Precz z wrastające włosy: jak radzić sobie ze skutkami depilacji

Zawartość:

Odległe zimne noce tyłu, słońce świeci jaśniej, ptaki wracają z zimowania i kalendarz obiecuje ciepło i dobry humor. W związku z tym, kobiety zaczynają wysiąść rajstopy kabaretki i półki dokładniej depilacji skóry. I to jest w porządku, bo krótkiej spódnicy i gładkich nóg – najkrótsza droga do serca mężczyzny dla każdej ładnej dziewczyny. Nie można powiedzieć o wrastające włosy, które co jakiś czas, „zachęcając” jego wygląd całej populacji kobiet na naszej planecie. Zmartwieniem jest o co. Nie tylko, że wygląda na to problemem nie jest najlepszym sposobem (zapalenie skóry z krostami), dlatego też muszą znosić ból. Nie jest zaskakujące, że dziewczyny od czasu do czasu zaczynają zaskoczony, jak radzić sobie z wrastających włosków, więcej niż subtelności podbój męskich serc.

load...

Dlaczego istnieją wrastające włosy?

Jest to niemożliwe, aby rozwiązać problem, jeśli nie znamy przyczyny jej występowania. Wrastających włosków – nie jest wyjątkiem. Można tak samo jak konieczne do leczenia skóry, ale jeśli nie rozumiesz, dlaczego włosy rosną, cały proces można uznać za pozbawione sensu. Więc co może być przyczyną tak delikatnej kwestii?

 1. Niewłaściwe usuwanie włosów

  Bardzo często, dziewczynki, próbując zaoszczędzić czas i pieniądze, depilacja jest wykonywana niezależnie. Ktoś jest za pomocą brzytwy, jakiś gorący wosk, ale również te, w drugiej włosy okazjonalnie rosną w głąb skóry. I to nie jest tak, że środek do usuwania włosów została wybrana błędnie (choć zdarza). Tuż przed depilacja jest konieczne, aby dokładnie przygotować skórę do procedury odbyło się bez konsekwencji.

  load...
 2. Brak pielęgnacji ciała po depilacji

  Wiesz czym jest problem wielu małżeństw? Partnerzy po ślubie, nie dbać o siebie, zakładając, że stempel w paszporcie już udowodnił powagę intencji. W rezultacie, stosunki pogarsza. To samo dzieje się ze skórą. Po proepilirovat nogi i trzymać szereg skomplikowanych procedur, potem, jak organizm zaczyna cię pomścić. Oczywiście, do rejestratora, to nie będzie w stanie przeprowadzić, ale wynagrodzi Ci wrastające włosy – całkowicie. Dlatego, aby zachować swoje nogi bardzo zadowolony z gładkiej skóry, nawet po depilacji do opieki nad nimi – a mianowicie skrabirovat, usuwa martwy naskórek i zapobiega wrastaniu włosków.

 3. Ekspozycja napięty bielizny i odzieży ze skórą

  Tak, dobrze słyszeliście. Przyczyną wrastania włosków może stać się nawykiem nosić bieliznę syntetyczną, rajstopy norm i zbyt obcisłe dżinsy. Dlatego przemyśleć swoją garderobę, inaczej będzie wyglądać „nie jest comme il faut” na plaży.

Zapobiec wrastaniu włosków wygląd

Ci, którzy szczęście udało się uniknąć walki z wrastających włosków, radzimy nie odpocząć i nauczyć się kilku zasad, które nadal, aby uniknąć problemów.

Krok pierwszy: gorący prysznic

Jeśli epiliruete ciało w domu, przede wszystkim wziąć gorącą kąpiel. Woda pomoże pary skórę, aby otworzyć pory i przygotować włosy do dalszego usunięcia. Można dodać kilka kropli ulubionego olejku, aby proces bardziej przyjemne.

Krok drugi: obieranie

Teraz trzeba wydać pełne złuszczanie ciała, usunięcie zrogowaciałego skórę przed cząstkami. Umieścić na parze z peeling całego ciała, masaż lekko i spłukać ciepłą wodą. W ten sposób nie tylko sprawiają, że skóra staje się gładka, ale również podnieść włosy na powierzchni, co ułatwi późniejszą depilacji.

Krok trzeci: depilacja

Dalsze rada będzie zależeć od tego, co metoda depilacji wybrać dla siebie. Jeśli to jest – normalna brzytwa, a następnie użyć tylko nowe ostrze. Lepiej, jeśli będzie to maszyna jednorazowa. Jednak współczesne dziewczyny nie zawsze sobie sprawę, że słowo „jednorazowe” odnosi się do pojedynczego wykorzystania bez żadnych „jeśli”, „i byłem trochę tu” i „Tak, nic się nie dzieje.”

