Poprosić o podwyżkę – jest całkiem realne!

Dość często zdarza się, że po kilku latach pracy w firmie, jesteś zaskoczony, aby zobaczyć, że pensja jest długi i beznadziejnie w tyle za poziomem rynkowej. Ale twój szef to pytanie z jakiegoś powodu, nie martwi. Jak poprosić o podwyżkę? I czy warto to robić?

load...

Istnieją co najmniej trzy wersje wydarzeń. Wybór należy do Ciebie:

  • Opcja pierwsza – niekonstruktywne

Cicho martwić i zły jednocześnie nadzieję, że władze „obudzi się sumienie”, a on – w końcu! – Doceniam to docenić. Teoretycznie, oczywiście, taki wynik jest możliwy. Praktycznie – jest niezwykle rzadkie.

Z reguły, wynik jest smutny – zaczynasz nienawidzić milczeniu szefa oraz współpracowników, nieudanym życiem … No, i tak dalej. Najprawdopodobniej po jakimś czasie po prostu napisać list z rezygnacją.

  • Opcja druga – szukaj „odwrotu”

Możesz zacząć szukać nowej pracy z przyzwoitą pensją. Sprawdzaj swój poziom wynagrodzeń pracowników w innych spółkach. Wyślij swoje CV. Upewnij się, że są one gotowe do podjęcia go dla Ciebie. Więc dlaczego nie zmienić pracę?

load...

Być może będzie to nowa runda swojej karierze.

  • Opcja trzecia – zdesperowany

Ale co, jeśli firma nie jesteś zadowolony z niemal wszystkiego – obowiązków służbowych, poziom odpowiedzialności, perspektywy zawodowe, personel … Krótko mówiąc, wszystko oprócz jednego – wypłata? Jak podejść do problemu „wrażliwe”?

Dyskusja na temat wzrostu wynagrodzeń – to te same negocjacje biznesowe. I jak w każdym negocjacji, konieczne jest, aby dokładnie przygotować się do niego.

Odebrać argumenty

Aby zacząć, spróbować ustalić, czy istnieją obiektywne powody rewizji swojej wypłaty. Co należy wziąć pod uwagę obiektywne powody?

Według ekspertów rynku personalnego, istnieją dwa powody, dla wniosków dotyczących wzrostu wynagrodzeń. To – „rozszerzenie obowiązków służbowych” i „zwiększenie ilości pracy.” Z takimi argumentami, trzeba cały szansę na długo oczekiwany impuls.

Innym, dość kontrowersyjne, powody to:

  • „Znaczny wzrost własnych umiejętności”

Oczywiście fakt, że opanowali nową wiedzę i umiejętności, które charakteryzują cię jako poważnego i zmotywowanego pracownika. Ale jeśli zastosować nową wiedzę do przeprowadzenia wszelkich samą starą pracę, to dlaczego powinno być argumentem dla swoich przełożonych?

  • „Silna rozbieżność od aktualnego poziomu dochodów do średniej na rynku”

Niestety, zbyt wielu liderów są bardzo wrażliwe na takich stwierdzeniach. Po tym wszystkim, kiedy dostał pracę, byłaś w porozumieniu z tym wynagrodzenia, prawda?

Dlatego ten argument może pracować nie zawsze. Powodują, że jest tylko w przypadku, jeśli pracujesz dla firmy przez długi czas, a wynagrodzenia nie wzrosły. Oczywiście, w tym okresie średni poziom wynagrodzenia rynek swoich specjalistów znacznie wzrosła.

Widzieliście, że masz powody do „żądania podwyżki”? Następnie idziemy dalej.

Ustal cel

Jasno określić dla siebie kwotę, którą chcesz odbierać dalej. W przeciwnym razie, bezpośrednie pytanie może narazić Cię w ślepy zaułek.

Typowo, wartość obciążenia 10-15% wynagrodzenia. Nie jest zalecane, aby przesunąć pasek – w przeciwnym razie władze mogą ulec pokusie, aby szukać nowego pracownika.

Podniesienie pensji, szef firmy wzrosną koszty. Dlatego zanim poprosić o podwyżkę, upewnij się, że wybrałeś właściwy czas. Biznes powinien być „rośnie” – może to być wzrost sprzedaży, otwarcie oddziałów lub inna korzystna sytuacja. Nie trzeba chyba wymyślić taką rozmowę, jeśli Twoja firma jest na skraju bankructwa.

