Primadonna kryty kwiat. Fiolety i pielęgnacja

Tam po prostu nie są rośliny rosnące plantatorów krajowe: jeden niewoli egzotyczne piękno storczyków, inni lubią rosną kaktusy. Ale nie ma miłośnik roślin domowych, które nie wolałby fioletowego sypialni, pielęgnacja, która nie jest trudne, nawet początkujący hodowca.

load...

Nabyć fiolet

Saintpaulia, lub fiołki, prima kwiat kryty. Nieskończona różnorodność gatunków i jego luksusowym palecie barw i przyciąga kolekcjonerów i miłośników roślin wewnętrznych. Nawet zamiar oknie kwiaciarni lub kwiat po prostu z ciekawości, aby zobaczyć fioletowy, najprawdopodobniej nie będzie mógł się oprzeć, by nie kupować tego piękna.

Jeśli tak się dzieje, gdy kupisz rośliny należy najpierw zwrócić uwagę na liściach. Jeśli znajdziesz ich zbyt mocno punktem wzrostu lub niektórych podejrzanych plam, roślina ta z pewnością wpływa na jakąś chorobę. Nie tylko przybysz trudno będzie wyjść i wyhodować roślinę, ale nawet ekspert. Więc trzeba wybrać roślinę, która ma liście są jasnozielone kolor bez jakichkolwiek oznak uszkodzenia przez choroby i szkodniki.

Do hodowli powinny wziąć przykład z dna drugiego rzędu. Wycinki z dolnym rzędzie dać również dzieci, ale wydają się być bardziej wyczerpany, więc ich potomstwo będzie oczywiście słabsza. Koniecznie poproś sprzedawcę, jakiego rodzaju rośliny, aby nie znaleźć się ją przez oko.

Przy wyborze cięcie jest bardzo ważne, aby liście nie zostały przedłużone. Oznacza to, że roślina jest uprawiana w warunkach braku światła. Przy zakupie roślin należy upewnić się, że liście nie miały miejsca. Temperatura rośnie powinien pojawić się zdrowe bez oznak rozkładu. W garnku należy podać nazwę klasy i byłoby miło, gdyby więcej i terminu sadzenia.

load...

Do transportu wygodny w użyciu kartonów, plastikowych pojemnikach, lub innych pojemnikach, które utrzymują łodygę przed uszkodzeniem. Jeśli to pole nie jest obecny, jest możliwe, aby napompować plastikową torbę, wiążąc je ściśle. W tym przypadku, cięcie, też nie będzie rannych podczas transportu.

Przechłodzenia system korzeniowy może prowadzić do śmierci rośliny, więc jeśli zgadzasz się z wyprzedzeniem, aby kupić fiołki, zapytać sprzedawca nie podlewać ją przez trzy lub cztery dni przed zakupem. Aby przeprowadzić instalację w zimie musi być zapakowany w kilka warstw gazety, a następnie umieścić w plastikowej torbie. Można owinąć szal puszyste roślin lub umieścić go na podkładce ogrzewania. Jeśli podczas transportu, kiedy rozpakowaniu zakup domu, okazało się, że niektóre z liśćmi są złamane, muszą starannie usunąć gniazdo. Liście te można włożyć do wody i po kilku miesiącach, gdy stają się startery, mogą być sadzone w ziemi.

Violet – światło-kochający rośliny, ale nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Idealne miejsce dla ich uprawy staną się okno z widokiem na wschód lub na zachód. Okna od strony południowej, powinny one być pritenyat. Optymalna temperatura dla treści do 20-24 ° C. Jeśli masz dużo fiołków, tym lepiej dla nich być wyposażony w stojak z oświetleniem. Spowoduje to niewielki plac dużo roślin, zapewniając im optymalne światło.

Rozmnażanie przez sadzonki fiołków

Każdy hodowca wybiera sobie niezawodną i wygodną metodę sadzonek rooting fioletu. W domu, najlepszym sposobem jest do kibicowania przegotowanej wody. W razie potrzeby, do tych celów mogą być zakupione składniki podłoża – Agroperlit lub wermikulit. Dobrym sposobem jest ukorzenia fioletowo-mech Sphagnum, w którym to drobno krojonego. Ostatnio stało się popularnym sposobem ukorzenienia sadzonek w tabletkach torfu próchnicy. łodygi gniją niebezpieczeństwo jest zminimalizowane. Ale bez względu na to, w jaki sposób zakorzenione cięcie, istnieje ogólna zasada – nie pozostawiają długi ogonki liściowe. Jeśli długość trzpienia nie będzie przekraczać czterech centymetrów, dzieci będą szybsze i większe. Krój uchwytu jest dobry, aby zrobić skalpela.

