Powikłania po urodzeniu. Uprzedzony – jest uzbrojony!

Dla wielu miesiącach oczekiwania narodzin, a nie najbardziej przyjemne chwile procesu generycznych pozostawił. Matka i dziecko w końcu zobaczył siebie. Ale nie zawsze, niestety, bardzo wielu młodych mama na odpoczynek nie jest konieczne – powikłania położnicze są bardzo częste.

load...

To nie dziwi – przecież w czasie ciąży w organizmie kobiety istnieje wiele bardzo różnych odmian – hormony, położenie narządów wewnętrznych, zmiany w wyniku wewnątrzmacicznego wzrostu dziecka. Aby upewnić się, że wszystkie te zmiany zniknęły, a praca wszystkich narządów i układów odrestaurowane w dawnym reżimem, wymaga co najmniej połowę – dwa miesiące.

Na tym etapie kobieta często czyhają powikłań po urodzeniu. Skąd one pochodzą? Aby to zrozumieć, trzeba wiedzieć dokładnie, jakie procesy odbywają się w tym okresie w organizmie młodej matki. Na początek zobaczmy, jakie są powikłania uważane porodzie.

Inwolucja zmieniane podczas ciąży i porodu narządów i układów trwa około sześć – osiem tygodni – jest to okres od lekarzy – ginekologów i zadzwonił po porodzie. Iw związku z tym komplikacje po porodzie – to właśnie te, które występują w danym okresie czasu. Normalnie, wszystkie narządy i układy, z wyjątkiem piersi i hormonalne, które są odpowiedzialne za karmienie piersią w tym czasie powinna w pełni odzyskać.

Stan macicy po porodzie

Zaraz po urodzeniu dziecka, a ostatnie oddziela, macica zaczyna się bardzo gwałtownie kurczyć i staje się kulisty kształt. Kontrakty macicy rzeczywiście bardzo szybko – w pierwszym dniu po urodzeniu waży około kilograma, siódmego dnia – do 500 gramów, a łącznie od czterech do sześciu tygodni od jego oryginalnego rozmiaru, a wszystkie (50 gramów) zostanie całkowicie przywrócony.

load...

Cały ten proces odzyskiwania macica jest dla kobiety czasem dość imponujące: ból w podbrzuszu. Szczególnie intensywny ból czeka na młodą matką w ciągu pierwszych kilku dni, jest powiększony podczas karmienia. Wyjaśniono to przez fakt, że podczas karmienia dziecka rozpoczyna się od kobiety do aktywnego wytwarzania hormonu oksytocyny. Jest to hormon stymuluje skurcze macicy, więc jest to w czasie karmienia dziecka ból bardziej intensywny.

Ale szyjki macicy zakłada swój pierwotny kształt w znacznie dłuższym okresie czasu – około 13 – 15 tygodni po urodzeniu dziecka. Jednak bez względu na to w jaki sposób światło nie było pracy, i bez względu na to, jak małe dziecko nie rodzi, jest całkowicie i nie zostaną przywrócone, o ile, oczywiście, kobiety nie zrobić cesarskiego cięcia. Zmiany te nie wpłyną na samopoczucie kobiet.

W niektórych przypadkach brak hormonu oksytocyny i nadmierne hiperprzeprostna macicy (w przypadku, gdy dziecko ma duży ciężar), skurcze macicy nie są właściwie występuje. A, odpowiednio, i macicy jest wystarczająco oczyszczone. Oznacza to, że kobieta ma czasami zwiększone ryzyko ostrego poporodowego zapalenia błony śluzowej macicy. W tej chorobie stan zapalny błony śluzowej macicy. Kobieta ma gorączkę, czasem bardzo wysokich numerów, istnieje bardzo silny ból w dolnej części brzucha i dolnej części pleców, słabość mogą pojawić się ciężkie upławy o bardzo nieprzyjemnym zapachu.

Urazy zewnętrzne narządy płciowe

Bardzo często kobiety tuż po porodzie iść do lekarza – ginekologa ze skargami ostry ból w pochwie. Podczas rozmowy z pacjentem, zazwyczaj lekarz – ginekolog dowiaduje się, że ból pojawił się wkrótce po stosunku płciowym. Nie jest to zaskoczeniem – w końcu pochwy podczas porodu jest również silnie zdeformowana – rozciągnięte. I odwrócony tylko do 6 – 8 tygodni po porodzie.

