Prawidłowe oczyszczenie skóry w domu

Zawartość:

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy i szyi – fundament naszej urody i młodości. Wszelkie kosmetyczka powie, że istnieją trzy podstawowe postulat takiej opieki: oczyszczenie, nawilżenie, odżywienie. Każde z tych pojęć zawiera wiele dodatkowych opcji, które mogą być długo i szczegółowo opowiadać. Naszym tematem dzisiaj – właściwe oczyszczenie skóry.

load...

Może ktoś to stwierdzenie spowoduje pobłażliwym uśmiechem: coś, nie mówiąc już oczyszczają skórę są znane nam wszystkim, a nie tylko od kołyski. I w pewnym sensie będzie mieć rację: jesteśmy nauczeni umyć od wczesnego dzieciństwa. Ale może to być uznane za identyczne, te dwa pojęcia – czyszczenie i mycie? Na pewno nie.

Takie kategoryczne stwierdzenie rodzi wiele pytań, odpowiedzi na które postaramy się w tym artykule. I to nie jest łatwo odpowiedzieć, i powiedzieć jak najpełniej o wszystkich zawiłości procedury ze względu na szereg czynników, w tym, na przykład, wieku, rodzaju skóry, styl życia, itd. Itd.

Niech żyje mydło pachnące …

Pralka, która już wspomniano, oczywiście, najprostszy i najtańszy sposób, aby oczyścić twarz. I należy zauważyć, jest bardzo skuteczny. Ale, niestety, nie pokazano w większości kobiet, zwłaszcza jeśli podstawowy środek czyszczący jest najbardziej „pachnące mydło”.

Na czym polega problem? Mydło bardzo suchą skórę, i to jest wyraźnie przeciwwskazane właścicieli skóry suchej. Ale, co dziwne, dla skóry z nadmiaru tłuszczu mydła nie jest odpowiedni. Efekt suszenia prowadzi do tego, że gruczoły łojowe zaczynają wytwarzać olej o zwiększonej energii. Koło się zamyka, a to problem, który staramy się rozwiązać za pomocą mycia wodą z mydłem, pogorszyła.

load...

Obecnie rynek oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do oczyszczania skóry. To wszelkiego rodzaju żele, pianki, emulsje. Aby zrozumieć morze informacji i dokonać właściwego wyboru nie jest łatwe. Należy kierować, a przede wszystkim od rodzaju skóry, wady wrodzone, które są związane z wiekiem zmiany. Czasami trzeba wypróbować kilka środków czyszczących, które wybrać ten, który jest optymalny dla Ciebie.

To nie jest bardzo nadaje się do prania i wody, która płynie z naszych kranów. Ona głównie przekroczenie z solą i innymi niezbyt przydatnych substancji, które nie tylko wysusza skóry, ale również powodować podrażnienie, wysypka, łuszczenie i sprowokować wczesne pojawienie się zmian związanych z wiekiem.

Kosmetyczka poleca używać do mycia dobrą wodę mineralną, ale to nie zawsze jest w zasięgu ręki. Najtańszym rozwiązaniem – stop woda. Przygotować proste: umieścić naczynie z wodą w zamrażarce, a następnie pozostawić do stopienia. Ta miękka woda jest bardzo dobre dla naszej skóry, co zmienia jego strukturę podczas zamrażania. Nawiasem mówiąc, stop woda jest idealna do podawania doustnego, w jakości zbliżają naturalną alpine wody.

Metody oczyszczania aktywnych

Mycie – procedura, że ​​robimy dwa razy dziennie, rano i wieczorem. I, jak się okazuje, to nie wystarczy dla skóry wyglądać bez zarzutu. Od czasu do czasu musi być głębsza i bardziej intensywne czyszczenie. W tym celu różnego rodzaju peelingi, peelingi, maski.

Maski

Obecnie rynek oferuje wiele rodzajów masek, przeznaczonych do głębokiego oczyszczania. To, w szczególności, szeroka gama masek na bazie różnych rodzajów gliny – biały, żółty, niebieski, zielony.

Muszę powiedzieć, że glina używana do czyszczenia od niepamiętnych czasów. Nawet starożytni lekarze zauważyli, że glina ma niesamowitą zdolność do absorbowania tłuszczu, brudu, wąskie pory. Skóra po tych procedur nie wyglądała tak czyste, ale również zaostrzone.

