Pomysły dla domu – koncepcyjny kwartet we wnętrzu

Home, sweet home. Ile my inwestujemy w tej koncepcji! I staramy się zrobić to wygodne i przytulne. I, oczywiście, piękne i niepowtarzalne. I doskonałość, jak wiemy, nie ma limitu. Dlatego roi pomysłów dla domu, w naszej głowie jak pszczoły w ulu. A my, niespokojny, pęd wśród mebli i sklepów z częściami w dążeniu do realizacji tych pomysłów.

load...

Tymczasem nasza preobrazovatelsky świąd jest całkiem możliwe, aby sprostać mniej kosztownych sposobów niż zakup nowych mebli lub innego (i tak kłopotliwej) naprawy. Postawmy wszystkich swych rewolucyjnych planów i zobaczyć, co ciekawe pomysły dla domu własnymi rękami mogą być realizowane już dzisiaj, mimo. Nie masz obiecał pomysły kwartetu.

Pierwszym pomysłem. Meble

To może być słusznie nazywany jest solistką naszego kwartetu. Że meble rzuca krytyczne spojrzenie mamy nadzieję zobaczyć powody swoich przedsięwzięciach projektowych. Ale kupując nowe meble – to zbyt proste rozwiązanie. A my nie szuka prostych sposobów! Wybieramy twórczego podejścia.

Meble tapicerowane, na przykład, może być ubrany w nowe ubrania. I to nie jest koniecznie do tego oporu. Można zrobić okłady i koce. I można to zrobić z dowolnej tkanki, a nawet z jej pozostałości. Jeśli jesteś zaznajomiony z techniką patchworku (jeśli nie, należy zapoznać się!). Dokonaj zasłony małych łatek lub większych kawałków pikowane.

load...

Chic peleryna na kanapie i krzesła mogą być wykonane z całych kawałków tkanki. Aby to zrobić potrzebne są dwa obrazy: jeden leży na kanapie, drugi w poprzek. Pierwszy obejmuje sofa pokryte z piętra na piętro przez podłokietnikami i fotela. Szerokość poprzecznej szerokości taśmy moszczu rozkładana równej długości – pokrycia sofy się od góry do podłogi. Użyj do tego przylądka tkaniny w różnych kolorach i fakturach – i masz prawie nowe meble tapicerowane.

I można połączyć nowe ubrania do mebli. Można to zrobić za jej wygodnymi poduszkami i tafty. W ogóle, ubierz, dodać jasność i świeżość.

B Meble Szafa (wszystkie rodzaje szafek, półek, stołów) można pięknie na bieżąco z decoupage. Użyj sekrety tej tkanki malarskiej do przekształcenia jego meble. Jeśli opanujesz technikę decoupage trudnej, dopasowanie i tapet i folii samoprzylepnej, która może także aktualizować i dekoracji mebli.

Pomysł na sekundę. światło

Dokładniej nie samo światło, a jego szkielet. Dokładniej, lampa. Zgadza się, że ekskluzywne lampy – to dobry pomysł, który jest również łatwe do wdrożenia. Można tworzyć nowe abażury i dyfuzory. I można ozdobić stary – niemodne i nieciekawe.

Zdobienia materiałów abażury można użyć najbardziej nieoczekiwany: sierść, pióra, sztuczne kwiaty, a nawet słomki koktajlowe i stary film. Spójrz na warsztaty zdobienia na lampach, a będziesz mile zaskoczony obfitości twórczych pomysłów i prostotą wykonania.

Ale dekorowanie stare klosze pomysły do ​​domu nie jest ograniczona! Można poznać nowych urządzeń. Pierwszym z nich jest myśleć o resuscytacji nadmiar substancji abażury. I na podstawie ich szkieletów zbudować wręcz dzieła sztuki projektowania. Dla takich mistrzów abażury używać nie tylko tradycyjne tkaniny (jedwab, satyna, bawełna), ale również czuł, koronki, szydełkowane koronki, a nawet tapety.

Dla klosze i dyfuzory bez szkieletu w trakcie jest (tylko nie będzie zaskoczony!) Dna butelki z tworzywa sztucznego, kołki drewniane, z tworzywa sztucznego jednorazowego użytku, łyżki i szklanki, pierścienie wykonane z rur polipropylenowych o wiele bardziej niż inne. I takie małe rzeczy interesujące okazują się!

