Praca w biurze: 6 chorób zawodowych

Praca biura na pierwszy rzut oka może wydawać się łagodny dla zdrowia: nie wymaga dużej siły fizycznej, a nie wiąże się z agresywnym środowisku, na przykład w przemyśle chemicznym. Jednakże, pracownicy mogą być narażeni na szereg tak zwanych „profesjonalnych” choroby, w których objawy mogą pojawić się przez dłuższy czas. Podstawowa wiedza na temat tych chorób są w stanie zmienić swój pogląd na pracę w biurze, jak iw przyszłości, aby zapobiec wystąpieniu poważnych problemów zdrowotnych.

load...

Rozważmy najczęstsze z nich:

  • Naruszenie mikrokrążenie i zmęczenie

Poziom wilgotności w pomieszczeniu – ważnym czynnikiem dla utrzymania dobrego stanu zdrowia, ponieważ organizm ludzki jest 60% składa się z wody *. Jeżeli urząd jest zdominowany przez suche powietrze, na przykład podczas korzystania z klimatyzacji, pracownik może zostać zakłócony przez cyrkulację obiegu tlenu. W rezultacie, nie senność, zmęczenie, częste ryzyko chorób układu oddechowego i skóry. Jeśli to możliwe, to najlepiej, aby wyposażyć salę nawilżacz i pić więcej czystej niegazowanej wody.

  • Zespół suchego oka

Długie godziny w czołówce komputerowego do rozwoju tzw syndrom „suchego oka”. Obecnie jest to coraz bardziej powszechne wśród pracowników biurowych. Jeśli znasz uczucie zmęczenia, „piasek” i boli swoich oczu, to jest czas, aby skonsultować się z okulistą lub kilka razy dziennie, aby wykonywać proste ćwiczenia dla oczu (okrągły obrót w prawo i lewo). Pamiętaj – aby utrzymać ostrość widzenia, pracy przy komputerze, należy przetłumaczyć celu monitoringu dystans do boków, a co najmniej raz na 5 minut.

  • rachiocampsis

Spędzając cały dzień w pozycji siedzącej, co zwiększa obciążenie kręgosłupa, pracownika biura zagrożonych „kupić” choroby układu mięśniowo-szkieletowego. Sytuację pogarsza i złe postawy: Często ludzie, których praca związana jest z pracy przy komputerze, siedząc przy stole i wyciągając szyję pochyliła (co jest łatwiejsze do patrzeć na ekran). Niezależnie od wieku krzywizny kręgosłupa mogą spowodować pogorszenie zdrowia lub przewlekłej choroby. Siedzący tryb pracy biurowej prowadzi do zmian krążków międzykręgowych i ściągnięty nerwów. Ponadto, pracownicy często zauważyć biura nawracające bóle w mięśniach pleców, szyi i rąk.

load...

Aby uniknąć skolioza, chorobą zwyrodnieniową dysku, rwa kulszowa i skrzywienie kręgosłupa musi poruszać się regularnie wykonywać ćwiczenia i uprawiać sport, a okresowo przechodzą kurs masażu. Szczególnie użyteczne ćwiczenia na poziomym pasku do kręgosłupa rozciągania. W ciągu dnia pracy, starają się uzyskać w zwyczaju stale monitorować postawę – trzymać z tyłu po prawej, odchylając się do tyłu na krześle, monitor jednocześnie powinien być na wysokości oczu. Również często zmieniać postawę, jeśli to możliwe. Po zakończeniu dnia pracy, zamiast korzystania z transportu publicznego lub prywatnego samochodu w miarę możliwości, dać pierwszeństwo dla pieszych spacerów.

  • Ból stawów

Na bóle stawów o różnej intensywności narzeka 58% mężczyzn i kobiet prowadzących siedzący tryb siedzący tryb pracy. ** Aby zapobiec rozwojowi poważnych problemów ze stawów pomoże aktywny tryb życia – trochę czasu na trening w siłowni, w miarę możliwości zrezygnować z windy i transportu publicznego, albo poświęcić co najmniej pół godziny dziennie, wędrówki po okolicy.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że ból może być oznaką osteortroza we wczesnych stadiach choroby, które spowodowane utratą chrząstki stawowej tkanki stawów. Po pojawieniu się pierwszych objawów postępującej powoli, choroba zwyrodnieniowa stawów stanowi naruszenie wspólnej pracy i prowadzi do ograniczonej sprawności ruchowej. Dlatego ważne jest, aby czas, aby udać się do lekarza i rozpocząć leczenie jest. Jako środek zapobiegający zniszczenie chrząstek stawów, chondropatią stosowane, na przykład, jeden z najbardziej znanych – lek „Teraflex” przez firmę BAYER. Z właściwego odbioru (co najmniej 3 miesiące), poprawia ruchomość stawów i spowalnia rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów.

  • Phlebeurysm

Gdy pojawi się dłużej w pozycji siedzącej, w wyniku działania grawitacji w dolnym żyły kończyny gromadzi się dodatkowej ilości krwi. Przy długotrwałym stałym siedziskiem objętości krwi żylnej w poszczególnych nóg wzrasta dramatycznie, które mogą ostatecznie przyczynić się do ryzyka rozwoju żylaków. Ponieważ nie zawsze jest możliwe, aby dostać się co godzinę od pracy i chodzić po biurze, alternatywą może być ćwiczenia nóg (ciepłe stopy) za biurkiem.

  • Zespół cieśni nadgarstka

Jeśli ciągle działa na PC zagrożone i rąk: od pracowników biurowych często rozwija się zespół cieśni nadgarstka. Jej główne objawy – drętwienie rąk, bóle o różnym natężeniu w palcach. Aby zapobiec dalszemu postępowi choroby prace nad prawidłowej postawy, regularne ćwiczenia nadgarstka i ewentualnie wyposażyć klawiatury komputera w domu i myszy anatomiczny kształt.

Pamiętaj – aby zachować zdrowie, praca w biurze, to nie jest trudne. Ważne jest nabycie zdrowych nawyków, które stopniowo wchodzą w swoim życiu. Gdy siedzący tryb życia w organizmie rozkłada się metabolizm, więc staram się przenieść więcej i nie pominąć ćwiczenia – to pomoże utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie i zapobiega występowaniu chorób przewlekłych. Bądź zdrowa!

* Elementy Kukushkin YN chemiczne w organizmie człowieka. L:. Chemia 1998

** Wśród respondentów w wieku 45 lat. Według badania „Teraflex indeksu” grupy Bayer (październik 2017).

load...