Poród w szpitalu: jak dziecko przychodzi?

Zawartość:

Każda przyszła mama może się doczekać narodzin małego cudu. Ona przygotowuje się do spotkania z dzieckiem twarzą w twarz aż 9 miesięcy. Jednak wiele kobiet realizowane strach przed porodem. Można uniknąć z wyprzedzeniem, aby dowiedzieć się wszystkiego i przygotować. Trzeba wiedzieć, jak narodziny, jak ułatwić walkę, co zabrać ze sobą do szpitala.

load...

Należy pamiętać, że po urodzeniu – jest to unikalny proces.

Każda kobieta idą na różne sposoby. Jednak wspólne elementy, oczywiście, że jest.

Rodzaje są podzielone na etapy.


Powrót do spisu treści

Początek pracy

Wszystko dzieje się stopniowo. Podczas 9. Miesiącu ciąży organizm jest aktywnie przygotowuje się do zbliżającego się porodu. Łożysko zaczyna się zmieniać hormony, przebudowany w różnorodnych procesach fizjologicznych. Wszystko to prowadzi do rozpoczęcia porodu. Około 1-7 dni przed płodu musi poruszać korek śluzu. Może pójść obie części, a wszystkie na raz. Jest brązowy beżowy lub zabarwieniu, czasem pasmami krwi. Konsystencja jest lumpy goo. Poród może rozpocząć się zrzutu wody i raz skurczów.

load...

Pęknięcie błon – sposób bezbolesny. Następuje to kiedy przycisk płodu rozerwania pęcherza. On może przełamać stosunkowo daleko od szyjki. W tym przypadku woda przechodzi stopniowo. Lub pęcherzyk pęka w pobliżu szyjki macicy. Następnie dodano wodę łamie ciągły strumień. Jeśli tak się stanie, należy natychmiast udać się do szpitala. Faktem jest, że po odprowadzania wody, dziecko w macicy ma większą ochronę przed bakteriami z szyjki macicy i pochwy. Po zerwaniu membrany kobieta powinna rodzić się nie później niż 12 godzin.

Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na kolor i strukturę cieczy. Idealnie owodniowy woda musi być czysta i przejrzysta, bez zapachu. Jeżeli płyn jest zielony lub czarny kolor, dziecko może być niedotlenienie. Najgorszym rozwiązaniem – płyn owodniowy są zmieszane z krwią. W tym przypadku, pilna potrzeba, aby wezwać karetkę: nie było oderwanie łożyska i życia dziecka na niebezpieczeństwo.

Skurcze – skurcz mięśni macicy. Prowadzą one do ujawnienia szyjki i wydalenia płodu. Skróty są odczuwalne w całej jamie brzusznej. W przerwach między mięśnie są rozluźnione. Czasami początek pracy jest trudna do określenia. Ból nie jest prawie filcu, odstęp pomiędzy skurczami więcej niż pół godziny. Okres pierwszych walk trwa 5-10 sekund. Stopniowo natężenie i czasu trwania skurczów zwiększa odstępy między nimi są mniejsze.


Powrót do spisu treści

Jak zmniejszyć ból?

Z biegiem czasu, ból wzrasta. Wiąże się to z początkiem otwarcia szyjki macicy. Wiązadła macicy zaostrzenia i kurczyć, z zakończeń nerwowych w tym samym czasie sprężone. Więc nie ma bólu podczas porodu. Czasami pojawiają się pierwsze nieprzyjemne odczucia w dolnej części pleców lub brzucha. Wiele kobiet twierdzi, że na szczycie bólu podczas porodu są bardzo podobne do miesiączkowego.

Skurcze są następująco: zaczynając od góry punktu macicy, mięśnie zaczynają się kurczyć. Skurcz mięśni następnie przechodzi do dolnej części brzucha. Intensywność atak wzrasta stopniowo i osiąga szczyt, który trwa około 2-3 sekund. Następnie rozluźnić mięśnie, zmniejszają Held, i ból w czasie odwrotu.

Aby złagodzić dyskomfort, kobieta musi podjąć najwygodniejszej pozycji: Połóż się na boku, dostać się na czworakach, etc. Jednak, aby przyspieszyć proces dostarczania natomiast istnieją siły lepiej chodzić.

Kiedy rozpoczyna się walka, najlepiej głaszcząc ruchy masujące podbrzusza. Możliwe jest również, aby rozciągnąć dolną część pleców z pięściami. Lub masaż dłoni kręgosłupa od kości ogonowej do szyi. Jednak to trwa asystenta do przeprowadzenia takich manipulacji.

Woda – idealny znieczulenie podczas porodu. To naprawdę pomaga złagodzić ból ciepły prysznic lub kąpiel. Jednak nie wszystkie szpitale położnicze mogą zapewnić kobietom z taką łatwością. Zazwyczaj wszystko ogranicza się do prysznica przed przeniesieniem do przedporodowej oddziale.

