Prawidłowe odżywianie w czasie ciąży


load...

Tak, nadszedł czas, aby mówić wprost o tym, co powinno być prawidłowa dieta. Ważne jest, aby przestrzegać następujących proporcjach:

  • Białka

I dziecko w łonie matki, kobiety w ciąży i dostać wystarczająco dużo białka w diecie matki oczekującej żywności powinna wynosić co najmniej 100 gramów białka. A większość białka – 90 g – lekarze zalecają wychodzi z produktów, takich jak ser, mleko, jogurt i Rjażenka. Reszta kwoty – spośród mięsa oraz ryb.

  • Tłuszcze

Fat przyszła mama powinna otrzymać nie mniej niż 80 gramów. Spośród nich, 50 gramów powinny być rozliczane z tłuszczem pochodzenia roślinnego. Duża ilość tłuszczów zwierzęcych nie stosowanie przyniesie ani matce ani dziecku, ale prowadzą do nadwagi ciała może z bardzo wysokim prawdopodobieństwem.

  • Węglowodany

Również przyszła mama powinna uważnie monitorować używa węglowodanów. W pierwszej połowie ciąży, można z nich korzystać bez żadnych ograniczeń -. Jednak w drugiej połowie węglowodanów powinna zostać zmniejszona. Przyszła mama musi minimalizować ilość mąki i makaronu, cukru i innych słodyczy.

load...

Równie ważne jest, aby rozpowszechniać żywności prawidłowo. Lekarze zalecają biorąc go w małych porcjach, ale bardzo często – co około dwie godziny. Na śniadanie akcja powinna spaść do 30% całkowitej objętości pokarmu, o 10% – na lunch. Zapotrzebowanie na obiad i 40% produktu i 10% w porze lunchu i kolacji.

Nie jest konieczne, aby jeść co najmniej dwie godziny przed przychodzi czas iść do łóżka, a kolacja powinna być bardzo lekkie. W przeciwnym razie, kobiety w ciąży mogą napotkać takie kłopoty, bezsenność, a nawet zgaga. Jeśli jednak przyszła mama doświadcza przytłaczającą poczucie głodu, potrafi wypić szklankę kefiru. To w żaden sposób nie wpływa na wagę.

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na fakt, że ma przyszłość matkę. Jego diety jest konieczne, aby całkowicie wyeliminować ostre i słone potrawy, a także mięs. Różne przyprawy i sosy gorące w użyciu i jest wysoce niepożądane, ponieważ znacznie zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia zgagi.

Znacznie lepsze jedzenie gotowane na parze, gotowane i pieczone – są wchłaniane znacznie pełniej, a obciążenie układu pokarmowego jest minimalny. Gotowania żywności może być najzwyklejszy sposób – pogląd, że kobiety w ciąży powinny jeść tylko te potrawy, które zostały specjalnie obrabiane cieplnie niesłusznie, i jest pozbawiony jakichkolwiek podstaw.

Należy również zwrócić uwagę na spożycie soli i wody. Sól powinna być ograniczona do 5 g dziennie, a zużycie wody powinna wynosić około połowy litra wody. W przeciwnym razie może wystąpić obrzęk, czasami dość znacznie. Nawiasem mówiąc, obrzęk jest skryty, a przyszła mama będzie długo i bezskutecznie się zastanawiać, skąd ona pochodzi z nadmierną wagą.

Menu dla kobiet w ciąży

Jak wspomniano powyżej, przyszła mama jest konieczne, aby ograniczyć spożycie chleba i innych wyrobów piekarniczych. Mogą jeść nie więcej niż 100 gramów dziennie. I nie ma znaczenia, jaki rodzaj ciasta jedzenie kobieta w ciąży – to jest prawdziwe w odniesieniu do normalnej i żyta i pszenicy chleb i różne bezsolnej diety i rodzajów pieczywa i ciastek, i wszystkiego innego.

Z pierwszych kursów powinny dać pierwszeństwo do różnych zup warzywnych. Jednak, gdy ich przygotowanie nie jest konieczne do nadużywania makaron i ziemniaki. Jako tankowania można stosować kwaśną śmietanę lub kremu, o niskiej zawartości tłuszczu śmietany. Majonez kobieta w ciąży jest bezwzględnie przeciwwskazane – to naprawdę dodaje wagi. Przybliżona część pierwszej warstwy powinna wynosić 200 gramów.

