Polycyesis

Tylko dwa uśmiechnięta matka,
Dwa opieki życie pod warunkiem,
Dwa Los dwukrotnie egzamin,
Dwa nadzieje, dwa skrzydełka

Wiadomość o ciąży jest jednym z pamiętnych wydarzeń w życiu każdej kobiety. I wyobrazić sobie reakcję kobiety, która odkrywa, że ​​jest w ciąży z bliźniakami? Wydawałoby się, że kobieta powinna doświadczyć radości podwojona. Jednak często, rodzice czują się całkowicie przeciwstawne uczucia: dezorientacja, lęk, zniechęcenie.

load...

Te uczucia nie wstydź się – to jest absolutnie normalna reakcja każdej osoby sane w wiadomościach, że podwójna odpowiedzialność zostanie przypisany do niego. Bardzo szybko można się przyzwyczaić do tego faktu i przyjmuję je. Wtedy będzie doświadczenie zupełnie same uczucia, że ​​wszyscy rodzice oczekujących na narodziny dziecka.

Jednak ciąża bliźniacza ma swoje własne cechy, która różni się od normalnej ciąży. W tym artykule opiszemy dla was ciąża tydzień po tygodniu z bliźniakami i dysponuje również ciąży bliźniaczej i jego przyczyn. Szczegółowe informacje na temat tego, co się z nią dzieje, a jej ciało na wszystkich etapach ciąży, przyszła mama poczuje się znacznie pewniej i spokojniej.

Co to jest ciąża mnoga?

Ludzie często słyszą słowo „bliźniaki” i „bliźniaków”, ale niewiele osób wie, jaka jest różnica między tymi warunkami. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby zrozumieć różnicę. Jak wszyscy wiemy, od trakcie szkolnej biologii, tworzenie zarodków następuje po plemnik zapładnia jajo.
W takim przypadku, jeśli kobieta była jednoczesne dojrzewanie dwa jajka i obie zostały zapłodnione przez dwa plemniki, a poczęcie następuje dalszy rozwój bliźniąt. Jeszcze raz zwracamy uwagę – zapłodnienia dwóch różnych jaj przez dwa plemniki. Oraz komórki jajowe i plemniki mają inny kod genetyczny.

Dlatego bliźnięta rodzą się zupełnie do siebie podobne – mają inny kolor oczu, inne ciało, inny wzrost. Nawet podłoga u dzieci mogą być różne. Oni przypominają siebie nie więcej niż zwykłe rodzeństwo. Taka ciąża jest nazywany dizygotic.

load...

W tej samej sprawie, jeśli doszło do dojrzewania i zapłodnienia komórki jajowej przez jeden pojedynczego plemnika tylko w zwykłych przypadkach prowadzi to do narodzin dziecka. Jednakże, czasem nie ciała i jaj w procesie podziału są podzielone na dwie zupełnie identycznych połówek, które nadal rozwijać całkowicie normalny sposób. Jednak ze względu na fakt, że jaja i plemniki sam kod genetyczny jest taki sam jak u dzieci.

Takie dzieci są nazywane bliźniakami. Bliźnięta rodzą się tylko gejem, bardzo podobne w wyglądzie, mają znamiona są na tej samej ziemi, skłonność do tej samej choroby. Nawet natura dzieci, wydają się być bardzo podobne. Taka ciąża nazwać jednojajowych. Zazwyczaj lekarze mogą łatwo określić di lub jednojajowych dzieci.

Przyczyny ciąży mnogiej

Drugą rzeczą, trzeba powiedzieć to jest coś, od którego zależy narodziny bliźniąt. Pomimo faktu, że współczesna nauka i medycyna są na bardzo wysokim poziomie rozwoju, nadal nie ma dokładnej odpowiedzi, dlaczego jest pojawienie się ciąży mnogiej. Poniżej przedstawiono główne powody narodzin bliźniaków, znanych do tej pory:

