Preparaty do oczu

Obecnie większość ludzi doświadcza ogromne obciążenie narządów wzroku. Nasze oczy mogą wytrzymać wiele godzin pracy na monitorze komputera w biurze iw domu, narażonej na potężnego napromieniowania. Poza pracą władz nadal nie uzyskać potrzebne reszta: LED, halogenowe i lampy rtęciowe o sztucznym świetle, ciekłokrystaliczne wyświetlacze reklamowe na ulicy, telewizory i smartfony – wszystko to ma negatywny wpływ na oczy. Specjalne produkty dla oczu pomogą uporać się z konsekwencjami ciężkich ładunków oraz do neutralizacji negatywnego wpływu zewnętrznych czynników niszczących.

load...

Zawartość:

Wizja zdrowie podczas pracy przy komputerze, aby uniknąć wielu problemów z oczami

Zadbaj o zdrowie oczu z wyprzedzeniem

Jeśli pracujesz przy komputerze co najmniej trzy godziny dziennie, to trzeba stale dbać o zdrowie oczu, dając im odpocząć. A jeśli monitor jesteś zmuszony do oglądania sześć godzin lub więcej, do wyboru i podjąć kompleksy i preparaty witaminowe dla oczu ma mieć priorytet. Nawet jeśli teraz nie czuje dyskomfortu w narządach wzroku, a następnie w miarę upływu czasu obciążenia będą odczuwalne w tych formach:

 • Zmęczenie i ból mięśni gałek ocznych;
 • Suchość lli_1, zaczerwienienie błon śluzowych;

  Podrażnienia lli_1, uczucie piasku w oczach;

  łzawienie lli_1, światłowstręt;

 • Zmniejszenia zdolności akomodacyjnej;
 • Niewyraźne widzenie, postęp krótkowzroczności lub dalekowzroczności.

Objawy te wskazują początek procesu niszczących, które występują w oczy. Najbardziej podatne na wpływ negatywnych czynników – suche powietrze, ultrafiolet, mikrofalówka i jasny wyświetlacz światła – są błony śluzowe oczu (zapalenie spojówek), jak również rogówki i siatkówki.

load...

Głównymi witaminy dla organów

Kiedy mówimy o witaminy, większość z nas oznacza materiały syntetyczne w postaci kapsułek i tabletek, które są sprzedawane w aptece. Zalecane są do podjęcia w celu utrzymania zdrowia wizualną, chociaż podobne substancje zawarte w żywności. Ale się dawka dobowa jakiejkolwiek witaminy z pożywienia nie jest takie proste. Główną przeszkodą jest to obróbka cieplna – do smażenia, gotowania, duszenia produktów. Większość witaminy rozkłada się w wysokich temperaturach, w wyniku czego organizm żywności przybywa do 50% zmniejszenia składników odżywczych. Syntetyczne witaminy i kompleksy witaminowe może skompensować utratę dużej ilości składników odżywczych w procesie gotowania.

Witamina A – najlepszy przyjaciel oko

Retinol jest znana także jako witamina A – najważniejsze witaminy dla organów wykonywania ważną biologiczną rolę w utrzymaniu funkcji siatkówki oczu. Retinol jest składnikiem podstawy rodopsyny – światłoczułego barwnika wzrokowego, który pochłania promieniowanie świetlne i jest zaangażowany w optyką wzbudzenia. Bez niego cała wizja staje się niemożliwe.

nocna ślepota – „kurza ślepota” – choroba, która występuje, gdy brak funkcji z pręcików i czopków siatkówki

Oczy. Brak witaminy A prowadzi do tak zwanych ślepota – utrata wzroku w warunkach słabego oświetlenia (w półmroku, w godzinach wieczornych), zwiększona wrażliwość i suchość rogówki. Jasne światło prowadzi do degradacji rodopsyny w siatkówce – obserwowany jest każdy z nas w postaci martwego przed oczami po patrząc na jasne źródła światła.

Witaminy A jest znany zarówno do wewnętrznej octanu odbiorczy retinolu, wytwarzane w postaci 3,44% roztworu. Aby skorzystać z wizji o zmierzchu, zaleca się zabrać ją ze ryboflawiny i kwasu nikotynowego. Dzienna dawka dla dorosłych wynosi retinolu 33.000 IU (jednostek międzynarodowych).

