Próbkę menu dla matek karmiących

Matek karmiących menu powinny być skonstruowane w taki sposób, że składniki odżywcze w mleku matki wystarczająca dla dziecka i dla mamy. Mleko matki zawiera tłuszcze, białka, węglowodany, witaminy i minerały, dlatego jest uważany za produkt najbardziej korzystne i pożywne. W związku z tym menu karmiących matek powinny być bardzo dobre i dobrze przemyślane, z wszystkich potrzeb dziecka, a większość matek. Wybierz dietę dla siebie indywidualnie.

load...

Zaleca się również, aby w menu za pierwszy miesiąc, a potem będziesz go modyfikować według swoich pragnień i upodobań. Można również uzyskać informacje na temat produktów od artykułów i pochodzą z własnych receptur.

Co w menu

Bardzo dobre warzywa i owoce, z których można przygotować pyszne i zdrowe sałatki dla matek karmiących.

Menu karmiące piersią powinny zawierać niektóre mięsa. Ale podejście do przygotowania mięsa powinny być z wielką ostrożnością. To nie powinno być tłustego mięsa i najlepiej gotowane go. Jest to najlepiej stosować wieprzowinę lub białe mięso drobiowe, które mogą być gotowane pulpety lub kulki.

Zasilanie musi być kompletny i zróżnicowane. Menu dla karmiących matek powinny obejmować wszystkie główne grupy żywności: produkty mleczne, mięso, ryby, płatki, jajka, makaron, chleb, masło i oleje roślinne, owoce, warzywa i soki.

load...

Karmiących Przykładowe menu musi zawierać ryby. Konieczne jest, aby przygotować nie więcej niż jeden lub dwa razy w tygodniu. Powinno być chude i używać powinno być gotowane. Byłoby najlepiej sandacz, morszczuk, dorsz lub karpia.

Wymagane menu matek karmiących powinna zawierać mleko i przetwory mleczne, takie jak twaróg, sery i wiele innych.

Co żywności nie może jeść karmiącej matki

Musimy pamiętać, że do wykorzystania w menu matki karmiące mogą tylko produkty mleczne, które przeszły obróbkę termiczną. Mleko i produkty mleczne przyczynić się do zwiększenia ilości białka w mleku oraz w organizmie matki. Nie można korzystać z pełnego mleka krowiego, ponieważ to sprawia, że ​​dziecko na alergię. Najlepiej jest pić jogurt, Rjażenka, jogurt.

Ważne jest to, że menu składało się z produktów piersią matki, po obróbce cieplnej , a także świeże warzywa, ponieważ zawierają błonnik, który stymuluje aktywność ruchową jelit. Szczególnie dużo błonnika w owocach i warzywach, takich jak cukinia, buraki, marchew, dynia, jabłka, gruszki, agrest, wiśnie i porzeczki.

Konieczne jest, aby różnicować menu kobiet karmiących piersią . Im więcej soku pijesz, tym lepiej. Soki mogą być zachowane jak i świeżo przygotowany. Ale owoce tropikalne, zwłaszcza czerwony i pomarańczowy w diecie nie może być włączony!

Olej powinien koniecznie mieć, ale masło dzienna dieta nie powinna przekraczać 25 gramów, a olej roślinny nie więcej niż 15 gramów. Menu dla matek karmiących musi zawierać trochę tłuszczu, tylko w bardzo ograniczonych ilościach.

Słodycze w menu matki karmiące powinny być ograniczone , ponieważ mogą powodować otyłość, a dziecko reakcje alergiczne. Można jeść cukierki, słodycze, marshmallows i ciasta o niskiej zawartości tłuszczu.

W menu matek karmiących w ciągu tygodnia powinien zawierać pewną ilość mięsa i ryb, warzyw i owoców, a także witaminy i minerały. Błonnik występują również w różnych zbóż (pszenica, gryka, owsa), chleb razowy i suszonych owoców.

Nie zapomnij o specjalnych receptur, takich jak sałatki dla karmiących matek, są specjalnie zaprojektowane, aby spełnić wszystkie potrzeby matki karmiącej i jej dziecka.

Menu karmiących kobiet jest stopniowo. Niektóre produkty mają bezpośredni wpływ na trawienie i zdrowia dziecka, niektóre – tylko kilka dni. W każdym razie, jeśli zauważy żadnych negatywnych zmian w zdrowiu swojego dziecka – wykluczyć z diety pewnych pokarmów.

Główną zasadą w żywieniu karmiących – jest bezpieczny dla dziecka. Menu dla matek karmiących musi być traktowane przede wszystkim z uwzględnieniem potrzeb dziecka. Wszystkie produkty, które wykorzystuje w okresie karmienia piersią nie powinny powodować alergie u dziecka. Miej oko na stan dziecka.

Dlatego menu karmiących mam w żadnym wypadku nie powinny być sól, olejki eteryczne, które znajdują się w rybnych i mięsnych wywarów, czosnku, cebuli, ryby wędzone i solone, marynaty, konserwy, kiełbasy. Forget ostry brzeczki i bulion mięsny.

Szacowany menu matki karmiące powinny wykluczać produkty związane z zwiększonym alergenów, takich jak truskawki, owoce cytrusowe, pomidory, więc trzeba wyeliminować te pokarmy z diety.

Nie można jeść winogrona, słodkie przekąski, słodycze, słodkie płatki śniadaniowe, słodkie napoje i inne produkty o wysokiej zawartości cukru, ponieważ powodują fermentację. Powinny one być również nieobecny w sałatkach dla matek karmiących.

Matek karmiących menu na tydzień to lepiej od razu napisać. Więc każdy dzień będzie dobrze przemyślane i będą mogli uzupełnić i dodać do poprzedniej. Na przykład, jeden dzień trochę więcej warzyw, ryb innego. Wystarczy pamiętać, że dieta powinna zawierać wystarczającą ilość niezbędnych witamin.

Ważne jest, aby pamiętać, że jakość mleka matki zależy od tego, co jest zawarte w menu dla matek karmiących. Konieczne jest, aby słuchać zaleceń lekarza, aby upewnić się, że ty i dziecko czują się dobrze, a dziecko miało spokojny sen.

I kolejna bardzo ważna zasada sporządzenie menu piersią mama jest poprawna reżim picia. Codziennie pielęgniarstwa mama powinna pić litr cieczy dodanej do głównej objętości. Można pić mleko, herbata, soki i inne napoje.

load...