Poród bez lęku – czy to możliwe?

Zawartość:

Poród bez lęku – jest na granicy fantastyki. To jak samica psychologia – nawet dziewczyny wiedzą, że mają dziecko jest chore. Gdy podrosną dziewczyna wylewa cały stos różnych opowieści grozy – że względna i nie mogła rodzić do siebie, że przyjaciel mówi o pracy, jak ogień piekielny. Jak mogła nie istnieje bój!

load...

Wydaje się, że ten strach jest naturalny i nie ma nic strasznego – wszyscy się boją, ale również rodzić, i nic nie pozostaje żywa i w większości przypadków całkowicie zdrowy. Jednak w rzeczywistości nie jest takie proste – strach przed porodem jest nienaturalny i znacznie komplikuje proces samego porodu. Strach hamuje aktywności rodzajowe, kobieta zaciska się kurczyć w oczekiwaniu na ból. W wyniku tego napięcia ból jest jeszcze silniejsza – błędne koło.

Ale nie rozpaczaj – przerwać to błędne koło jest możliwe. Oczywiście, przyszła mama, dręczą obawy, że nadchodzący urodzenia, najlepiej jest szukać profesjonalnej pomocy u psychologa. Ale jeśli nie jest to możliwe, można to zrobić na własną rękę. I mamy do czynienia z problemem, poniższe informacje pomogą.

Natura zaufanie

Niestety, współczesne społeczeństwo traktuje ciążę jako chorobę, a poród jest coś podobnego do zabiegu. Ale tak nie jest! Przede wszystkim przyszła mama powinna zdawać sobie sprawę z prostej prawdy – narodziny dziecka to prawdziwa tajemnica. A jak mogłoby być inaczej? Po tym wszystkim, człowiek – korona stworzenia natury.

load...

Maluch rozwija, przygotowuje się do porodu. A kiedy jest całkowicie gotowy, będzie wiedział o tym podmiotem macierzystym – rozpocznie się proces porodu. I od kobiety trochę to zależy – dziecko będzie i tak narodził. Po tym wszystkim, zwierzęta wytwarzają potomstwo bez większych problemów, choć nie wiem, wszystkie zawiłości procesu. A wszystko dlatego, że po prostu słuchać natury i słuchać swojego ciała.

A kobiety powinny robić równie dobrze! Nie należy się obawiać, że w jednym lub innym okresie porodu nie będzie wiedział, co robić – Twoje ciało powie na pewno ty. Nawet doświadczeni lekarze będą pod ręką – będą ubezpieczyć, jeśli to konieczne. Nawiasem mówiąc, o lekarzy – idea ufną naturę często jest interpretowane dość przewrotnie: więcej przypadków w ostatnich czasach, gdy kobiety decydują się rodzić w domu. Ale robimy to w każdym razie jest to niemożliwe! natura natura, ale wszystko idzie gładko tylko jeśli zarówno kobieta i jej dziecko jest całkowicie zdrowe – a to jest teraz – wielka rzadkość. Dlatego nie jest konieczne do prowadzenia samodzielnego działania i ryzykując najdroższy, że masz – idź do dobrego szpitala położniczego.

Obserwować reakcję swojego ciała

Wspominaliśmy już, że w momencie narodzin jest bardzo ważne, aby uważnie słuchać swojego ciała, zamiast próbować z tym walczyć! Na przykład, pozycja – jeśli chcesz skręcić w bok, obracać. Jeśli są wygodne siedzenie – siadać, stać – stać leżący do góry nogami – położyć. Oczywiście, słuchając opinii lekarzy – w niektórych przypadkach kobieta musi być w określonej pozycji.

Takie zachowanie przyczynia się do rozluźnienia ciała, a więc na początku i najłatwiej promować okruchy przez kanał rodny. Czy chcesz spać? Spać między skurczami – to daje siłę podczas prób. Nie martw się, narodziny dziecka nie przespać – kiedy nadejdzie czas, organizm jest aktywna.

Traktować do porodu, jako zadanie

Pomimo faktu, że jest bardzo ważne, aby zaufać w przyrodzie, nie możemy pozwolić proces ma swój bieg. Dokładniej, nie sam, a jego nastawienie psychiczne proces. Jeśli poród traktować jako próby lub karania, aby kontrolować swoje emocje nie będzie łatwe. W związku z tym, należy zrozumieć, że narodziny – to przede wszystkim bardzo wymagającym zadaniem. Być może najważniejsza praca w życiu.

I to nie jest przesada. W pierwszej połowie porodu aż ujawnił szyjki macicy – psychologicznej pracy: stworzenie odpowiedniego nastroju, aby przezwyciężyć nieprzyjemne doznania. Ale podczas próby i nie mówić – jest to praca fizyczna, a nie tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. I trzeba wykonać tę pracę najlepiej jak to możliwe!