Produkty mięsne, kobiety w ciąży powinny jeść nie więcej niż 100 gramów dziennie. I lekarzy – dietetyków zaleca się gotować kotlety, pulpety, pary rolek odmian o niskiej zawartości tłuszczu z cielęciny i wołowiny, drobiu i królików. Można również gotować mięso i zrobić galaretkę lub po prostu upiec.

Ryby też powinien dać pierwszeństwo odmian o niskiej zawartości tłuszczu – sandacz, dorsz, wachnia. Ryba może zjeść w parę lub gotowany, a także w postaci różnych kotlety lub kulki. Jednak ryby nie dać się ponieść – tydzień można jeść nie więcej niż 500 gramów ryb i potraw – one również dodać do masy.

Dla przyszłej matki jest bardzo ważne, aby korzystać z wystarczająco dużą liczbę różnych produktów mlecznych. W takim przypadku, jeśli kobieta w ciąży nie ma problemów z trawieniem lub indywidualnej nietolerancji mleka, może pić do 500 gramów dziennie, dodawanych do różnych kaszek i zup. W tej samej sprawie, jeśli mleko matki oczekującej nie można pić, to należy zastąpić jogurtem. Ale w każdym przypadku, dieta powinna być bogata w produkty mleczne, które nie wpływają na wadze.

Ponadto, można użyć prawie żadnych produktów mlecznych. Ponadto, mogą one być spożywane w nieograniczonych ilościach. Jednakże, wszystkie produkty mleczne muszą być wolne od smaru i, oczywiście, nie obejmuje wszystkich możliwych kolorów. A jeśli istnieje taka możliwość, należy jeść jak najwięcej sera.

Warto również, aby ściśle ograniczyć korzystanie z jaj kurzych – nie więcej niż jedno jajko tygodniowo. W takim przypadku, jeśli przyszła mama nie może zrezygnować z jajek, należy je wymienić, nawet przepiórki. Zwierzęcego tłuszczu dopuszczalne jest stosowanie wyłącznie masła w ilości 15 gramów oraz z tłuszczów roślinnych – warzywnych, tylko nie więcej niż 15 gramów. Więcej tłuszczu w diecie kobiet w ciąży nie powinna wejść – inaczej ciężar nieuchronnie czołgać się.

Należy zwrócić szczególną uwagę na różnych zbóż i makaronów. Można je dodawać do zupy, ale w małych ilościach. W przypadku zbóż lub makaronu użyć jako dodatek – nie przesadzaj z wielkością porcji, a wypieki od dnia należy wyrzucić.

Warzywa można jeść sałaty, ogórki i pomidory, papryka, cukinia, bakłażan, wszystkie rodzaje kapusty, karczochy, marchew. A te warzywa, które można jeść traktowany nie powinno być surowe, ciepła – pewna ilość witamin nadal będą zniszczone.

I dieta nie będzie tak użyteczne. I cała reszta mogą być gotowane puddingów, warzywne, kotlety i tak dalej. Należy zwrócić uwagę na warzywa, takie jak marchew, buraki gotowane, wszelkiego rodzaju ziarna – ich stosowanie jest całkowicie zrezygnować. Lub przynajmniej ograniczyć do minimum. Taka dieta wpłynie na twoje zdrowie najkorzystniejszy sposób.

Z napoje powinny być preferowane raczej słabą herbaty z mlekiem, sok z jagód, owoców i warzyw – biodra cząber, rosołu lub tylko czystą wodę – niegazowanych. Jak wspomniano powyżej, nie powinny pić więcej niż jeden i pół litra dziennie.


Małe an_3 właściwego odżywiania

Istnieje kilka tajemnic, które pomogą zorganizować prawidłowego odżywiania kobiety w ciąży. Te tajemnice są dość proste i przyniesie korzyści, oczywiście, całkiem namacalne. Tak więc:

  • Położenie geograficzne

Lekarze – Dietetycy twierdzą, że przyszła mama powinna jeść żywności, które rosną w tym paśmie, gdzie mieszka. Na przykład, mieszkaniec strefy środkowej Polsce dostanie znacznie więcej korzyści od zwykłego jabłka niż z mango i pomarańczy. Spróbuj zmienić dietę.