 • Głównym powodem lekarze wciąż wierzą dziedziczności. Szczególnie silny wpływ na możliwość wystąpienia ciąży mnogiej dziedziczenia przez linię matki. Chociaż ojciec i dziedziczność może być również przyczyną ciąży mnogiej. Najczęściej funkcja ta jest przekazywana przez wiele pokoleń, choć wyjątki od tej reguły nie są tak rzadkie.
 • Wtórna leczenie niepłodności jest też często prowadzi do ciąż mnogich. Na przykład, biorąc wielu hormonów stymuluje dojrzewanie i uwalnianie wielu jaj. W sprzyjających okolicznościach, wszystkie są zapłodnione, w wyniku wystąpienia ciąży mnogiej.
 • Ciąża bliźniacza po in vitro można znaleźć w około 60% przypadków bezpłodności przez zapłodnienie in vitro. Zjawisko to zostało wyjaśnione w bardzo prosty sposób – kobieta siedzi kilka zapłodnione komórki w łonie matki. Niektóre z nich zostały zabite, a dwa – trzy zarodki przetrwać i nadal rozwijać się pomyślnie. W niektórych przypadkach lekarz może usunąć jeden – dwa zarodki. Jednak w ostatnich latach, w celu zmniejszenia liczby ciąż mnogich, lekarze zaczęli praktykować transferu tylko jeden – dwa zarodki.

Jednak pomimo posiadanej wiedzy medycznej, aby przewidzieć, jak prawdopodobnie urodziły bliźnięta, nie są one jeszcze w stanie.

Cechy obecnej ciąży mnogiej

Kalendarz ciąży z bliźniakami jest prawie identyczny z jednym dzieckiem kalendarz ciąży. Rozwój dzieci pojawia się w niemal identycznych warunkach. Jednak, niestety, w wielu powikłania ciąży znacznie częściej niż inne kobiety w ciąży występuje. Najczęstsze problemy, takie jak:

 • Niedobór żelaza niedokrwistość. Ponieważ dzieci rozwijają dwa, zapotrzebowanie na żelazo wzrasta dwukrotnie. W takim przypadku, jeśli kobieta nie ma dodatkowych suplementów żelaza, istnieje dość wysokie ryzyko wystąpienia niedokrwistości z niedoboru żelaza.
 • Zatrucie ciążowe, nosząca nazwę drugiej połowie ciąży zatrucie. Gdy zatrucie ciążowe w moczu ciężarnej kobiety znaleziono duże ilości białka, ciśnienie krwi wzrasta do krytycznego maksimów.
 • Łożysko przodujące. Gdy takie powikłanie jak łożysko przodujące, łożysko jest umieszczona tak, że przykrywa otwór macicy.
 • Niewydolność łożyskową. Podczas tego powikłania lekarze zauważyć niedostateczne krążenie krwi, co skutkuje dzieci nie dostają wystarczającej ilości składników odżywczych.
 • Różne wady płodu previa – miednicy, poprzeczne prezentacja.
 • Wewnątrzmaciczne opóźnienie wzrostu dzieci.
 • Dysocjuje na rozwój płodu. W tego typu płód rozwija się normalnie, a drugi jest daleko w tyle. Jednakże, jeśli masz do czynienia z podobnym problemem, nie rozpaczaj i przestraszony – gdy terminowe zainicjował odpowiedniego leczenia, życia i zdrowia dziecka, nic nie zagraża.
 • W bliźniaków trochę wyższe niż w przypadku innych dzieci, ryzyko wad rozwojowych płodu.
 • Ponadto ciąże mnogie znacznie wyższe ryzyko przedwczesnego porodu.

W ciągu pierwszych 12 tygodni ciąży (w pierwszym trymestrze) około 20% przypadków u kobiet obserwuje się zjawisko zwane zjawisko obumierania komórki jajowej. Zapłodniona komórka jajowa, która umiera, przestaje rozwój i stopniowo zmniejszone. Macica zapłodnione jajo nie pozostawia – nie ma się do narodzin. Ten martwy zapłodnione jajo nie powoduje żadnej szkody dla dziecka i nie zakłócać normalnego rozwoju.

Jak wspomniano powyżej, w drugim i trzecim trymestrze zagrożone aborcji i przedwczesnego porodu w wielu ciąż jest najwyższa. Występuje u około 75% wszystkich przypadków.

Tłumaczy to fakt, że gdy kobieta jest w ciąży z bliźniakami, prawie przez cały okres ciąży, lekarze przepisują leki kursy kobiety, relaks macicy. Często suplementacja jest niewystarczająca. W tym przypadku, kobieta w szpitalu do leczenia i utrzymania ciąży w szpitalach położniczych, gdzie pozostaje aż do wydania, jeżeli termin jest już duże, lub poprawienia.

