Prawidłowa pielęgnacja ficus Bengali

Zawartość:

Podobnie jak większość gatunków morwy, Ficus bengalski może być bezpiecznie nadana bezpretensjonalny doniczkowe drzew. I tak to jest bardzo popularne wśród początkujących ogrodników. Jego nazwa ficus dostał imię jednego z siedlisk w Indiach – jest uznawana za miejsce narodzin Zatoki Bengalskiej. W niektórych miejscach jest on znany jako Indian Ficus, ale alias „Banyan” nadano z powodu swojej szczególnej formy życia.

load...

W swoim naturalnym środowisku rośnie do Ficus niesamowitej wielkości i ma charakterystyczne wiele korzeniami końcu gęstnieje i konwertuje do pni. Największy znany Bengal ficus ma obwód korony trzystu pięćdziesięciu metrów i zatrudnia trzy tysiące dwieście osiemdziesiąt korzeniami! I jej bardziej rozległym gajem niż jednego drzewa.

Należy zauważyć, że w dobrych warunkach i udomowionych bengalskiego ficus w ciągu zaledwie kilku lat może wzrosnąć do sufitu. Dlatego większość z nich można znaleźć w dużych biurach i halach. Niestety, ten niezwykle ozdobne rośliny w doniczkach nie kwitną i jest ceniona za jej dużych (do dwudziestu centymetrów) i aksamitna w dotyku liście.

Jak dbać o ficus Bengali

Pomimo dość dopuszczalnego znaków ficus, nadal trzeba znać podstawowe zasady zawartości w domu. Niezadowalające opieka negatywnie wpływa na zdrowie ficus. Drzewo może stracić liście, a ostatecznie śmierć.

load...

Oświetlenie

Bengalski ficus bardzo, bardzo lubi światło, pot kryty z małym drzewem jest niezbędne do wprowadzenia w bardzo słonecznym oknie. Ale bezpośrednie palące promienie słońca mogą opuścić oparzenia na liściach, więc w gorące letnie dni okno potrzebuje trochę niejasne. Objawami oparzenia słonecznego jest pojawienie się brązowych plam na liściach.

Ale niedostatek światła objawia się ich więdnięcie, skręcanie i bladość. Po wykryciu takich cech ustawić dodatkowe źródło światła sztucznego. Drzewo, lato może być przeniesiony na otwartym powietrzu, stopniowo przyzwyczaić się do zmiany poziomu oświetlenia i utrzymania temperatury.

Temperatura

Chociaż ficus – rośliny ciepłolubne, może spędzić zimowy i 12-16 ° C. Dla optymalnej zawartości temperatury powietrza powinna wynosić między 15 + … + 25 ° C Największym błędem wszystkich początkujących fanów – umieścić garnek obok kaloryfera, aby zapewnić wymaganą temperaturę. Tylko gorące powietrze wysusza liście przetargowe, a roślina może zachorować i umrzeć. Brzegi liści wyschnąć, żółkną i opadają arkusz. Ficus również ujemnie na przeciągi i nagłe zmiany temperatury.

Wilgotność

Lato Bengal ficus czuje się dobrze przy normalnej wilgotności w pomieszczeniu. Jednak poza gorętszy, tym bardziej trzeba spryskać roślinę z atomizerem. Opieka zima ficus komplikuje niskiej wilgotności w mieszkaniu, które jest znacznie ograniczona z powodu grzejników pracy, a wiele roślin są pod wpływem stresu.

Wystarczy umieścić naczynie z roślin gumy na patelni mokrą glinki i mchu, spray lub przetrzeć liści wodą. Położony obok akumulatora zaleca się przykryć grubym kocem lub przesunąć ficus pot z dala od niej.

Podlewanie

Podlewanie musi być delikatny. Przed każdym podlewania gleba powinna wyschnąć, ale nie wyschnie. Obficie polać też nie powinno, a pozostałą wodę należy zawsze opróżnić z miski olejowej. Zastój wilgoci w glebie i zgnilizny sprowokować rozwój chorób grzybiczych. Brak – drewno odwodnienie. Woda jest pożądane stosowanie bronić i miękkie. Częstotliwość podlewania zaleca się średnią letnim co trzy do czterech dni w zimie – raz w tygodniu.

