Porozmawiajmy o tym, jak dbać o róży w doniczce

Zawartość:

Prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek oglądał wspaniały film „Królowa Śniegu” do drugiej książki, pamiętam piękne róże, które kwitło w oknie Gerda i Kaj. Co pani nie chcą rosnąć te kwiaty na moim parapecie? Na szczęście, z początkowym etapie jest teraz dużo łatwiejsze – z obecna różnorodność kwiat rynku, aby znaleźć pożądany bardzo łatwo.

load...

Ale oto krzew różany został zakupiony, to jest doskonały i przyjemny dla oka, ale po jakimś czasie pojawia się pytanie: jak dbać o róże, aby nie stracić tego piękna? Z właściwego traktowania tych kolorów nie stracą znakomity wystrój, i jeśli to potrzebne, można je łatwo rozmnażane.

Porady dla początkujących ogrodników

Po pierwsze, pragnienie osoby, właśnie kupił piękny krzak róży w doniczce nieokreślony plastikowym pojemniku, lub po przeszczepie kwiatów w coś bardziej przyzwoitego – zrozumiałe, ale błędne. Są one w żadnym wypadku nie może być łatwo przeszczepione. Umieścić garnek nudny na oknie od strony południowej lub południowo-wschodniej i pozostawić go na dwa lub trzy tygodnie. Jeśli nowy mieszkaniec domu, ogrodzie nie wykazuje objawów choroby i rozpadu, może być przeszczepiony.

load...

Przesadzanie różę, należy pamiętać, że nie należy brać do tych celów zbyt dużego garnka. To nie powinno być dużo większy niż przed – plus pięć centymetrów wysokości i takiej samej ilości zwiększonej średnicy będzie więcej niż wystarczająco. Nie zapomnieć o drenażu, bez wszystkich późniejszych starań pójdzie na marne. Drenaż znajduje się na dolnej warstwie co najmniej jeden centymetr; jeśli doniczkowe nieaktywny spustowy otwór, warstwa powinna być zwiększona do trzech centymetrów. Odwadniania na górze wylewa specjalnie przygotowanej ziemi. Najlepiej jest użyć specjalnej mieszanki dla róż – niestety, w trudnych warunkach miejskich można przygotować odpowiedni grunt.

Przed przesadzania kwiatów w nowej puli ostatnie mają być przetwarzane. Jeśli jest to ceramika i nigdy nic nie rosło, moczyć je w ciepłej wodzie na kilka godzin. Jeśli został on już użyty do uprawy kwiatów, wystarczy, aby poradzić bez mydła ze sztywnym pędzlem.

Pamiętaj, że róże są bardzo wrażliwe na uszkodzenia korzeni, więc przenieść je z garnka do garnka musi zostać obsługi przez nie rozlewając glinianego pokój, minimalizując możliwość przypadkowo uszkodzić korzeni. Na ogół, górna śpiączki niewielkiej ilości zanieczyszczenia usuniętego delikatnie poluzować. Uważa się, że najlepszym rozwiązaniem jest przeszczep wykonywanej na rosnącej księżyca.

Musimy pamiętać, że róże miłość południa i południowego wschodu, świeże powietrze, regularne podlewanie, nawożenie raz w tygodniu w okresie kwitnienia, zwiększenie puli, jak rośnie, regularne oprysków, a oni nie lubią ciepłe zimy, szkodniki, podlewanie zimno, przegrzanie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że reguły zbyt wiele, ale właściwie dbać o róż nie jest tak trudne.

Pod koniec miesiąca po przesadzeniu kwiat powinien zacząć karmić. Musimy zrozumieć, że tylko przeszczepione lub chore rośliny nie mogą być poddane tej procedurze, zresztą nie warto wydać deszczowo, zimno. Zazwyczaj takie pielęgnacji jest podlewania roślin z nawozu płynnego lub specjalnym wieczorem roztwór dziewanny po podlaniu.

Zasady opieki różę sezonowej

Jak powinna być przeprowadzona za opiekę róży, w zależności od pory roku?