Ponadto, bardzo często kobiety, wykluły się dwa lub więcej dzieci, skarżą się na różne naruszenia układu sercowo – naczyniowego systemu. Podczas ciąży podwaja obciążenie układu krążenia. Jeśli ciąża płodny – to trzykrotnie, a nawet czterokrotnie. Oczywiście, w takich ekstremalnych warunkach układu sercowo – naczyniowego może słabnąć. Wszelkie zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu serca i naczyń krwionośnych może prowadzić do negatywnych skutków dla zdrowia, zarówno przyszła mama i dziecko. Kiedy pojawiły się pierwsze symptomy tego samego złe samopoczucie kobiety w ciąży koniecznie powinny natychmiast szukać fachowej pomocy medycznej. Najmniejsze opóźnienie może być fatalny błąd i doprowadzić do nieprzewidywalnych następstw.

Jak wspomniano powyżej, ciąża mnoga czasami zwiększa ryzyko wystąpienia niedokrwistości z niedoboru żelaza. W przypadku stwardnienia tkanki ciąży łożyskowej znacznie zwiększa jego masę, a zatem zwiększa ilość łożyskowych zawierały czynniki również sprzyjają anemii. Ponadto, podczas wielokrotnego ciąży znacznie wzrasta objętość wykrzepiania krwi. Odpowiednio, zmniejsza się poziom hemoglobiny.

Kobiety, które pielęgnować dwa lub więcej dzieci, często pracy zaczyna przedwcześnie. Lekarze nazywają główną przyczyną tego powikłania jest fakt, że włókna mięśniowe macicy z ciąży mnogiej znacznie pererastyagivayutsya. Kobiety, które staną się matki dwojga dzieci, konieczne jest, ze szczególnym niepokojem i dbają o swoje zdrowie. Na najmniejszych oznak złego samopoczucia zasięgnąć porady lekarza.

Ze względu na fakt, że ciąża mnoga jest klasyfikowana jako ciąża wysokiego ryzyka, lekarze takie kobiety są traktowane ze szczególną uwagą i zwiększone. Przyszłe matki są znacznie większa liczba każdym badaniu chodzą prenatalnej kliniki dwa razy częściej niż inne kobiety w ciąży. W żadnym wypadku nie należy próbować uciekać od tego. Wszakże zdrowie swoich dzieci jest ważniejsze niż tymczasowe niedogodności.

Rozpoznanie ciąży mnogiej

Pytanie, które interesuje niemal wszystkich kobiet, którzy dowiedzieli się, że staną się matkami, to jest – „bliźniaki objawy ciąży.” Jest to szczególnie istotne zagadnienie w tych przypadkach, gdy staruszka już przypadki narodzin bliźniąt lub bliźniaków. Możliwość narodzin bliźniąt mają znacznie wyższy niż w przypadku innych kobiet.

Jednak inny sposób, jak rozpoznać ciążę z bliźniakami, ale do wizyty u lekarza – ginekologa. I za to, że nie trzeba czekać długo – w czasie naszych lekarzy – ginekologów można ustawić ciąża bliźniacza jest już przy pierwszej wizycie w klinice prenatalnej kobiet. Począwszy od czwartego tygodnia ciąży, macica położniczy wielkości przekracza wielkość macicy w tym samym czasie, ale w pojedynczych ciąż.

Niektóre kobiety próbują odnaleźć własne objawy ciąży bliźniaczej. Jednak znaczące objawy nie, i nie może być. Jeśli przed końcem pierwszego trymestru, obecność ciąż mnogich można przyjąć tylko od wielkości macicy, to już na początku drugiego trymestru, pierwsze USG, lekarz może mówić prawdziwie o ciąży mnogiej, wizualizacji kilka jaj płodowych.

Czasami zdarzają się przypadki, kiedy pierwsze USG lekarz czyni dwie komórki jajowej, a następnie jeden z nich umiera. W rezultacie, tylko jedno dziecko się rodzi. A w niektórych, znacznie rzadziej, lekarz widzi w badaniu tylko jedna zapłodniona komórka jajowa, podczas gdy w rzeczywistości są one w macicy dwa. Czasem wystarczy jedno zapłodnione jajo obejmuje sekund i nie jest widoczny. Ale jak tylko dzieci są trochę starsze, ale nie będzie w stanie ukryć się przed lekarzem.

Nie jest błędne, że fakt, że wiele ciąż można ustawić poprzez analizę krwi w potrójnym teście wartość alfa-fetoproteiny i ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej estirol. W normalnym, pojedynczych, ciąża, test ten jest wskaźnikiem prawidłowego rozwoju płodu, lub, wręcz przeciwnie, obecność jego wad i nieprawidłowości chromosomalnych. Jednak badanie to nie zawsze jest możliwe wykrycie ciąży mnogiej.

