Popękane pięty: leczenie sposobów ludowych

Zawartość:

Kobieta nogi. Czcili, podziwiany, czcili je. Jest zatem bardzo ważne, aby stopy były zawsze w idealnym stanie. Niestety, stopy kobiece są stale czyha na różnych nieszczęść. I jedną z takich kłopotów – to łamie. Na pierwszy rzut oka, to zjawisko może wydawać się drobnostką. Jednak to nie jest przypadek – jeśli kobieta popękane pięty, leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej.

load...

Po pierwsze, poszukaj tych pęknięć jest bardzo brudny i brzydki, zepsuć wrażenie nawet najbardziej piękne nogi. Po drugie, nawet najmniejsza rysa dostarcza chory dużo nieprzyjemnego bólu. I po trzecie, popękane pięty może stać się bramą dla infekcji. Spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego tam są te same pęknięcia w piętach, i czy można pozbyć się plagi.

Przyczyny pęknięć na piętach

Istnieje kilka głównych przyczyn, które doprowadziły do ​​rozwoju pęknięć na piętach. Ważne jest, aby zidentyfikować te same przyczyny i wyeliminować je – inaczej leczenie jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces i jesteś po prostu tracić czasu i wysiłku. Tak więc:

 • Grzybica

W takim przypadku, jeśli kobieta ma choroby grzybicze skóry na nogach, pojawienie się pęknięć na piętach jest kwestią czasu. W tym przypadku, nie ma specjalnych leczenie przeciwgrzybicze jest po prostu niemożliwe.

 • Choroby skóry

Znacznie zwiększa ryzyko obecności pęknięć w korku takich chorób skóry takich jak zapalenie skóry, neurodermit, łuszczyca i egzemy.

load...
 • Cukrzyca

Pęknięcia na piętach rozwój cukrzycy – zjawisko, które występuje bardzo często. Ponadto – jak pęknięcia goją się bardzo słabo, a nawroty choroby ogólnoustrojowe nie są rzadkością.

 • Problemy z tarczycą

W takim przypadku, jeśli kobieta cierpi z powodu chorób tarczycy, w szczególności z niedoczynnością tarczycy, na korku pęknięć może być również jej stałym towarzyszem.

 • Choroby naczyniowe nogi

Często przyczyną pęknięć w korku są choroby naczyń kończyn dolnych, jak żylaki, zapalenie tętnic, zapalenie naczyń.

 • Problemy z przewodu pokarmowego

Innym czynnikiem jest zwiększone ryzyko wystąpienia awarii w przewodzie pokarmowym.

 • Niewłaściwy wybór wyrobów pończoszniczych i buty

W takim przypadku, jeśli kobieta preferuje syntetycznych skarpet i pończoch i butów wykonanych z materiałów syntetycznych, to ryzykuje popękane pięty. To samo dotyczy otwartych butów. Jestem pewien, że wiele z nich zauważył, że skóra staje się bardziej szorstka to w lecie, kiedy większość obecnych buty japonki.

 • Nieodpowiednie i niejednolitym pielęgnacji skóry stóp.
 • Niedobór witaminy E i A.

Czasami mogą pojawić się pęknięcia w wyniku któregokolwiek z powyższych powodów, a czasem – po prostu kilka.


Zabieg na pękające pięty

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy w obliczu takiego nieprzyjemnego zjawiska popękanych pięt – to skonsultować się z lekarzem. Który jest lekarzem – to zależy od przyczyny pęknięć. Dlatego, aby zacząć jest, aby skonsultować się z lekarzem, dermatologiem. W takim przypadku, jeśli przyczyną było zakażenie grzybicze lub inne choroby skóry, lekarz dobierze odpowiednie leczenie dla Ciebie dokładnie. Jeśli to konieczne, lekarz skieruje Cię do innych specjalistów.

W tej samej sprawie, jeśli pęknięcia na piętach są po prostu efektem niewłaściwej pielęgnacji, radzić sobie z problemem nie jest tak trudne. Systematyczne pielęgnacji skóry pięt pozwoli zapomnieć o problemie. Nie należy oczekiwać natychmiastowych wyników – jeden dzień pozbyć się pęknięć na piętach nie dostaniesz. Będziesz potrzebował co najmniej dwa, a nawet trzy tygodnie.

Istotą głównych obcasach pielęgnacji skóry to trzy podstawowe zabiegi: kąpiele, dokładne oczyszczanie i odżywianie. Do tych celów można użyć specjalnych leczniczych kremów i innych środków i mogą zwrócić się do tradycyjnych leków. Tym bardziej, że tradycyjne receptury medycyny, za pomocą którego można szybko pozbyć się pęknięć na piętach, całkiem sporo.

Brodzików

Najpierw musimy właściwie pary grubą i szorstką skórę na piętach. Dla tego ideału kąpieli stóp. Czas trwania takiej kąpieli – nie mniej niż 15 minut, w przeciwnym razie nie będzie w stanie osiągnąć pożądany efekt. Woda powinna być na tyle gorące, ale nie pali. Poziom wody musi być taka, że ​​woda może dotrzeć kostkę. Po kąpieli należy odpowiednio wysuszyć stopy ręcznikiem.

 • Torf tlenek kąpiele

Tlenek torf sprzedawane w każdej aptece, więc go kupić, można łatwo. Zaleca się go stosować w leczeniu popękane pięty – roztwór powinien być bardzo nasycony. Przebieg leczenia – nie mniej niż 14 dni. Idealnie, w tym samym czas potrzebny do przeprowadzenia cyklu leczenia z krem ​​o dużej zawartości witaminy A lub E.

