Prezentacja Breech

W czasie ciąży, okres około 28 dni, przed lekarz kliniki prenatalnej istnieje problem określania część płodu, co może być odczuwane w dolnej części macicy. Nazywa się prezentuje część płodu, i to ona, po przejściu przez kanał rodny, po raz pierwszy pojawia się w naszym świecie.

load...

Najbardziej skuteczne jest uważany za jeden wzdłużny układ dół, to głowowa prezentacja. To dlatego, że głowa jest największa część ciała dziecka w średnicy i jej przejście z głównych wyzwań podczas porodu. Po urodzeniu nogami wylotowych, uchwyty i tułów dziecka jest łagodny i nie tak bolesne.

Niestety, ta sytuacja nie zawsze jest, i istnieją przypadki, gdy płód w macicy predlezhit ramię, który znajduje się z boku lub nawet spoczywa na dolnej części nogawek macicy lub pośladków. Chciałbym rozwinąć drugim przypadku tzw pozycję zamka płodu.

Należy pamiętać, że do 36 tygodni położenie płodu może się zmienić, więc określenie położenia miednicowego płodu w 28 tygodniu ciąży nie może być ostatecznie rozpoznano. W dodatku do tej pory opracowano wiele technik i specjalne ćwiczenia, mające na celu zmianę pozycji dziecka w bardziej korzystnym kierunku.

Lekarze odróżnić zamka, stopy i kolana, prezentacji zamka płodu. Z kolei zamka podzielony na czystym i mieszanym pośladkowych prezentacji. W pierwszym przypadku w dolnej części macicy predlezhat pośladkach dziecka i nogi wyciągnął w kierunku ciała, a ich rozłożeniu w zgiętych kolan i miednicy. W drugim przypadku, przy wejściu do basenu znajduje pośladki z nogami, które zgięte w kolanach i biodrach.

load...

Prezentacja stóp może być kompletny i niekompletny wykonania. W sytuacji kompletnej stóp Previa wejścia do miednicy obie stopy są zwrócone lekko wyprostować stawach kolanowych i biodrowych. Niepełnej – predlezhit tylko jedną nogę, co prostowania stawów, a drugi znajduje się powyżej i jest wygięty w miednicy. Drugi typ zamka – kolano, znamienny przez układ w dolnej części macicy kolanach dziecka.

Zazwyczaj zamka wykryto w 3-5% kobiet w ciąży, z najbardziej wspólny układ zamka jest czysty (około 67% przypadków), rzadziej znaleźć zmieszane pośladkowy (20%), a ramię (13%).

Źródłem problemu

Co powoduje miednicy prezentację płodu? W większości przypadków, prezentacja zamka jest wynikiem upadku pobudliwości i tonu macicy. W ten sposób zmniejsza jego zdolność do kurczenia się zmieniać i dopasować położenie płodu w rejonie macicy. Zdaniem ekspertów, najbardziej istotnym czynnikiem w rozwoju płodu Previa miednicy należą:

 • Różne nieprawidłowości w rozwoju płodu i małowodzie, które zmniejszają mobilność płodu;
 • Obecność zwiększonej mobilności w sytuacji ciąży i niekompletnego wielowodzia;
 • Czynniki, które hamują płodu pobytu w odpowiedniej pozycji, tak jak łożysko Previa, wąskie miednicy dolnej nowotworu macicy oraz niektórych wad dojrzewania owoców.

Dlaczego zamka jest patologia?

Wynika to z faktu, że sytuacja na rynku pracy w płodu zamkowego wraz z różnego rodzaju powikłań (narodziny zamartwicy, urodzenie uraz) znacznie częściej niż w głowie. Ponadto, w przypadku zamka, często istnieje potrzeba operacji. Z reguły takie planuje się z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli jest to płód zamka 38 tygodni lub więcej.

Określanie miednicy przodujące płodu występuje podczas kontroli lekarza położnika, a następnie potwierdzono przez przepuszczenie ultradźwięków. W większości przypadków rozpoznanie tej choroby nie powoduje poważnych problemów, ale w przypadku zwiększenia napięcia macicy, ciąż mnogich, otyłości i wysokiego stresu mięśnie brzucha przedniej ściany mogą mieć niewielki problem.

Gdy technik kontroli nad wejściem do miednicy czuje większy okrągłą część owocu, który ma miękką konsystencję i wpada do tułowia płodu. W dolnej części macicy zazwyczaj odczuwane głowy dziecka, a zwracając uwagę na wysoką pozycję macicy. Tętno płodu przedmiotu jest zazwyczaj postukał w obszarze matki i tuż powyżej pępka.