Oto kolejna niestandardowa realizacja pomysłu na dom w dziedzinie oświetlenia. Puste butelki lub puszki (najlepiej pięknej formie) Boże Narodzenie dekoracyjne girlandy i ozdoby (kwiaty, łuki itd.). Na dnie butelki (z boku u dołu a) wywierconym otworem na przewody elektryczne, girlanda jest umieszczony w butelce, urządzone ze smakiem i voila! Twoja lampa cud jest gotowy!

Pomysł trzeci. ściany

Wydaje się również, co można zrobić ze ścianami, z wyjątkiem, jak zmienić tapetę lub tynku. A to – naprawa ponownie! Nie rozpaczaj! Nie naprawiać określa ona dużą, ściana, zbyt, może przekształcić.

Po pierwsze, resztki tapet, można ozdobić ściany metodą patchworku. Uwolnij swoją wyobraźnię i montażu na ścianie lub niezwykły wzór regularny wzór geometryczny i kawałków tapety. Możliwe jest zatem, aby wkleić na ścianie (jeden!) Od podłogi do sufitu. Można trzymać kawałki kontrastującym tapety i umieścić je w ramce.

Co jeszcze zmieni ścian w Twoim domu? Na przykład, obrazy ścienne. Wybierz zdjęcia z albumu rodzinnego, aby maty i powiesić je na ścianie. Nie podoba mi się zdjęcia? Zamiast zdjęcia w ruchu drukowane reprodukcje obrazów lub fotografii krajobrazowej, lub innych obrazów. Mogą też ozdobić ściany. Najważniejsze – aby wybrać odpowiednie kadrowanie i dobrze (pod względem wzornictwa), aby umieścić na ścianie.

Jeśli masz dzieci, to z pewnością są rysunki dzieci. Mogą też ozdobić ścianę. Co więcej, nie tylko w przedszkolu, ale również w każdym innym pomieszczeniu. I można zrobić japoński Tokon (dekoracyjna wnęka z pojedynczym dekoracji). Odetnie od tapetę jakiś duży kwiat lub ptaka, wybrać odpowiednie tło i Tokonoma gotowy. Wszystkie najbardziej zwięzły i stylowy!

Pomysł czwarty. Stylowe rzeczy

Ten pomysł, być może, najbardziej „bezwymiarowe”. Ponieważ każdy twórczy drobiazg można nazwać Sweet Home Alabama. Że takie rzeczy są podstawą do wszelkich pomysłów dla domu. To właśnie te rzeczy zrobić w domu przytulne. Podkreślają swoją odrębność.

Co najważniejsze, te cechy są unikalne, a korzystnie wykonany własnymi rękami. Co to może być?

Różne płyty są wykonane w różnych technik rzemieślniczych (np kviling). Związane lub szyte obrusy i serwetki. Zdobione wazony, pudełka i zegary. Lub, na przykład, ozdobne drzewa.

Takie drzewo nazywa się drzewo szczęścia. Do jego produkcji, trzeba będzie donica (lub innego pojemnika), oddział (kij, rury i tak dalej). Na pniu, gazety i powłoki dekoracyjne o koronę, kleju i nici. Pomarszczenia papieru utworzyć kłębek (15-20 cm). Na mocy jego wątków owinięcia i obmazhte kleju PVA – to korona. Podjąć w otworze kulowym, a wkładka z gwintem (wstępnie pokryte lakierem lub farbą). Beczka z koroną bezpiecznego doniczkowe użyciu gipsu lub cementu. A teraz najważniejsze – obkleyte korony powłokę dekoracyjną. Dla niego, można użyć suchych ziaren kawy, groch i soczewicę, papier i jedwabne kwiaty, muszle i korale … W skrócie wszystko, co można wkleić nad piłką tak, że wyglądało to jak okrągłym korony drzew. Zadekoriruyte cement w garnku, a sam garnek (jeśli to konieczne) i umieścić swoje drzewo honoru i znaczącą pozycję!

Są to idee domu własnymi rękami. A to tylko niewielka część z tych pomysłów, które można podjąć. Oczywiście, można sobie wymyślić coś, aby w domu przytulne i wyjątkowe. Kochasz go i dbać o niego, a potem życie w domu odbędzie się w spokoju i harmonii.

load...