Pozbycie pastylek na ubrania: środki do kontroli i zapobiegania

Zawartość:

Każdy z nas lubi nosić nowy przebywał tak długo, jak to możliwe. Zresztą coraz odświeżony, mamy nadzieję, że to coś naprawdę trwale zachowują swój pierwotny wygląd. Jednak kłopoty czekają nas tam, gdzie najmniej się ich spodziewamy. Często nawet dobry i dobrej jakości ubrania jakoś nagle „bałagan” zdradziecki szpulowe, co nie jest jasne, gdzie są. A sprawa jest nadal dobra i reprezentacyjny traci! Co można powiedzieć, granulki na naszych ubraniach – zjawisko jest nie tylko nieestetyczne, ale także dość trudno być wyeliminowane.

load...

Jest to jednak tylko w przypadku, gdy nie wiesz, jak pozbyć się osadu. Ale nadal jest to bardzo ważne, aby zrozumieć, dlaczego pojawiają się te same granulki. Spróbujmy zrozumieć przyczyny ich wystąpienia, a także dowiedzieć się, jak usunąć peletów z ubrania.


Powrót do spisu treści

Dlaczego pojawia się osad?

Z kolejki na ubraniach wiem chyba wszystko. Po tym wszystkim, nie są dziane rzeczy w niemal każdej szafie, a grudki pojawiają się szybciej i częściej o takich rzeczach. Ogólnie, granulki utworzone w wyniku powtarzanego kontaktu z innymi powierzchniami tkanki i jej tarcie. Na przykład, w ciepłych swetrach i swetry, które są noszone pod odzież wierzchnią. Lub w miejscu, w którym torba wisi na ramieniu, chodzi do koszul lub spódnice.

Uważa się, że granulki – znak niskiej jakości tkanin. Najczęściej pojawiają się one na odzieży wykonanej z luźnego materiału, który splot luźnych nici. Tkanina z drzemki – jako pierwszy kandydat do zanieczyszczenia szpulę. I to wszystko – cechy dzianiny. Jednakże istnieją inne przyczyny pastylek na ubraniach uszytych z innych tkanek:

load...
  1. Dostępność materiałów syntetycznych. Nawiasem mówiąc, sztuczne tkanki mniej podatne na nich granulki niż te, które łączą w sobie elementy zarówno naturalnych jak i syntetycznych.
  2. Naruszenie zasad pielęgnacji odzieży. Pierwsza temperatura wody płuczącej i nie nadaje się przy użyciu niewłaściwych proszki.
  3. Długie przeciągania włókien w tkaninie. Można to określić wizualnie po prostu Po dokładnym rozpatrzeniu zakupionego towaru.
  4. Luźna tkanka, w której nie są mocno skręcone przędzy. Nawiasem mówiąc, ten nie ma zastosowania do dzianin, który z definicji jest wykonane z lekkiego i przędz puszystych.

Pamiętaj, że zapobiec powstawaniu grudek na ubrania jest łatwiejsze niż próbować je usunąć. Więc spróbuj, po pierwsze, aby kupić rzeczy wykonane z wysokiej jakości tkanin. Po drugie, ściśle przestrzegać instrukcji na etykiecie ubrania. Tak więc, na przykład, absolutnie wszystkie rzeczy, umyć z dodatkiem środka zmiękczającego. Odzież wykonana z luźnych, cienkich tkanin wełnianych i expose myć tylko w delikatnym cyklu lub prania ręcznego. Do mycia nie należy używać zbyt dużej ilości ciepłej wody. Jeśli możesz, to dać do takich ubrań do pralni chemicznej.

Jeśli osad jest nadal, spróbuj usunąć je na wczesnym etapie. Zbyt rozpoczął się w tym względzie trudno jest wrócić ubraniom pierwotny wygląd. Nadal warto spróbować. Ponadto metody usuwania pellet z ubrania nie są tak mało.