Cechy obecnego wielokrotnej ciąży i porodu

Jak wspomniano wcześniej, gdy ciąża mnoga kobieta jest zmuszona częściej niż zwykle, uczestniczy rodzenia klinik. Jeśli ciąża wystąpi bezpiecznie, bez – żadnych widocznych powikłań, przyszła mama, począwszy od drugiego trymestru ciąży, powinna uczestniczyć w prenatalnej kliniki co dziesięć dni. A w trzecim trymestrze ciąży, częste wizyty u ginekologa, aby raz w tygodniu.

Brak mniej uwagi lekarzy płacić takich wskaźników jak waga kobiety w ciąży z bliźniakami. Jeśli kobieta w oczekiwaniu na narodziny dziecka, jego średni przyrost masy ciała wynosi około 10 – 12 kg. W tej samej sprawie, jeśli kobieta jest w ciąży z bliźniakami, zwiększyć jego wagę około 15 kg. W żadnym wypadku nie powinno tam być zbiorem nadwagi. To może być bardzo ciężki ładunek na organizm przyszłej matki i doprowadzić do normalnych powikłań ciążowych.

Podczas ciąży mnogiej kobieta powinna być psychicznie przygotowany, aby przejść do szpitala w dowolnym momencie. Rzeczywiście, we wszystkich przypadkach, nawet najmniejszego pogorszenia kobiety w ciąży z bliźniakami, lekarze wolą nie ryzykować życie matek i dzieci, i skierować go do szpitala. Przed urodzenia matki również przyjęty do szpitala na dwa tygodnie przed przewidywaną datą porodu. Rozsądne, aby przygotować wszystkie niezbędne rzeczy do szpitala, tak, że jeśli trzeba naprawdę być, przyszła mama nie musiał tracić czasu na opłaty.

Zarządzanie pracą w czasie ciąży mnogiej jest nadal powoduje wiele dyskusji wśród położników – ginekologów. Stany taktyka tych rodzajów nie są wypracowane do tej pory. Ponadto, w każdym przypadku lekarze uważają dużej liczby pojedynczych czynników, takich jak:

 • Podczas ciąży.
 • Zdrowie kobiet.
 • Stan zdrowia dzieci.
 • Fetal prezentacja.

Szczególnie należy zwrócić uwagę na lekarzy w prezentacji i wagi dziecka, którzy muszą opuścić kanał rodny pierwszy. To bardzo ryzykowne do prowadzenia dostaw w sposób naturalny, jeśli pierwsze dziecko jest w pozycji zamka, a drugi – w głowę. W tym przypadku dzieci mogą borykać głowy, że znacznie skomplikować proces ogólny, a nawet może prowadzić do śmierci dzieci. Oczywiście w takim przypadku lekarze wolą dostawa odbywa się za pomocą cesarskiego cięcia.

Bardzo często, gdy nie jest to ciąża mnoga powikłanie, takie jak anomalii aktywności zawodowej. To może być łagodny, lub odwrotnie, jest zbyt gwałtowne. W takich przypadkach lekarze w celu uniknięcia rozwoju różnych powikłań, uciekając się do korekcji lek porodu. Istnieją leki, które wolno lub wręcz przeciwnie, wzrost siły roboczej.

Oprócz stosowania leków innych metod korekcji. Na przykład, jeśli trud jest dość słaby, lekarze po urodzeniu swojego pierwszego dziecka otworzył drugą torbę wody, co znacznie zmniejsza odstęp pomiędzy narodzinami pierwszego i drugiego płodu. W przypadku dzieci z objawami niedotlenienia, lekarze mogą podjąć środki w sytuacji nagłej interwencji chirurgicznej.

Jak już wspomniano powyżej, w ciąż mnogich pracy rozpoczyna się w dwa – trzy tygodnie wcześniej niż w Singleton. Jednak natura ma pod opieką tego konkretnego – dojrzewanie płuc u tych dzieci występuje przed dzieckiem w ciążach pojedynczych. Zatem, przedwczesny poród bliźniąt, a bliźnięta są znacznie mniej niebezpieczny niż inne wcześniaków.

Ponadto naukowcy powstała dość ciekawy fakt. W identycznym okresie korekty bliźniaki po dostawie odbywa się nie tak jak w dizygotic. Identyczne bliźnięta są znacznie mniej dostosowane do ich środowiska. Są one znacznie bardziej narażone na przewlekłe zapalenie oskrzeli, obrzęk i zespół żółtaczka.

