Prawidłowe sadzenie prowadzenia samochodu

Jak ustawić kierownicę i fotel swojego samochodu? Na pierwszy rzut oka – jest to bardzo proste pytanie. I większość kierowców nie wahał się odpowiedzieć na to po prostu zrobić tak, aby był wygodny. Ale jest pojęcie „user-friendly” i „prawo” są takie same? Niestety nie. Zazwyczaj sadzenie i siedzenia – często zupełnie różne rzeczy. Dlaczego prawo pasuje za kierownicą jest tak ważny?

load...

Postawa damska

O dziwo, pozycja kierowcy jest nierozerwalnie związana bezpieczeństwo jazdy. Niestety, szkoły jazdy nadać mu bardzo mało uwagi. Więc idź na drodze „Czarodzieje widełek”. Dlatego niemal wszystkie szkolenia w celu poprawy umiejętności jazdy rozpoczyna się sadzenie analizy. Dlaczego? To bardzo proste.

Co to znaczy, kiedy mówimy, że „prawo” pasuje? Zrozumiałe jest, że kierowca siedzi w taki sposób, że środki napędowe – wszystkie te dźwignie pedałów, kierownica itd – umieszczone tak, że nie muszą dotrzeć do nich. Oznacza to, że w krytycznej sytuacji, kierowca będzie potrzeba mniej czasu na reakcję. Często te cenne sekundy i to ratuje życie i pasażerów. Ponadto, przyzwyczajony sami prawidłowo siedzieć, będzie wkrótce zauważysz, ze zdziwieniem, że stały się one znacznie mniej zmęczony za kierownicą. I jazda zaczęła przynosić Ci prawdziwą przyjemność.

Istnieje również inny punkt. Lekarze mówią, że źle lądowanie – zwłaszcza jeśli masz samochód dla tego „drugiego domu” i spędzić go w bardzo długim czasie – może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Po pierwsze, mogą one rozwijać silny ból pleców. Wszakże w fotelu prawidłowo, nieświadomie przeciążenia jednego z kręgosłupa lędźwiowego lub – do szyjki macicy. Po drugie, nie może być ból stawów i bóle głowy.

Załóżmy, że to wszystko ma więcej do czynienia z zawodowych kierowców …

Ale! Ty też pewnie nie chcą też, po spędzeniu 2-3 godzin za kierownicą – na przykład podczas podróży do kraju – reszta dnia, aby poczuć „starego wraku” i porwać na przemian za plecami, a potem głową? Zgadzam się, trochę zabawy. Więc jak można uniknąć wszystkich tych problemów? Prawidłowe sadzenie za kierownicą samochodu – decyzji, jeśli nie wszystkie, to przynajmniej bardzo wiele problemów.

load...

Oczywiście, każda osoba ma swój szczególny ciała, ich parametry. Wzrost, waga, długość ramienia i nogi – bardzo indywidualnie. Dlatego wspólne zasady dla regulacji siedzenia i kierownicę po prostu nie istnieje – to znaczy, Nikt nie powie, że przewodniczący powinien zostać podniesiony do pewnej liczby centymetrów od podłogi i być w takiej a takiej odległości od kierownicy.

Jak zatem, aby ustawić rzeczy w porządku? To bardzo proste! Jest to konieczne, aby nie być prowadzony w centymetrach, a położenie ramion, nóg tylnych i głowy.

Pozycja głowy i ciała

Plecy powinny być jak najbardziej zbliżone do przylgnąć do tyłu na krześle, a jego głowa – być w zgodzie z kręgosłupem. Stwierdzono, że jest to pozycja pozwala na dłuższy ostrości. Tylne siedzenie jest odpowiednio dostosowana do niemal pionowo – tylko nieznaczne odchylenia to możliwe.

Zwróć uwagę jak stacjonarnej zagłówkiem. Głównym celem tego „szczegółu” – aby chronić głowę przed ewentualnym uszkodzeniem w razie nagłego wypadku. Dlatego konieczne jest, aby zainstalować go tak, aby był w górnej części ucha.

Pozycja ręka

Wyobraźmy sobie, że kierownicy – duża zegarową i rąk – to strzały. Połóż obie ręce na kierownicy. Prawy nadgarstek musi spełniać dwa wyimaginowanej rysunku, na lewym nadgarstku – TEN. Udało ci się to zrobić bez odrywania się od siedzenia z tyłu kierowcy? Więc siedzą prawidłowo.

Narysuj kolejną kontrolę. Dotknąć nadgarstka do cyfry „12”. I nie trzeba było ciągnąć? No, a potem po prostu w porządku. Pożądane jest również, że podczas jazdy, ręce nie są podniesione powyżej ramion. Dlatego, jeśli to możliwe, staramy się dostosować wysokość kolumny kierownicy.

