Prezent na rocznicę ślubu

Zawartość:

Od wieków istnieje tradycja, aby świętować rocznicę ślubu i obecny w tym dniu prezenty w zależności od liczby lat przeżytych razem.

load...

Prezenty na rocznicę ślubu dwie kochające ludzi?


Powrót do spisu treści

Pierwsza rocznica

Po pierwszych lat żyli razem świętowali bawełniane ślubu. Ten rok dla młodej pary jest zwykle najjaśniejsze, ale również najtrudniejsza, gdy dwie osoby kochać siebie znacznie, ale docierane znaków. To przypomina bawełnę – to jasne, ale bardzo nietrwały. Od czasów starożytnych Rosji dał parę dzień ze sobą chusteczki calico i związał je w węzłach znak lojalności. Prawo teściowa powinna dać bawełnianą sukienkę. Zaproszeni goście dają produkty z perkalu, może być obrusy, pościel, chusteczki, zasłony.

Jest miejsce na drugim roku i jest obchodzony papieru ślubu. Od tego czasu para już znamy lepiej, rozwijają swoje obowiązki w rodzinie, ale relacja natomiast samo kruche jak papier. W tym dniu w niektórych krajach, para noszenie ubrań papierowe i spotykają się w jej gości. Na papierze ślub, postanowił dać kalendarze, książki, wyroby z papieru (np Origami), ale najlepszy prezent dla młodej rodziny, oczywiście, będzie głównym rachunki pieniądze papierowe.

load...

Po trzech latach małżeństwa, świętować skórzaną ślubu. Relacje między mężem i żoną w tym czasie stał się silniejszy, ale również niestabilne, przypominający skórę, która ma tendencję do rozciągania się w różnych kierunkach, ale nieostrożne obchodzenie się może oderwać. W tym dniu, para szuka skórzane ubrania lub akcesoria użytku wykonane ze skóry i dać sobie coś ze skóry :. Rękawiczki, torebki i inny zaakceptowany był dzień na stole położyć bochenek chleba żytniego, para miała zjeść kawałek na przód wszystkich gości. Karmione także zupę żyta. Goście w tym dniu może dać skórę zwierzęcia, które jest symbolem bogactwa, różnych wyrobów skórzanych, paski, torebki, portfele, itp

Czwarta rocznica mieszka razem nazywa len czy wosk ślub. Rocznica ta nie jest na próżno związanego z lnu, który jest symbolem długowieczności i trwałości. W tym dniu, para dać siebie bieliznę. Gości rocznice posypać nasiona lnu i słodycze do relacji między nimi był mocny i trwały. Daryatsya wyroby lniane ten dzień: obrusy, pościel, komplet serwetek. Obowiązkowa atrybutem dnia są woskowe świece.

Drewniany ślub

Piąty rok – drewniany ślub. Wystarczająco dużo czasu minęło, że para zbudowali silne relacje wrodzoną drzewo, ale nie są one chronione przez ogień małżeńskich kłótni. Oczywiście, w ten dzień dać wyroby z drewna: różne pudełka, deski do krojenia, drewniane naczynia, rzeźbione malowania drewna, drewniane ramki do zdjęć, meble i wiele innych. Drzewa – symbol siły, ciepło i komfort.

Żeliwo ślub

Po sześciu latach małżeństwa żelaza jest obchodzony. Jest to pierwszy metal, który przekształca się związek. Żelazo kruche i łatwo topnieje, biorąc każdą formę. Już silny związek, ale ich dalszy rozwój zależy od pary. Daj ten dzień, odlewane z żeliwa patelnie, pudełka, świeczniki, piękne meble z kutego żelaza, ramki do zdjęć i inne przedmioty wykonane z żeliwa.

Miedź ślub

Symbolem ostatnich siedmiu lat razem jest miedź i wełna. Miedź – miękkim materiałem plastyczny i wełna – materiał, który jest zawsze ciepłe, a nawet leczyć. W rodzinach, w tym czasie są dzieci, powstają nowe relacje i uczucia, wzmocnienie rodziny. Na tej rocznicy, dać świeczniki z mosiądzu, miedzi, pierścień podkowy przybite powyżej tego progu. Małżonkowie obsypany monet miedzianych.

Cyna ślub

Osiem lat później, obchodzony cyny ślubu. Metal ten jest silna jeszcze bardzo plastyczny niż symbolizuje silne relacje między mężem i żoną, która na przestrzeni lat nauczyliśmy się dać siebie. W rocznicę prezentowane tace cyny, pieczenia.