Gdy ukorzenienie sadzonek jest konieczne, aby zapewnić temperaturę otoczenia 20-24 ° C i wysokiej wilgotności. Aby to zrobić, można umieścić sadzonki, które są obsadzone do ukorzenienia, słoik szklany lub plastikowy worek. Dzieci są w półtora miesiąca. Kiedy dzieci rosną i się silniejszy, muszą być starannie oddzielone od arkusza jak najwięcej starając się nie szkodzić dzieciom korzenie. Należy dziecko posadzone w osobnym naczyniu, której średnica nie powinna przekraczać sześciu centymetrów. Jeśli arkusz jest silny, to może zostawić pereukorenyatsya.

Przesadzanie dziecko, na dnie garnka umieścić drenaż, który może służyć jako kawałki styropianu, mchu Sphagnum lub małego betonowego bloku. Gleba dla dzieci do pożywne i sypkich, które można dodać do substratu 20% 20% wermikulitu i perlitu. Można także dodać plasterki mech torfowiec. On też znosić 20% całości. Gdy dzieci sadzi je w dwóch lub trzech tygodni, powinny być umieszczone w mini-teplichku że mają one dostosowane. Mini teplichke, jak już powiedzieliśmy, może służyć jako szklanym słoiku lub plastikowej torbie, ubrana w puli.

Teplichku należy położyć na światło, ale korzystnie nie południową parapecie. Fiołki powinny pritenyat południowym parapecie liście nie sparzyć. W zimie, okno powinno być szczelnie zamknięte, a ze szczelin nie powinna cios, ponieważ fiołki są bardzo wrażliwe na system korzeniowy hipotermia. Dorosłe dzieci powinny być nauczane stopniowo do normalnych warunkach pokojowych. Aby to zrobić, należy przewietrzyć teplichku pierwsze 10-15 minut, a następnie zwiększyć czas.

Powielanie fiołków pasierbów

Fioletowy można rozmnażać przez sadzonki liści, nie tylko, ale również pasierbów. Pasierb dla pomyślnego ustanowienia powinna mieć trzy lub cztery liści. Stepson oddzielony od wylotu szydło lub ostrą skalpela. Gdy pasierba jest oddzielony od głównego gniazda zasilania, należy uważać, aby nie zranić jej liści sadzonek. Pochłaniacze korzeniowe w puli z podłożem lub torfu tabletek próchnicy. Do szybkiego utworzenia i lepszego dostosowania przeszczepionego pasierba Przechowywać teplichke. W ten sposób zwykle propagowane odmian chimer i fantasy.

Gniazdo pielęgnacja

Fiołki pielęgnacji w domu nie dadzą Ci wiele kłopotów. Ale w okresie intensywnego wzrostu młodych rozet potrzebują zrównoważonej gleby i dobre światło. Gleba nie powinna być zbyt ciężkie i tłuste, ale bardzo pożywne. Do gniazdka utworzone w sposób równomierny i symetrycznie, należy obrócić o 45 °, co trzy lub cztery dni. Jeżeli sadzonki i rozety liści są uniesione do góry, wtedy Twój zakład nie jest wystarczająco dużo światła, i powinien on zapewnić dodatkowe oświetlenie.

Wybór dań

Wybór pulę dla fiołków, należy zauważyć, że bardzo duże znaczenie ma jego rozmiar. Średnica naczynia dla małych dzieci i gniazd powinna być 5-6 cm, i gniazd dla dorosłych nie powinna przekraczać około 10-12 centymetrów. Najlepiej, o średnicy puli rozetą dorosłych powinna być mniejsza niż wylot, trzy razy.

Dla fiołków nadaje się zarówno do doniczek ceramicznych i z tworzywa sztucznego. Z dzisiejszym wyborze plastikowych pojemnikach plantatorzy wybierają plastikowych doniczkach do uprawy fiołków, ponieważ są one wygodniejsze i tańsze.

Tak że woda nie stagnacji w garnku, konieczne jest, aby zrobić drenaż, w których jakość może być używany mech torfowiec, rozszerzone gliny lub kawałki pianki. Spustowy musi wypełnić co najmniej jedną trzecią puli.

Nawożenie i podlewanie

Fiolet należy nawadniano wodzie w temperaturze pokojowej lub o kilka stopni wyższej. Dotknij wody do nawadniania lub lepiej bronić filtr. Podlewanie może być zarówno powyżej, jak i wylewanie wody do zbiornika. Kiedy woda nawadnianie nie powinny wpaść w momencie wzrostu i liści. Woda pozostała po podlaniu tacy muszą być opróżnione po 10-15 minut. Gleba w kubie nie powinien być wilgotny i wilgocią, w przeciwnym razie system korzeniowy może zacząć gnicie i umierają fioletowy. Częstotliwość nawadniania zależy od temperatury otoczenia i składu gleby. Co do zasady, fiołki należy podlewać raz lub dwa razy w tygodniu.

Nie podlewać fiołki wody destylowanej, ponieważ aktywnie wchłania sól. Przy regularnym stosowaniu destylowanej wody do nawadniania z gleby zmyte całą sól, nie tylko szkodliwe, ale także użyteczne. Ze względu na brak składników odżywczych Violet zaczyna rosnąć gorzej i dłużej kwitną.

