Porty lotnicze świata: Co trzeba wiedzieć o nich na turystycznej?

Wybierasz się w podróż, podróżujących, aby dokładnie badać kraj, w którym będzie odwiedzić: klimatu, sytuacji politycznej, hotel i kuchni narodowej. I niewiele osób o tych samych studiów pielęgnacji lotnisk na świecie, z którymi najczęściej się zaczyna i znajomość krajów. Wielu po prostu przemierzać glob na samolotach z typowych i zwykłego punktu A do punktu B i pożądanego nieznane, a następnie zaciski przechodzące są wysyłane do końcowego punktu podróży. Oczywiście, wybór lotniska, gdzie trzeba przeprowadzić lądowanie, lub spędzić trochę czasu w między lotami, nie zależy od Twoich potrzeb. Jednak, niestety, nie wszystkie lotniska można uznać za wygodne, precyzyjne i bezpieczne. W przeciwnym razie, dlaczego firma Skytrax, przygotował coroczny ranking lotnisk na świecie?

load...

Najbardziej zdumiewające jest to, że jakość obsługi na lotnisku nie zależy od tego, ile to jest duże. Albo o tym, czy lecisz do Europy lub Azji. Według tej samej liście, Europejski bramy powietrze nie jest tak dobre i wygodne, jak, na przykład, w Azji, ponieważ jest azjatycki Hong Kong Lotnisko na wiele lat pierwsze miejsce jako najbardziej komfortowy i wygodny dla wielu pasażerów. Ale spójrzmy prawdzie w kolejności.

Gościnność i komfort Azji lub najlepszym z najlepszych

Spróbuj odpowiedzieć na proste pytanie, na podstawie tego co autorów rankingu, wybór dziesięciu najlepszych lotnisk. Powiedzmy od razu, kryteria wyboru bardzo dużo. Ale głównym z nich jest komfort i bezpieczeństwo pasażerów i, co dziwne, dokładność. To, jeśli mówimy o lotnisku. I nie jest też coroczny ranking magazynu Neyshnl Geographic, który wybiera najbardziej niezwykłe pod względem architektonicznym lotniska. Ale ty, jako podróżnik, powinien być zainteresowany bezpieczeństwa, komfortu i dokładności odlotów lotu, więc nie trzeba się lubić bohatera Toma Hanksa w filmie „Terminal”, spędzić kilka miesięcy zapoznanie się z infrastrukturą budynku od wewnątrz.

Pomimo faktu, że „Europa stoi przed resztą”, wiodąca pozycja w rankingu „najlepszych lotnisk na świecie” nie jest pierwszym roku wziąć azjatyckich portów lotniczych.

Najlepsze lotniska w 2017 roku było lotnisko w Hong Kongu. Skuteczność obsługi pasażerów oraz dokładność przy wejściu i wyjściu z samolotu zasługują na szczególną pochwałę. Są to rzadkie przypadki zagubiony bagaż. I komfort poczekalniach można dodać legendy. I to pomimo względnej młodości lotniska. Ponadto lotnisko Hong Kong oferuje różnego rodzaju premie w postaci nowoczesnego teatru 4-D, sala z grami komputerowymi, w tym wspaniałym symulacji lotu i salonach masażu. Najważniejszą rzeczą jest, aby pamiętać, że wybierasz się w podróż, i nie przegap lot.

load...

Drugie miejsce zajął lotnisko Changi w Singapurze. Znany jest nie tylko fakt, że kontrola paszportowa każdy pasażer jest wydawana karmelu, ale również fakt, że podczas nieobecności czas pomiędzy lotami można siedząc w jacuzzi lub basen. A pięć kwitnące ogrody brukowce napisał cały znany świat. Jeśli lot jest nadal przetrzymywany, albo po prostu tak się zdarza, że ​​trzeba spędzić noc w Singapurze, nie będzie musiał żyć w poczekalni. Można uzyskać bardzo wygodnie, bez konieczności przechodzenia przez żmudne procedury kontroli imigracji, jak na terenie terminalu znajduje się hotel „Ambasador”.

Trzech liderów zamyka Seul Incheon Airport. „To jest wygoda!” – Wykrzykuje w ogóle pierwszy raz w złotych bram powietrznych Korei Południowej turysty. Dla przewozów pasażerskich nie tylko do klubu nocnego, gdzie goście są zawsze mile widziane, ale również wiele sal hazardowych. Prosto z lotniska, można udać się na wycieczkę do pobliskiej świątyni lub wystawę ceramiki. Wybór jest wielki, a niektórzy podróżni mówią, że biuro podróży, które jest pierwszym zaoferować swoim klientom wycieczkę azjatyckich portów lotniczych, nie będzie miał stały strumień zamierzające przystąpić do azjatyckiej gościnności i luksus.