Oni często używają maszynki po raz drugi lub golić maszynie całe ciało, które jest też źle, bo, po pierwsze, jest to zbyt wiele pracy na jednym komputerze, a po drugie, gęstość i grubość włosów w różnych częściach ciała są różne, a maszynka może być banalne tępe w procesie. Ci, którzy używają wielokrotnego użytku maszynę, zalecamy myć częściej i zmienić głowicę ostrza. Tym czystsze i ostrzejsze niż brzytwa, tym mniej prawdopodobne, że będzie można spędzić kolejny tydzień w desperackiej walce z wrastających włosków.

Zmieniono maszynę? Doskonałe. Zwróćmy się teraz do bezpośredniego golenie. Aby rozpocząć, należy wybrać dogodną lokalizację (zakręt w pozie „sic” w maleńkiej łazience nie liczą). Następnie nałożyć na skórę specjalny krem ​​do golenia. Można, oczywiście, pożyczyć pianę z mężem, ale należy pamiętać, że zapach męskiej wody kolońskiej (co producenci dodać jako zapach) będzie musiał realizować co najmniej do końca dnia. Dlatego lepiej jest kupić własny żel do golenia, tym bardziej, że prawdopodobnie nie spędzić ostatni depilacji w swoim życiu.

Nawiasem mówiąc, niech mi zwrócić uwagę na Najczęstszym błędem dziewcząt podczas golenia. Wszyscy starają się golić włosy przed ich wzrostu, motywując swoją decyzję, mówiąc, że jest lepiej podniósł włosy, skórę i jako wynik jest gładsza. Na pewno nie! Zamiast bezbłędne jedwabista skóra ryzykujesz zarobić na zadrapania na ciele i dużo wrastania włosków po depilacji. Konieczne jest dla Ciebie? Jesteśmy przekonani, że istnieje. Więc nie próbuj wymyślać rower i golić staromodny sposób – na wzrost włosów. I nie zostanie naciśnięty maszynę ciasno do ciała, aby uniknąć obrażeń.

Wrastających włosków: an_2 walki

Powiedzmy, że nie odbyła depilację i zamiast oczekiwany gładka skóra jest „zadowolony” wrastających włosków. Co robić? Jak radzić sobie z własnym roślinności, wymknąć się spod kontroli?

 1. Usunąć z półek i zarośla delikatnie traktować im miejsce rany

  Złuszczanie pomaga usunąć wierzchnią warstwę skóry, która zazwyczaj była ukryta buntownicze włosy. Nawiasem mówiąc, podobna procedura powinna być przeprowadzone, jak i środka zabezpieczającego po depilacji.

 2. Jeśli zarośla nie pomogło, traktować obszaru dotkniętego z kremem z trądzikiem

  Wystarczy sprawdzić, że część leku była częścią nadtlenku benzoilu lub kwas salicylowy. To jest efekt tych dwóch składników, łagodzi podrażnienia i pomaga w gojeniu się skóry.

 3. Kolejnym uczestnikiem walki z włosami rośnie w głąb skóry za pomocą gorącego kompresu

  W tym celu niewielką mokry ręcznik w gorącej wodzie, i umieścić w prasie problemu. Kilka minut pod skórą do pary kompres i wrastające włosy jest gotowy zostać usunięte. Nawiasem mówiąc, trzeba go usunąć tak dokładnie jak to możliwe. Zdezynfekować ręce i pincety (lub igły), delikatnie podważyć wrastające włosy i wyciągnij go. Jeśli nie można usunąć go od pierwszej chwili, zalecamy odroczyć procedurę. Tak, jesteś nie do pary skórę lub włosy sama zakorzenione tak głęboko, że będzie w stanie usunąć tylko wykwalifikowany personel.

Nawiasem mówiąc, podczas gdy walczy z włosów rośnie w głąb skóry, spróbuj mniej opalać, nie nosić ciasne ubranie i rajstopy bezwymiarowa (ponieważ są one wykonane z materiałów syntetycznych) i całkowicie zrezygnować z depilacji. Nie zapominaj, że masz do czynienia z niewielką ropnia, więc nie być niepoważne. Gdy problem minął, zmienić metodę depilacji. Jeśli uprzednio ogolone nogi z brzytwą, wosku lub spróbuj iść do ultradźwiękowego usuwania włosów.

Kosmetologów powiedzieć, że to było po ostatnim leczeniu wrastających włosków nigdy zdarzyć. Podobnie jak to, czy nie, każdy sprawdzić dla siebie. Zachęcamy, aby nigdy nie poddawaj się w walce o odwołaniu. I niech jakieś drobne problemy (takie jak wrastających włosków) nie stoją na twojej drodze!

load...