Rozpoczęcie dostawy w ciąży mnogiej, a także pojedyncza, najczęściej występuje z pęknięcia błon płodowych. Amniopunkcja w ciąż mnogich więcej jeść w normie. W związku z tym, że włókna mięśniowe są znacznie rozciągnięte, w związku z czym nie jest słabością rodzącej kobiety. Dlatego lekarze wolą przeprowadzić autopsję membran ma niewielkie rozszerzenie szyjki macicy. Biorąc pod uwagę, że praca w ciąż mnogich często towarzyszy wielu typowych powikłań, lekarze preferują naturalny poród nawet nosić na tle znieczulenia zewnątrzoponowego. Środek ten, w razie potrzeby, natychmiastowe cesarskie cięcie lub inne interwencje chirurgiczne w naturalnym przebiegu procesu generycznych.

Ponadto, w większości przypadków po kobieta zaczęła rodzić, była wtryskiwana z cewnika dożylnego. Jest to konieczne w celu uzyskania lekarze w każdej chwili mieli możliwość szybko wprowadzić niezbędne środki farmakologiczne. Jeśli kobieta nie czuje się bardzo osłabiony, może umieścić zakraplacza roztworem glukozy do utrzymania siły.

Skurcze podobne okresu podczas każdego ciąży – jako pojedyncza lub wielokrotne. I podczas prób zaraz po urodzeniu dziecka w pierwszym, drugim lekarze autopsję pęcherz płodowy, po czym podawanych leków, które stymulują skurcze macicy.

Kobiety w ciąży często są pytani o ile czasu upłynie pomiędzy narodzinami pierwszego i drugiego dziecka. W rzeczywistości, prosta odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa. Ile czasu upłynie między narodzinami dzieci, to zależy od skutecznych prób. Z reguły starsze dziecko rodzi się w 20 – 30 minut przed młodszy, w przypadku gdy dzieci dizygotic. Jeśli mówimy o jednojajowych niemowląt, różnica wynosi nie więcej niż 10 minut.

Rehabilitacja po porodzie nowo mama z dwoma lub większą liczbą dzieci absolutnie nie różni się od tego samego w normalnym, Singleton. Nawet karmienie piersią bliźniaki – nie jest takie trudne. To zajmie trochę czasu, a będzie łatwo poradzić sobie z tym zadaniem.

Zbyt wielu rodziców po wysłuchaniu straszne historie o narodzinach bliźniaków, martwisz się o to, co ich dzieci rodzą się ze skrajnie niską masą urodzeniową. Jednak wszystkie te historie – nie więcej niż konwencjonalnych rowerach. W przypadku, Protek normalna ciąża i dzieci urodzone niedługo przed upływem terminu, nie będą one krytycznie niska masa ciała. Bliźnięta waga przy urodzeniu mniej niż zwykle średnio o 300 – 400 gramów. Rozwój maluch spełnia również standardy w średnim wieku. Brak odchyleń od normy zdrowych niemowląt nie jest przestrzegana.

Świadczenia i zasiłki

Jak wiecie, nasz rząd zapewnia wsparcie finansowe dla urodzenia dziecka. A jeśli w przypadku urodzenia jednego dziecka ma pytań powstać w przypadku bliźniąt często istnieją różne nieporozumienia i nieporozumienia. Często rodzice nie są świadomi wszystkich swoich praw, a nawet pracownicy księgowości jest często zamieszanie o jaki rodzaj płatności umieścić pracownika, którego bliźniaki urodziły. Więc, co w tym kontekście mówi prawo?

W takim przypadku, jeśli rodzina rodzi się w tym samym czasie dwóch lub więcej dzieci, ryczałt na narodziny dziecka jest wypłacane za każdy z nich, niezależnie od ich liczby. Do zasiłku dla rodziców, aby złożyć odpowiednie dokumenty do lokalnych organów zabezpieczenia społecznego, w przypadku, gdy rodzice w chwili urodzenia nie jest oficjalnie pracować w dowolnym miejscu, a może udokumentować status bezrobotnego.

Jeżeli oboje rodzice pracują, wypłata ryczałtu od urodzenia bliźniąt jest wykonany w dziale księgowości firmy, gdzie pracował matka lub ojciec dzieci. Co jest niezbędne do tego dokumentu, trzeba określić miejsce odbioru świadczeń. Kwota ryczałtowa przy narodzinach bliźniąt jest płatna tylko w miejscu rodzica. Jeżeli rodzice są studenci, płatności są dokonywane w miejscu badania.