Podczas przenoszenia ręce powinny być umieszczone na „figur” dziesięciu i dwóch lub trzech i dziewięciu. Obrócić koło potrzeba dwóch rąk, z przechwyceniem. Zadbaj, że podczas obracania kierownicą o 180 stopni nie krzyżują ręce – wtedy można mieć pewność, że nie złamie swoje paznokcie, palce, a nie „stracić” kierownicę, jeśli samochód będzie wstrząsać na nierównych drogach.

Pozycja nóg i luster

W celu ustalenia prawidłowej pozycji o potrzebie wrócić i wcisnąć pedał sprzęgła do metalu. Lewa noga powinna być lekko zgięte w kolanie. Zadbać, aby utrzymać stopy nie dotykały kierownicy. Pedałowania powinno być w środku stopy. To jest – najbardziej wygodny i sprawdzony stanowisko. Więc poślizgu na piechotę, a jeśli to konieczne, może być łatwo przenoszone z jednego pedału do drugiego.

Upewnij się, że twoje nogi nie są pod wpływem stresu – musi być oparta na udzie siedzeniu. Między krawędzią siedzenia w samochodzie i po wewnętrznej stronie kolana – zginania – powinna być odległość około dłoni.

Rozliczane? Teraz trzeba ustawić lusterko wsteczne. We wnętrzu lustro musi odzwierciedlać średnią tylnej szyby. Jest oczywiste, że w zależności od wielkości lustrze, widać tylną szybę, całkowicie lub częściowo. W zewnętrznym lusterku powinieneś widzieć drogę tył samochodu, linii horyzontu, kawałek nieba i małą część boku samochodu. Wygodne? Teraz znowu trzeba to sprawdzić.

Zapnij pasy. Umieścić swoje stopy na pedałach i położył ręce na kierownicy w taki sposób, że będą one znajdować się w czasie jazdy. Upewnij się, że deska rozdzielcza jest łatwo widoczne, a żadne z urządzeń nie są blokowane przez kierownicę.

Jednocześnie unieś ramiona i nogi, odcinając je od kierownicy i pedałów. Trzeba było zerwać z tyłu oparcia siedzenia? Nie? Tak, wszystko w porządku.

Najczęstsze błędy

  1. Kierowca siedzi w sposób, który jest zbyt blisko kierownicy. W slangu kierowcy o takiej rozmowie, „żucie obwarzanek”. Z jakiegoś powodu, wielu wierzy, że ponieważ droga jest lepiej widoczne.

    Co jest złego w tym lądowania? W tej pozycji, kierowca powinien mocno zginać ręce i nogi, co ogranicza swobodę działania. W nagłych wypadkach, po prostu nie może mieć czasu na reakcję. Ponadto przy takim wyładunku mięśni szyi i z powrotem silnie napięte. Pod koniec podróży – zwłaszcza jeśli jest to długo – jest prawdopodobne, aby czuć się całkowicie „zepsuty”.

  2. Kierowca pochyla się ciężko na krześle – prawie leżał. Wydawać by się mogło, bardzo wygodne! Nic z tych rzeczy. Musisz nadrobić cały czas przed siebie, trzymając kierownicę. Główny ciężar spada na mięśnie ramion – z powodu wirowania nie jest już spoczywa na oparciu krzesła. W rezultacie, szybkość reakcji i dokładność są zmniejszone. Ręce znudzi. Tak, i sposób, w takiej sytuacji można zaobserwować znacznie gorzej.
  3. Innym dość częstym błędem jest zwyczaj trzymania rąk w kole sektora dolnej i kompresować swoje „gardło”. Może wydaje się wygodne, ale w takich okolicznościach, kąt skrętu jest ograniczona.

Jak prawidłowo trzymać kierownicę?

Najbardziej wiarygodne uznaje się za „zamknięte chwyt”. Co to jest? Jest to pozycja z rąk, gdy cztery palce obejmujące obręcz kierownicy na zewnątrz, ale w środku jest super. Pomoże to uchwycić, jeśli to konieczne, aby zatrzymać mimowolne obracanie kierownicą.

Powinienem był silnie ścisnąć koło? Oczywiście, że nie. Kierowca, „przywiązanie” do kierownicy, bardzo szybko znudzi ręce. Funkcja ta jest przydatna tylko w sytuacji krytycznej. Lub jeśli idziesz do „natury” i spróbować jazdy na drodze. W normalnych okolicznościach, kierownica może być porównywana z małym ptakiem – Twoim zadaniem jest nie pozwolić mu latać, ale nie dociskać do śmierci.

Oto, jak się wydaje, i wszystko, co trzeba wiedzieć o tym, jak prawidłowo siedzieć za kierownicą. To nie jest tak trudne, prawda? W rzeczywistości, to wystarczy, aby zapłacić sporo uwagi – po prostu przez jakiś czas na ciebie oko – i zdasz sobie sprawę, że to nie tylko sadzenie jest poprawna, ale również najbardziej wygodne.

Pozostaje tylko zapiąć pas bezpieczeństwa – i można iść na drodze.

Bon voyage!

load...