Pozbycie się chrapania na wiele sposobów

Zawartość:

Każdy wie, że sen jest korzystne jak warunki fizyczne i psychologiczne. Sen jest konieczne tak długo, jak wymagane przez organizm, ale nowoczesne kobiety czasami po prostu nie mają wystarczająco dużo czasu na sen. Praca, rodzina, chcę zafundować sobie zabiegi lecznicze, trochę czasu dla męża. Gdy już wszystko zostanie wykonane, troskach i zaczyna spadać w ramionach Morfeusza, nagle zaczynają wyciągnąć rękę z prośbą, aby nie chrapać.

load...

Chrapanie – to dość powszechny problem wśród kobiet. Każda dziewczyna, która ma do czynienia z tym problemem, zaczyna się poważnie zastanowić, jak pozbyć się chrapania. Przede wszystkim, trzeba dowiedzieć się, z uwagi na to, co wydawało chrapanie.
Powrót do spisu treści

Przyczyny chrapania

Chrapanie – bardzo poważny problem. Od wpływa na tak wielu ludzi.

W szczególności tych, którzy mają przekrwienie błony śluzowej nosa, nadwagi, skrzywioną przegrodę. Najczęściej ofiarami są mężczyźni, ale kobiety nie są wyjątkiem. Najczęściej chrapanie występuje z powodu słabych mięśni podniebienia, które są w ciągłym ruchu. Kiedy wdycha i wydycha, że ​​chrapanie. Palenia może spowodować chrapanie, powoduje przewlekłe zapalenie tchawicy i krtani. Podczas menopauzy zmiany hormonalne, które mogą wystąpić niższy ton mięśni nosogardzieli, istnieją problemy z nadwagą, chrapanie pojawia się tutaj.


Powrót do spisu treści

Jak pozbyć się chrapania obsesyjno?

Aby pozbyć się chrapania istnieje wiele różnych sposobów. Można używać jako medycynie ludowej i tradycyjnej. Aby wzmocnić tkaninę dróg oddechowych i mięśni krtani może posiadać w domu za pomocą prostych zdań. Te ćwiczenia to śpiew. Dla tych, którzy kochają ten zawód, tę metodę podobnego. Ćwiczenie to nie tylko przyjemność, ale także wzmocnić mięśnie krtani, pomagając pozbyć się chrapania. Dla tych, którzy nie lubią śpiewać, istnieje wiele innych ćwiczeń, takich jak:

load...
 • Trzymać się swojego języka w miarę możliwości, jak gdybyś był u lekarza. Poczuj mięśni języka napięte. To ćwiczenie należy powtórzyć 30 razy.
 • Teraz wyciągnąć język w tylnej części gardła. Uruchamianie 30 razy.
 • Ruch wstecz i do przodu szczęki. 30 krotność liczby podejść.
 • W ciągu 5 minut, wycisnąć jak najwięcej z zębami obiektu.

Oto kilka ćwiczeń, aby pozbyć się chrapania:

 • W wygodnej pozycji poziomej poruszać głową w przód iw tył.
 • Pozbyć chrapania kobiet pomóc odwracając głowy z boku na bok.
 • W pozycji pionowej do zrobienia przechyla głowę.
 • Przydatne gorące i zimne kaczki, będą skutkować odcień skóry i wzmocnić mięśnie. Jest to konieczne, aby obniżyć ręcznik w zimnej wodzie, wycisnąć i szybko zamocować do dolnej części gardła na kilka sekund, a tym samym do zrobienia z gorącą wodą.
 • Uważa się, że chrapanie pomaga gwizdek. Oddychanie powietrzem przerywany, trzeba wyprostować ramiona i ponad 8/6 kroków gwizdać każdą melodię. Bieganie to ćwiczenie 20 razy.

Powrót do spisu treści

Tradycyjne metody leczenia

Weź liść kapusty, drobno posiekać i wymieszać z miodem, jako wynik powinien uzyskać jednorodną masę. Mieszanina ta powinna zostać podjęta w ciągu miesiąca przed snem. Sok z kapusty liść kapusty można zastąpić.

W ciągu zaledwie kilku godzin przed snem kroplówka morza oleju kruszyny w nosie. Jeśli masz zamiar robić tę procedurę codziennie, po 20 dniach to będzie dużo łatwiejsze do oddychania w czasie snu. Zamiast oleju rokitnika można wziąć z oliwek.

Jeśli jeść marchewkę jedną godzinę przed posiłkami trzy razy dziennie, w czasie przestanie chrapać przeszkadzać. I można wypłukać usta wlewu kory dębu nagietka i po posiłku. Konieczne jest, aby jedna łyżka kory dębu i kwiaty 0,5 litra wrzącej wody. Mieszanina powinna być nalegał kilka godzin, to trzeba spuścić.

Można nawet użyć tego przepisu: wymieszaj łyżkę bzu, łyżka korzenia łopianu, pięciornik i dwie łyżki łyżeczki skrzypu. Aby szlifować i wlać szklankę wrzątku. Mieszaninę podawać na wiele godzin, stosuje się łyżkę 5 razy dziennie.
Powrót do spisu treści

Obowiązkowe higiena snu

 • Przed pójściem do łóżka, upewnij się, że nosogardzieli netto.
 • Aby oczyścić, można używać kropli do nosa zwężający naczynia krwionośne lub roztwór soli morskiej.
 • Połóż się na głowę poduszkę i spać na boku.
 • Nie należy pić alkoholu później niż 4 do 6 godzin przed snem.
 • Gdy chrapanie pomaga wysokim zagłówkiem. Zapobiega to język zaprzestania. W tym położeniu, zmniejsza pęcznienie błony śluzowej nosa i gardła.
 • Wybór odpowiedniego poduszka jest również bardzo ważne. Nie spać na poduszce szczelnie zapakowane. Podczas snu, głowa powinna być zgodna z tułowiem. Można to osiągnąć stosując specjalną mały zarys poduszek.

Naturalnie, recepty mogą być zupełnie odmienne. Anty chrapanie przy użyciu wielu różnych metod. Ustalić przyczynę chrapania – priorytet. To, że wpływa na to jak szybko i sprawnie będzie można pozbyć się tego problemu.

load...