Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej i zębów

Zawartość:

Prawidłowa higiena jamy ustnej – jest nie tylko gwarancją zdrowia, ale również piękne „Hollywood” uśmiech. Mało kto chce z tobą rozmawiać, jeśli masz zepsute zęby iw rezultacie, nieświeży oddech. A wszystko to może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, do rozwoju silnego kompleksu niższości. Jednak ten problem jest nie tylko estetyczny – zwykle u osób chorych zębów i występują problemy z żołądkiem, ponieważ słabo żuć pokarm wywołuje zapalenie żołądka i różne choroby układu pokarmowego.

load...

Opieka dentystyczna jest terminowe wizyta u dentysty, nawet tylko na prewencji. Ale jak czas, aby zapobiec chorobom dentystyczną? Jest to prosty i sprawdzony sposób – prawidłowe szczotkowanie zębów. Wydaje się, że może być łatwiejsze, ale nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo dbać o jamie ustnej. Z tego powodu, a wtedy wszystkie problemy związane z pięknym uśmiechem. Nie jest konieczne, aby wydać dużo pieniędzy, które mogą być zapisywane przez właściwie robi profilaktykę. Opieka stomatologiczna zajmie znacznie mniej czasu i pieniędzy niż w leczeniu próchnicy.

Szczotkowanie zębów

Higieny jamy ustnej rozpoczyna się szczotkowanie. I to jest bardzo ważne, aby zrobić to dobrze. Kilka ruchów pędzla zużyte – nie jest wyraźnie to, czego potrzebujesz zębów. Przyjrzyjmy się kilku prostych zasad, które pomogą Ci uniknąć wielu problemów:

load...
  • Kiedy i ile?

Fakt, że trzeba myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem – znany nawet do dziecka. Jak byś nie zmęczony dzień, należy myć tylko zębów – dentystycznego powinny być stałym! Ważne jest, aby oczyścić wszystkie powierzchnie zębów – to zajmie Ci co najmniej trzy minuty. Nawet ruch szczotki powinny zostać zdefiniowane, a mianowicie – z dziąseł do końca zębów, a nie odwrotnie, co nie jest bez znaczenia. Górne zęby powinny być czyszczone od góry do dołu, ale na dole, a wręcz przeciwnie, od dołu do góry.

Wewnętrzna strona zębów musi być dokładnie czyszczona, ponieważ właśnie tam gromadzi największą ilość szkodliwych bakterii, które powodują zębów w złym stanie. Idealnie byłoby również używać nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Oczywiście, najlepiej trzeba myć zęby po każdym posiłku, ale jest to bardzo trudne w praktyce, można wypłukać usta po posiłku z ciepłą wodą. Ale osławionej guma do żucia chroni przed próchnicą nie może.

  • Wybór szczoteczki i pasty.

Szczecina szczotka musi wybrać umiarkowanej twardości – miękkie włosie nie usunie całą tablicę prawidłowo i może doprowadzić do uszkodzenia integralności twardego szkliwa. Kształt pędzla powinien być idealnie wypukły, który jest o wiele łatwiejsze do czyszczenia zębów proces. I nie zapomnij o czas na zmianę szczotki – co najmniej raz na trzy miesiące. Pasta jest – osobną rozmowę – przeciwzapalne, wybielanie, fluor. Idealnie, wybierz makaron trzeba pomóc dentysty. W przeciwnym razie, opieka dentystyczna będzie niekompletny.

Pielęgnacja dziąseł i języka

Nie należy zapominać o pielęgnacji jamy ustnej – zwłaszcza dziąseł, ze względu na ich status zależy zdrowie jamy ustnej. I to jest to – słaby punkt wielu ludzi, niestety. Ale w większości przypadków, aby uniknąć problemów jest bardzo proste – pielęgnacja jamy ustnej jest bardzo proste i nie zajmie dużo czasu.

Często krwawienie z dziąseł? Spróbować płukać codziennie z kapustą solanki lub wywaru z dziurawca – i to, i inne czyny w tym przypadku jako dobry środek antyseptyczny. Tylko dwa lub trzy dni będzie potrzebować do wydawania ustąpił. Jeśli to nie zadziała, trzeba uciekać się do dobrego staroświeckiego rumianku.

Termosu umieścić trzy łyżki kwiatostanów rumianku, napełnić szklankę wodą i pozostawić na 12 godzin. Następnie przecedzić rosół i podzielić ją na dwie części – rano i wieczorem. Wypłukać usta aż krwawienie aż zniknie. Jeśli po tygodniu nie będzie poprawy, należy skonsultować się ze stomatologiem.

Nie zapomnij o konieczności masować dziąsła – czasem normalne szczotkowanie nie wystarcza. Kupić szczoteczkę do zębów z bardzo miękkim włosiem, przeznaczone dla małych dzieci. Po każdym szczotkowania masować dziąsła pędzla – co najmniej trzy minuty. Krwawienie i zapalenie znikają dość szybko. Oczywiście, jeśli leczenie jest skomplikowane. Tak, i jako środek zapobiegawczy masaż jest bardzo, bardzo dobry.

Paradoksalnie, nie tylko zęby i dziąsła, ale również język wymaga opieki. Po tym wszystkim, czasem nieświeży oddech wynika nie tylko z powodu złych zębów, ale także ze względu na płytki na języku. Ale ludzie myślą, że jest bardzo, bardzo rzadko. W większości przypadków wystarczy kupić specjalną szczoteczkę, odwrotna strona, która została zaprojektowana specjalnie do czyszczenia języka.

Do jasnego języka, można użyć drewnianą łyżką – to bardzo proste. Stań przed lustrem i szczotkować język od nasady do czubka, ale nie odwrotnie. Zakończyć tę procedurę, konieczne jest płukanie jamy ustnej wodą. Utrzymać temperaturę wody – jama ustna jest bardzo wrażliwa i może sparzyć bardzo łatwo.

Pozbyć się żółtego powstawania płytki nazębnej pomaga mieszaninę sody oczyszczonej z kilkoma kroplami soku z cytryny rozcieńczone w wodzie. Wystarczy oczyścić całą usta z tej mieszaniny. Ale prodelyvat taka procedura nie powinna być większa niż dwa razy w miesiącu, gdyż w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia szkliwa.

Prawidłowe odżywianie

Nie, nawet najlepszy i dokładna higiena zębów pomoże uniknąć problemów, jeśli twoja dieta jest daleki od ideału. Pamiętaj, aby ściśle przestrzegać jego menu. Produkty mleczne są bogate w wapń, tak niezbędne dla zdrowych zębów, paznokci i kości. Jest również bardzo ważne, aby jeść pełne i zróżnicowane, dzięki czemu organizm otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy, minerały i pierwiastki śladowe.

W offseason, gdy owoce i warzywa jest niewielka, zwrócić się do lekarza, aby znaleźć odpowiedni kompleks witamin i minerałów. Dzięki za który powie, że nie tylko zęby, ale również paznokcie i włosy i całe ciało. Po raz kolejny – kompleks powinien wybrać się do lekarza. Nie należy polegać na reklamy, prawdziwych przyjaciół i znajomych – to, co jest dobre dla jednej osoby nie może dopasować kolejny doskonale.

load...