Prawidłowe odżywianie na codzień: przykłady menu

Choroba – to jest problem? Oczywiście, że tak. Dlaczego chorujemy? Ludzie rzadko myślą o naturę tego zjawiska, często „odpisanie” wszystkie ich choroby na predyspozycje genetyczne, złej sytuacji środowiska, sztucznych produktów, a wprost – nieudaną los. Jednak przyczyną chorób czasami o wiele łatwiej – brak kultury żywności, takich jak: przejadanie się, głodem, niezrównoważonej diety, nadmiernego spożycia żywności i tak dalej. Byłbyś zaskoczony, ale dobre odżywianie – to „lekarstwo”, część leczenia wielu chorób, a także pewnego rodzaju „szczepienia” z różnego rodzaju dolegliwości. Jak dokonać właściwego menu diety i zrozumieć kulturę żywności?

load...

Zawartość:

Krok numer 1 – nauczyć się rozpoznawać głód

Co dziwne, wiele osób często nie potrafią wyjaśnić, dlaczego chcą jeść. „Jak to możliwe?” – Będziesz zaskoczony, i to jest na próżno. Pamiętaj, jak często przejadać, ulegając ogólnym nastrojem, król w święto lub rozdrażnienia, który gryzie na ciebie w godzinach wieczornych z powodu niespełnionych pragnień, czy strach, że jesteś coś nie radzą sobie w pracy? Nawet wtedy, gdy w lodówce są pokarmy dla prawidłowego odżywiania, jesteś wciąż szuka czegoś specjalnego – pyszne, w celu uspokojenia apetyt.

Czy jesteś szaleje fast foodów i słodyczy, a czasem swoją Menu składa się z hamburgery, pizza, coca-cola, czekolady i ciastek. Zauważone przez takich „grzechów”? Więc, prawidłowa dieta nie jesteś zaznajomiony, najprawdopodobniej z tego powodu, że nie wiedzą, jak rozpoznać głód. A jak się tego nauczyć?

load...
 • Głód i apetyt – różne potrzeby organizmu.

Wiele osób myli te pojęcia i dlatego przejadać. Głód – to sygnał „SOS”, dostarczany ludzki mózg, kiedy organizm potrzebuje „tankowanie” – substancje odżywcze uzupełnienia. Apetyt – rodzaj kaprysu, swoje ukryte pragnienia sam jako uczta. Aby zrozumieć różnice między tymi dwoma wrażeń, lepiej spojrzeć na przykład.

Więc wieczorem. Czujesz chcesz jeść. Kasza gryczana spawana, wykonana ryba z grilla i zjadane. To, nawiasem mówiąc, był przykładem prawidłowego odżywiania w godzinach wieczornych. Kolacja popijając herbatę ziołową i udał się do czytania w czasie przygotowań do snu. Więc byłaś głodna, bo zadowoleni z przydatnych produktów, gotowane we właściwy sposób. Druga sytuacja. Wracasz do domu w nocy, należy szukać w lodówce, można zobaczyć, że gryka, kotlety parowe, warzywa, owoce, ale nie wszystko chcą.

Daje pizzę, Pepsi-Cola, mocny kawałek ciasta z kremem maślanym, a potem jeszcze stos żetonów podczas oglądania pokazu i pakowania lodów w łóżku podczas surfowania po internecie. Jest to doskonały przykład tego, ku zadowoleniu jego apetyt na „smaczne i dużo.” Wniosek: jeśli właściwe menu dieta nie satysfakcjonuje Cię, to nie jesteś głodny, a dalej o swoich zachcianek.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

 • Głodu lub pragnienia?

Często (około połowy czasu) osób myli te dwa uczucia. Jak nauczyć się rozróżniać między nimi? To proste: za każdym razem gdy chcesz zjeść, wypić szklankę wody, jeśli po 20 minutach nadal czuć się głodny, więc można usiąść przy stole. „Dlaczego pić tak dużo?” – Pytasz. Nie martw się, w dzień do normalnego funkcjonowania organizmu wymaga minimum 8 szklanek wody, ale widać, że nie przestrzega tej zasady?