Ostrzeżenie! Przekroczenie zalecanej dawki witaminy A prowadzi do niepożądanych skutków dla organizmu. Kobiety w ciąży muszą dbać z retinolem, po konsultacji z lekarzem. Badania wykazały, że nadmiar tej substancji matki w czasie ciąży może prowadzić do wad wrodzonych płodu.

Witamina E chroni przed wolnymi rodnikami

Tokoferol – witamina E – jeden z najważniejszych witamin dla ludzi. Jego rola biologiczna jest różnorodny, a nie tylko w utrzymaniu funkcji widoku. Jest silnym antyoksydantem, które można zneutralizować negatywne działanie wolnych rodników. Jest chroni błonę komórkową od przekroczenia utlenianie zmniejsza tlenu w komórkach. Tokoferol jest głównym odpowiedzialnym za witaminę płodności – zdolność do poczęcia i narodzin potomstwa.

Zrekompensować zapasy tokoferol w organizmie może być przez jedzenie orzechów, suszonych moreli, śliwek i gatunków tłuszczu

Czerwoną rybę. Dla organów tokoferol jako ważny element przy odzyskiwaniu komórek nabłonka rogówki i soczewki. Jest udowodnione, że wystarczająca ilość witaminy E może znacząco zmniejszyć ryzyko zaćmy i barwnikowe zwyrodnienie siatkówki.

Apteka witamina E występuje w postaci octanu tokoferolu. Dzienna dawka dla dorosłych – 50-100 mg dziennie.

Bonus! Wystarczająca ilość witaminy E, dostanie się do organizmu, zdolność do leczenia zaburzenia równowagi hormonalnej u kobiet, przywracanie cyklu miesiączkowego i funkcji jajników. Witaminą E może mieć postać niezależnej (octan tokoferolu), a także jako część kompleksu witaminy, które zawierają dzienną dawkę substancji (np Aevitum).

Witamina D poprawia noclegów i traktuje krótkowzroczność

Witaminy D – jest nazwą biologicznie ważną grupę komponentów – kalcyferol, które biorą udział w różnych procesach w organizmie. Witamina D, znana jako cholekalcyferolu odpowiedzialny za prawidłowego trawienia i absorpcji cząsteczek wapnia i fosforu. Brak tej witaminy prowadzi do osteoporozy (zwiększona łamliwości kości), demineralizacji zębów, krzywicy u dzieci i innych chorób związanych z zaburzeniami metabolizmu wapnia i fosforu.

Mięśnie oka odpowiedzialne za widzenie na odległość i blisko, trzeba cały

Zasilania. Dla organów cholekalcyferolu jest ważne, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w wyniku czego ruch gałki ocznej. Zdolność do skupienia się na obiektach bliskich i dalekich znajdujących zależy rzęskowych (rzęskowe) mięśni. Niedobór witaminy D prowadzi do jego osłabienia i może powodować zaburzenia widzenia (krótkowzroczność lub dalekowzroczność).

Cholekalcyferol W aptece można znaleźć w formie bezpośredniej (międzynarodowa nazwa – witamina D), w postaci kompleksu witamin z wapniem na bazie (np Calcium D Nycomed). Dzienna dawka dla dorosłych witaminy – 5 mg.

Skuteczne leki do oczu: jak wybrać odpowiedni

Aby zachować zdrowie oczu, można wziąć kompleks witamin, które mają ogólny działa wzmacniająco na narządy wzroku. Można również wybrać produkty do rozwiązywania konkretnych problemów. Na przykład, jeśli po dniu czujesz się bardzo zmęczony i ból oczu, w tym przypadku należałoby przyjąć postać witamin, jakby ciągle przed wyzwaniem suchości śluzowych, konieczne jest, aby wybrać inne witaminy oczu swojej decyzji.

Zmęczenie, ból i napięcie w oczach

Wysoka zmęczenie oczu podczas długich godzin pracy za monitorem, przetwarzania dużej liczby tekstów na papierze prowadzi do gromadzenia się kwasu mlekowego w mięśniach rzęskowego, dlatego pojawia się uczucie zmęczenia i bolesność.

Ćwiczenia dla oczu na M.Norbekovu

Ostrzeżenie! Okuliści zalecają ludzi, których praca związana jest z pracą na komputerze, aby czytać i pisać, wykonywać proste ćwiczenia dla oczu (można znaleźć w M.Norbekova). Ruch oczu w górę iw dół, na boki, po przekątnej, napisać oczy różnych wyimaginowanych kształtów w powietrzu pozwala się zrelaksować mięśnia rzęskowego, poprawiają ukrwienie siatkówki i poprawy ostrości wzroku.

