Prawidłowe odżywianie sportowe na pracę przez przydatności

Mało kto zaprzeczy korzyści z uprawiania sportu! Obecnie istnieje wiele możliwości, jak uczynić go bardziej atrakcyjnym dla ciała i poprawy zdrowia. Ale w tym artykule nie chodzi tyle o sporcie, jak to powinno im towarzyszyć. I to przede wszystkim właściwe odżywianie sport.

load...

Zawartość:

W organizmie, należy utrzymywać równowagę

Jeśli mówimy o zbilansowanej diety, konieczne jest dla następujących powodów:

 • To pomaga regulować wagę;
 • Dzięki niemu istnieje jednolity zestaw masy mięśniowej;
 • Nadrabia za utracone podczas szkolenia witamin i minerałów.

Pamiętaj, że sukces w sporcie zależy od tego jak uzupełnianie rezerw energetycznych w organizmie będzie. Nie bój się i myślę, że trzeba użyć jakiś specjalny program żywienia. Wszystko, czego potrzebujesz – jest, aby dokonać racjonalnego równowagi węglowodanów, tłuszczów, białek, witamin, minerałów i wody. Rozważmy każdy składnik osobno.

load...
 • Węglowodany

Ich głównym źródłem są najprostsze produkty. Mówimy o makarony, chleb, ziemniaki, ryż, mleko, jogurt, owoce, itp Dla sportowców, węglowodany są bardzo ważne, ponieważ są one źródłem glukozy. Gromadzi się w wątrobie i mięśniach, gdzie jest ona przekształcana w glikogen, który jest głównym zasobnikiem energii w organizmie.

Gdy aktywne, ale krótkie obciążenia, które mogą być przypisane do sprintu klasy, gimnastyka, piłka nożna, koszykówka, glikogen tworzy niezbędną energię. Prawidłowe odżywianie podczas treningu chroni przed zmęczeniem, które mogą wystąpić z deficytem glikogenu.

Podczas długotrwałego stresu organizm w pierwszej kolejności, to odbiera energię z glikogenu, a dopiero potem zaczynają spalać złogi tłuszczu.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

 • Tłuszcze

Są one niezbędne, jako ważne źródło energii, która jest niezbędna podczas długich treningów lub siłowni. Są one potrzebne w sportach, które wymagają wytrzymałości – jazda na rowerze, turystyka, bieganie na długich dystansach, etc. Przy braku sił w diecie znacznie zmniejszona sportowców tłuszczu. W przyszłości, ich niedobór może prowadzić do problemów zdrowotnych.

 • Białka lub białka

Są one również wykorzystywane jako źródło energii, ale ich udział jest o wiele mniejszy. Ich głównym celem – jest, aby wziąć udział w budowaniu i przywracanie mięśni.

 • Witaminy i minerały

Te części składowe korpusu nie są połączone z wytworzeniem energii, ale nie mniej istotne, istotne. Na przykład, witaminy D i wapnia, nasze kości stają się twierdzą, ale „prasowanie”, uczestniczy w składzie krwi na przeniesieniu tlenu w komórkach w całym organizmie. Wapnia, potasu i sodu (są one nazywane – elektrolity) wpływa na aktywność mięśniową i utrzymywania równowagi wodnej.

Prawidłowe odżywianie w sporcie pozwala na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Jeśli zdecydujesz, że trzeba dodatkowo multiwitaminy, staram się mieć mniej niż zalecana norma.

  Woda

Ważne jest, aby upewnić się, że jest on zużywany w wystarczających ilościach. Ze względu na płyn w korpusie jest obsługiwany przez równowagę niezbędnych dla wszystkich procesów życiowych. Gdy odwodnienie jest niemożliwe do przeprowadzenia normalnego treningu sportowego, ponieważ mogą towarzyszyć skurcze mięśni.

Przydatne fakty

Żywieniu sportowców.

Zasady zdrowego żywienia sportowców

Dla dobrego samopoczucia podczas uprawiania sportu powinno się do tego zalecenia:

