Porady początkujący kierowcy – ważne rzeczy

Zawartość:

Tak więc, szkoła jazdy jest ponad wszystkie egzaminy pomyślnie zlecone, położony w Twojej kieszeni, a samochód czeka przy oknie. Chodźmy? Pierwszy niezależny podróży samochodem – to zawsze podmuch wiele emocji. Co jest nie tylko miesza! Zarówno duma i radość z faktu, że teraz będzie się jechać tam, gdzie chcesz i nikt nie będzie już dekret, i emocje (a wszystko okaże się zgodnie z oczekiwaniami?) I, oczywiście, strach (co, jeśli coś pójdzie nie tak) …

load...

Najważniejsze – nie dają alarm całkowicie przytłoczyć siebie – to jest złe asystent. Rzeczywiście, i, że w rzeczywistości tak bardzo martwić? Nie ma nic nowego w tym świecie, a nawet słynny Schumacher również tutaj, z nieśmiałością i podniecenia, wrócił do swojego pierwszego samochodu. I aby proces adaptacji było jak najlżejsze, pomagają w prostych wskazówek dla początkujących kierowców. I uspokoił się trochę? Następnie można rozpocząć.

Przygotowanie do podróży

Przed wejściem do samochodu, wziąć to regułę, aby go kontrolować. Sprawdzić, czy koła są w dół, gdyby nie było zadrapania lub wgniecenia na ciele. Jest to szczególnie ważne, aby zrobić, gdy samochód był zaparkowany na ulicy. Upewnij się, że kapsle i numery rejestracyjne na miejscu. Starannie wytrzeć lustra, szyby i reflektory. Wszystko w porządku? Potem usiąść. Mały trick – nie kusić złodziei barsetochnikov, dostać się przydatny nawyk najpierw zamknąć drzwi, a dopiero potem zwalniając torebkę z rąk.

Upewnij się, że siedzenie i lusterka zainstalowany „w miarę potrzeby”, czyli dostosowane dla Ciebie. Zapnij pasy. Cóż, można przejść! Dla pierwszego niezależnego podróży lepiej wybrać jakąś znajomą trasą. Pożądane jest, że ruch na nim nie był zbyt zajęty. Najbardziej przyszłościowe zwykle „pass”, to na piechotę, zwracając szczególną uwagę na znaki drogowe i innych „niespodzianek”. Wydaje się, że to jest właściwe podejście. Rzeczywiście, na początku będzie bardzo trudno śledzić wszystko na raz – i maszyna, a na drodze i znaki.

Jeśli boisz się niezależnych podróży, możesz poprosić, że pierwsze kilka razy można „jeździć” bardziej doświadczonego kierowcę. Tylko nie z mężem! On po prostu dręczyć cię „cenne wskazówki”, porady, krytyka i dokuczliwy. Lepiej wziąć niezawodnego przyjaciela z dobrą jazdę. Najważniejsze, że to nie był gadułą, a to będzie tylko rozpraszać. I teraz nie jest to absolutnie konieczne. Z tego powodu, na początku nie jest konieczne umieszczanie w kabinie do radia lub muzyki. Telefon komórkowy w czasie pierwszej wycieczki lepiej całkowicie wyłączyć. Trzeba będzie całą swoją uwagę.

load...

„Nadszedł czas, droga, droga …”

Jednym z najczęstszych błędów początkujących jest chęć „tulić” mocniej do siebie. Jest to zrozumiałe. Nowicjusz za kierownicą czuje się niepewnie i boi się innych samochodów i kierowców, boi się mieć wypadek. Dlatego stara się stać jako niepozorny, jak to możliwe na drodze. Jednak przeniesienie aż do boku drogi, to jest bardzo łatwe do „odeprzeć” na każdym kawałku potłuczonego szkła lub gwoździem. I jest mało prawdopodobne, aby cię rozweselić, prawda?