Lotnisko w Dubaju jest uważane za najlepsze dla lokalizacji, komfort, czystość, wydajność usług informacyjnych i rejestracyjnych. I w obecności ogromnej liczby sklepów wolnocłowych i wygody pracy na przodzie Airports Dubaj lotnisko w Hong Kongu i Singapurze turystów. Ponadto banki świadczenia usług przez całą dobę do zwrotu opłat podatkowych i wymiana walut. Bankomaty zlokalizowane są w poczekalniach, skrzynek i faksów – na całym lotnisku. Jest wypożyczalnia telefonów komórkowych, prysznice i łazienki, restauracji, barów, kawiarni, kasyn.

Na lotniskach, szanuje tradycje azjatyckiej gościnności, można przypisać do Pekinu. Mimo obecności wszystkich trzech terminali, jakość usług, dokładność wylotach i wygodnych terenów rekreacyjnych, to lotnisko na piątym miejscu w rankingu najczęściej najbardziej. I nie bez powodu. Uważany jest za najpiękniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie lotnisko. Jego niezwykłe piękno architektoniczne Warto wspomnieć osobno. Patrząc na kompleksie budynków z samolotu, pasażerowie w stosunku do lotniska w Pekinie ze smokiem, czai się na skraju pola.

Największe lotniska na świecie, również znalazły się w pierwszej listy. Uderzając w infrastrukturę Amsterdam Airport Siphol jak małe miasto w mieście. Każdego dnia, którego ściany są otwarte wszelkiego rodzaju wystawach. Tutaj jesteś mało prawdopodobne, aby bezczynnie wędrować w poszukiwaniu zabawy, jeśli masz możliwość, aby wypełnić swój bagaż kulturowy. Ponadto młodzi ludzie oferują cztery różne rodzaje ślubów w mostku lub powietrza w kabinie samolotu. Co nazywa się prezent dla nowożeńców lub dla tych, którzy zostali zabici strzałą Kupidyna. Może to być szczególnie prawdziwe w Walentynki. Tutaj można korzystać z wielu zabiegów. To miłe, że budowniczowie lotniska opiekowała się dziećmi i specjalnie dla nich stworzyliśmy duży plac zabaw.

Szwajcarski lotnisko, choć nie największy, ale został uznany za najbardziej dokładne. Jednak to, co można oczekiwać od kraju, który produkuje najbardziej rzetelne i kosztowny zegarek na świecie. Tylko grzeczność królów. Ale to nie jest jedynym kryterium, na którym port lotniczy był w pierwszej dziesiątce najlepszych. Tuż przy terminalu lotniska, można przejechać na rolkach. Nawiasem mówiąc, dają się za niewielką opłatą na wynajem biurka. Można wybrać się na rower na krótką podróż do pobliskich okolic. A jeśli chcesz, aby cieszyć się miasto z wysokości, i że ta usługa jest dostępna tutaj, można wspiąć się na taras widokowy. Lotnisko posiada wiele salonów, która oferuje szeroką gamę zabiegów. I to nie licząc strefę komfortu dla reszty pasażerów. To tam, rzeczywiście, szwajcarski warunkiem ogóle.

W pierwszej dziesiątce lista „najlepszych lotnisk na świecie” zamyka Kastrup w Kopenhadze w Danii. Stosunkowo małe lotnisko. Był wyprzedzając nawet światowej sławy lotnisku w Tokio, a po wielu latach, to lotnisko jest na pewno w pierwszej dziesiątce. Co jest specjalnego w tym lotnisko? Funkcjonalność i zwięzłe wykorzystanie każdego centymetra małej przestrzeni, zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, zabudowy. Klarowność personelu, brak opóźnień w przygotowaniu dokumentów i odbioru bagażu.

Ale jeśli wszystkie lotniska można nazwać najlepszym, to ocena byłaby bezużyteczna. Niestety, nie wszystko jest tak jak powinno być zapalonych podróżników. A w dodatku do wykazu górze znajduje się lista lotnisk pod względem specjalistów z niezbyt dobrze zorganizowanej pracy i, w konsekwencji, niekochana przez turystów.

Nie wszystko złoto, że Europa

Co jest najważniejsze dla podróżnego, zszedł z samolotu? Oczywiście, szybkie i bezbolesne przejście do strefy kontroli paszportowej, bezpieczeństwo bagażu, a jeśli wola, aby spędzić trochę czasu oczekiwania na następny lot, wygodnej poczekalni. Tak, stara Europa, a raczej jego lotniska, a nie powodować podróżujący entuzjastyczne recenzje. Wręcz przeciwnie.