Warto zwrócić uwagę! Czy wiesz, że brak wody chroni organizm do spalania tłuszczu poprzez spowolnienie tempa metabolizmu? Jeśli chcesz schudnąć, nie trzeba sztywnej diety, prawidłowego odżywiania, którego menu obejmuje pół litra czystej wody – to najlepszy przepis na korektę.

 • Głód – brak składników odżywczych.

Podczas głodu diety lub nieprawidłowo zbilansowana, organizm zaczyna dawać sygnały „SOS”, ale bardzo oryginalny sposób – na „swój język”. Jak to się dzieje? Na przykład, chcesz tak dużo czekolady.
Co to show? Twoje ciało brakuje magnezu. „Ale dlaczego on pyta czekoladę?” – Polyubopytstvuete ciebie.

To proste: ciało próbuje uzyskać żądaną pozycję z produktem, który jest przyzwyczajony. Jesteś o wiele mniej prawdopodobne, aby popsuć jego dania z fasoli, owoców i orzechów, które są także bogate w magnez? Więc co się zastanawiać, czy ciało jest istotne elementy, jest obecny w diecie? Jak nauczyć „Shalunishka” uzyskanie odpowiednich składników odżywczych z pożywienia?

Skupić się na takich sygnałów – jeśli chcesz:

 1. Pieczenia oznacza mało azotu, które można znaleźć w mięsie, rybach i orzechów;
 2. Wędzone, wskazując, że masz brak cholesterolu, więc nadszedł czas, aby dodać do menu awokado, oliwki i czerwone ryby;
 3. Tłuszczowych żywności lli_1, z powodu braku wapnia, dlatego należy zwracać uwagę na ser, brokuły, rośliny strączkowe i sezamu;

 4. Kwaśny, co wskazuje, że niedobór witaminy C, której brak można uzupełnić kosztem cytryny, róży, żurawiny, truskawki i kiwi;
 5. Słodki, ponieważ organizm potrzebuje glukozy, które znajdą Państwo w owoców / jagód i miodu zamiast w słodycze, ciasta i przekąski, jak może się wydawać.
 6. Krok numer 2 – zmiana trybu

  Zasilania. Zanim nauczysz się prawidłowego odżywiania diety przez tydzień, trzeba przyzwyczaić się do optymalnego sposobu przyjmowania pokarmu. Zdrowa osoba dziennie trzeba jeść 4-5 razy, dzięki czemu trzygodzinnej przerwie między posiłkami. Najbardziej odpowiednie posiłki: śniadanie, obiad i kolacja, plus 2 przekąski.

  Pomijanie posiłków jest zabronione, jeśli jednak tak się stanie, to nie jest konieczne podczas następnego posiłku, aby nadrobić stracony czas, jedzenie podwójną porcję. Jedyny wyjątek – kolacja. Jeśli nie masz czasu, aby zjeść w godzinach wieczornych, powrót do domu przed północą, to nie udać się do lodówki, a na brzegu łóżka. Lepiej dobrze zjeść w godzinach porannych, a nie obciążać żołądka przed snem. Ponadto, prawidłowe odżywianie obfite śniadanie zadowoleniem, ponieważ jest to swego rodzaju „usługi” w organizmie, powodując przemianę materii.

  Optymalny czas na poranny posiłek – po 30-90 minut po przebudzeniu. Około południa (kierując się sytuacją) zdecydowanie powinien zjeść posiłek, najlepiej z owoców. Lunch odbędzie się w przedziale od 13.00 do 15.00. Po kilku godzinach, można zafundować sobie filiżankę herbaty. Jak na kolację, a następnie w sporze z zastrzeżeniem nie ustępują, ponieważ wiele dietetycy zalecają spożywanie wieczorem od 19.00 do zatrzymania, ale co z tymi, którzy w tej chwili jest w drodze do domu z pracy? To jest w porządku, jeśli jeść później, najważniejsze – że posiłek trwało co najmniej 2 godziny przed pójściem do łóżka.

