Pożyczki: plusy i minusy życia w długu

Podczas gdy wcześniej większość ludzi w naszym kraju żyje od wypłaty do wypłaty, ale w dzisiejszych czasach wiele osób ma żyć w terminie płatności kredytu do następnego. Oznacza to, że warunki są zmieniane, a kwota pozostała taka sama. A kiedy kolejna analiza finansowa budżetów rodzinnych kogoś z przerażeniem łapie się za głowę, zadając jedno pytanie – „Co się stało z pieniędzmi?”. Czasami powstaje pytanie to tak ostre, że nie mógł pomóc myśleć: czy to jest dobre – życie w długi? Podobnie jak większość odpowiedzialnych decyzji, taki czy inny sposób związanych z ryzykiem finansowym, zamiar wziąć kredyt – plusy i minusy nie zawsze jest możliwe, aby rozpoznać na pierwszy rzut oka – wymaga przemyślane podejście.

load...

Kredyt konsumencki – złe czy dobre?

Kredyt konsumencki stało się powszechne w naszym codziennym życiu. Na pierwszy rzut oka, to składa się z solidnych profesjonalistów. Masz coś chcesz teraz, kiedy nie można zaoszczędzić pieniądze na jej temat. A jeśli wziąć pod uwagę, że wiele kredytów konsumpcyjnych są nieoprocentowane, tak roztrzepany z takiej obfitości korzyści. Ale czy to naprawdę takie proste? Zanim przejdziemy do otworu długu kredytowego konsumenta, spróbujmy zapoznać się szczegółowo z tych pozytywnych ze wszystkich stron widokiem kredytowej.

Zacznijmy od najbardziej oczywistych korzyści – brak odsetek od pożyczki. To jest pierwsza rzecz, która zwróciła klientów, nie myśląc o tym, że żaden bank nie będzie działać bez korzyści. Więc spójrzmy na to, co stanowi darmowy kredyt.

Komisja do rejestracji. Pomimo faktu, że jest on naładowany w tym samym czasie, jego wartość może wynieść średnio 20-25% kwoty kredytu.

Płatność za usługę kredytu wyniesie około 1-3% kwoty. I wypłacane co miesiąc przez cały okres, na który dałeś nie już swój darmowy kredyt. I pamiętać, że płatność za usługę zostanie obciążony salda zadłużenia, ale z kwotą pierwotnie podjętej przez ciebie. Oznacza to, że dług zostanie zmniejszony, a usługa płacisz jakby właśnie otrzymała pożyczkę z pierwotnej kwoty.

load...

Ubezpieczenie. Jeśli kwota kredytu jest wystarczająco duża, wówczas bank może również wymagać, aby ubezpieczyć swoje życie lub zdrowie. Najczęściej firma ubezpieczeniowa zaoferuje wam tutaj, ale jeśli jesteś ciekaw, to zapewne wiesz, że akcjonariusz lub Założycielem zakładu ubezpieczeń jest tylko bank, w którym masz zamiar wziąć kredyt.

Jeśli dodać do wszystkich płatności i rozprowadzać je na okres kredytu, okazuje się, że co miesiąc dajesz banku od 12 do 36% w stosunku do kosztów kredytu zaciągniętego przez ciebie towaru. A to jest tylko prosta kalkulacja finansowa, zwykła arytmetyka. A jeśli dodamy do tego czynnik psychologiczny i efekt dużej reklamy, to z pewnością właśnie zakupione towary na kredyt będzie znacznie bardziej nowoczesny i nagromadził niż ta, którą pierwotnie przeznaczonego do zakupu. Po tym wszystkim, kupiłem ją pod magicznym wpływem tychże zero procent. Ale jeśli początkowo nie można sobie pozwolić na ten produkt w stu procentach kosztów, co ma sens płacić za sto pięćdziesiąt procent? Jesteś taki bogaty?

Kredyty gotówkowe i karty kredytowe

Rozważmy kredyty gotówkowe: plusy i minusy z punktu widzenia kredytobiorcy. Niewątpliwą zaletą jest to, że w nieprzewidzianych okolicznościach, zawsze można dostać się wymaganą ilość pieniędzy bez obciążania ich problemy przyjaciół lub krewnych. Przeciwko tej pozytywnych cech końcach i zaczyna negatywne.