Ważnym punktem jest technika oddychania. Tlenu dostania się do krwi, częściowo neutralizować substancje, które powodują ból. Im więcej powietrza dostaje się do płuc, tym łatwiej będzie to kobieta. Podczas walki często muszą oddychać, wdychać przez nos i wydech przez usta.

W przerwach między skurczami, trzeba spróbować się zrelaksować i kopanie siły do ​​kolejnej fali. Trzeba także mieć oko na zegarze do przedziału i intensywności skurczów macicy. Konieczne jest, aby zobaczyć, jak walka idzie. Szyjka macicy – najdłuższa i bolesny poród. To może trwać pierwiastek kobiet do 10 godzin lub dłużej. Stopniowo wzrasta podczas pracy do 1,5 minut i przerwy jest zmniejszona do 1 minuty pomiędzy nimi.


Powrót do spisu treści

Wydalenia płodu

Kolejnym etapem pracy – to wydalenie płodu. Pod wpływem skurcze szyjka musi objawić się o 10 cm. Następnie głowy płodu opada i przechodzi do miednicy. Na tym etapie próby walki dodanych. Stanowią one skurcz mięśnia przepony i prasy. Dzięki nim udało się zwiększyć ciśnienie w jamie brzusznej, a dziecko może poruszać się do przodu przez kanał rodny. Próby różnią się od skurczów, że kobieta jest w stanie zarządzać nimi: powstrzymać lub odwrotnie wzmocnione. W tym okresie bardzo ważne jest, aby słuchać lekarza. To on, który widzi cały proces i wiedzieć, kiedy jest to konieczne, aby wzmocnić starania, innymi słowy, do wysiłku. Jeśli działasz na własną rękę, można zranić siebie i swoje dziecko.

W razie potrzeby, lekarz wykonuje nacięcie krocza. Taka operacja nazywa się nacięcia krocza. Pomaga to uniknąć przerw w kanał rodny. Po wyładowania łożyska na szwie cięcia jest stosowana. W tym zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub ogólnego, w zależności od stopnia uszkodzenia tkanek.

A teraz, po tylu mękach w kanał rodny pokazuje główkę dziecka. Jeszcze kilka prób – i długo oczekiwany cud w końcu się dzieje. Kiedy rodzi się dziecko, musi krzyczeć naturalną reakcję. Kobieta po pojawieniu się dziecka na świat czuje wielką ulgę. Ból ustępuje. Dziecko kładzie się na brzuchu matki. Więc nie jest to pierwszy kontakt cielesny „skóra do skóry”. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, aby umieścić dziecko piersią, a to jest do bani kilka cennych kropel siary. Ale to nie wszystko. Poród nie jest jeszcze skończona.

Kid i kobieta jest nadal związany z siebie jeden przez pępowinę. To musi być cięte. Jest bezbolesny sposób, jak w pępowinie ma receptory bólowe. Dziecko następnie bada neonatolog (lekarza dla noworodka). Dziecko zważono, zmierzono owinięty.

Powrót do spisu treści

łożysko

Dziecko zostało już rodzi, ale słabe skurcze nadal. Są one wymagane do oddzielenia łożyska od ściany macicy i wydalenie go. Para lekkich prób – i ostatni ur. Jest to ostatni etap porodu. Trwa to od 5 do 30 minut. Dopiero teraz narodziny kobiety nad.

Po porodzie macica zostanie oczyszczony około 1-2 miesięcy. Proces ten towarzyszy wydzielina krwi, jak miesiączki. Jeśli krew jest zbyt obfity lub okres oczyszczania trwa dłużej niż 2 miesiące, należy udać się do lekarza.

Teraz wiesz, jak narodziny. Aby czuć się pewnie i poród mógł przejść bez powikłań, pożądane jest, aby wcześniej zapoznać się z lekarzy szpitalnych i przygotowania niezbędnych rzeczy. Kobieta będzie potrzebne:

  • Dokumenty;
  • Czysta pościel;
  • Szatę i szlafroczek;
  • Kapcie;
  • Przedmioty higieny osobistej (szczoteczka do zębów, mydło, grzebień, szampon, papier toaletowy, itp …);
  • Uszczelki;
  • Ręczniki;
  • Pieluchy jednorazowego użytku;
  • Komórkowy.

Zwykle w szpitalu włączona zdjęcie i wideo. Kto ma dzieci zdjęciach zaraz po urodzeniu można zabrać aparat fotograficzny lub kamerę.

Tu, być może, i wszystko. Jeśli przygotowany wcześniej, kobieta poczuje się w szpitalu szczęśliwy i wygodne.

load...