Aby pomóc w oczy łatwiejsze do przenoszenia obciążenia, konieczne jest zapewnienie mięśnia rzęskowego wystarczającej ilości składników odżywczych – witaminy, białka i tłuszcze. Musimy podjąć wapnia i witaminy D, należy uwzględnić w diecie kwasów tłuszczowych omega-3. Połączenie cholekalcyferol kwasów tłuszczowych i skutecznie wspomaga zmęczenia oczu, przyspieszając neutralizacji kwasu mlekowego w mięśniach oka.

Oprócz witamin, można użyć leków w postaci kropli do oczu mających zwalczyć zmęczenie:

 • Innoksa (Innoxa) – naturalny produkt na bazie składników roślinnych (Francja);
 • Visor – skuteczny lek na podstawie oksymetazoliny (Kazachstan);
 • Hilo-kredens – krople do oczu z kwasem hialuronowym (Niemcy);
 • Emoksipin – spada na metiletilpiridinola bazowych (Polska).

Większość leków nie tylko pomaga zmęczeniem, a także suchych oczu i podrażnienie błon śluzowych, który jest odpowiedni dla ludzi, którzy poświęcają wiele godzin na komputerze.

Podrażnienie, zaczerwienienie, „piasku” w oczach

Pracując przy komputerze zaczynamy rzadziej migać, dlatego błony śluzowej naturalnie wysycha, powodując podrażnienie, zaczerwienienie i dyskomfort. W sezonie grzewczym Contribute promieniowanie podrażnienie od monitora lub telewizora, suchego powietrza w pomieszczeniach. Aby pomóc organizmowi zrekompensować brak wilgoci i chroni błonę śluzową, to zaleca się przyjmować witaminy A i E, które przywrócenia uszkodzonych komórek nabłonka rogówki.

Rogówka – najsłabsze struktury oka, uszkodzenie podatne

Popularny i niedrogi złożone na podstawie tych witamin – Aevitum. Suplementy, które są wykorzystywane w celu wyeliminowania podrażnienie i suchość oczu, to:

 • Fiolka – tanie krople tetryzoline oparty również zmiękczają i nawilżają błonę śluzową;
 • Irifrin – krople na podstawie fenylefryny, dobrze nawilżoną rogówki;
 • Blink Intensive – kroplę nowej generacji na bazie glikolu polietylenowego o intensywnym działaniu nawilżającym i łagodzi zmęczenie oczu;
 • Vidisik – specjalny żel do nawilżania rogówki, tworząc warstwę ochronną, dobrą walkę z zespołem suchego oka.

Aby zapobiec dyskomfort podczas długotrwałego pracy przy komputerze na bieżąco zaleca się pogrzebać nawilżające krople do oczu, nie czekając na pojawienie się suchości i dyskomfortu.

Uszkodzenie rogówki i mikrourazy

Ludzie, którzy używają soczewek kontaktowych do korekcji wzroku, są narażone na ryzyko chorób związanych z przewlekłą ekspozycją na rogówki ciała obcego. Lekceważenie zasad noszenia (np spać w soczewkach) prowadzi do mikrourazy rogówki, dzięki którym dodatkowo zużycie obiektywu zostaje chwilowo niemożliwe. Ból, zaczerwienienie, łzawienie i światłowstręt powodu uszkodzenia nabłonka pozwalają usunąć produkty zawierające witaminy A, E, C, kwas foliowy.

Jak nosić soczewki kontaktowe

Aby przyspieszyć nabłonka rogówki po urazie, soczewki kontaktowe pomóc następujące leki:

 • Balaparan – jeden z najbardziej skutecznych środków krajowych do przywrócenia rogówki utworzonego na podstawie glikozoaminoglikanov (podobne cząsteczki nabłonka);
 • Taufon – inny lek produkowany w Polsce, skuteczny w odzyskiwaniu rogówki po urazach i oparzeniach; To nawilża śluzówkę i sprawia, że ​​noszenie soczewek kontaktowych wygodne;
 • Lakrisin – krople na podstawie hydroksypropylometyloceluloza, przyczyniają się do szybkiego odzyskiwania uszkodzonych błon śluzowych oczu;
 • Okulohel – Niemiecki homeopatyczne krople do oczu, które mają dobre działanie antyseptyczne.