Koncentrat, uważnie słuchać lekarzy i położnych, wykonaj wszystkie instrukcje. Jeśli to zrozumieć i dostosować odpowiednio, wystarczy po prostu nie mają czasu, aby obawiać się poród. Jeśli będzie ciężko, ale należy pamiętać, co będzie nagrodą dla tego zadania! Zapewniamy Cię, będziesz zaskoczony przez przypływ sił, że czujesz. Pozostaje sporo, a długo oczekiwane dziecko bardzo szybko się na rękach.

Naucz się relaksować

Wysiłku podczas porodu – najgorszą rzeczą, jaka może być. Jest zatem bardzo ważne, aby nauczyć się zrelaksować i odpowiednio rozłożyć siły, z których trzeba będzie dużo. Podczas gdy walka nie jest bardzo intensywny, odpocząć. Chcesz – snu, chcesz – marzyć o czymś przyjemnym, zanurzyć się w najlepszych wspomnień. Zastosowanie podwójnych – pozytywne myśli wypierać strach i siła zostanie zapisany w drugim etapie porodu.

A gdy walka będzie szczególnie silny, nie przeszkodzi, aby odpocząć, nawet jeśli nie jest to łatwe. Czujesz zbliżający bitwę? Wyobrazić ból z rolek fali. I pamiętaj, że każde spotkanie przybliża cię do wyglądu okruchy do światła. Tym silniej odpocząć, tym bardziej będzie łatwiej proces narodzin i szybciej.

Dostroić się do opieki nad dzieckiem

To bardzo dobry sposób, aby zabezpieczyć się urodzić bez strachu – jest oczywiste, że trudno jest nie tylko do Ciebie. Co powiesz – osoba dorosła, która rozumie, co dzieje się z nim w pewnym momencie lub innego, świadomi tego, co spowodowało ból i zrozumieć, że życie jest teraz, w tym trudnym czasie, zmienia się na lepsze.

Ale dla urodzenia dziecka nie jest tylko stres i załamanie całego swojego świata. Wyobraź sobie – żył w brzuchu matki przytulnym, usłyszał bicie serca matki, było miło i spokojnie. A potem zaczęło się coś dziwnego – Dom (macica) zaczyna zamówienia, na nieznanej siły dziecko rysuje ją. A co będzie w przyszłości – nie jest znana. No, przedstaw się? Zgadza się, dzięki czemu okruchy spada znacznie trudniejsze niż ty.

I w tym przypadku, jeśli matka przeżywa intensywny lęk, niepokój, a zwłaszcza paniki, dziecko mają jeszcze trudniej – bo lekarze już dawno udowodnił, że stan psychiczny matki jest bardzo odzwierciedlenie w tartej. W związku z tym spokój – ponad wszystko. Można liczyć na pomoc lekarzy i położnych, bliskich, a dziecko – tylko twoja. Nie trzeba mówić, trudno jest zmusić się do przestać się bać – przycisk strachu się, niestety, jeszcze nie wynaleziono.

Ale istnieje rozwiązanie. Czujesz, że naprawdę bać? Natychmiast zacząć rozmawiać z dzieckiem – powiedzieć mu, co się dzieje, obiecuję, że do zobaczenia wkrótce z mamą i tatą. Kolory powiedzieć pulchny chłopczyk, jak go kochasz i jak szybko będziesz wracać do domu razem. Oczywiście, dziecko nie rozumie, co mu powiedzieć. Ale dźwięk swoim spokojnym, kojącym głosem dać okruchy pewność, że wszystko jest dobrze. Mimo wszystko, jeśli w centrum jego wszechświata – jego mama jest spokojna, a potem ma się czego obawiać. A jeśli moja matka krzyczeć ze strachu? To samo …

Dostroić się do zaskoczenia

Oczywiście, zaufanie do pomyślnego postępu porodu to połowa sukcesu. Ale w obliczu niespodziewanego obrotu w zakresie niezbędnym do przygotowania – dostawa jest bardzo nieprzewidywalne zjawisko i trudno jest przewidzieć, czy będzie to niespodziewane komplikacje. Interwencja medyczna w naturalnym procesie narodzin, aż do cięcia cesarskiego, w żadnym wypadku nie powinny być szokiem dla Ciebie, jak o każdym spokoju moralnego i nie można mówić w szoku.

Dlatego też z góry, spróbuj zebrać wszystkie niezbędne informacje na temat cesarskiego cięcia – to pomoże Ci się nie zgubić, jeśli nagle napotkasz powikłań. Oczywiście, możemy mieć nadzieję, że wszyscy lekarze, aby wyjaśnić w toku, ale w praktyce, co do zasady, nie ma wystarczająco dużo czasu. Dlatego należy zwrócić się do ginekologa z wyprzedzeniem, aby powiedzieć o tym, co dzieje się podczas cięcia cesarskiego.

