Powiemy ci, dlaczego nie kwitnie kalanchoe w domu

Zawartość:

Trudno wyobrazić sobie kolekcję domową amatorskim plantatora bez tych wspaniałych roślin, takich jak kalanchoe. Jej kolorowe kwiatostany dekoracyjne kwitnienia Kalanchoe można zadowolić gospodarzom do sześciu miesięcy w roku.

load...

Ale dość często, wiele kwiaciarnie Miłośnicy twarzą następujące problemy, które są związane z tym delikatny kwiat: Słabo wzrost rośliny, która rozpoczęła proces rozpadu, długą przerwę w czasu kwitnienia, lub znaków, które nie Kalanchoe zamierza kwitnąć. To właśnie w tych przypadkach, hodowca przychodzi czas, kiedy należy zacząć się martwić.

Być może zastanawiasz się, dlaczego nie kwitnie kalanchoe w domu. I to pomimo faktu, że jesteś stara się pomóc kwiat do ujawnienia w całym swoim pięknem i przepychem bogatych. Ale wszystkie wysiłki i starania są bezskuteczne. Nie rozpaczaj. Przy prawidłowej opieki i pielęgnacji roślin Kalanchoe mogą być zwrócone do dawnej siły i pozwolić mu rozkwitać na nowo. Załóżmy, zrozumieć siebie, co może być problemem.

Dlatego zdarza się, że nie kwitnie kalanchoe

Ośmielił się dokonać Kalanchoe, należy wiedzieć, że ten kwiat należący do rodzaju sukulentów tropikalnych. Oznacza to, że rośliny ciepłolubne, że nie toleruje zimna i jest bardziej kapryśna; trzeba będzie spełniać warunków niezbędnych do opieki nad nim. Ale istnieje kilka gatunków Kalanchoe jest dobrze dostosowane do naszego klimatu; Te odmiany są zazwyczaj dostępne w sklepach kwiaciarni i szklarnie do uprawy w domu.

load...

Pozyskując zdrowy, bujny krzak kalanchoe, hojnie nabijane kolec, każdy chce roślin objętych szypułek z sezonu na sezon i rok kwitnąć i bud otwiera się bujnym krzakiem, dekorowanie ich domu mnóstwo jasnych kolorach. Ale zdarza się, że po długim okresie kwitnienia i obowiązkowe reszta roślin nieobjętych szypułek, Kalanchoe lufa znacznie rozciągnięty, zaczynają odpadać liści. Wszelkie hodowca natychmiast zauważyć dziwne zmiany w postaci zewnętrznego roślin.

Warunki korzystania z opieki dla kalanchoe

Przyczyną tego zjawiska opisanego powyżej jednego – analfabeta opieki delikatne rośliny tropikalne. Wystarczy więc Kalanchoe nie kwitną i nie sumują się do wzrostu, ale raczej przybiera formę krzewu niezdrowej pacjentowi, który wymaga leczenia. Co należy wiedzieć kwiaciarni, aby uniknąć takiego smutny wynik?

Tworzenie buszu Kalanchoe

Kalanchoe gospodyni należy pamiętać, że dobry wzrost roślin, zdrowy wygląd i obfitość kwitnienia jest bezpośrednio zależna od regularnego i prawidłowego formowania krzewów. W tym celu konieczne jest, aby przestrzegać zasad pielęgnacji:

  1. Zgodnie z obowiązkowego usuwania koniec okresu kwitnienia kalanchoe jest konieczne poddanie wszystkich starych łodyg kwiatowych;
  2. Jednocześnie należy odciąć wszystkie niepotrzebne pędy – do nadawania krzew atrakcyjny wygląd pożądany kształt;
  3. Po takim zabiegu, rośliny nadal stale monitorować go i natychmiast szczypać się nowe pędy.

Po zakończeniu wszystkie te trzy punkty, nie należy zakładać, że ogranicza się to do wszystkich trosce o przyszłość swojej Kalanchoe. Trzeba stale monitorować roślinę i poczekać na pojawienie się nowych pędów, które zawsze pojawiają się po przycinanie i usuwanie starych łodyg. Jak tylko nowych pędów, niech dorastają trochę, ale potem znowu trzeba uszczknąć wszystkie górnych liści. Po kilku dniach w ostry pola zaczynają pojawiać pędów.

Teraz tylko na młode pędy pojawią trzecią parę liści, należy utworzyć nowy ściągnięty. Ale to nie koniec procesu dając wymaganego kształtu krzew kalanchoe. Ostatni proschipyvaniya rośliny powinny być przeprowadzone ponownie z tymi samymi pędów. Dopiero teraz, jeśli właściwie i starannie wykonane, to należy się spodziewać, że w końcu będzie tworzyć bujny i gęsty krzew, który zakwitnie jaskrawo na parapecie przez kilka miesięcy.

Wytwarzanie rośliny do kwitnienia

Aby osiągnąć obfite kwitnienie kalanchoe w przyszłości, trzeba wiedzieć, że pąki kwiatowe zakładki produkuje podczas krótkich zimowych dni z odpowiednim trybie przemian światła i ciemności. Kalanchoe, otrzymał niewystarczającą ilość światła i reszta go w pąków okres zakładkę, całkiem prawdopodobne, nie zakwitnie w przyszłości. W razie potrzeby, w niektórych przypadkach zaleca się utworzenie sztucznych roślin (trwania) światła, obejmujące Kalanchoe wraz z puli z 18-00 do 8-00 godzin specjalną nasadką, kartonu lub ciemnym worka.