Fajans ślub

Fajans ślub jest obchodzony po dziewięciu latach małżeństwa, uważa się, że relacje rodzina osiągnęła stabilność i trwałość. W tym dniu, para pokonać dawne potrawy z ceramiki. Każdy złamany obiekt jest symbolem ostatnich kłótni, chorób i kłopotów, więc ten rytuał promuje odnowę relacji, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe. To dość zabawne rytuał, który można podłączyć i przyjaciół. Tradycyjnie, ślub oferowane naczynia gliniane: naczynia, talerze, talerzyki, dzieła autorstwa.


Powrót do spisu treści

Dziesiąta rocznica – data pierwszej rundzie

Dziesięć lat małżeństwa – to pierwsza runda data w życiu małżeńskim, gdy jest to możliwe, aby podsumować trochę lat mieszkali razem. Ten ślub jest nazywany różowe lub cyny. Tradycyjnie w tym dniu mąż daje bukiet róż, przypominając sobie dzień ślubu, i umieścić go w kieszeni łyżce cyny, która ogarnia cały dzień, na nocnej zmianie pod poduszką. Na stole, umieścić smażone ptaka pod różowym sosem. Małżonek spędzić noc w łóżku, usłana płatkami róż. Prezenty mogą stać się różne rzeczy, wyrazić miłość i uczucia, które zostały zachowane między małżonkami. Zazwyczaj goście dać ware cyny, fontanny, rzeźby, można dać coś różowo.

Jedenaście lat mieszka razem symbolizować, że związek został hartowane jak stal. Oczywiście, zmień siebie jest trudne, ale aby zmiany w domu jest całkiem realne. W dawnych czasach wierzono, że żył tylko 11 lat razem, para szuka prawdziwego męża i żonę. Prezenty na rocznicę ślubu, kiedy związek stał się tak silny? Para wymieniane drogie prezenty, które jest symbolem silnego związku między kochających serc, jak w codziennym życiu wszystko jest wspólne, a nie tak ważne, co ludzie są przy użyciu. Para dał siebie 11 kwiatów, które miały stanąć na 11 dni. Zaproszeni dać produkty stalowe: noże, broń, różne pamiątka dekoracja stal, itd ..

Specjalny rocznica jest nikiel ślub – to 12,5 lat razem. Uważa on, że przeżywszy tyle lat razem, nadszedł czas na „sprucing” w związku. Dom ma pojawić wyroby z niklu, który powinien polskiego do połysku, że lśniły jak srebro. Przez długą tradycją w tym dniu para odwiedziła niezapomniane miejsce dla nich, gdzie spędzili najszczęśliwsze chwile. Goście proszeni są o zaledwie najbliższych osób. Na prezent dopasowanie sprzętu elektrycznego, biżuterię lub wyroby z niklu.

Liczba 13 była zawsze związana z czymś mistycznym i nieziemskiego, niektóre demony, które mogą kolidować z relacji małżonków i ich poróżnić. W związku z tym, 13 lat małżeństwa nazywany jest ślub koronkowy, relacje między mężem a żoną są tak ze sobą powiązane, że są one ściśle związane i nie obawiać żadnego nieszczęścia. W domu w tym dniu powinno stworzyć atmosferę tajemniczości, leżał na obrus koronki tabeli. W niektórych krajach istnieje tradycja, zgodnie z którą żona dała mężów motyle, tkane ręcznie. Nie było przekonanie, że motyl przyciąganie i zatrzymywanie kobiet w domu. W Rosji dał koronkowe przedstawiający gołębie, symbolizujące pokój i czystość, a Swan – symbol wierności i miłości.

Po 14 latach małżeństwa obchodzony agat. Agat jest maskotka, zachowania i ochrony małżeństwa. Widzianego w agatu skomplikowanych wzorów, a jego żona, choć przez długi czas i wzajemnie poznać można odkryć coś nowego. Prezent zwykle związane z kamienia, może to być ozdoby, kolczyki, naszyjniki, pierścionek – dla kobiet, krawat klips i spinki do mankietów – dla mężczyzn.

W ciągu 15 lat zaznaczyć kryształu lub szkła ślub, umieścić na świątecznym stole kryształu lub szkła. Drink dla pary i ich dobre samopoczucie powinno być tylko z kryształowych kieliszków. Dawanie może być kryształ i wyroby ze szkła, a także naczynia, sztućce, dobry prezent byłby różne postacie szkła.

