Prawidłowe odżywianie i dieta dla żylaków

Większość Flebologiczne twierdzi, że dieta z żylakami – warunek konieczny, umożliwiając zwiększenie skuteczności leczenia i zapobiegania nawrotom. Ale co to jest metoda oparta odżywianie i jakie pokarmy z żylaków jest lepiej wykluczyć z diety?

load...

Przegląd

Zmniejszona krzepliwość krwi ze względu na jego zagęszczający, otyłości i pojawieniem się obrzęków są bardzo niebezpieczne, gdy żylaki. Opracowany przez dieta żylaków jest zaprojektowany w celu zmniejszenia masy ciała pacjenta do normalizacji metabolizmu i równowagi stanu układu żylnego.

Jeśli patologia jest już bardzo widoczna, a następnie zająć się tylko jeden zasilacz zawiedzie. Jednakże, jako środek zapobiegawczy, że będzie dobry efekt. Na ogół, diety w żylaków – jest jedną z metod leczenia skojarzonego, w tym terapii lekowej. Jego rola jest nieoceniona po zabiegu w okresie zdrowienia.

Prawidłowe odżywianie żylaków jest kompilacją codziennej diety i jedzenia niektórych pokarmów. Utworzono kilka rodzajów diet, które korzystnie wpływają na organizm pacjenta, pozwalając mu walczyć z chorobą.

load...

Jaka powinna być pokarmem dla żylaków

Podstawą władzy z żylakami powinny być pokarmy roślinne, ponieważ jest bogata w błonnik i niezbędnych witamin. Należą do nich rośliny korzeniowe, owoce, warzywa, owoce. Na przykład, czarna porzeczka, bina, borówka pozytywny wpływ na hemopoetycznych systemu i czereśni i wiśni zapobiegają tworzeniu skrzeplin.

Dieta dla żylaki są często uzupełniane przez głodu medycznej. Eksperci zalecają, aby zorganizować dni czczo dwa razy w tygodniu. Takie metody pozwalają na regulację jelita i normalizacji metabolizmu. Pozwala również przynieść nadmiaru płynu i pozbyć się opuchlizny.

Kiedy propozycje przebiegu żylaków flebologów mieć mniej soli, ale ilość cieczy zaleca się zwiększyć, zwiększając do 2 litrów dziennie. Najlepszy ze wszystkich, jeśli pacjent będzie pić domowy sok z jagód, soki, zielona herbata, biodra bulionu. Nie zapomnij o wodzie mineralnej, która będzie nasycić organizmowi niezbędnych substancji.

Bóle ból z powodu niewydolności żylnej pomoże pozbyć słodyczy, napojów gazowanych, kawy i alkoholu. Zastąpić cukier miodem jest najlepszy, oczywiście, jeśli pacjent nie jest uczulony na produkty pszczele. Naukowcy wykazały, że jest on zawarty w ilości maksymalnej miodu substancje, które zapobiegają powstawaniu zakrzepu i wzmocnienia ścian naczyń.

Osoby cierpiące na żylaki, należy jeść świeżą cebulę i czosnek, a to powinno być wykonywane w sposób ciągły, ponieważ rozrzedzające krew i zapobiegają tworzeniu się skrzepów. Bardzo przydatne są różne zioła, takie jak pietruszki lub koperkiem. Dzięki nim krew przechodzi w stan ciekły i przepływa gładko przez żyły.

Szczególnie ważne produkty, które muszą być prezentowane na żylaków są kiełków pszenicy, kukurydzy, grochu i oliwy z oliwek, gryki, sałata, kapusta, fasoli. Pokrzywa jest bardzo pomocne. Zaleca się nie tylko używać zamiast zwykłej herbaty, ale również dodać do wypieki jako przyprawa.

Mięso chore żylaki powinny być zastąpione przez ryby, kalmary, kraby, homary, ośmiornice, wątroba wołowa i nerek baraniny.

Choroba jest często towarzyszy hemoroidy, więc chcesz, aby wykluczyć z diety pokarmów, które mogą powodować zaparcia. Aby poprawić trawienie w diecie jest wprowadzone morele, śliwki, otręby, świeże warzywa, chleb razowy.

Zabronione produkty obejmują różnorodne słodycze, bogaty bulion, ostre i wędzonego jedzenia, alkoholu.

Opcje diety dla żylaków

Dr Bahru z Indii zaleca pacjentów na początku leczenia przez tydzień siedzieć na diecie soku, a po przejściu do zrównoważonej diety. Sok dieta oznacza jedzenia świeżych naturalnych soków z owoców i warzyw, które nasycają organizmowi witamin. Po wyznaczonym czasie w diecie mogą dodać ziarna, orzechy, nasiona, warzywa i owoce. Flebologia wolno powtarzać zasilanie systemu w każdym miesiącu, ale jego czas jest skrócony do 2-3 dni.

Ludzie, którzy są przyzwyczajeni do bogatej diety, to będzie bardzo trudno trzymać się diety soku, więc inny system, tzw wielobarwne dieta została zaprojektowana dla nich. Obejmuje ona warzywa i owoce są różne barwy i bogate w witaminy. Połączyć ogórek i zielona fasola i dynia, bakłażan, papryka, kolorowe dojrzałe pomidory, rzodkiewka, owoce cytrusowe, żółte jabłka. Taka podaż zaleca się postępować w ciągu 7 dni, następnie zrobić przerwę 5-dniowe i powtórzyć jeszcze 2 koła. W roku można spędzić 2 pełne kursy.

Jeśli pacjent ma żylaków przełyku, dieta powinna być bardzo surowe. Wszystkie zakazane pokarmy powinny być wyeliminowane bez przerwy, wciąż muszą ograniczyć korzystanie z twardej i czerstwego żywności, powstrzymania się od wszelkich drażniących produktów, w tym soków, surowych owoców i warzyw. Dieta pacjenta powinna zawierać warzywa i owoce puree, ziarna zbóż, twarogu o niskiej zawartości tłuszczu i mleko, chude mięso i ryby, galarety, gotowane lub gotowane na parze warzywa i owoce. Czas trwania diety w tym przypadku nie są ograniczone w czasie, lekarze zalecają pacjenta do przestrzegania takiej siły do ​​życia, ponieważ nawet najmniejsze odchylenie może prowadzić do niepożądanych skutków.

Jak wykazano przez wieloletnią praktyką, antivarikoznye jedzenie, jeśli jest zainicjowany w odpowiednim czasie, aby uniknąć operacji i odbierania drogich leków. Pomaga również pozbyć się hemoroidów, zastój żylny, zapobiega rozwojowi zakrzepowego i pozbyć się nadwagi.

Jednak przed wybraniem żadnej diety pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, ponieważ samo może być niebezpieczne dla zdrowia.

load...