Wcześniej, maski z gliny były używane głównie do oczyszczania skóry tłustej na rynku istnieją oczyszczanie i tonowanie maski z gliny dla wszystkich rodzajów skóry.

Scrubs i peelingi

Od czasu do czasu, to jest bardzo przydatne do przeprowadzenia tzw złuszczanie. W tym celu zarośla i peelingów.

Skóra – substancja aktualizowana. Jeśli stare komórki nie złuszczają, gromadzą się na skórze, a twarz wygląda szaro, zmęczony, pokrytą zmarszczkami siatki. Obrazowo mówiąc, skóra jest pozbawione tlenu „braku oddychania”, co oznacza, gwałtownie starzeje się.

Skórki i zarośla zawierać substancje chemiczne, które nie rozpuszczają się warstwy rogowej naskórka, oraz niewielkich cząstek ściernych, które mechanicznie usuwa martwe komórki skóry. W tego rodzaju masażu jest wykonywana, krążenie krwi poprawia się, skóra po takich procedur wygląda świeże, czyste i gładkie.

Musimy zrozumieć, że zarośla i złuszcza się bardzo aktywne działanie na skórę, dlatego uciekają się do nich korzystać zbyt często nie warto, zwłaszcza dla tych, którzy mają cienką, suchą skórę – jeden lub dwa razy w miesiącu wystarczy.

środki zaradcze ludowej oczyszczanie twarzy

Głębokie oczyszczanie skóry można wykonać w salonie kosmetycznym, gdzie doświadczeni kosmetyczki z pomocą profesjonalnych kosmetyków i sprzętu specjalistycznego da twoja twarz jest bardzo świeży, promienny wygląd. Ale, aby odwiedzić wnętrze potrzebuje dużo czasu i pieniędzy. Jeśli ty i SO i innych mających problemy, spróbuj przeprowadzić gruntowne czyszczenie twarzy w domu środków ludowych.

  • Głębokie oczyszczanie porów, na przykład, zaleca się następujący skład: łyżeczkę sody + samej ilości pianki do przemywania (można również wykorzystać mydło dziecięce bita na piankę). Jeżeli wcześniej zrobić ciepły okład, aby otworzyć pory, następnie po 3 minutach – tym razem, maska ​​ekspozycja – dostaniesz czyste, jasne skóry.
  • Zarośla złuszczające mogą być wytworzone z łatwo dostępnych środków: miodu + bardzo cienkiej soli kuchennej; porządku cukier granulowany + oliwa z oliwek; drobnej soli + nadtlenek wodoru; fusy + olej oliwkowy (ta ostatnia mieszanina ma nieco Tonirujushchaja skóry, co daje odcień jasnobeżową).

Nadmierne korzystanie z tych środków ludowej nie jest konieczne, wystarczy przeprowadzić para taka oczyszczanie razy w miesiącu, a bude skóra w porządku.

Jak wyczyścić środków ludowej skóry? Najpierw musimy praktykować dobrą higienę. Przed zabiegiem należy umyć ręce, przeprowadzenie wstępnego oczyszczania skóry, a następnie zastosować maskę lub peeling. Jeśli używasz zarośla, aby przejść na liniach masujących, tak aby nie rozciągać skóry. I, oczywiście, w każdym razie, nie ściskać. Tzw mechaniczne czyszczenie ma prawo do życia w niektórych przypadkach, ale należy przeprowadzać wyłącznie specjaliści.

Pomocnych wskazówek

  1. Oczyścić skórę powinno być dwa razy dziennie, rano i wieczorem. W godzinach porannych można więc dać mu okazję do rozweselić, zdjąć resztki nocnego kremu. W godzinach wieczornych, głębokie oczyszczanie skóry jest konieczne, aby uwolnić ją z makijażu i zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia.
  2. Pamiętaj, aby korzystać z toneru lub balsam po umyciu (pick narzędzia oparte na rodzaju skóry). On nie tylko wypełnia skórze energii, ale także, aby usunąć resztki środka czyszczącego, że nawet po dokładnym przemyciu wodą pozostają na skórze, „zamyka pory.”
  3. Po intensywnym oczyszczeniu peelingu dokładnie usunąć jego pozostałości (toniczny opcjonalnie).
  4. Makijaż oczu najlepiej jest usunąć za pomocą specjalnych środków, aby nie uszkodzić delikatną skórę.

Przeprowadzenie tych prostych zasad, można zaoszczędzić piękną i młodą skórę na długie lata.

load...