Jednym z cennego materiału jest porcelana, ale jest bardzo nietrwały. On jest symbolem dwudziestu latach życia razem, przypominając wartość i kruchość relacji ustalonych pomiędzy małżonkami i że powinny one być chronione. Kiedy obchodził tę rocznicę, stół Chiny i serwowane przekąski serwowane są tylko na porcelanie. Oferowane naczynia, figurki, wazony.


Powrót do spisu treści

Ćwierć wieku – Srebrny Życie

Srebrne wesele – 25 lat, to nie jest tak silny związek, ale również te, które są malowane piękno i szlachetność. W tym dniu, tradycyjnie wykonywane obrzędu „pierwszego pocałunku” i „prania”. Pierwszy pocałunek w 25 latach małżeństwa – to specjalny pocałunek, jak pierwszy dzień z życia małżeńskiego, pełen miłości i czułości, a następnie umyć żonę ze srebra słoika. W tym dniu, wymienili srebrne pierścienie jako znak miłości do siebie, pożądane jest obecność świadków, którzy byli na ich ślubie.

Wszystko odbywa się w świątecznej atmosferze. Zaproszeni goście w góry, nie później niż 25 dni, a goście muszą mieć co najmniej 25 osób. Uroczystość odbywa, jak również ślubie, szampan, tort, gry i konkursy. Naturalnie, prezenty – jest wykonany ze srebra: łańcuchy, bransoletki, kolczyki, tace, sztućce, itd.

Co dać na rocznicę ślubu, można określić nazwy rocznic odpowiednio:

  • 26 lat – Jade ślub;
  • 27 – ślubne mahoń;
  • 29 -barhatnaya ślub.

Minęło 30 lat, a małżeństwo staje się jak pięknych pereł, pokryte warstwami i pozyskiwanie nowych niepowtarzalny blask z każdym rokiem. Istnieje tradycja rzucać w kieliszki do szampana Pearl i pić aż do dna braterstwa. Pocałunek trwa dopóki goście nie będą się liczyć do 30. Następnie, okulary zostały złamane. Mąż daje żonie naszyjnik z 30 pereł. Goście dać perła biżuteria lub prezenty związane z parą: Portret rodzinny, albumu fotograficznego, z nietypowych lub drogich antyków.

W ciągu 35 lat obchodzony koralowy ślub, symbolizujące powstawaniu rodzin, takich jak rafy z drobnego wapna. Idealnym rozwiązaniem dla obchodów tej rocznicy będzie miesiąc miodowy podróż nad morze. Coral jest uosobieniem z koloru czerwonego, więc preferowane wokół czerwonego, położyć na stole przyprawione czerwonego wina i innych napojów spirytusowych, które są symbolem silnego związku. Małżonek może przedstawić bukiet 35 czerwonych róż – symbol jego nieśmiertelnej pasji. Jako produkty upominkowe mogą być wykonane z korala, dzieci mogą być prezentowane z czerwonego wina, mówiąc o sile pasji i miłości między małżonkami.

Po 40 latach, świętować ślub Ruby. Ruby – kamień szlachetny, który jest uważany za drugi tylko do diamentu. Po podcięciu, staje się piękne kamienie i relacje między małżonkami w ostatnich latach w celu wzmocnienia i zdobyć jej piękno, znieść wszystkie próby losu. Pomieszczeń, w których znajduje się rocznica, ozdobione czerwonymi balonami w kształcie serca, czerwone bukiety czerwonych i drobiazgi. Na czerwonych win są wprowadzane stół, desery z jagód i czerwonych owoców. Dać, oczywiście, produkt z rubinem lub rubin zdobione pudełka, skrzynie, zegary.

W 45 lat nastąpił szafir ślub. Sapphire jest kamień, który usuwa skutki stresu. Goście zazwyczaj pochodzą najbliższych ludzi. Daryatsya biżuteria z szafirem.

Najistotniejszą rocznica – to złoty ślub, mieszkali razem przez pół wieku. Doskonalić te lata. Jako metal, symbolizujący ich, oni mienią się pięknem ich związku, niż zadowolić innych. Małżonkowie pokropi deszcz tego dnia, który składa się z złote monety, błyskotki i konfetti. Ślub zmieciona bardzo wspaniale, podobnie jak pierwsza. Zwyczaj dawania matkę syn lub córka chusteczkę, haftowane złotą nicią. Małżonkowie daryatsya złota biżuteria, prezenty zawinięte w złoty papier, wszyscy musieli stać w tym metali szlachetnych.

W ciągu 55 lat okazji ślubu szmaragd, 75 – lub diamentową koronę ślub i wesele obchodzi 80 dąb. Odpowiednio daryatsya rocznice i prezenty.

load...