Podjąć szereg i przejść spokojnie, obserwując dystans i odstęp. Starają się odbudować w jak najmniejszym stopniu. Gdy manewry nie zapomnij podać kierunkowskazy. Jeżeli kolej składa się z kilku wierszy na raz, spróbuj wytrzymać wymaganego promienia, a nie „skakać” na inny numer. Jak szybko przenieść? W teorii wszystko jest jasne – należy przestrzegać prędkości przepływu. Dla początkujących praktyka rzuca „skrajności”. Zazwyczaj w strumieniu początkującego kierowcy jest zauważalny gołym okiem – to porusza się znacznie wolniej niż inne. Często taki sposób jazdy prowadzi do korków i zatorów. Z pewnością nie można zadowolić innych użytkowników drogi. Wybijanie przepływu stać się utrapieniem i dyskomfort dla kierowcy.

Jest inna skrajność. Na wolnych miejsc, nie istnieją żadne inne samochody w zasięgu wzroku, początkujący, co do zasady, nie może oprzeć się pokusie trochę „polihachit”. Rzeczywiście, tak chętnie czuć prędkość i uświadomić sobie, że rzeczywiście można kontrolować tę „bestię”. Dlatego uczucie stosunkowo bezpieczne, bardzo niewiele osób nadal należy zachować ostrożność. I to jest bardzo niebezpieczne – bo tak naprawdę nie nauczył się obsługiwać maszyny przy wysokich prędkościach. I tu może zdarzyć się wszystko – można „zrobić” w nadjeżdżającym pasa lub jakiejkolwiek przeszkody, przynieść etc. Dość często takie rozrywki kończy się bardzo smutny.

Wyprzedzanie

Wyprzedzanie – to jeden z najbardziej niebezpiecznych manewrów. Specjalnie dla niedoświadczonego kierowcy. Oczywiście, jesteś dobry, aby nauczyć się zasad ruchu drogowego – w przeciwnym razie, jak można zdać egzamin? – i znać zasady wyprzedzania. Teoretycznie. W praktyce jednak sprawy nie są takie proste. Najważniejsza rada – przed rozpoczęciem manewru, sądzę, jest to naprawdę konieczne? Pierwszy niezależny wyprzedzanie jest zalecane tylko na pustej szosie lub ulicy, przy dobrej widoczności i tylko wtedy, gdy pojazdy w ruchu przed sobą tylko „pełzający”. Jeżeli prędkość jazdy odpowiadające zasadom ustanowionym na tym odcinku drogi, powinien powstrzymać się przed przejściem.

Nadal postanowiliśmy wyprzedzić? Upewnij się, że „nie ma” nadjeżdżających samochodów i przeglądania wystarczająco duży odcinek drogi. Wtedy na pewno za rogiem na ciebie wyskoczy nadjeżdżających samochodów ciężarowych. Dopiero wtedy spokojnie i pewnie wykonać manewr. Jeśli wyprzedzać, nie należy zwiększać prędkość. Po tym wszystkim, drugi sterownik pozwala na tę opcję. Jeśli prędkość zostanie zmieniona, to może nie być w stanie zakończyć wyprzedzanie i to wszystko skończy się łzami.

Idziemy na stacji benzynowej

Fakt, że samochód jest „głodny” można ocenić na wskaźnik paliwa, znajduje się na desce rozdzielczej. W większości pojazdów, istnieje specjalna światło na skalę aparatury. Zapala się, gdy poziom paliwa spadnie do określonej wartości. Jednak ta „wskazówka” nie jest dostępny na wszystkich komputerach, więc trzeba spojrzeć na strzałkę. Fakt, że paliwo się skończy, można dowiedzieć się i inne objawy. Podczas ostrych zakrętów, przyspieszania lub podjazdami niepowodzeń wyjściowych trakcji. Oznacza to, że nadszedł czas, aby udać się do stacji benzynowej.

