Pozbądź dysplazji i nadżerek będzie konizacja

Zawartość:

W obecności silnego erozję, dysplazję (stan przednowotworowy), nowotwory złośliwe szyjki biopsji stożka jest wykonywana.

load...

Są to główne wskazania do jej zachowania. Jest to prosty zabieg chirurgiczny, w którym zmienionej tkanki szyjki macicy jest usuwany. Pobrane tkanki są wysyłane do laboratorium histologii komórek nowotworowych. Mogą być też inne wskazania do tej operacji.


Powrót do spisu treści

Jak jest operacją

Stożek biopsji szyjki macicy, w zależności od sposobu, w którym jest utrzymywana jest na trzy rodzaje:

  • Nóż;
  • Elektrokonizacji (pętla);
  • Laserowego.

Stożka nóż biopsji jest obecnie prawie nie przeprowadzono, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia komplikacji. Najczęstszym sposobem jest elektrokonizacji szyjki macicy. Popularność tej metody wynika z optymalnej kombinacji procedur bezpieczeństwa oraz ich przystępnej cenie. Najbardziej bezbolesny sposób jest stożek laserowy biopsji. Jednak jest to dość kosztowna procedura. To wymaga specjalistycznego sprzętu i personelu, zdolnych do pracy z nim. Dlatego, stożek laserowy biopsja jest wykonywana tylko w dużych ośrodkach medycznych.

load...

Wskazania do zabiegu następujące: obecność uszkodzonego fragmentu śluzowej szyjki macicy i brak chorób zakaźnych narządów miednicy. Wskazania te są wystarczające. W obecności chorób wymaga uprzedniego ich leczenia. I dopiero po tym przeprowadzono biopsję szyjki macicy stożka.

Działanie to zazwyczaj do pierwszych kilku dni po upływie miesiąca. Ma to zapewnić, że na początku następnego razu miesięcy szyjki uzdrawiania. Kalibracja odbywa się w zwykły ginekologicznych godz. Jej czas trwania wynosi około 15-20 minut. Procedura może odbywać się zarówno w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Po operacji plamienia jest mała, gdyż kauteryzacji naczyń krwionośnych i jest umieszczona w pochwie wacika. Kilka godzin zostanie usunięty. Ty zbadane przez lekarza. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz iść do domu. Hospitalizacji nie jest wymagane.


Powrót do spisu treści

Życie po operacji

Po raz pierwszy ból macicy, jak na miesiąc. Po zabiegu mogą wystąpić wodniste i krwawa wydzielina z pochwy w niewielkich ilościach. Nie ma nic złego w okresie gojenia. Około tydzień oddziela skorupa, która powstała po operacji. W tym okresie ilość krwi w wydzielinie może wzrosnąć, ale nie za dużo. Jeśli silne krwawienie po konizacji powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. Istnieje również potrzeba skonsultować się z lekarzem, jeżeli wybór nie kończy się za miesiąc. Ale takie przypadki są rzadkie.

Całkowite wyleczenie następuje w ciągu około 3-4 miesięcy, ale już wyleczony wystarczy już nie krwawią w ciągu miesiąca po zabiegu szyjki macicy. W ciągu miesiąca po zabiegu, nie można uprawiać seksu, alkoholu i narkotyków, napój, który rozszerza naczynia krwionośne, wziąć gorącą kąpiel, łaźni parowej lub saunie. Nie można również podnosić jakichkolwiek ciężarów. Więc z góry przed zabiegiem znaleźć kogoś, kto pomoże Ci po zabiegu. Może to być mąż, rodzice, przyjaciele. W pierwszym miesiącu po zabiegu, nie można używać tamponów, wymienić uszczelki.

Uważa się, że po konizacji nie może zajść w ciążę i urodzić. To jest błędne. Ale planuje urodzenie dziecka jest lepszy nie wcześniej niż za kilka lat po operacji. W procesie zapłodnienia biopsji stożka szyjki macicy ma prawie żadnego wpływu. Zgłaszane przypadki, w których po operacji przepuszczalność swoim kanale spadła. Zmniejsza to możliwość zapłodnienia. Jednakże obecność modyfikowanego tkankami śluzówki macicy zmniejsza to możliwość bardziej.

Uważa się również, że po tej operacji rodzić sam, nie jest konieczne, aby zrobić cesarskiego cięcia. Po jej szyjki macicy nie traci swoją elastyczność. Kobieta może rodzić własną rękę, zrobić cesarskiego cięcia nie jest konieczne. Po konizacji istnieje prawdopodobieństwo powstawania zrostów i blizn, które mogą uniemożliwić naturalny poród, ale jest to dość mały. W wyniku tej operacji, długość szyjki macicy zmniejsza się.

I może ona w czasie ciąży pod ciężarem płodu rozpoczęciem przedwcześnie ujawnione. Ale w takich przypadkach, szyjki macicy jest po prostu szyte i kobiet z powodzeniem nosić dziecko co 40 tygodni.

load...