Znajdź lekarza

I wreszcie, najważniejszym warunkiem urodzenia bez bólu i strachu stał się rzeczywistością – jest, aby wybrać lekarza, który można zaufać, podobnie jak ja. A najlepsze jest to, że był to lekarz, który patrzy w czasie ciąży. Po pierwsze, lekarz wie o osobliwości ciała i podczas ciąży, a więc wie, czego się spodziewać. Po drugie, masz pewność, że lekarz kompetentny i wrażliwy, a zatem nie będzie ponownie martwi.

Najczęściej rodzice przejść na dwa sposoby – zgadza się z góry w szpitalu z lekarzem bezpośrednio i zawrzeć umowę z opłat z kliniki w sprawie gospodarowania ciąży i porodu. Obie opcje mają prawo do życia -Wybierz ten, który jest bardziej wygodne dla Ciebie osobiście. Co do zasady, prywatna mieszkanie jest tańsze, ale nie zawsze w klinice przedporodowej i macierzyństwo szpitalu lekarze działają tak samo. Tak więc, do odbioru nie będzie taki sam lekarz, który prowadził ciążę. Ale koszt takiej dostawy będzie znacznie mniej niż koszt formalnej umowy. Jednak popyt ze strony lekarza, znacznie mniej – bo oficjalnie nic udowodnić nie można.

Prawdziwa sprawiedliwość należy zauważyć, że przy zawarciu umowy niespodzianki nikt nie jest bezpieczny – poród może rozpocząć się nagle, a lekarz nie ma czasu, żeby się tam dostać, czy lekarz może zachorować, bo jest również człowiekiem. Ale w każdym razie, nie martw się.

Nie bierz wszystkiego na poważnie

Niestety, często przed urodzeniem strach utworzone sztucznie. Więc starają się unikać niepotrzebnych negatywnych. Po pierwsze, starają się unikać rozmów z przyjaciółmi rodziły i liczne ciotki – w większości przypadków, ale nic negatywnych informacji, nie nosić. Unikaj tych rozmów łatwe – nauczyć się stanowczo powiedzieć, że nie mam zamiaru omawiać ten temat.

Ponadto, nie dać się ponieść i różnych literatura na temat ciąży, zwłaszcza publikacje zagraniczne – z reguły te książki do 80% składają się z opisami różnych patologii ciąży i porodu komplikacji. Cóż, dlaczego potrzebujemy tej informacji? Oczywiście, nie oznacza to, że trzeba pozostawać w nieświadomości, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że czytasz.

Nagana

Ale jeśli chcesz porozmawiać – nie wahaj się. Ojciec dziecka, matka, najlepszy przyjaciel – twój rozmówca może być każda osoba, której blisko ufasz. I, oczywiście, że człowiek powinien wspierać Cię w każdy sposób, ale nie przytłaczający. W skrajnym przypadku, jeśli taka osoba w danym środowisku nie jest, i iść do psychologa, to absolutnie nie chce napisać list. Tak, sam najczęściej list. Szczegółowo opisać, co cię przeraża – dlaczego, co dokładnie się boisz, jak widać tej sytuacji.

A potem po prostu spalić papier – zobaczysz, jak poczujesz się lepiej. Podczas gdy niektóre kobiety, które zostały przetestowane na sobie tę Rada uznała, że ​​nie jest spalony list, ale po prostu przełożona go. I po urodzeniu, ponownie przeczytać, z wielkim zaskoczeniu okazało się, że w rzeczywistości nie było urodzenie tak duży kontrakt, gdyż były one prezentowane w czasie ciąży. Czy wiesz dlaczego? Ze względu na spodziewany ból nie było! Ponieważ nie było lęk i napięcie.

Nadal nie wierzę, że poród bez strachu i bólu nie jest fikcją, ale w rzeczywistości? I spróbuj śledzić wszystkie powyższe rady, nawet jeśli sceptycznie. Uwierzcie mi – nie będzie gorszy od tego, a nie będzie wymagało dużo wysiłku od ciebie. Ale pozytywny wynik bardzo prawdopodobne. I tak, jeden mały, ale bardzo ważna rzecz – a następnie dzielić się swoimi doświadczeniami z przyjaciółmi spodziewa się dziecka. Może to pomoże inna kobieta stała się szczęśliwą matką, bez przeżywa strach i ból zwierząt paniki. Po urodzinach, nawet bardzo po pierwsze, jest to święto! Które nie powinny być przyćmione przez cokolwiek.

load...