Potrawy z mąki kukurydzianej – dziedzictwo Azteków

Och, już dawno minęły czasy, kiedy światło karmienia Nikita Chruszczow (który obiecał Amerykanom kleik pokaż) był pola kukurydzy królowej. A potem chleb sprzedawany w sklepach kukurydzy i mąki kukurydzianej było – matka! Ale nie, nie biorą danie główny mąki kukurydzianej w naszej kuchni wschodniosłowiańskich. Tymczasem, mąka kukurydziana (i jęczmienia) była i jest bardzo popularnym składnikiem w kuchni różnych narodów do dnia dzisiejszego.

load...

Wiele słyszeliśmy o słynnej włoskiej polenty lub Mołdawska Hominy, meksykańskiej tortilli lub gruzińskiego mchadi. Amerykanie (południowe i północne) wciąż czczą zboże, aw południowej Europie wciąż jest w wielkim poważaniu. I jesteśmy … Jesteśmy pod tym względem szczególnie pochwalić nic (z wyjątkiem kukurydzy cukrowej wciska czasach sowieckich). Dlatego możemy tylko nauczyć się sztuki gotowania mąki kukurydzianej, receptur, z których udał się do współczesnych ludzi odziedziczone po starożytnych Azteków.

Tortilla meksykańska

Och, jeśli mówimy o Azteków ufundowała Mexico City, a następnie zacząć uczyć receptur z mąki kukurydzianej z meksykańskiej tortilli. Te smaczne same w sobie i przez siebie, a jako podstawę wielu dań kuchni meksykańskiej tortilli kukurydzianej. Dla prawdziwych tortilli potrzebuje otwartego ognia oraz specjalny gliniany garnek. Ale będziemy radzić sobie z nimi w sposób regularny patelni.

Składniki:

 • Mąka kukurydziana (pół szklanki)
 • Wody (pół szklanki)
 • Margaryny (50 g),
 • Sól

Przygotowanie:

Margaryna drobno posiekać nożem. Mamy przesiać mąkę i dodać do margaryny, do tego samego – szczyptą soli. Ściera margarynę z mąką w żetonach i powoli wlewając wodę, zagnieść ciasto. Ciasto podzielić na kilka części (o liczbie przyszłych ciasta), przykryć ręcznikiem i pozostawić na piętnaście minut. Następnie rozwałkować ciasto cienkie okrągłe placki i smażyć z obu stron na sucho (bez oleju!) A gorącą patelnię. Tortilla gotowa! Mogą być spożywane zamiast chleba, i można iść do przodu i gotować …

load...

W oparciu tostados tortilli można przygotować – te same tortilli, ale smażone w oleju. Jeśli między dwoma tortille położyć farsz, posypać je z serem i smażyć na oleju, wynik jest quesadilla. A jeśli Burrito przewrócić do probówki, to danie jest już nazywany burritos. To jest śmieszne. Czy nie? Ale bawić tylko Meksykanie. I, na przykład, w Gruzji przygotowują „lakoniczne” tortille kukurydziane.

Mchadi z Gruzji

Przepisy mchadi i tortille są bardzo podobne, ale jest jeszcze wiele różnych potraw. W razie zainteresowania „poczuć różnicę”, przygotować oba i porównania.

Składniki:

 • Mąka kukurydziana (3 szklanki)
 • Masło (50 g),
 • Wody (pół szklanki)
 • Sól

Do przesianej mąki, dodać kawałek masła, szczyptę soli i dodanie wody, zagnieść miękkie i lekko lepkie ciasto. Mokre ręce tworząc podłużny ciasta Patty, którą określono na ogrzewanym patelni i piec w piekarniku. Ta metoda gotowania mchadi najbliżej swoich blach do pieczenia w tradycyjnym kamiennym „ketsi”. Ale wiele gospodyń domowych mchadi smażyć na patelni w oleju roślinnym (jak zwykle hamburgery). Podawać ciasto z serem (najlepiej – z lub Ser Suluguni Imereti).