Ważne! Urazów rogówki, staje się podatne na zarazki, bakterie i wirusy. Zapobieganie infekcji oka jest to możliwe, z zachowaniem zasad higieny. Nie dotykać, nie pocierać oczu z rąk, mycie regularnie wodą destylowaną lub specjalnym roztworze (odpowiednia kompozycja do konwencjonalnych soczewek kontaktowych).

Zakażenia i stany zapalne

Podrażnienia

Oka. Zakażenia błon pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego można zapobiec poprzez zapobieganie, przy witaminy B, C i D, a pierwszy pomaga wzmocnić błony komórek rogówki tak, że patogeny nie mogą wnikać do wnętrza komórek. Witaminy C i D przyczynia się do ogólnego wzmocnienia funkcji ochronnych organizmu, w tym w oczy.

Zapalenie błony śluzowe oczu wystąpić z powodu wirusów, bakterii i

Ekspozycji na alergen. Jeśli infekcja oka nie występują, to pomoże rozwiązać ten problem:

 • Oftalmoferon – lekiem przeciwwirusowym na bazie ludzkiego interferonu (obowiązujący w odniesieniu do 1-2 dni od wystąpienia objawów);
 • Sulfatsil – krople przeciwbakteryjne oparte na sulfonamidy, skuteczny wobec gronkowców i paciorkowców, kolibatsillyarnyh zakażeń;
 • Albucidum – tani domowy lek przeciwwirusowy skuteczne dla spojówek;
 • Floksal – maść do oczu z antybiotykiem na podstawie ofloksacyna, lek jest szerokie działanie przeciwbakteryjne, co pomaga zapalenie spojówek, zapalenie rogówki i innych infekcji.

Ważne! Gdy zapalenie błony śluzowej oczu nie trzeba odłożyć wizytę do okulisty, aby uniknąć komplikacji. Rozpoczęty zakażenie śluzową oka jest obarczona poważne konsekwencje – od zaćmy do częściowej lub całkowitej utraty wzroku.

Suplementy dla organów

Jeśli chcesz pomóc organizmowi poradzić sobie z negatywnymi skutkami wysokich obciążeń na wewnętrznej części oka, to pomoże Ci suplementy diety oparte na naturalnych składnikach i ekstraktów ziołowych. Zawierają one duże ilości witamin, których celem jest normalizowanie dopływu krwi do siatkówki i mięśni oka.

Borówka Forte – popularny tani lek na wizji

Ekstrakt z borówki – głównym składnikiem naturalnego zdrowia

Oczach. Ten jagoda jest uważany za Champion na zawartość witamin i składników mineralnych, które są korzystne dla zdrowia oczu. Flawonoidy, kwas askorbinowy, witamina B, witamina P i inne substancje biologicznie czynne przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia naczyń w siatkówce, poprawy elastyczności ścian naczyń włosowatych. W aptece można znaleźć jagody Forte z cynkiem i beta-karoten, które polepszają korzystny wpływ na narządy wzroku. Ekstrakt z borówki zawartych w preparatach szekli Vitrum Vision Tentorium, Vizualon, Doppelgerts Aktywny, Perfect AES i innych.

Lutealnej skomplikowane dla poprawy

Luteina – substancję z grupy barwników, które zawierają witaminy A. Występuje w siatkówki oka, chroniąc pigment światłoczuły rozpadowi pod wpływem jasne światło, jak i negatywnym wpływem wolnych rodników.

Luteina sprzedaży preparatów wzmacniających pogląd zawarty w pokarmach takich jak Doppelgerts Go (Niemcy), luteina (Eye lekarza Najlepszy, USA), Sharp z luteiny (Elit Farm, Ukraina), a także innych produktów.

Mirtilene Forte zapobiegania problemy z widzeniem

Borówki są wykorzystywane w wielu suplementach Vision

Jest to skuteczny preparat oftalmiczny oparty na ekstrakcie z jagód, która jest wskazana do długotrwałego stosowania. Poprawia mikrokrążenie krwi w siatkówce, fotoreceptory przywraca stymuluje produkcję rodopsyny. Długotrwałe stosowanie leku poprawia widzenie w słabym świetle, co zwiększa ostrość widzenia w dzień.

Alfabet Opticum

Zdrowia

Oczy.

load...