  To ważne, aby wiedzieć! Jakie są kaloryczne środki dystrybucji jedzenia tuż codziennie? Śniadanie powinno wynosić 25% całkowitej ilości spożytego pokarmu dziennie, przekąski – o 10%, obiad – 30%, kolacja – 25%.

  Krok numer 3 – uczą się jeść ponownie

  Dlaczego niektórzy ludzie uczą prawidłowego menu odżywczy na miesiąc, „iść na odległość” dość szybko? Ponieważ, aby dowiedzieć się listę dopuszczonych produktów – trochę, musimy również zmodyfikować proces odżywiania. Więc jakie są podstawy, które trzeba zrozumieć?

  • dokładnie przeżuwać każdy kęs, który wchodzi do ust. W żołądku jedzenie powinno pochodzić w postaci puree, nie było ogromne, pośpiesznie połknięciu sztuk;
  • Jeść powoli, nie odrywając się od tego, co dzieje się wokół, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby jeść więcej najprościej, przeciążenie układu pokarmowego.
  • „play przed krzywej”. Jak wiadomo, mózg wysyła sygnał, że powinniśmy przestać jeść tylko 20 minut po nasyceniu, więc rozsądne jest, aby wstać od stołu, jeśli jesteś trochę głodny; nie pić podczas posiłku. Wiesz już, że prawidłowe odżywianie dla menu dnia zawiera 8 szklanek wody, ale powinno być pity w przerwach między posiłkami, w przeciwnym razie istnieje ryzyko złamać stężenie soku żołądkowego, ze względu na które nasilają proces trawienia;
  • Menu żywienie

  • Na tydzień powinno być zróżnicowane i wyważone, nie jest konieczne do jedzenia zawsze ten sam zestaw potraw (nawet korzystne), w przeciwnym razie tak długo moczyć; Stół z właściwego odżywiania powinny być zawsze w zasięgu ręki;
  • Nie

  • Włączyć żywności w sekcie, umiarkowany w jedzeniu. Nie przejadać na imprezie, dla firmy, z żalu lub radości, nie starają się „wykorzystać” negatywna lub niepowodzenie. Jedz ile chcesz organizmie.

  Krok nr 4 – make

  Menu

  Nie wiem, jak skomponować menu prawidłowego odżywiania? Do wyboru są trzy opcje: skonsultować się z dietetykiem, poproś, aby podzielić się doświadczeniem z tymi, którzy osiągnęli sukces w tym „pola”, lub znaleźć informacje w internecie. Jednak dla doskonałego stanu zdrowia i budowania idealnych form można wykorzystać następujący przykład odpowiedniej diety przez tydzień.

  Poniedziałek:

  • śniadanie – płatki owsiane, herbata;
  • Przekąski – owoce;
  • Obiad – zupa z kromką czarnego chleba, część grillowanego mięsa;
  • Snack – Twaróg Garnek, herbata z dzikiej róży;
  • Obiad – kasza gryczana i ryby z grilla sałatki.

  Wtorek:

  • śniadanie – jajecznica, tosty, kawa;
  • Przekąski – owoce;
  • Obiad – zupa, klopsiki;
  • Przekąska – jogurt;
  • Obiad – Garnek roślinnego, indyk.

  Środa:

  • Śniadanie – kasza gryczana (można dodać mleko), zielona herbata;
  • Przekąski – owoce;
  • Obiad – ucha, gulasz warzywny z ziemniakami;
  • Przekąskę – ciasta ser, sok;
  • Obiad – sałatki, pieczone ryby.

  Czwartek:

  • śniadanie – płatki owsiane, kawa (można z kremem);
  • Snack – twarożek garnek;
  • Obiad – zupa grochowa z grzankami, jajka na twardo;
  • Podwieczorek – garść orzechów, jogurt;
  • Obiad – ryż, surówka.

  Piątek:

  • śniadanie – proso owsianka, herbata ziołowa;
  • Przekąski – owoce;
  • Obiad – zupa z kurczaka i makaron, chleb;
  • Snack – twarożek suflet z jagodami;
  • Obiad – fasola z mięsem.