Porassprosit lepiej sąsiadów, przyjaciół i współpracowników żadnej stacji benzynowych, znajdujących się na głównych trasach i sprzedawać wysokiej jakości benzyny. Staraj się zawsze wypełnić tylko na nich. Delikatnie przesunąć samochód do kolumny. Naturalnie, z boku, na którym właz zbiornika benzyny. Po zbliżył, natychmiast zatrzymać silnik, a na pewno nie w każdym przypadku nie palę – na stacji benzynowej są bardzo boi się ognia. Jest to jednak zrozumiałe.

Kiedy będziesz zbliżać się do pracowników stacji benzynowej, powiedział mu, co benzyna „zjada” urządzenie jest – wiesz, prawda? Następnie należy udać się do kasy. Jest możliwe, aby wypełnić samochód w górę do pełnego zbiornika, kupić pewną liczbę litrów paliwa lub wlać pewną – jak wolisz. Pamiętaj, aby wziąć czek, aw każdym razie nie marnuj go. Przynajmniej do następnego tankowania. Po pierwsze, pozwala uniknąć niekompletnego wypełnienia benzyny, a zdarza się. Po drugie, jeśli samochód będzie się działo żadnych problemów z powodu niskiej jakości paliwa, będzie służyć jako dowód, że po prostu tankowania na tej stacji benzynowej.

A co zrobić, jeśli nikt nie spieszy się przyjść do was o pomoc i „nakarmić” swój kochanie? No, to trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Weź dyszy tankowania i delikatnie umieść go w szyjce zbiornika paliwa. Dźwignię pod uchwyt pistoletu. Spójrz na tablicy wyników, znajduje się przed tobą – widać, nie ma numery „run”? Wskazują one, ilość paliwa już wlewa się do zbiornika gazu, a jego ceny. Kiedy samochód jest pełna blokada zbiornik powinien automatycznie otschelknutsya. Jeżeli zwolnienie nie jest – należy zwrócić uwagę na proces. Gdy zauważysz, że benzyna zaczęła się pienić na ustach, natychmiast zwolnić dźwignię. Nie staraj się wypełnić benzyny aż do pokrywy. Po tym wszystkim, jeśli przeliczył, a następnie obolet siebie i samochód.

Co zrobić, jeśli „przegapić” czas i benzyny w samochodzie jest prawie koniec? Jeżeli silnik zgaśnie, nie należy spróbować uruchomić go ponownie i ponownie – jest to szkodliwe dla pompy paliwowej. W takiej sytuacji lepiej jest zjechać na pobocze i wyłączyć zapłon. Co robić dalej? Ściśle rzecz biorąc, istnieją tylko dwie opcje – „korycie” albo przynieść benzynę do samochodu, albo pojechał samochodem do

Najbardziej proste – poproś o pomoc kogoś z przyjaciół. Można oczywiście skorzystać z pomocy przechodniów kierowców chcących podzielić się z wami moją paliwa. Ale to jest niebezpieczne dosyć – słaba jakość benzyny, fuzja z innym zbiorniku, co może spowodować poważne uszkodzenia. I, najprawdopodobniej, to zdarzenie zostanie uznane nie ubezpieczenie.

Pierwsza porażka

Cóż, prędzej czy później zdarza się każdemu. Najważniejsze – nie panikuj. Gdy już czuł się „coś jest nie tak” – to „gang alarmowego” i starają się zjechać na pobocze. Jeśli to się nie powiedzie, wówczas natychmiast wystawiać trójkąt ostrzegawczy – to może uratować życie. Zwłaszcza jeśli wstać z jakiegoś wzgórza lub ostrym zakręcie. Teraz masz dwie opcje – aby spróbować znaleźć kogoś, kto wykupić na liny holowniczej lub przyczyny.

