Poród House: Plusy i minusy

Zawartość:

Niedawny wzrost porodów domowych. Coraz więcej przyszłych matek wolą urodzić jej dziecko jest w domu z rodziną. Jeśli ty i twój mąż postanowił urodzenia w domu, trzeba ostrożnie przejść do przygotowania się do nich. Oczywiście w domu, w miłej rodzinnej atmosferze, w obecności przyszłej matki męża będzie znacznie łatwiejsze, bo w domu może stale utrzymywać bliską osobę, a ona jest kochanką jego stanowiska. Ale wszyscy powinniśmy dokładnie przemyśleć, zanim ostatecznie i świadomie dokonać wyboru. Tak, dom dostawy: plusy i minusy.

load...

Poród w domu: pozytywne strony

Oczywiście, najważniejszą zaletą porodów domowych jest to, że po raz pierwszy spotkać się z dzieckiem w domu. Urodził się w ciepłej i przytulnej atmosferze, to nie będzie musiał wystąpić dodatkowy stres z powodu ścian szpitalnych (i przechodzenia przez kanał rodny – to jest duży ładunek na dziecko). W dodatku, jeśli jesteś w domu urodzenia i są dobrze przygotowani do tego, Twój stan będzie spokojny i zrelaksowany.

Pod wieloma względami kobiety chęć do rodzenia w domu ze względu na atmosferę nerwowego w szpitalach, chamskie i niekompetentny personel medyczny, jak również brakiem możliwości kontrolowania procesu narodzin jego dziecka. Niektóre kobiety nawet żartować: „Sprzedam duszę diabłu – tylko nie do szpitala!”. Ale w każdym żart jest trochę prawdy: Niestety, w chwili obecnej, niektórzy lekarze nie słuchać do woli kobiety do stymulacji pracy i bez konieczności korzystania z innych metod niechcianego porodu. Poród domowy z mężem, aby pomóc Ci stać się nie tylko obserwatorami, ale prawdziwe uczestnicy pojawiają się na dziecko się urodzi.

Jeśli ciąża nie skomplikowana i przebiega normalnie, a zdrowie kobiet i młodych (do nieródkami nie starsze niż 35 lat), para, która zdecyduje się urodzić w domu, ma moralne prawo. To nie jest mądrość ludowa mówi dziwnego domy i ściany pomagają. Ponadto, znaczna przewaga urodzeń domu jest to, że nie pozostawiają na notorycznych pięć (lub nawet więcej) dni z rodziną i przyjaciółmi. I przyczynia się do duchowej jedności, ciepła i atmosfery miłości w rodzinie.

W tym przypadku będzie trzeba jeszcze zaprosić do domu z położną, która będzie stale podczas porodu, aby być blisko was i będzie obserwować postępowanie z medycznego punktu widzenia (a nie tylko tak zwane „duchowe” towarzysz, który zapewni moralne i psychologiczne wsparcie w czasie porodu ). Omówić wcześniej z niej wszystkie dane, zebrać wszystkie podstawowe informacje, które mogą być potrzebne w trakcie pojawienia świata dziecka. Nie zapominaj, że jesteś odpowiedzialny za nowego życia – życia swojego dziecka, można tylko dać, a nie położną. To z tego powodu, aby wziąć udział w dostawy do domu potrzebne są specjalne cechy: wewnętrzną siłę i odpowiedzialność, wysoka samokontroli i cierpliwości, poświęcenia, itp …

load...


Wady dostaw domowych

Poród w domu – jest to bardzo ważny krok, i konieczne jest, aby przygotować się do nich z całą powagą. Niestety, mają one pewne wady, które są w istocie kontynuacją ich zasług. Główną wadą porodów domowych – jest brak niezbędnego sprzętu medycznego w kraju i wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą pomóc w nagłych przypadkach (może to być ważne, bo w szpitalu podczas porodu dostanie problematyczne). Dlatego też, jeśli nie było żadnych trudności w trakcie ciąży, lub potencjalnych zagrożeń, to lepiej zrezygnować z idei domu urodzenia, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na zdrowie i Twojego dziecka. W szczególności, może zdarzyć się pęknięcie naczyń, aw konsekwencji utratę krwi, a dziecko może wyprzedzić hipoksji (niedotlenienia), przybliżenie jest określona w szpitalu do specjalnych czujników HIC.