 • Wanny mydła sodowe

Najbardziej przystępny sposób do kąpieli – zwykłego mydła i sody oczyszczonej. Wskazane jest, aby używać mydło dziecięce. Trzeć na tarce mydło – powinieneś dostać trzy łyżki mydła żetonów, umieścić w misce, dodać trzy łyżki sody oczyszczonej i wlać w trzech litrów gorącej wody, dobrze wymieszać do rozpuszczenia mydła i sody. Przebieg leczenia – nie mniej niż 14 dni.

 • Roztwór skrobi

Jeśli pęknięcia na piętach bardzo głęboka, warto skorzystać z pomocy kąpieli ze skrobią. Do roztworu tego w trzech litrach wody gorącej pięć łyżki skrobi ziemniaczanej, dokładnie wymieszać. Czas trwania takiej kąpieli – co najmniej 30 minut. Przebieg leczenia – do ukończenia gojenie pęknięć.

 • Wanny z serwatki

Równie użyteczne tace z serwatki. Mieszać surowicy z wodą w proporcji 1: 1, ogrzać do temperatury 38 ° C. Czas trwania kąpieli – 10 minut traktowania – 7 dni.


Kompresy na obcasach

Około 5 minut po zasobników, gdy skóra wysusza się lekko, delikatnie masować pumeks przechylać się usunąć warstwę rogową skóry, która jest zmiękczona w ciepłej wodzie. Ale nie przesadzaj – należy to zrobić bardzo ostrożnie, tak aby nie usunąć nadmiar skóry. W przeciwnym razie skóra zacznie aktywnie odzyskać i ostatecznie dostaniesz nawet bardziej szorstkie pięty.

 • Oleje

Po kąpieli trzeba zmiękczają i nawilżają skórę na piętach. Można używać prawie każdy Oil – oliwka, kukurydza, rokitnika zwyczajnego i dzikiej róży, olej rycynowy. Niewielką ilość oleju umieścić na pięcie, wmasować dokładnie przez 5 minut.

 • Mieszaninę jabłkowy

Na drobnej tarce ruszt jednej średnich słodkiego jabłka, wymieszać pół szklanki dowolnego lekkiego piwa i trzy łyżki łyżki masła. Mieszaninę miesza się dokładnie tak, aby otrzymać jednorodną masę. Stosuje się go grubą warstwą na skórę pięt, przykryć górną folią i pozostaw na 30 minut. Średni czas trwania leczenia – 14 dni. W tym czasie, z reguły, aby wyleczyć nawet najbardziej poważne złamania.

 • Jabłkowym

Jedno duże jabłko obrać, pokroić w kostkę, umieścić w garnku szkliwa, wlać szklankę mleka i gotować przez 30 minut. Następnie zacier widelcem w jabłkowy, trochę ochłodzenia i umieścić na obcasach o grubości skóry. Drop masę przez 15 minut, po czym płucze się gorącą wodą i smarować dowolny olej roślinny. Przebieg leczenia – 21 dni.

 • Okłady ser

Bardzo skutecznie stymuluje gojenie pęknięć w miejscach twarogu. Wystarczy zastosować po kąpieli stóp na korku grubą warstwą świeżego twarogu. Pokrywa górna z gazą, folią i umieścić na bawełniane skarpety i pozostawić na noc. Czas trwania leczenia – 14 dni.

 • Pakiety amoniak

Aby uczynić ten kompres trzeba będzie 10% roztwór amoniaku i glicerynę. Wymieszać je w pojemniku szklanym, w proporcji 1: 1. Przed snem, po kąpieli stóp, stosuje się grubą warstwę otrzymanej mieszaniny na pięcie, folii pokryciowej polietylenowego. Nosić bawełniane skarpety i pozostawić na noc. Czas trwania leczenia – 14 dni. Glicerol mięknienia na skórę i leczy pęknięcia amoniaku.

 • Seler

Przejdź przez selera mięso Grinder – trzeba mieć pięć łyżek. Wymieszać z masłem zioła w stosunku 1 do 1. Otrzymaną mieszaninę smarować skórę na piętach przy każdej nadarzającej się okazji, ale co najmniej trzy razy dziennie.

 • Octowy mieszaninę gliceryny

Take 2 łyżeczki gliceryny płynnej, 1 łyżeczka octu jabłkowego w szklanym pojemniku dokładnie wymieszać składniki dokładnie – należy uzyskać jednorodną masę. Masa ta jest niezbędna do smarowania nóg co najmniej trzy razy dziennie. Dlatego należy traktować pięty dwa tygodnie.

 • Fasola

Czy wiesz, że popękane pięty mogą być traktowane z najczęstszych fasoli? Zaczepu kurkowego 100 g suchej fasoli w ogrzewanym patelni bez oleju, w wyniku czego otrzymano ciemnobrązowy kolor. Po ziarna chłodzi się za pomocą szlifierki szlifować w proszku.

Po tym, dodać miód mąka fasoli i każdy olej roślinny, dobrze wymieszać – trzeba mieć gęste ciasto. Toczyć ją i zastosować w nocy do pęknięć na piętach. Pokrywa górna folią i umieścić na bawełniane skarpety. Średni czas trwania kursu – 14 dni. Ale, oczywiście, być traktowane w ten sposób musi być pęknięty do pełnego wyzdrowienia.

Sposób leczenia dużo – powinieneś być w stanie wybrać odpowiedni. Ale pamiętaj, że tajemnica sukcesu w leczeniu pęknięć w pięty – jest systematyczne. I niech twoje nogi są najpiękniejsze, a chód – latający i zrelaksowany.

load...