Zdecydować, oczywiście, ci. Cable – taniej i szybciej. Ale taka „podróż” wymaga pewnych umiejętności. Czy jesteś pewien, że je masz? W przypadku, bez względu na to, jak się odważysz, pamiętam „złotej reguły” 50×50. Co to znaczy? Oznacza to, że większość samochodów z automatyczną skrzynią biegów można holować w odległości nie większej niż 50 kilometrów z prędkością nieprzekraczającą 50 km / h. Twoim głównym zadaniem – monitorowanie napięcia kabla. Nie powinno być żadnych szarpnięć albo po prostu latać pod tylnym zderzakiem swojego „zbawiciela”.

Kolejną złą rzeczą – jeśli samochód ma hamulce hydrauliczne i układ kierowniczy, jesteś zaskoczony, że nacisk na pedał hamulca jest bardzo trudne, a kierownica nagle stał się bardzo ciężkie. Cóż, muszę „pot” – śmiało nacisnąć pedał twardy. Można nawet dwie nogi. Ale aby utrzymać pedał hamulca wciśnięty cały czas nie jest zalecane – więc może ona całkowicie zaprzeczyć. Zbyt skomplikowane? Następnie wezwać laweta! Zostały faktycznie napisany telefon, prawda? Oczywiście, nie jest to tania przyjemność. Ale – to gwarancja, że ​​ty i twój samochód bezpiecznie dotrzeć na miejsce. A co może być ważniejsze niż to?

Pierwsza randka

No, to się stało – jesteś zatrzymany przez policję ruchu inspektora. Najważniejsze – nie denerwuj się! Najprawdopodobniej jest to tylko formalność. Co należy wiedzieć? Masz pełne prawo, aby nie zostawić samochód i komunikowania się przez okno bez odblokowania drzwi. Postaraj się pojawiać spokojny i przyjazny – to zawsze robi dobre wrażenie.

Jeśli zrobisz coś złamał, nie starają się udowodnić swoją niewinność. Normalnie, policjanci ruchu drogowego są w pełni świadomi, jakiego rodzaju przestępstwo jest najczęściej popełnione na danym odcinku drogi. Jeśli nie masz nic „karnej” zrobione, wtedy na miejscu dostaniesz specjalną decyzji pokwitowanie. Zapłacić za to będzie możliwe w każdej gałęzi Sbierbank. Cięższe przypadki są traktowane w specjalny „analizy grupowej”, a miarą odpowiedzialności zostaną ustalone już w sądzie. W niektórych sytuacjach, twoje ręce dostaniesz tylko protokół oraz czas i miejsce rozprawy zostanie poinformowany listem poleconym.

Jeżeli jesteś pewien, że policja drogowa nie jest w porządku, a nie masz uszkodzony, można spróbować obronić swoją pozycję. Tu będzie dobra znajomość przepisów ruchu drogowego oraz stół z istniejących kar ty. Spróbuj wyjaśnić logikę ich działania inspektora, odnosząc się do dokumentów. Ale w każdym razie, nie krzyczeć, nie machać rękami i, oczywiście, nie obrażaj nikogo. Po pierwsze – to jest po prostu brzydki. Po drugie, policja drogowa będzie prawdopodobnie znać wszystkie reguły znacznie lepiej niż ty i, w razie potrzeby, mogą być bardzo „zepsuć” swoje życie.

Jeśli Inspektor postanowił sporządzić raport, a ty wciąż czujesz, że ani nie jest winny niczego – stwierdził odważnie swoją pozycję. Napisać w raporcie: „nie zgadzam się”. Opisz swoją witrynę. Postarać się o świadków gotowych potwierdzić swoje słowa. Jeśli zabiegać o łapówki, niepotrzebnie się dokumenty lub zagrożone – call policji zaufanie ruchu. Tutaj może i wszystkie podstawowe wskazówki dla początkujących kierowców. Postępuj zgodnie z nimi nie jest tak trudne, prawda? Umiejętność – to na pewno przyjdzie z praktyką. Najważniejsze jest to, aby uwierzyć w siebie i nie bój się. Bon voyage!

load...