Należy określić, która część światła przechodzi przez okno z puli Kalanchoe. Okna są prawie żaden Kwiaciarnia Kalanchoe nie kwitło w kierunku północnym, a krzew nie jest dość bujna. Dlatego, okna od północy, radzimy unikać. Okna do południowej ostatniej ściągniętym kwiat powinny być wykonywane pod koniec listopada. Jeśli okno znajduje się na wschód lub zachód, a następnie do ostatniego ściskanie wystarczy już – od listopada do marca. W każdym razie, kwiaciarnia powinien być dobry, aby obliczyć czas i odpowiedni czas ostatniego zaciskające Kalanchoe że przyszłe roślin rośnie w siłę i sukces kwiat na parapecie na kilka miesięcy.

Krótko po zwykłych młodych pędów z nowymi liśćmi pojawiają się długo oczekiwane łodygi kwiatowe. Jest możliwe, że będzie ciężko odróżnić liście z łodyg, bo to jest prawie niemożliwe, aby nawet doświadczony kwiaciarni. Ale jako różnicę między liści i szypułek jest oczywista. Jeśli do końca marca nie było łodygi kwiatowe, pozostawiono te ostatnie rośliny szczypanie.

Stworzenie warunków niezbędnych dla Kalanchoe kwitnienia

Teraz przyjrzyjmy się szeregu warunków, z których niewydolność prowadzi do tego, że Kalanchoe nie chce kwitnąć. Zwłaszcza, że ​​będzie użyteczny, aby nauczyć młodego kwiaciarni, którzy nieświadomie bardziej skłonni do popełniania tych błędów, a potem ubolewał: „Moja Kalanchoe zakwitły pierwsze, a rok później zatrzymał”

Więc, co trzeba wiedzieć:

  • światło słoneczne

Kalanchoe, jak każdy inny soczyste roślin, które rosną w krajach tropikalnych, kocha słońce. Choć dotyczy to rośliny preferują bardzo krótkich godzin światło dzienne, długi pobyt w zaciemnionym pomieszczeniu nie może prowadzić tylko do tego, że Kalanchoe przestaje kwitnąć i zaczynają tracić swoje liście, ale również do zbliżającej się śmierci rośliny. Jednocześnie fantazyjny kwiat boi się intensywnym słońcu z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

  • Podlewania Kalanchoe

Potrzeba do podlewania roślin w bardzo rozsądne. Uważa się, że roślina spoczywa w zimie i wymaga stałej podlewanie obfite o tej porze roku. Przy stałej podlewania w zimie będzie można wyzwolić roślinę do przedwczesnej aktywności. Doprowadzi to do zaburzenia wegetatywne roślin w ogóle. A na wiosnę, nie możesz się doczekać, żeby każdy oddział kwitnące kalanchoe i oślepiony z jasnych kwiatów.

W kwiat lato podlewania wzmocnione wymagane. Jest to konieczne dla dalszego wzrostu Kalanchoe i terminowego początku okresu kwitnienia. Latem możemy ograniczyć się do jednego lub dwóch podlewaniem tygodniowo Kalanchoe. Aby lepiej określić czas nawadniania lepiej zbadać glebę w dotyku. Jeśli w górnej części suche, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby kwiat podlewania.

  • Wilgotność powietrza

Pomimo zwiększonego zapotrzebowania na wodę, Kalanchoe jest bardziej odpowiednie suche powietrze. Fakt ten tłumaczy się warunków klimatycznych miejsca pochodzenia rośliny. Ale czasami, przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza w pomieszczeniu pozostawia się natryskiwanie. Należy być bardzo ostrożnym, gdyż nadmierne natryskiwanie Kalanchoe może doprowadzić zakład do różnych chorób, więdnięcia kwiatów i jego nieuchronnym zniszczeniem.

  • Szkodniki i owady

Zdrowe krzew Kalanchoe dużą stabilność odnosi się do wszystkich rodzajów ataków liczne szkodniki. Ale gdy nadmiar wilgoci roślina przestaje kwitnąć, liście zaczynają więdnąć, osłabiając pnia i korzeni roślin systemu w ogóle. Kalanchoe staje się wrażliwa i łatwo zaatakowane przez pleśń, szarej pleśni, roztoczy, eriococcidae, mszyca mszyce i Cherventsi. Szkodniki rozprzestrzeniają się i osadza się na liściach, kwiatach i łodyga kwiatu.

Kalanchoe osłabiony szybko traci swoje wspaniałe widoki i wymaga natychmiastowego leczenia. Jeśli pomożesz roślinę w czasie, można go zapisać i przywrócić zdrowie ciała umierającego. Ale co najważniejsze – stale przestrzegać dopuszczalnych parametrów wilgotności w najbliższym promieniu znalezieniem dzbanek Kalanchoe.

Kalanchoe, jak w każdym innym zakładzie, z wdzięczności odpowie na twojej miłości i opieki. Jeśli zebrał odpowiednią cierpliwości, kij pod opieką tych prostych wskazówek kwiat, roślina, w odpowiedzi na to nie sprawi, że długo czekać. Kalanchoe koniecznie rozłóż na parapecie w jego bujnej urody, a kwitną przez długi czas i proszę Ciebie i Twoich bliskich.

load...