Nawóz

Począwszy od sprężyny Ficus jesienią niezbędnej do podawania nawozów sztucznych mogą być stosowane i związków organicznych. W każdym przypadku nawóz muszą być wstępnie rozcieńcza się wodą i wodę z preparatu o małej koncentracji. W lecie, gdy roślina jest aktywnie rośnie, powinno być raz lub dwa razy w miesiącu, aby karmić nawozów o wysokiej zawartości azotu, aw ficus zimowej „spoczynku”, więc trzeba karmić roślina nie częściej niż raz na dwa miesiące oznacza roślin niewyspecjalizowanych kwitnieniu.

Przeszczep

Młode drzewa powinny być przesadzane co roku na wiosnę, w marcu i kwietniu, każdy czas jest większa pojemność niż w poprzednich dwóch do trzech centymetrów. Z biegiem czasu, roślina guma będzie duża, a ziemia w doniczce można zmienić tylko na powierzchni, nie głębiej niż czterech lub pięciu centymetrów.

Substrat ficus bengalskiego należy odżywcze i składa się z torfu, liści i gleby, humusu. Nie będzie źle, aby dodać trochę kompozycji organicznej. Po przeszczepie, w półtora roku do dwóch miesięcy jest wymagany dodatkowy opatrunek nawóz.

Aby zapobiec gnicie systemu korzeniowego, należy mieć dobry drenaż. Jako drenaż możliwe jest użycie rozszerzoną gliny, gliny lub odłamki kory drzew.

Przycinanie

Przycinanie drzew jest dobrze tolerowany. Ona nawet pilnie potrzebne, aby dać koronę piękny kształt. Często uprawiane w stylu bengalskim ficus bonsai, że jest utworzony przez małą kopią drzewa.

Reprodukcja

To propagowane przez sadzonki Ficus bengalskim. Można użyć semilignified górne sadzonki z liści. Po usunięciu soku z łodygi cięte są umieszczone w wodzie z dodatkiem leków lub wzroście korzenia w wilgotnej okład piaskowy i umieszczono w ciepłym eterem miejscu. Do ukorzenienia potrwać kilka tygodni, po którym otros
Prąd z korzeniami są przesadzane do osobnego garnka, zapewniając regularną opiekę ficus i warunków przetrzymywania.

Choroby i szkodniki

Najczęściej bengalski ficus chmielowiec zakażenia, na które korzystny stan suchy ciepłe powietrze. Często drzewo atak Jose skala, mszyca i wełnowiec. Niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do poważniejszych chorób grzybiczych, gnicie korzeni, łodyg i liści. W zaawansowanych przypadkach leczenie nie podlega ficus i zniszczone wraz z garnka.

Większość kłopotów można zapobiec środków zapobiegawczych, które przedstawiają się następująco:

  • Zapewnić obowiązkową jednego tygodnia Kwarantanna każdą nową roślinę, przyniósł do domu. W tym nowo nabytej Ficus.
  • Wymaga to codzienne oględziny ficus dla pierwszych objawów choroby i atakiem szkodników. Szczególnie starannie skontrolować liści na środku.
  • Każdy miesiąc, trzeba wytrzeć liście wodą z mydłem i zorganizować prysznic roślin. W tym przypadku, gleba musi zostać zamknięty folią, aby zapobiec nadmiernemu uwilgotnienia.
  • Zaleca dolistne miesiąc i ficus gleby słabego roztworu manganu do dezynfekcji i zapobiegania chorobom.

W ogóle, Figowiec bengalski rozwija się w przestronnych pokojach i łatwo dostosowuje się do warunków otoczenia. Wystarczy, aby dać mu trochę uwagi, następujące zalecanej opieki i profilaktyki. I jako Ficus nagroda daje pozytywną energię, spokój i atmosferę spokoju w domu.

load...