Tak więc, na przykład, Charles de Gaulle w Paryżu, część z dziesięciu największych na świecie, znany jako „czarna dziura”, która łatwo może stracić swój bagaż. Jeżeli bagaż został dostarczony, kolejka do odbioru może być porównana do notorycznych kolejkach do towarów deficytowych w czasie globalnego budowniczych komunizmu. Również – niehigieniczne warunki, duża liczba owadów, bezdomnych, których zabezpieczenie lotniska nie walczyć, najwyraźniej wierząc ich miejscowy punkt orientacyjny, niegrzeczny personel na lotnisko. Można również poczuć się jak nie w centrum Europy oraz w niektórych krajach rozwijających się. Nawiasem mówiąc, jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze, a nie spędzać czas w hotelu, i salon z lotniska Charles de Gaulle, zaopatrzyć się w żywność i pamiętać, że wiele miejsc nie są przeznaczone do łatwego zawieszenia.

Heathrow, pomimo faktu, że są bardzo wygodne i bezpieczne do startu i lądowania pasów startowych, znany dla jego wysokich kosztów i biurokracji z upływem kontroli paszportowej. Ale w porównaniu z poprzednim lotniska, to można nazwać prawie wygodne. Zwłaszcza jeśli jesteś w terminalu czwartej strefie. Jest całkiem możliwe, aby uzyskać we względnym komforcie, oczywiście, jeśli nie przeszkadza chłodno. Nawiasem mówiąc, większość podróżnych narzekają irracjonalnego wykorzystania przestrzeni Heathrow, a następnie można łatwo zgubić i wędrować przez cały czas pomiędzy lotami. Cóż, jeśli masz czas, aby znaleźć i nie spóźnić się do samolotu.

Zamyka rating „najgorszych lotnisk na świecie,” zbyt Europejskiej. Lotnisko Fiumicino Roman Ty, jak zresztą i wszyscy Rzymianie w ogóle, wybrać swoje miejsce zamieszkania są liczne ptaki i norovyaschie wyrwać cię z rąk coś jadalnego. A na ławce, by odpocząć na lotnisko najlepiej jest usiąść, upewniając się, że nie istnieją żadne świeże ptasie odchody. Nawiasem mówiąc, spać w poczekalni, nie cofając się od uciążliwego uwagę wielu „bezpieczeństwa”, nie może być tylko rano do piątej rano. Cała reszta czasu masz teraz i wtedy grzecznie poprosić o obecności biletu lotniczego i dokumentów.

Wszystkie lotniska w świecie najstraszliwszych wygląda następująco:

  • Paris Charles de Gaulle Airport.
  • Warszawa, Szeremietiewo – nawiasem mówiąc, o nim mówić nie tylko niepochlebne zagranicznych turystów, ale także obywatele Polski, a nie rozpieszczonego komfortu.
  • London Heathrow.
  • Los Angeles County Airport, która słynie z nadmiernie czujnych strażników i piskliwym personelu.
  • JFK w Nowym Jorku, gdzie można zjeść tylko w ciągu dnia, w nocy oraz w godzinach porannych na lotnisku nie działa, nie ma kawiarni.
  • Lotniska w Delhi i Bombaju różnią niehigieniczności i okropny zapach. Wielu, którzy odwiedzili te porty lotnicze, żartując, że autorzy rankingu, oczywiście nie było w Indiach, a zatem błędnie umieszczone lotnisk europejskich i amerykańskich na początku listy.
  • Manila Airport jest miłe, że wielu turystów tutaj wyłudzić pieniądze, a nikt inny niż strażników i opiekunów. A jeśli w tym porcie lotniczym wymagane zabezpieczenia zapłaty opłaty lub kary możesz również wymaga potwierdzenia zapłaty. I to nie tylko mogą i muszą to zrobić. Po uzyskaniu informacji, a więc uzbrojony wobec szantażystów w służbie.
  • Innym lotnisko Ameryki, Chicago, wykonany z listy z powodu niewygodnych siedzeń, a za mało ogłoszeń głośnych wejściem na pokład samolotu. Istnieją przypadki, gdy pasażerowie po prostu tęskni za katastrofę ze względu na niedostępność danych.
  • Wychowywanie tył Rome Airport – Fiumicino.

Oczywiście, aby wyświetlić listę wszystkich portów lotniczych z całego świata i rozmawiać o jakości ich pracy w małej artykułu jest dość trudne. Ale mamy nadzieję, że dzięki powyższej informacji, można być przygotowani na różne ewentualności, a zatem drobnych kłopotów związanych z eksploatacją lotnisk, aby nie zepsuć swoje wrażenia o nadchodzące wakacje.

load...