Ponadto, bardzo często na wpół upieczone mamusie zapytać jak wypłata ma rok i pół zasiłku na opiekę nad dzieckiem w przypadku bliźniąt. Prawo to stwierdza, co następuje: W przypadku, gdy kobieta dba o dwóch lub więcej dzieci w tym samym czasie, wysokość świadczenia wypłacane jest zwiększana proporcjonalnie do liczby dzieci. Jednakże podsumować wielkość dodatku nad dziećmi przez okres sześciu lat, nie może przekroczyć 100% matki z pracy.

Również należy przypomnieć, że istnieją również regionalne premie uznaniowe oprócz wypłat państwowych dla urodzenia dziecka. Fundusze dla tych płatności pochodzić z budżetów regionalnych. Wielkość tych płatności może się różnić w zależności od regionu. Aby otrzymać je należy traktować jako miejsce pracy lub w organach ochrony socjalnej ludności. Naliczanie świadczeń muszą być wykonane nie później niż dziesięć dni od daty złożenia wniosku i wszystkich niezbędnych dokumentów. Przykładową listę dokumentów znajduje się poniżej:

 • Oświadczenie w sprawie powołania niezbędnych instrukcji pisemnej poprzez ustalony sposób.
 • Świadectwo urodzenia dzieci, która będzie wydana na ceremonii ślubnej wraz ze świadectwem urodzenia swoimi okruchów.
 • Zaświadczenie stwierdzające, że drugi rodzic nie otrzyma dodatek w chwili narodzin w pracy.

Jeżeli rodzice nie pracują, jak wspomniano powyżej, należy skontaktować się z zakładem ubezpieczeń społecznych od ich miejsca zamieszkania, gdzie będzie wykonana płatność przy narodzinach bliźniąt. Aby to zrobić, należy przygotować następujące dokumenty:

 • Do wniosku o wypłatę ryczałtu, należy podać numer konta, które zostaną wymienione korzyści.
 • Zaświadczenie z urzędu stanu cywilnego narodzin dzieci.
 • Jest to obowiązkowe, aby złożyć kopię karty pracy lub ID rekordu wojskowej.
 • Kserokopia paszportu lub innego dokumentu tożsamości.
 • Kserokopia osobistej książki oszczędności.
 • Jeśli kobieta ma status matki – pojedynczy, należy przedstawić dokument potwierdzający ten fakt. Takie stwierdzenie kobieta może zawsze w ceremonii ślubnej, w której zarejestrowany narodziny swoich dzieci.

Jak każdy wie, rodzina, która miała drugie i trzecie dziecko, mają prawo do otrzymania kapitału macierzyńskiego. Kapitał macierzyński po urodzeniu bliźniąt jest płatna na drugie dziecko. Aby dostać, rodzina musi stosować i fundusz emerytalny w miejscu ich zamieszkania. Trzeba złożyć następujące dokumenty:

 • Wypełniony poprzez ustalony wzór wniosku o kapitale macierzyńskim. Oświadczenie to może zostać podjęta w funduszu emerytalnego, lub pobrać z oficjalnej strony internetowej Funduszu Emerytalnego polskiej federacji.
 • Kserokopię i oryginał paszportu skarżącego.
 • Kopię oryginału świadectwa obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego.
 • Kopie oryginalnych aktów urodzenia dzieci.
 • Zaświadczenie, że dziecko ma obywatelstwo polskie.

Brak dodatkowych korzyści dla narodzin bliźniąt polskie prawo nie przewiduje. Jednakże, jeśli rodzina ma inne dzieci, narodziny bliźniąt, to automatycznie staje się duży i przejmuje wszystkie zalety, które są zawarte w takich przypadkach. Do świadczeń, określone wielodzietna, należy również skontaktować się z lokalnymi organami opieki społecznej.

Wkrótce wszystkie emocje i lęk ustępują wszystkie biurokratyczne procedury zostaną zakończone. Życie rodziny pójdzie do normy, dzieci będą rosnąć i rozkoszować się coraz to nowych sukcesów. I choć to wszystko jest po prostu przed siebie, cieszyć się nową pozycję i niech dzień oczekiwania na wygląd swojego okruchy na światło nie będzie nękany przez jakiekolwiek kłopoty.

load...