A o tej porze śluzówka pochwy jest całkowicie przywrócony. Po tym wszystkim, nawet jeśli dostawa jest łagodny, bez żadnych przerw, śluzówka pochwy jest nadal rannych. Oraz w celu zapewnienia, że ​​mikro-pęknięcia w błonie śluzowej wyleczyć całkowicie, trzeba trochę czasu. Nie wspominając o tych sytuacjach, w których dotychczas były łzy lub nacięcia krocze – czas regeneracji może trwać dłużej.

A jeśli para nie przetrwać warunki zalecane przez lekarzy w trakcie współżycia seksualnego jest bardzo wysokie ryzyko ponownego urazu śluzowej prącia. I czasami te obrażenia są tak poważne, że lekarze musieli ponownie szyć mikrourazy.

Ponadto, w trakcie stosunku płciowego z niezagojone mikrourazów błony śluzowej pochwy podczas stosunku bardzo wysokie ryzyko wprowadzania do tych patogennych mikroorganizmów. A w konsekwencji, będzie nieuchronnie proces zapalny, który również powoduje ostry ból i znaczny wzrost temperatury ciała i pogorszenie ogólnego stanu organizmu. Jeśli kobieta niedawno urodziła dziecko, w jego ogłoszeniu tych objawów, należy jak najszybciej szukać pomocy u lekarza – ginekologa. Dokręcić w takiej sytuacji nie jest wcale niemożliwe, gdyż powikłania mogą być bardzo poważne.

Powikłania sercowo – naczyniowy systemowe

Ponadto, poród po 40 latach, powikłania często stosowany przez sercowo – naczyniowego systemu. W rzeczywistości, w czasie ciąży, i to jest przedmiotem znaczących zmian – zwiększa objętość krwi znacząco. A po okruchy rodzi, to objętość zaczyna maleć stopniowo, osiągając dawną objętość około tydzień. Oczywiście, zmiany te nie mogą przejść bez śladu naczyń krwionośnych i serca.

W takim przypadku, jeśli kobieta ma w ogóle – żadnych problemów z układu sercowo – naczyniowego systemu, powikłania mogą rozpocząć się w okresie poporodowym. Kobieta może zacząć skarżą się na ból w sercu, tętno zacznie wzrastać.

Ponadto, w ciągu pierwszych 14 – 16 dni po urodzeniu we krwi kobiet zawiera bardzo dużą liczbę płytek krwi. Stają ponieważ układ krzepnięcia zaczyna aktywnie pracować przez około jeden dzień przed rozpoczęciem pracy, ponieważ organizm zaczyna przygotowania do krwawienia, co jest koniecznie obecny podczas każdej dostawy.

Jest to naturalny proces, aby chronić kobietę z obfitym krwotokiem. Jednak i ten medal ma dwie strony – ze względu na dużą zawartość płytek krwi u kobiet jest bardzo wysokie ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, które grożą zatkać naczynia krwionośne. Dlatego lekarze zalecają, aby być bardzo uprzejmy dla ich zdrowia – bo choroba zakrzepowo-zatorowa jest bardzo niebezpieczna choroba.

Powikłania moczowego

Bardzo często po porodzie kobieta przeżywa pewne problemy ze strony pęcherza moczowego. Z reguły po porodzie w dużym stopniu zmniejsza ton mięśni gładkich pęcherza moczowego, tak, że kobieta traci wszystko uczucie parcia na mocz. A im bardziej skomplikowana i długotrwała praca, tym bardziej pogłębia problem.

Dlatego w ciągu pierwszych kilku dni po porodzie młoda matka jest po prostu zobowiązane do co około dwie godziny, aby odwiedzić toaletę, niezależnie od tego, czy ona czuje parcia na mocz, czy nie. Jeśli pęcherz nie opróżnia się na czas, to naturalnie przelewa. Pełny pęcherz jest bardzo utrudnia macicy do umowy i odstąpienia od niej w pełni wyładowania poporodowej.

W konsekwencji tego zjawiska jest bardzo wysokie ryzyko rozwoju procesów zapalnych, w tym macicy po porodzie. Jeśli kobieta odczuwa ostry ból brzucha i dolnej części pleców, gorączka, osłabienie, należy jak najszybciej udać się do lekarza – ginekologa.

Problemy z żołądkowo – jelitowego

Ponadto, zmniejsza się napięcie mięśni pęcherza, jest zmniejszona, a w przewodzie pokarmowym. W rezultacie – kobieta zaczyna zaparcia, czasami dość silny. Problem ten dotyka dwie trzecie wszystkich nowo pojawiły matek.