Powrót do spisu treści

Jak usunąć pellet

Jak już powiedziałem, Pralnia chemiczna – doskonała metoda zapobiegania toczenia stos na tkaninach, a także prawdziwa okazja, aby pozbyć się zwiniętą szmatką. To prawda, że ​​zabawa nie jest tania. To jest jedna rzecz – dać ubrań czyścić chemicznie, a co innego – do czyszczenia rzeczy, które są w intensywnej „eksploatacji”. Tak często uciekają się do wypróbowanych staromodny sposób – po prostu wyczyścić tkaninę zwykłej maszynki.

Metoda ta, nawiasem mówiąc, jest dość skuteczny. Jednak to nie jest odpowiednie dla wszystkich tkanin. Na przykład, tkanina o powierzchni przyłożenia jest łatwo uszkodzeniu podczas golenia. Dzianina jest również bardzo łatwa do cięcia, jak jego loopy struktura nie pozwala na swobodne poruszanie się ostrze na tkaninie. Kolejną wadą tej metody – „łysienie” tkaniny. Odnosi się to głównie do wełny i Kudłaty.

Jeśli nadal pozbyć peletów z użyciem noża, wybierz konwencjonalnego bezpieczeństwa jednorazowe maszynki do golenia, w której nie ma kostki mydła. Pierwsze postępowanie, spróbuj położyć jako płaską powierzchnię obiektu. Pociągnij obszar poddany działaniu itd tkanina nie była nawet najmniejsze zagniecenia.

Jeśli granulki na ubraniach nie jest bardzo dużo, a wełna rzeczą, a następnie spróbuj usunąć je bardziej delikatny sposób, za pomocą szczoteczki lub gąbki do mycia naczyń. Z niestrzępiącą się szmatką, aby można było po prostu rozczesać wszystkie niepotrzebne. Jednak okaże się dopiero na początkowym etapie walcowania szmatki.

Bardzo łatwy w użyciu i skuteczne narzędzie, specjalnie opracowany, aby usunąć pellet z ubrania – trymer. To jest takie specjalne urządzenie, które odcina albo je lub zbiera lepki rolkę. Warto to niedrogie i bardzo skuteczne. Oprócz niewątpliwej wygody takiego urządzenia – jest napędzany przez konwencjonalne baterie. W związku z tym urządzenie może być wszędzie i zawsze mieć pod ręką.

Inną możliwością, aby radzić sobie ze szpul – szeroką taśmą biurową. Szczególnie przydatne narzędzie, jeśli istnieje konieczność czyszczenia małych powierzchni na odzież. Jednak dla szerszego zakresu działalności jest również ładny szkocka. I to narzędzie, na pewno nie uszkodzić ubranie. Aby to zrobić, tylko trzeba trzymać mocno do pasa tkaniny z taśmą samoprzylepną i ostrym ruchem usunąć taśmę – z przyjdzie off i żylasty kosmków. Można użyć taśmy trochę inaczej, poprzez dołączenie go do wałka malarskiego. Tylko w tym przypadku będzie to potrzebne dwustronnej taśmy klejącej. Rolka szkockiej prostu trzeba przejść przez tkaninę, zbierając te wszystkie brzydkie zmierzwione kulki z ubrania.

Cóż, najbardziej nieszkodliwy wariant walki ze szpuli – stosowanie proszku do prania zawierających specjalne dodatki. Zwykle nie jest jeszcze w postaci proszku i ciekłego detergentu oznaczona napisem „mięknie tkanki włókna”. Zazwyczaj, po kilku przemyciach tego narzędzia staje się płynny materiał. Nawiasem mówiąc, można użyć narzędzia, a jako środek zapobiegawczy.

I w końcu, zwykłe nożyczki do manicure, pomogą Ci pozbyć się grudek. To prawda, trzeba majstrować długo. Ale będzie można bardziej dokładnie oczyścić swoje ubrania z feralnego zmierzwione puchu i całkowicie uratuje tkanki przed uszkodzeniem.

Więc teraz wiesz, jak pozbyć się grudek. Pozostaje tylko wybrać najbardziej odpowiedni w danym przypadku, metody i wypróbować w praktyce. Nawiasem mówiąc, co wybrałby, ćwiczyć najpierw na niektórych starych rzeczy. Na ogół staram się kupować ubrania jakości tkanin i dbać o nią wszystkich zasad. Wtedy problem radzenia sobie z osławionego szpuli może nie powstać. Powodzenia!

load...