Z kolei w USA, oprócz prezentacji, ujawnia nieprawidłowości w rozwoju płodu, jego wielkości i ustawić położenie łożyska. Po wykryciu płodu zamka określić jego rodzaj, stopień rozszerzenia głowy, nóg i położenie płodu pępowiną. Ponadto odbywa Dopplera (USG przepływu krwi), co umożliwia badanie macicę i łożysko przepływu krwi, w celu określenia obecności patologii kręgowego.

W niektórych przypadkach, w celu zbadania stanu płodu w tego typu lekarze PREVIA używać amnioscopy. To monitorowanie płodu i otaczającej wody przez błony przez wprowadzenie do szyjki specjalnej rurki. Ze względu na ryzyko uszkodzenia błony i utratę płynu owodniowego, technika ta jest wykorzystywana wyłącznie do diagnostyki warunkach zagrażających owoców (po okresie ciąży, niedotlenienie i in.).

Każda przyszła mama, niezależnie od rodzaju prezentacji, pomiar jest wielkość miednicy – pelviometriyu. Zazwyczaj standardowe wymiary zewnętrzne do wykrywania możliwych anomalii tyle, aby w dalszym ciągu stosowane tomografii komputerowej pelviometriya i rentgenpelviometriya. Stosując te metody można dokładniej określić rodzaj zamka płodu i zdiagnozować.

Opieka prenatalna w przypadku położenia miednicowego

Przebieg ciąży w obecności zamka w większości przypadków podobnych do tego w głowowej prezentacji. Po osiągnięciu terminu 32 tygodni prenatalnych specjaliści mają do zaoferowania szereg ćwiczeń wykorzystywanych do przesyłania breech w głowę. Najczęściej spotykane są następujące ćwiczenia:

 1. Musisz leżeć na kanapie z płaskiej powierzchni, po stronie gdzie przemieszczeniem głowy płodu. Leżący na tej stronie przez 3-10 minut, po czym w tym samym czasie, aby pomieścić na drugiej stronie. To ćwiczenie ma być wykonywane 2-3 razy dziennie. W tym przypadku, pożądane jest, aby spać na boku, po stronie, która jest przesunięcie głowy dziecka.
 2. Weź pozycji leżącej na plecach, uprzednio załączoną poniżej pasa poduszki podnieść miednicę 20-30 cm nad głową. Sytuacja ta powinna być utrzymana przez 5-15 minut. To ćwiczenie pozwala Gravity dziecka zagłówek przeciw dnie macicy, podczas gdy sam owoc jest często przekształcona w głowowej prezentacji. Musi wykonywać na czczo 2 razy dziennie.

Szacuje medyczną skuteczność takiego kompleksu wynosi około 75%. Specjalne ćwiczenia wykonywane przez lekarza, który jest w ciąży, a płód określa zamka na 33 tygodni lub dać 1-2 tygodni. Jednakże istnieją przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju ćwiczeń. Są to łożysko przodujące, raka macicy, blizny poprzednich operacji, koniec zatrucia i złożonych chorób extragenital.

Jeśli nie ma wynik z realizacji ćwiczeń gimnastycznych Zaleca się wykonywanie profilaktycznej głowowej zewnętrznego. Procedura ta odbywa się w przedziale między trzydziestym trzecim i trzydziestym siódmym tygodniu w szpitalu położniczym pod maszyny USG. Przed kolei płodu pacjentowi podaje się specjalne środki do złagodzenia macicy.

Odpowiednia procedura taka nie jest dla wszystkich, i istnieje szereg przeciwwskazań:

 • Otyłość;
 • Wiek urodzenia pierwszego od ponad 30 lat;
 • Blizny na macicy;
 • Ryzyko przerwania ciąży;
 • Zatrucie krwi;
 • Zbyt wąskie miednicy;
 • Wielowodzie lub małowodzie;
 • Łożysko Previa;
 • Ciężkich chorób extragenital;
 • Splątanie kręgowego;
 • Ciąża wynikające z zastosowania technologii reprodukcyjnych.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że prezentacja zamka nie jest to poważny problem, a dziecko rodzi się zdrowe dla współczesnej medycyny. Więc nie denerwuj się o tym i osłoni najszczęśliwsze dni – dni od czekając na cud!

load...