Polenta z Włoch

Ogólnie rzecz biorąc polenta – to pożywne i smaczne kasza, które początkowo uznano za żywność dla ubogich. Ale z czasem, że „dostał się do rdzenia” i bardziej zamożnych Włochów, a poza tym nawet „uszlachetniony”. Polenta recepty różnią się głównie dodatki. Jest przygotowany z serem, warzywa, grzyby, owoce morza, mięsa mielonego. Na początek spróbuj polenta z serem.

Składniki:

 • Mąka kukurydziana (350 g)
 • Wody (600 ml)
 • Mleko (400 ml)
 • Olej maślany (150 g)
 • Walcowym (200 g)
 • Ząbek czosnku
 • A kawałek czerstwego chleba
 • Zieleń

Przygotowanie:

Przygotować z wyprzedzeniem dla polenta ser (startej na tarce) i oleju czosnkowym. W tym ostatnim przypadku, stopić masło na patelni i smażyć zgnieciony ząbek czosnku. Aby wziąć tylko garnek tolstodonnuyu polenta. Woda i wlać mleko do rondla i gotować. Następnie dodać do rozdrobnionego chleba i, stale mieszając, wlać całą mąkę. Gotuj na małym ogniu, nie przestając ingerować (łatwiej to zrobić drewnianą łopatką). Cooka polenta piętnaście minut, dodać do niej startego sera. Dodanie małych ilości, czekając, aż cały ser rozpuszczono w owsianki. Na koniec wlać olej, czosnek i zdjąć garnek z ognia. Podawać z zieleni.

Kukurydziany chleb z Ameryki (Stephen King)

Czy jesteś zaskoczony? Nie, oczywiście, mistrz literackiego horroru on nie wymyślił ten przepis, a nawet nie opublikował go w dowolnym miejscu. Ale w swoich pracach chleb kukurydziany jest bardzo często wymieniany. Pamiętaj, „Zielona mila”? I chleb kukurydziany, którego bohaterem Toma Hanksa uraczył czarnego olbrzyma? I, oczywiście, ten chleb został przygotowany według tradycyjnej receptury, która jest na wagę złota na wszystkich gospodyń południowych stanach USA.

Składniki:

 • Szklanka mączka kukurydziana
 • Szklanka mleka kwaśnego
 • łyżka cukru
 • Niepełna szklanka wody
 • Jajko
 • Masło (2 łyżki)
 • Proszek do pieczenia (saszetka)
 • Sól
 • Soda (ćwierć łyżeczki)

Przygotowanie:

Z góry włącz piekarnik i umieścić ją w pustej tolstodonnuyu patelni (nawet ogrzewany). Tymczasem, wlać do miski łyżkę mąki i wypełnić go z wrzącą wodą (pół szklanki). Ubijania ubijania warzone mąkę, dodać do niej mleko kwaśne (jogurt, jogurt) oraz jajka. W innej misce wymieszać pozostałą mąkę, cukier, sól, sodę i proszek do pieczenia i wlać to wszystko do mieszaniny ciekłej. Wyrobić ciasto (trzepaczki lub widelca, ale nie z miksera) aż do rozpuszczenia grudek.

Mamy wyjść z pieca i patelni roztopić masło w nim. Olej wylewa się do ciasta i pozostaje zwilża całą patelni. Ponownie wymieszać i przelać ciasto do formy. Piec dwudziestu do trzydziestu minut. Gotowość do zdefiniowania chleb na złotym skorupa i czasu, kiedy to zacznie odchodzić od ścianek naczynia.

Uwaga:

Pikantne dodatki i napełniania (papryka, szafran, czosnek, smażone mięso, ser itd.) Dodaje się do ciasta tuż przed wlewa się do formy.

Na ogół uważa się za diety mąka kukurydziana i użytecznego produktu. Nic dziwnego, że recepty z niej jako „międzynarodowy”. Więc nie mijają, dostrzegł na blacie torby supermarket z mąki kukurydzianej. Spróbuj swoich sił jako badacz dawnej kultury Azteków, którzy nie tylko lubiany zboże, ale także czcili ją, nazywając ją swoją złotą słońce.

load...