Lato

Wraz z nadejściem ciepła ma sens, aby złożyć kwiaty na balkonie, róże kochają świeże powietrze i zacznie bardziej aktywnie rosną i kwitną. Kiedy pojawiły się pierwsze pączki są najlepsze cięcie, dzięki czemu roślina rośnie silniejszy, to w przyszłości będzie bardziej luksusowy i kwitną długo. Kwiaty, które zaczęły zanikać, powinny być natychmiast usuwane z ostrym nożem lub nożycami do następnego kwiatka na nerki. W ogóle, róża powinna być regularnie cięte usunąć uschnięte gałęzie, zwiędłe liście i inne zanieczyszczenia, które mogą być wskaźnikiem wystąpienia choroby.

Nie zapominaj także spryskać liści roślin i upewnij się, że nie przegrzać. Summer rose wymaga bardzo starannej opieki, bo nie lubi ekstremalne ciepło i brak podlewania. Chociaż istnieje aktywny wzrost roślin, potrzebują nawożenia. Jeśli wzrost jest tak szybki, że różowy krzew w doniczce mocno, obchodzić je w większe, ale tylko w fazie rosnącej księżyca.

Jesień

Jak tylko temperatura w nocy spadnie do piętnastu stopni, zrobić różę w pokoju i umieścić na południowym oknie, najlepiej jest umieścić go między ramkami lub izolować okno, na którym stoi. Jeśli nie jest to możliwe, dokładnie upewnić się, że obok kwiatka nie posiada żadnych elementów grzejnych. Może on łatwo znosi zimno i nawet nie silny zimny, ale przegrzanie jest śmiertelne dla krzewu różanego.

W celu przygotowania różę na zimę, to przyzwyczaić się do bardziej oszczędne nawadnianie, pozostawiając suchą ziemię na kilka dni, a przestać karmić. Uwaga: jeśli nagle użyłeś nawóz azotowy, koniec lata powinny być one zmienione na dłużej. Azot jest dobre dla zima Rose nie jest potrzebne. W tym samym czasie, zwykle róża cięcia tak, że każdy oddział jest pozostawiony na pięciu nerki. Taka pielęgnacja pozwoli zakład do podjęcia kolejnego roku kwitnienie z nową energią.

Przycięte gałęzie są często używane do hodowli. W tym celu konieczne jest, aby wyciąć ich wycinki o długości około piętnastu centymetrów (każda z nich musi być trzech lub czterech żywych, nerek i wielu arkuszy) i umieszczono w wodzie w temperaturze pokojowej w celu ukorzenienia. Należy pamiętać, że woda, w której sadzonki są w żadnym wypadku nie może być zmieniony, nawet jeśli okaże zielony, trzeba dodać nowe w razie potrzeby. Dodatkowo dbać o sadzonki nie trzeba. Pojawiają się korzenie, zwykle kilka tygodni, ale kiełki przeszczepić na grunt stoi po system korzeniowy jest przynajmniej trochę widelec. Powinny być sadzone w małych doniczkach, korzystnie w fazie wzrostu księżyca.

Zima

W tym czasie, róża nie rośnie, ale idąc za przykładem starszych braci i krople liści. Powinna ona rzadko podlewane, pozostawiając suchego podłoża na dwa lub trzy dni, i spray. Jeśli mieszkanie jest bardzo sucha, umieścić garnek z roślin na naczyniu z mokrego żwiru lub kamyków i kamieni regularnie nawilżyć. Rose potrzebuje produkować taką szczególną ostrożność, gdyż nie tolerują zbyt suche powietrze. W lutym kwiat ma znaczenie przegrupowanego w ciepłym pomieszczeniu, mogą być sadzone w nowej ziemi.

Wiosna

Rose zaczyna odradzać się i rośnie nowe gałęzie i liście, więc powinno być więcej często i obficie podlewane, pozostawiając suchą ziemię nie więcej niż jeden dzień. W tym momencie nadszedł czas, aby ponownie rozpocząć nawóz. To może być kompletny nawozu, albo roztwór dziewanny jest odchodami ptaków. Karmienie musi być zrobione natychmiast po podlaniu. Że rozkwitł bujnie, po powstaniu pierwszych pąków karmić różę konieczne jest raz w tygodniu. Upewnij się, że na tym etapie wystarczająco kwiatów i światła i wilgoci.