I z tego zaparć nie jest to możliwe tylko, ale również muszą aktywnie walczyć. Lekarze zalecają tego są dwa sposoby narażenia:

  • Skutki fizyczne. Najbardziej prosty, ale zarazem skutecznym sposobem na pracę jelit – ciepły strumień prysznica skierowany w dolnej części brzucha. Prysznic ciśnienie stymuluje receptory i zwiększa perystaltykę. Ponadto można skorzystać z masażu brzucha – gładząc brzuch ruchem okrężnym, w prawo, w ciągu 10 minut, co najmniej trzy razy dziennie.
  • Właściwa dieta. Nie mniej ważna jest dieta – jeść więcej cebulę, śliwki, dynia i zielone jabłka. Nie należy bać się układu pokarmowego – te produkty nie przynoszą mu absolutnie nic złego, a wystąpienie biegunki i nie ma strachu. Czasami młoda matka woli podążać ścieżką najmniejszego oporu i używa środków przeczyszczających świece. Jednak lekarze nie zalecają nadużywać farmakologicznego dłużej niż w ciągu pierwszych pięciu dni po porodzie.

Jest jeszcze inny problem, który jest bezpośrednio związany z ciążą i zaparcia – żylaki odbytu, czyli, mówiąc po prostu – hemoroidy. Około 75% wszystkich kobiet, które rodziły, w pewnym stopniu, ale nadal oznaczone hemoroidy. Jednakże, nasilenie tego zjawiska mogą być bardzo różne.

W większości łagodnych przypadkach hemoroidów są bardzo małe i znikają na własną rękę do końca pierwszego tygodnia, kobiety, nie powodując żadnych dolegliwości i nie wymaga interwencji medycznej. Jednak, niestety, nie zawsze tak jest – czasami ból z hemoroidów jest znacznie silniejsza niż ból złamań i krocza nacięć.

W tym przypadku, kobieta w żadnym wypadku nie powinny tolerować wiele bólu lub spróbuj pozbyć się go samodzielnie. Jest o wiele mądrzejszy szukać pomocy u lekarza, który pomoże wybrać optymalny schemat leczenia, który nie szkodzi matce lub dziecku, ale jednocześnie bardzo szybko łagodzić stan.

Kiedy do lekarza?

Tak więc, aby podsumować wszystkie powyższe – gdy młoda matka powinna skonsultować się z lekarzem? Po tym wszystkim, problem „boję się powikłań po porodzie” na pewno warto przed praktycznie każda kobieta niedawno urodziła dziecko. Aby uniknąć tych komplikacji, trzeba być tak uprzejmy dla ich zdrowia – tylko na czas leczenia do lekarza – ginekolog może zmniejszyć do minimum komplikacji.

  • Ból w jamie brzusznej. Pomimo faktu, że ból w okresie poporodowym, w zasadzie, są normalne i typowe. Jednak ból jest całkiem znośny. Ale w tym przypadku, gdy ból staje się zbyt intensywne, młoda matka powinna zacząć się martwić, szczególnie jeśli ból jest podana w dolnej części pleców. Lekarz zaleci USG kobietę, która ujawni procesy zapalne, a także wyznaczenia optymalnego schematu leczenia.
  • Stawy państwowe. W takim przypadku, jeśli kobieta ma szwy – nieważne, czy z cesarskiego cięcia lub nacięcia i szwów przerwy do ich stanu, należy wziąć szczególnie pod ścisłym nadzorem. W przypadku, gdy szwy zaczną się rumienić, krew, albo na opatrunek bieżnika plamy sukrovichnye, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza, który oceni stan faktyczny i podejmie odpowiednie działania w razie potrzeby.
  • Wydzielina z narządów płciowych. W takim przypadku, jeśli młoda matka nagle zmienił charakter upławy – mogą stać się bardziej obfite, zmienić teksturę, barwę i zapach, należy jak najszybciej szukać pomocy u lekarza – ginekologa. W żadnym wypadku nie należy się spodziewać, że wszystko minie sam – czasem naprawdę zmienić te pozycje nie są powodem do niepokoju.

I czasami te zmiany mogą wskazywać na rozwój różnych powikłań położniczych, takich jak zapalenie lub dopochwowego dysbioza. I jednoznacznie i precyzyjnie określić, co jest logiczną konsekwencją, te zmiany mogą być tylko lekarz – ginekolog.

I nie zapomnij, że nawet jeśli młoda matka nie przeszkadza nic, miesiąc po porodzie, musi odwiedzić lekarza – ginekologa, który przeprowadzi rutynową kontrolę. W tym badaniu, lekarz określa, czy normalnie występuje odzyskanie ciała młodej matki, jeśli nie będzie żadnych komplikacji po urodzeniu.

load...