  • Posiłków

Równie ważne, gdy przyszła mama jest jedzenie. Co do zasady, nie zaleca się jeść zaraz po przebudzeniu, oczywiście, jeśli kobieta w ciąży nie dręczyć toksykozę. Ostatni posiłek powinien być nie więcej niż dwie godziny przed snem. W ciągu dnia, zawsze staram się jeść w tym samym czasie – w ten sposób można znacznie ułatwić pracę organizmu. W tym przypadku, jeśli odbiegają od domu, warto zabrać ze sobą coś do jedzenia.

  • Unikaj fast food i jedzenie „dla firmy”!

W żadnym wypadku nie odwiedzają w czasie ciąży szybkich produktów spożywczych, nawet jeśli jesteś tam z przyjaciółmi. Nie powinien mieć, a dla firmy – lepiej zamówić sok. Pamiętaj, że zrównoważona dieta – to twoja wszystko! Nie potrzeba dodatkowego ciężaru?

  • Warunki zakupów

Pamiętaj, że też muszą być w stanie przejść bezpośrednio do sklepów. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby kupić wiele zbędne, a produkty, które przyszła mama jest przeciwwskazane, może być również w koszyku. Więc nigdy odwiedzić sklepy, doświadczając głodu. Tak, i obszerna lista niezbędnych zakupów i nie będzie zbędne.

  • Zawsze czytaj opakowanie

Zawsze przeczytać wszystkie informacje, które zostały napisane przed ich zakupem niektórych środków spożywczych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na okres przydatności do spożycia, ponieważ, niestety, nie rzadkie połowy wygasł towarów. Ponadto, ważne jest, aby uniknąć zakupu produktów z konserwantami.

Ćwiczenia w czasie ciąży

W takim przypadku, jeśli matka jest aktywnie przygotowuje się do wyjścia, a ona nie wyobraża sobie życia bez ćwiczeń, diety będzie trochę inaczej. Jak wiadomo, pod warunkiem aktywnego treningu organizm potrzebuje trochę więcej kalorii niż w innych przypadkach. Dlatego też, jeśli nie wyobrażam sobie swoje życie, nawet w tak ciekawej pozycji bez treningu, należy pamiętać, że trzeba zmienić swoją dietę.

Ściśle mówiąc, dostępność szkoleń w przyszłym życiu matki jest możliwe tylko za zgodą ginekologa. I ten popyt jest dość rozsądne – aby efekt był pozytywny szkolenia, ćwiczenia powinny być dobrane bardzo starannie. Po tym wszystkim, w przeciwieństwie do szkoleń dla przyszłych matek oczywiste – ćwiczenia powinny być bardziej wyrozumiały. Co więcej – to jest dobrze znane, że jeśli kobieta w ciąży nie ucieka specjalnego szkolenia, przygotowując ciało do porodu, dziecko rodzi się znacznie łatwiej. I nadwaga nie jest tak źle. Ale, oczywiście, szkolenie powinno być z umiarem – nosić w dół swoje ciało całkowicie bezużyteczne.

Ale wracając do kwestii żywienia w treningu. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę – to jest na reżim pitnej. Najczęściej, kobieta w ciąży, lekarze podawać ścisłego limitu na ilość płynów dziennie. Jednakże, jeśli ćwiczysz, organizm traci trochę bardziej płynny niż zwykle – należy wziąć pod uwagę ten fakt. Na 10 minut treningu – plus 100 g wody. Ponadto woda pitna jest pożądana w szkoleniu – popija pomiędzy ćwiczeniami. I na każdą godzinę ćwiczeń – plus 200 kalorii.

Utrzymanie wszystkich powyższych zaleceń, przyszła mama na pewno będzie w stanie zorganizować odpowiedniej diety i utrzymać kontrolę nad ich wagi. Pamiętaj, że prawidłowe odżywianie kobiet w ciąży – zastaw nie tylko swoje zdrowie, ale także na prawidłowy rozwój dzieci.