To może mieć sens, aby zmienić pulę na najjaśniejszym okna. Gdy pogoda zamienia ciepłe stabilny, że nadszedł czas, aby zrobić różę na balkonie. Nie wystawiać kwiat na jasne światło od razu, trzeba najpierw nauczyć go do światła. Jeśli na danym obszarze balkon bez cienia zużyć w ciągu dwóch tygodni od arkusza papieru z otworami schodkowo otwory na pokrycie roślinę przed słońcem.

Choroby róż

Najczęstszą chorobą, w przypadku róży jest pleśń – choroba, która ma grzyba w naturze. Powodem tego, co do zasady, są złe warunki sanitarne i szkodniki takie jak mszyce, skali Jose, wełnowiec. Po tych owadów na liściach róży jest słodki sekret, który jest idealną podstawą do rozwoju grzyba. Mączniak pojawia się jako powłoka białawy na liściach i kwiatach, wraz z rozwojem choroby powłoki zmienia kolor na ciemniejszy i skrada się na łodygach. Mączniak rzekomy charakteryzuje się tym, że powłoka jest rozpowszechniany na liściach i działa na powierzchni ciemniejszych plam.

Pierwszym krokiem jest, aby odciąć porażone liście i kwiaty, zdezynfekować sekatora lub noża po każdej akcji, możesz spróbować użyć jednego z najbardziej powszechnych sposobów radzenia sobie z chorobą. Jeśli pleśń jest wystarczająco silny schwytany roślina – niestety, to lepiej, aby się go pozbyć, dopóki nie został zainfekowany sąsiadujące kwiaty.

W celu zwalczania choroby, można użyć grupę leki przeciwgrzybicze, które nazywane są fungicydy. W tym przypadku, po prostu trzeba przestrzegać instrukcji dostarczonych wraz ze środkami. Jeśli nie chcesz, niezależnie od powodów, by używać gotowych środków chemicznych, spróbuj mieszaninę mydła i siarczanu miedzi. Aby to zrobić, należy do jednego litra wody, dwadzieścia pięć gramów mydła i od dwóch do trzech gramów siarczanu miedzi. Każdy składnik rozcieńcza sama woda, to jest konieczne do mieszania tych dwóch roztworów. Spray chore rośliny w odstępach trzech do siedmiu dni przed odzysku. Metoda ta może być także stosowana wtedy, gdy chory wzrosła szara pleśń.

Szara pleśń – to samo chorobą grzybową. Występuje przy podwyższonej wilgotności. Wpływa kwiaty i zielone pędy, otaczając je z szarym fuzz. Pogódź się z tym, można wykorzystać powyższe narzędzia, a także możliwe jest w leczeniu profilaktycznym zdrowe rośliny. Niestety, ta róża jest bardzo podatne na tę chorobę, więc sprawdzić stan tych roślin bardzo uważnie.

Szkodniki

Pająk. Niestety, ten owad jest bardzo lubiący róż. Oplatających zakładzie najlepszych pajęczynę (gałązki, kwiaty, a nawet pąki), jest w stanie zniszczyć go przez kilka dni. Mite może walczyć z ciepłą (około pięćdziesięciu stopni) wodą z mydłem, płukanie wzrosła liści. Proporcje poniżej -litr wodę, roztwór 20 g zielonego do mydła w płynie. Tak więc, trzeba dbać o rośliny przez kilka tygodni. Zamiast tego można użyć naparu czosnku lub cebuli, które muszą być regularnie spryskiwać roślinę dopóki szkodnik nie zniknie. Zamiast środków domu można kupić profesjonalny.

Dekoracyjne Rose cieszy oko, a następnie obecności minimum doświadczenia jest łatwe w pielęgnacji, a jego zapach i kruche piękno tworzą wyjątkową atmosferę. Czy to nie jest okazją do refleksji na temat, jak zrobić w ten kwiat?

load...