 1. Trzymaj się zróżnicowane menu. Pozwoli to, aby wszystko, co potrzebne dla ciała i osiągnąć najlepszą formę. Na przykład, białko zawarte w mięsie i żelaza, ale nie zawiera węglowodany i witaminę C. Zamiast tego występuje w kolorze pomarańczowym, w którym białka i bez żelaza.
 2. Postaraj się, aby jak najwięcej z pokarmem o dużej zawartości kalorii. Są one źródłem energii podczas treningu i zawodów. Przy ich braku, nie będzie w stanie osiągnąć najwyższy punkt sprawności fizycznej. Pamiętaj, że duża ilość energii jest marnowana w żadnych zajęciach sportowych, które wymagają ciągłego uzupełniania.
 3. Jeść regularnie i dostać się do nawyku podjadania między posiłkami. Prawidłowe odżywianie w pracy przez przydatności nie pozwala na luki w posiłku. W przeciwnym razie, organizm nie będzie w stanie wznowić dostaw energii, az czasem czujesz się słabo. W rezultacie szkolenia nie przyniosą żądany wynik.
 4. Zwiększyć spożycie płynów. W przeciwieństwie do zwykłego trybu życia, a sport jest przyspieszone procesy metaboliczne, które potrzebują wody. Nie czekaj na pragnienie, aby nasycić swoje ciało płynem, i robią to konsekwentnie przez cały dzień. Szczególnie dużo trzeba pić w trakcie ciepła i wilgotnej pogody. W tym momencie będziemy osobno.
 5. Zużycie wody w trakcie

  Zatrudnienia

  Podczas ćwiczeń, trzeba pić wodę, z uwzględnieniem specyfiki jej wpływ na organizm. Dlatego istnieją cechy konsumpcji „przed”, „w trakcie” i „po” obciążeń.

  • Przed klas. Celem tej procedury jest tworzenie ciekłych zasoby potrzebne do wykonywania. Jeśli jesteś na wakacjach z klas 8-12 godzin, podczas gdy pili i jedli regularnie, to nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zużycia wody. Jeśli zanim się pocić ciężko i picia nie jest bardzo dużo i nie regularnie, a następnie na 4 godziny przed sportu mogą wypić 1-2 szklanki wody i 2 godziny – nawet 0,5-1 puchar.
  • Podczas zajęć. Konieczność picia bezpośrednio podczas szkolenia zależy od intensywności i czasu trwania. Wpływa również na temperaturę otoczenia i swoją skłonność do pocenia się. Właściwa dieta dla sportowca, który przepracował więcej niż 1 godzinę, pod warunkiem, że powinien pić jedną godzinę 2-4 szklanki wody. Gdy zajęcia trwają co najmniej 1 godzinę, powinien słuchać swoich uczuć i ad libitum wody pitnej. Jest to możliwe, aby przywrócić równowagę wodną przy użyciu specjalnych napojów sportowych. To nie znaczy, że to może działać jak napoje bezalkoholowe i napojów zawierających kofeinę.
  • Po zajęciach. Po zakończeniu szkolenia, trzeba wypić 2 szklanki wody, a następnie powrócić do trybu zwykłego, aby pić. Należy pamiętać, że spożywanie napojów wysokokalorycznych w postaci soków i napojów sportowych dostarczają organizmowi nie tylko płyn, ale także glukozę.

  Terminy dostaw w czasie zajęć sportowych

  Twój stan w trakcie szkolenia będzie w dużej mierze zależeć od tego, co jesz przed nimi. Aby pozbyć się uczucia głodu i zapewniają siłę mięśni, wykonaj poniższe wskazówki:

  • Jeżeli okres zatrudnienia zaczyna się po 3-6 godzin, co można zjeść dużą porcję jedzenia. Gdy idziesz na siłownię 2-3 godzin, ograniczenie pół porcji. Najlepszym rozwiązaniem byłoby złożone węglowodany w postaci makaronów, pieczonych ziemniaków, ryżu i świeżych owoców. Mają dużo czasu, aby zapewnić Twoim mięśniom energii.
  • Przed wizytą na siłowni należy unikać pokarmów z dużą zawartością błonnika – kapusta, fasola, otręby chleba. Mogą one powodować ból w przewodzie pokarmowym w okresie szkolenia. To nie znaczy, że nie można włączyć te zdrową żywność w innych porach dnia.
  • Nie

  • Się ponieść cukru i słodyczy, a zwłaszcza słodyczy i napojów gazowanych. Mogą być spożywane nie później niż jedną godzinę przed klasą. Są szybkie źródło energii, które bardzo szybko schnie.
  • Przed sportu lepiej nie jeść tłustych i fast foodów. Mówimy o fast food, jajka, mięso, sery. Ponieważ ich trawienie zajmuje dużo czasu, poczujesz się ociężały, zmęczony i ospały.
  • Nie eksperymentować i przed zawodami, że nie jesteś zaznajomiony nie używać produktów. Najlepiej jest jeść żywności, które znają i jest dobrze tolerowany przez organizm.

  Aby nadrobić utracony glikogen mięśniowy powinien wynosić 30 minut po klasie jeść jedzenie węglowodanów i małą ilość białka (jogurt, kanapki). I dopiero po 2 godzinach, można zjeść pełny.

  Jak widać, prawidłowe odżywianie i sport – to nierozłączne. Stosując powyższe wskazówki, będzie chętnie angażują się w fitness lub sportowe, i robią to bez szkody dla zdrowia. Życzymy sukcesów sportowych!

  Potajemnie

  Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...