Po nawożeniu glinianego pokoju nie powinno być przesuszone. W zasadzie, podłoże ma wszystkie składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju fiołków, więc nie trzeba specjalnego żywienia. W celu uzupełnienia podaży składników odżywczych, wystarczająco dużo czasu, aby przeszczepić 9-12 miesięcy fiolet.

Jeśli czujesz, że fioletowy wyczerpany, może karmić. W tym celu oba nawozów płynnych i sypkich. Przy zakupie nawozu, należy zapoznać się z instrukcją. Jeśli część etykieta nie jest określony, nie tak nawóz jest lepiej kupić. Jeśli nie kupić wyspecjalizowany nawóz dla fiołków, powinien być rozcieńczony o połowę. Dressing można przeprowadzić raz na trzy do czterech tygodni.

Zawartość azotu w nawozie dla małych gniazd powinna być większa niż zawartość fosforu i potasu. Dla aktywnych pąków zakładkę i bujnej obfitego w skład nawozu należy więcej fosforu. W tym celu odpowiedni nawóz „Fialochka” i „fosforan”.

Nadmiar składników odżywczych może przynieść mniej dobrego niż złego. Dlatego nie należy objadać fioletowy nawozów. Konieczne jest, aby dowiedzieć się przed opatrunku, co spowodowane niezdrowy rodzaj fioletu. Gdyby to było wynikiem naruszenia technologii rolnego lub jego przyczyną była jakaś choroba, nawożenie może tylko zaszkodzić.

Troska dla dorosłych rozetą

Starych liści często tracą kolor i zaczynają się psuć ogólny wygląd rośliny, więc muszą być usunięte. Można także usunąć cały dolny rząd, a samo dno gniazda nakładania mchu lub wypełnienia glebę w doniczce. Jeśli otwór wylotowy jest formowany w bagażniku, fiolet należy przeszczepiać trochę zakopać dolny rząd liści. Ka, już powiedzieliśmy, wylot dorośli powinni być przesadzane co dziewięć do dwunastu miesięcy, ponieważ zubożonej podaży składników odżywczych w podłożu. Średnica naczynia powinna być wybrana właściwie – w stosunku 1: 3, przy czym średnica wylotu.

Aby Violet zawsze wyglądało pięknie i nie cierpią z powodu kurzu, liście powinny być myte od czasu do czasu. Najlepiej to zrobić raz lub dwa razy w miesiącu w zimnych porach roku, a co tydzień – w cieple. Wylot przy niewielkim strumieniu wody do płukania w temperaturze pokojowej. Rośliny są następnie umieścić do wyschnięcia w ciepłym miejscu. Jeśli jest umieścić po umyciu w chłodnym miejscu, liście mogą być pokryte plamy światła.

Jeżeli wylot jest zatrzymane w rozwoju, konieczne jest sprawdzenie ziemi – jeśli nie jest on zagęszczony. Jeżeli gleba jest zbyt gęsta, że ​​fiołki powinny być przeniesione do luźnej, lekkiej ziemi. Jeśli ziemia wszystko jest w porządku, to może fiolet brakuje składników odżywczych. To powinno być trochę paszy.

Inną możliwą przyczyną wzrostu wylotowej przystanek i jego zaniku – to jest zły rozwój systemu korzeniowego, a nawet jego rozpadu. Jeśli liście fiołka są małe, powolny, nudny, to trzeba wyciąć wylot na dole, usunąć zbutwiałych części, a następnie pereukorenit go w wodzie.

Jeśli fioletowy produkuje dużo liści i łodyg kwiatowych nie są tworzone, a następnie najprawdopodobniej roślina jest nadmierną prędkością z nawozów azotowych. Jest to konieczne, aby czekać 4-6 tygodnie i podawania jego nawozami zawierającymi fosfor. Jeżeli wylot jest utworzona zbyt wiele liście mogą być usunięte przez parę niższych szczebli liści, nie zapomnij posypać węgiel rany proszkowych.

Jeśli łodygi kwiatowe stają się krótkie, kwiaty zaczęły rosnąć płytkie i liści fiołków stać brązowawy, torus roślina cierpi na nadmiar światła, a to musi być pritenit. Następnie pojawiają się ostatecznie opuszcza będzie się odbarwić. Brązowe liście mogą być usuwane stopniowo, w miarę nie przywróci jego kolor.

Kwitnienie wylot lepiej nie przesadzić. Jeśli nie ma innego sposobu, wylot w dużym garnku przewrócił zamiast przeszczepione. Następnie należy dodać na krawędzi ziemi i zerwać łodygi kwiatów, tak, że roślina nie odprowadza wody.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich tych zasad, fiołki i opiekuńczy dla przyjemności. Kwitnąca Saintpaulia będzie można rozkoszować się wystawne kapelusze delikatnych kwiatów o różnych odcieniach – od białego i różowego na liliowy i ciemny fiolet.

load...