Jeśli wziąć kredyt gotówkowy w banku, trzeba dostarczyć do banku z wielu dokumentów. Począwszy od sprawozdania z dochodów z pracy i wykończenia, jeśli wziąć dużą kwotę pieniędzy, dokumentów własności znajdujących się na nieruchomości. A jeśli pamiętać, że banki wolą, aby uzyskać jak najwięcej pieniędzy z powrotem gwarancji mogą być wymagane więcej i poręczycieli. To jest coś, co dotyczy dokumentów zgiełku i zbierania. Ponadto, pożyczki gotówkowe oferują oprocentowany, a każdy bank ma swoje własne stopy procentowej. Ponadto (zwykle informacja ta nie jest wskazana w broszurach, ale lepiej wiedzieć wszystko z góry), bank będzie pobierana opłata za prowadzenie konta, to będzie to plus 2-3% podstawowej stopy procentowej. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że umowa może być obecny punkt na prawym brzegu zmienić oprocentowanie kredytu jednostronnie. A nie fakt, że będzie ona poddana przeglądowi na swoją korzyść.

Tak więc, jeśli jeszcze z przypadkiem trafi do banku na kredyty gotówkowe, skontaktować się z ekspertem i starannie wybrać bank.

Wszystkie rodzaje kart plastikowych, nałożonych przez banki – to również jeden ze sposobów, aby dostać się w pułapkę kredytową. A jeśli zdecydujesz się skorzystać z propozycji takiego banku, należy pamiętać, że karta kredytowa jest lepiej płacić bezpośrednio za towary. W tym przypadku, oprócz wspomnianej stopy procentowej banku i kwoty prowizji, aby otworzyć konto, nie musisz płacić za gotówkę. Ale jeśli jest to potrzebne pieniądze, a potem być przygotowany na to, że trzeba będzie zapłacić dodatkowo 1-3% kwoty uzyskanej z pieniędzy ATM.

Hipoteka – dobrze?

Być może jedynym rodzajem kredytów, które z pewnymi zastrzeżeniami można nazwać dobrym – to kredytów hipotecznych. Zgadzam się, to jest jedna rzecz, aby zaoszczędzić pieniądze na ekranie telewizora, pralki, samochodu lub lodówce, a co innego – w celu pozyskania funduszy na zakup mieszkania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu pożyczek hipotecznych.

  • Czas. Zbyt mały okres kredytowania znacznie zwiększyć obciążenie budżetu finansową swojej rodziny. Ale w tym samym czasie, tym bardziej w okresie, dla którego wzięli kredyt, tym więcej odsetek będzie zapłacić od kredytu. Starają się przestrzegać zasady złotego środka.
  • Waluty. Wybór waluty, w której można zapłacić od kredytu zależy od waluty, w której można dostać wynagrodzenie. Jeśli otrzymują wynagrodzenie w dolarach, i wziąć najlepszy kredyt dolara w celu uniknięcia niepotrzebnych kosztów przy przeliczaniu walut.
  • Warunki wcześniejszej spłaty. Na przykład, nieoczekiwanie szczęście i masz otrzymał dziedziczenia lub wzrosły w poście. Teraz możesz zapłacić od kredytu dużą sumę w ciągu miesiąca czy można od razu spłacić saldo. Umowa musi być miejscem, które pozwala, aby to zrobić.
  • Oprocentowanie kredytów hipotecznych. Obecnie, średnio wynosi on 10,3% rocznie w dolarach i 11% w rublach. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że korzyść jest oczywista w ubiegłym roku ceny nieruchomości wzrosły średnio o 25%. Okazuje się, że „zamrożenia” ceny domu w stosunku do wartości w momencie zawarcia umowy.

Bank, w którym wziąć pożyczkę, należy sprawdzić czystość czynności prawnej, sprawdzić miejsca, które masz zamiar kupić i poprosić o wydanie mu ubezpieczenia. Dopóki płacisz od kredytu, w domu jest zobowiązała się do banku. W związku z tym, bank jest zainteresowany, aby mieć swój dom nie był jeszcze jeden mistrz, a nie stać się ofiarą oszustwa.

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw kredytu Bank oferował wam jasno obliczenia własne możliwości, można bezpiecznie zawrzeć umowę w sprawie kredytów hipotecznych. Do tej pory, nawet eksperci w tego rodzaju życia od dawna uważane za najbardziej bezbolesny. Aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto, hołd modzie lub instynktu klienta i nabyć nieruchomość, dla których dług jest nie dać tak przykro.

Jeśli masz zamiar wziąć kredyt, pamiętaj słynne przysłowie: „skąpiec płaci dwa razy lub trzy razy głupiec” Więc nie daj się nabrać na reklamy na korzyściach z nieoprocentowanej pożyczki. Pieniądze, jak wiemy, przez miłość, a my tylko mieć nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak korzystny kredyt dla Ciebie osobiście.

load...