  Sobota:

  • Rano – jajecznica z plasterkiem szynki, kawa;
  • Snack – galaretki owocowe;
  • Obiad – zupa i ciastka;
  • Przekąska – jogurt;
  • Obiad – indyk ze świeżymi warzywami.

  Niedziela:

  • śniadanie – płatki owsiane, herbata;
  • Snack – garść orzechów, jagód;
  • Obiad – zupa do wyboru, czarny chleb, brokuły garnek;
  • Snack – sernik, kawa;
  • Obiad – ryż z klopsikami, sałatka.

  Teraz już wiesz, jaka powinna być właściwa dieta na tydzień. Ważne jest, aby przetrwać ten okres, to trzeba się łatwiejsze, ponieważ w żołądku zmniejsza się objętość i przyzwyczaić się do nowej diety. W przykładach podanych tygodnie można już sobie wyobrazić, co będzie właściwa dieta na miesiąc. Najważniejsze – nie włączyć menu szkodliwych produktów i trzymać się wszystkich powyższych zaleceń.

  Krok numer 5 – do udziału w tajnym

  Wiedzy

  Nowoczesne dietetycy nie tylko rozwinąć menu, ale również dzielić się sekretami z ich pacjentów, jak zmniejszyć apetyt i nie „odchodzą od prawdziwej ścieżki” – zdrowej diety. Więc, co tajemna wiedza może być przydatna w celu utrzymania zdrowia, harmonii i piękna?

  1. Nie kupuj produktów do wykorzystania w przyszłości, albo ryzykujemy przejedzenia. Nawiasem mówiąc, niektórzy ludzie podświadomie kupić więcej niż jest wymagane, aby potem z czystym sumieniem jeść żywności, które są o rozpocząć się pogarszać. Nie pozwól podświadomości więc żartować.
  2. Jedz z małych talerzach. Oczy zobaczyć, że płyta pełna co alert mózg i które mają średnicę naczynia, to nie ma znaczenia. Po pewnym czasie okazuje się, że jest nasycony mniejsze porcje niż wcześniej.
  3. Nie

  4. Nadużywać przyprawy i ostrych przypraw, że tylko rozpala apetyt. Ponadto, nie przesadzaj pokarmy, nadmiar soli zapobiega organizm wydala nadmiar wody z tkanek, co oznacza, że ​​będziesz wyglądać gorzej, a ważyć więcej.
  5. Rozważmy kolor. Sprzedam niebieską płytkę. Psychologowie twierdzą, że nasz mózg podświadomie kojarzy kolor niebieski z trucizną, więc podobny odcień potraw jesz mniej niż planowano. Istnieją pewne kolory, które mają apetyt Kindle, na przykład, pomarańczowy i czerwony. Próby nie nadużywających wewnątrz kuchni, inaczej zagrożenie zdrowia.
  6. Nie jeść przed ekranem, a to nie ma znaczenia, że ​​jest to telewizor lub laptop. Gdy masz coś do zajmowania mózg, przestaje kontrolować proces posiłku, i będzie poruszać się automatycznie.
  7. Najczęściej myć zęby. Jeśli głód niejasnych powodów, uciekając się do tej prostej metody. To działa szczególnie dobrze w przedziale między obiad i snem. Podczas innych przerw może po prostu przepłukać usta wodą i kropli cytryny.
  8. Nosić obcisłe ubrania, to dodatkowa porcja żywności będą na pewno poczuła szew gotowa wkrótce wybuchnąć.
  9. Jeśli nie możesz czekać do następnego posiłku, ponieważ z dudnienie w brzuchu, traktuje się na kilka śliwek, suszonych moreli i miodu. Glukoza idzie od razu do krwi, co zmniejsza siłę głodu i poprawę nastroju.

  Eating właściwie nie jest tak trudne, jak można się było spodziewać, prawda? W nagrodę za ich cierpliwość i świadomość pojawić doskonałe zdrowie i idealne ciało.

  Konsultacje wideo profesjonalny dietetyk: jak jeść

  Potajemnie

  Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...