Pozbycie się trądziku na czole

Zawartość:

Niestety, wielu zna ten przykry problem, jak trądzik na czole. Uważa się, że to odnosi się przede wszystkim do nastolatków, ale nie przegapcie tego nieprzyjemnych ludzi i starszych. Aby pozbyć się trądziku stało tak szybko, jak to możliwe, chcesz dowiedzieć się przyczyny tej choroby i podjęcia odpowiednich działań w celu ich wyeliminowania.
Powrót do spisu treści

load...

Co powoduje trądzik?

Przyczyny trądziku (trądzik eksperci nazywają je) na czole może być duży zestaw. Ta zła dieta, niewydolności hormonalnych, zaburzenia przewodu pokarmowego, reakcje alergiczne. Gruczoły łojowe wydzielają zwiększenie ilości tłuszczu niż zwykle, a to prowadzi do wybuchów.


Powrót do spisu treści

Jak pozbyć się pryszczy na czole?

W celu pozbycia się wyprysków na czole, ważne jest, aby przestrzegać następujących zasad:

 1. Odnoszą się do specjalisty – dermatologa lub kosmetyczki. Będą mogli wybrać Ci prawidłowy przebieg leczenia i zabiegów kosmetycznych, w zależności od powagi problemu. Jeśli zdecydujesz się leczyć samemu, kupując za leki apteka, instrukcje uważnie przeczytać wiele leków może być uzupełniona hormonami, które będzie tylko pogorszyć stan pacjenta. Przed zastosowaniem leku jest pożądane, niemniej jednak skonsultować się ze specjalistą check oznacza początkowo na małej powierzchni skóry.
 2. Dobrych praktyk osobę higieny, często zmieniają ręczniki, a nawet lepiej – użyj jednorazowy. Nie trzeć twarz. Zamiast tego należy użyć łagodnego mydła emulsja do mycia i utrzymać skórę nawilżoną, ale nie przesadzić – częste stosowanie kosmetyków i mycie może jedynie zaszkodzić. Nie należy stosować środki o zawartości alkoholu i zarośla, aby oczyścić twarz. Bardzo przydatna skóra utwardzaniem wytwarzane przez naprzemienne mycie ciepłą i zimną wodą.
 3. Postępuj zgodnie z diety. Całkowicie lub przynajmniej na jakiś czas wyeliminować z diety wszystko smażone, tłuste, wędzone, mąki, pikantny i słony żywności. Wolą pokarmy bogate w witaminy (zwłaszcza cynku, witaminy A i błonnika) z napojów gazowanych .Otkazhites, kawa i herbata, zastępując je ze świeżych soków owocowych i warzywnych.
 4. Zapomnieć o złych nawyków, takich jak alkohol i palenie tytoniu.
 5. Nie wycisnąć pryszcze. To jest obarczona nie tylko rozprzestrzenianie się nowych wyprysków, ale zatrucie krwi. W skrajnych przypadkach, jeśli spot „dojrzewa” i jego potrzeby, aby otworzyć, trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do rozwiązywania tego problemu. Aby rozpocząć czyszczenie twarzy, zdezynfekować igłę, leczenia pryszcz jod lub alkoholu. Równolegle do strony skóry igłą krosty i dokonać małe rozdarcia. Ostrożnie usunąć płyn rdzeniowy i ropa wacikiem i traktuje nadtlenkiem wodoru. W żadnym wypadku nie wolno dotykać paznokcie trądzik!
 6. Jeśli jest to możliwe, można użyć Salonie takie metody jak fizykoterapii i terapii ozonowej. Z reguły po przejściu tych kursów, skóra staje się bardziej elastyczna, plamy i blizny nie pojawiają.
 7. Wydać oczyszczanie twarzy co najmniej dwa razy w tygodniu. Można to zrobić zarówno w salonie, jak iw domu. Tuż poniżej zostaną podane receptur masek i środków ludowej na trądzik na czole.

Sztuczki trądzik na czole

Istnieją zasady i wskazówki, które pomogą Ci nie tylko pozbyć się trądziku na czole, ale także, aby zapobiec ich wystąpieniu. Oto niektóre z nich:

load...
 1. Woda, która umyć, pożądane jest, aby bronić się trochę i dodać kilka kropli soku z cytryny.
 2. Przetrzyj twarz każdego ranka z lodem z dodatkiem ziół: mięty, rumianku i babki, etc …
 3. Twój dzień powinien zacząć ze szklanką przegotowanej wody pitnej. To pomoże organizmowi pozbyć się toksyn.

Powrót do spisu treści

Domowe maseczki, toniki i mleczka z trądzikiem na czole

Raz w tygodniu, stosować an_3, toniki i mleczka do twarzy, wykonane w domu z naturalnych produktów do czyszczenia trądzik czoło. Oto kilka przykładów z nich.

 • Rub liści aloesu i wymieszać je z ciepłym miodem w stosunku 2 do 1. Nałożyć na 15-20 minut na twarzy, a następnie spłukać.
 • Rub liści aloesu, wymieszać je z białka jaj, dodać kilka kropli soku z cytryny. Stosuje się różne warstwy na skórze twarzy, dzięki czemu każdy z nich w celu wysuszenia, po 20 minutach płukania wodą. Ta maska ​​promuje szybkie gojenie trądziku.
 • Grind owies i napar wrzącej wody. Nałożyć mieszaninę na 20 minut, a następnie spłukać.
 • Trzeć marchew, wymieszać z twarogu i ubiegać się o 20 minut.
 • Rozdzielić biały z żółtka białko trzepaczką, aż staje się gęsta. Zastosuj tę mieszankę na twarz i zmyć po 15 minutach. Ta maska ukryje zaczerwienienia skóry i przyczynia się do wąskich porów. Ta maska jest przeciwwskazany u osób, które są podatne na alergie na jajka.
 • Po umyciu twarzy, wlać trochę sody w ręku, rozcieńczyć wodą i nałożyć na twarz. Wylewanie maskę z ciepłą wodą, po 20 minutach.
 • Średnie ziemniaki ugotować w rondlu i dodać trochę mleka. Zastosuj schłodzone papkę na skórę, zmyj po 15 minutach.
 • Moczyć kilka liści bazylii w filiżance wrzątku. Po 15-20 minutach, stosuje wynikowy tonik na twarz wacikiem.
 • Wlać szklankę wrzątku 5 łyżek. L. Suszonych kwiatów rumianku i pozostawić na kilka godzin. Wycisnąć trochę rumianek i dołączyć do miejsc, że przeszkadzam. Po 30 minutach mieszaninę przemyć gorącą wodą. Ta maska ​​może być stosowany codziennie.
 • Wypełnij szklanych butelek 1 łyżka. L. Skrzyp oraz Linden, wlać pół szklanki wódki. Zamknąć i zablokować napar w lodówce przez 1-1,5 tygodni. Wlać pół szklanki zimnej przegotowanej wody i mieszano. Takie rozwiązanie wytrzeć twarz codziennie przed snem. Jeśli nie łuszczy się, dodać trochę więcej wody.
 • Do szklanego naczynia wlewać brzozy pąki, wlać 50 ml wódki i pozostawić. Po upływie jednego dnia, dodać 50 ml wody i 1 łyżkę stołową. L. Butylu. To infuzji, wytrzyj obszarów problemowych kilka razy dziennie.

Jeśli przestrzegać wszystkich odpowiednich przepisów i zaleceń, masek i balsamów zastosowania domowe, czoło i twarz jako całość będzie znacznie czystsze i trądzik można powiedzieć o wszystkich „żegnaj”!

load...