dla oczu. To mięso, jaja, produkty mleczne, żurawiny, jabłka, gruszki, winogrona, kapusta, marchew, borówki, awokado, łosoś, kiwi, dynia. Weź kompleksów witaminowych. Jeśli skupiają się na wynikach oraz do dołożenia wszelkich starań, prawdopodobnie będzie osiągnąć ten cel.

load...