Poród w domu jest również obarczona łzami w pochwie, co jest czasami lepiej zapobiegać odpowiednich cięć, a następnie przetwarzane. Nawiasem mówiąc, w takich przypadkach, kobiety zwykle nie można usiąść w ciągu najbliższych dwóch tygodni i peretruzhdaetsya i jest najprostszym sposobem, aby organizować warunki do szpitala, gdzie po będziesz dbać o specjalnie przeszkolonego personelu medycznego. Który, nawiasem mówiąc, również uczy się podstaw opieki nad dziećmi i odpowie na pytania dotyczące karmienia piersią (i początkowo może to być pewne trudności).

Największe niebezpieczeństwo czai się w porodów domowych – jest możliwość, że coś pójdzie nie tak. Opcje mogą być masowe: Nagłe wystąpienie niedotlenienia u dziecka, jego duży rozmiar, wąskie miednica, nieprawidłowe położenie dziecka, a nawet bliźniaki, które nie widzą w nas (tak, zdarza się). W takich przypadkach można potrzebować specjalistów interwencji w razie wypadku (do cesarskiego cięcia), który będzie trudny do zrealizowania, jeśli rodzić w domu. Ci więc, zanim zdecydujesz się na ten krok, należy starannie rozważyć „za” i „przeciw” takiej decyzji. Nie zapominaj, że według statystyk, śmiertelność niemowląt w porodzie domowym jest nieco wyższa, a odpowiedzialność za to będzie przeprowadzać dokładnie (a nie lekarzy, nie radzić sobie z sytuacją).

Przygotowanie do porodu w domu

Więc twoja decyzja rodzić w domu został ostatecznie przyjęty. Teraz musimy rozwiązać kwestię szkolenia poród domowy. Istnieją specjalne kursy dla rodziców, gdzie będą w stanie przygotować specjalistów z doświadczeniem w tej materii. Ośrodki przygotowania do porodu, będzie można przejść taki kurs, który pomoże poradzić sobie z porodem w domu. Zasadą jest, że zawiera podstawowe informacje na temat fizjologii porodu, ich periodyzacji i treści tych okresów, naturalne metody łagodzenia bólu, etc. …

Oczywiście, poród w domu są diametralnie różne od rodzenia w szpitalu. W związku z tym, przyszły papież nie zaszkodzi będzie chodzić na wykłady, w którym można obejrzeć film o porodzie w domu, a otrzymasz wskazówki, jak zachowywać się podczas porodu i mogą wymagać pomocy w tym zakresie. Bardzo często, porody domowe są w wodzie – jest to, że ułatwia proces narodzin jako matki i dziecka. Dlatego małżeństwo kursy mogą posiadać specjalne szkolenia w basenie. Podczas porodu, to pomoże parę, jak będą już pomysł, co zrobić.

Nie należy zapominać, że porody domowe wymagają jeszcze zdrowie i siła emocjonalna niż zwykle. W tej sytuacji, nie będzie mógł odłączyć i we wszystkim polegać na lekarzy i ich rady – trzeba będzie utrzymać wszystko pod kontrolą i zrozumieć, co robisz (co jest problematyczne związane urodzić odmiennego stanu świadomości). Twój mąż powinien również zrozumieć, że narodziny – to nie jest proces najbardziej estetycznie i być gotowy do krwi i narodzin „łożysko”.

Podjęcia świadomej decyzji

Oczywiście, narodziny – jest naturalnym procesem, a najlepsze przygotowanie dla nich – to osiągnąć spokój i pozytywne nastawienie. Celem wszelkiego rodzaju – nie komplikować swoje życie i pomóc dziecku się urodzić. Zwolennicy poród domowy są odwołując się do faktu, że przez tysiące lat nasi przodkowie urodziła Alone – i nic, ludzkość przeżyła. Ale nie zapomnij o tym, co miało ryzyko zgonu dla matki i dla dziecka.

Dziękuję Bogu, dziś kobieta może wybrać sposób nastąpić proces narodzin w świat jej dziecka. I ta decyzja należy podchodzić odpowiedzialnie, po rozważeniu wszystkich argumentów „za” i „przeciw”. Jedynym sposobem będziesz w stanie podjąć najbardziej właściwą decyzję.

load...