Warto zastanowić się, i jeszcze jedno. Prawie wszystkie duże przedsiębiorstwa budżet na przyszły rok jest wykonany w pewnym okresie. Jeśli wiesz dokładnie, kiedy to nastąpi, warto poprosić o podwyżkę na początku tego okresu. Następnie szef nie będzie w stanie odpowiedzieć na ciebie, że budżet jest już pomalowany „do grosza”.

Złapać dobry czas

Upewnij się, że twój szef w dobrym nastroju, ma wolny czas i łatwo omówić swój problem. Nie powinniśmy wyobrazić sobie takiej rozmowy „w biegu”. Psychologowie polecam rozmowy w godzinach popołudniowych. W tym czasie, z reguły mają mniej pilnych przypadkach. I porozmawiać z szefem ochrony karmione niż głód.

Jeśli w dniu poprzedzającym wywiad, zrobiłeś jakiś błąd – rozmowa lepiej odłożyć. W przeciwnym razie, można mieć pewność, że „będzie pamiętał wszystko.”

Uważa się, że najlepszym sposobem na przeprowadzenie takich negocjacji w biurze szefa – gdzie czuje się pewnie i spokojnie. Nie jest konieczne, aby poprosić o podwyżkę dla stron firmowych. Oczywiście, prawdopodobnie szef będzie w dobrym nastroju, ale jest mało prawdopodobne, będzie chciał dyskutować „problemy operacyjne”. A nawet jeśli uda mu powiedzieć, co chcesz, jest prawdopodobne, że większość argumentów odbędzie się na głuche uszy.

Pamiętaj wszystkie swoje osiągnięcia. Projekty Zaznacz i inicjatywy, które zwiększyły zyski Spółki. Przygotować nowe propozycje dotyczące rozwoju obszarów za które są odpowiedzialne. Zrób to tak, że szef mógł jasno zrozumieć, co powinien podnieść pensję.

Oznacza to, że każdy możliwy sposób starają się przekonać szefa, że ​​poprzez zwiększenie pensji będzie wygrać nie tylko ty, ale również firmy.

Sporządź plan połączenia

To naturalne, że podczas ważnej rozmowy dla Ciebie, możesz zacząć się martwić. Dlatego konieczne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem, co iw jakiej kolejności będzie można powiedzieć.

Spróbuj sobie wyobrazić ewentualne obiekcje Głównego i przygotować odpowiedzi do nich. Jak reagujesz, gdy szef powie, że w tej chwili firma nie ma pieniędzy na zwiększenie wynagrodzeń pracowników? Lub oferta przenieść rozmowę na „później”?

Staraj się trzymać pewnie i wyglądają łagodnie – „stanowiska petycję” nie postawić się w Po tym wszystkim, że mówisz o swoich rzeczywistych zasług i osiągnięć.

Bądź cierpliwy. Nie należy „presję” na głowie, próbując zmusić go do natychmiastowego rozwiązania. Jest możliwe, że on po prostu nie jest gotowy do natychmiastowego reagowania. Jednak w niektórych obszarach lepsze niż być stanowczy. Zapytać, kiedy można przyjść na odpowiedź. W przeciwnym razie ryzykujemy, nie czekając na jasnej odpowiedzi.

Najbardziej nieprzyjemne rzeczy, które mogą się zdarzyć – odrzucenie. Ale rozumiem, że może się zdarzyć, gdy zdecydowali się poprosić o podwyżkę, prawda? Najważniejsze jest to, aby pozostać optymistą i staram się korzystać nawet z takiej nieprzyjemnej sytuacji.

Spróbuj dowiedzieć się dokładnie, dlaczego zostały odrzucone. Często zdarza się, że reżyser i chciałbym podnieść pensję, ale nie ma takiej możliwości. W tym przypadku, należy dowiedzieć się, kiedy można wrócić do tej kwestii.

Oferta do podjęcia dodatkowych należności do zapłaty ponad wynagrodzenia. Jeśli to możliwe, najprawdopodobniej będzie udać się do spotkania.

Jeśli szef nie jest zadowolony z jakości swojej pracy, uważnie słuchać wszystkich argumentów. Dowiedzieć się, co trzeba zmienić, aby poprawić wyniki.

Streszczać

W każdym razie, teraz pełny obraz tego, jak ocenić go. Ponadto, wiesz jak prosić o podwyżkę, a jak w ogóle, aby porozmawiać z kierownictwem. I to jest bardzo ważne, aby budować karierę.

A to z pewnością będzie udany ty!

load...