Polska – kraj wyjątkowych atrakcji

Zawartość:

Polska – starożytne Katolicki kraj o bogatej historii. Kraj ten przyciąga turystów z dawnych kościołów, malowniczych krajobrazów i licznych zabytków.

load...

Na stosunkowo małym obszarze Republiki jest położony w centrum miasta, nadmorskie kurorty narciarskie, zabytków o znaczeniu międzynarodowym i nieopisanym pięknem parków narodowych.

Każdy zakątek kraju jest wyjątkowy. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie zabytki Polski, a następnie trzeba będzie poświęcić na poznanie jej dużo czasu.
Powrót do spisu treści

Poznajemy kraj – dumny Warszawa

Główną atrakcją republiki jest zasłużenie uważany za jej stolica – Warszawa. Niemal każdy turysta zaczyna znajomość z kraju, że jest z tego miasta. W trakcie swojej ponad 800-letniej historii Warszawy odwiedził w rękach niemieckiego, polskiego i francuskiego. To pozostaje w wyglądzie znakiem polskiego kapitału. Wśród zabytków architektonicznych miasta wyróżniać majestatyczne katedry na zamki średniowieczu i pałaców monarchów polskich. Dwie wojny światowe nie oszczędził Warszawę i większość jego atrakcji zostały zniszczone. Jednak architekci i historycy udało się odzyskać prawie wszystkie dawne budynki Warszawy, a dziś są otwarte dla publiczności.

W samym sercu Warszawy, możesz zadzwonić do Placu Zamkowego, który znajduje się na Starym Mieście. Po wschodniej stronie stoi Zamek Królewski, który służył jako siedziba królów polskich z 1596 roku. Plac jest kolumną Zygmunta orientacyjny cel, ustanowiony w 1644 roku na cześć króla Rzeczypospolitej Zygmunta III Wazy. Spacery po Warszawie, by odwiedzić słynne Rynek, przeniknięte duchem średniowiecza. Jego oryginalny kolor makijażu starożytnych budowli architektonicznych, liczne sklepy detaliczne i małe kawiarnie, relaks, w którym można oglądać ulicznych muzyków i artystów.

load...

Polskiej stolicy atrakcje – średniowieczny Barbakan, Belvedere, Wilanów oraz Pałac Prezydencki, Katedra św Jana, kościół św Anny, Muzeum Chopina, Muzeum Narodowe, słynny Uniwersytet Warszawski … Zmęczony hałaśliwych ulicach stolicy, można przejść na emeryturę i cieszyć się przyrodą w najpiękniejszej Łazienkach, która jest uważana za główną atrakcją Pałac na wodzie, zbudowany w stylu klasycystycznym z elementami baroku. Aleja Park, ozdobiony rzeźbami znanych postaci kultury i historii, której centrum jest pomnik Chopina. Trawnik przed pomnikiem kompozytora służy jako miejsce koncertów muzyki klasycznej.


Powrót do spisu treści

Królewski Kraków – duma państwa

Kraków – nie mniej znanym miastem w Polsce, przeprowadzono w XIV-XVII wieku funkcję stolicy Rzeczypospolitej. Przed XVIII w Krakowie miała miejsce koronacji królów polskich. Dziś to miasto – największych zabytków historycznych i kulturalnych w kraju. Zaczynając zwiedzanie Krakowa, a następnie z gotyckim zamku na Wawelu, który był niegdyś rezydencją królewską. Pierwsze budynki o obiekcie znajdują się w XI wieku zamek został przebudowany w XIV wieku przez polskiego króla Jagiełły i jego żony Jadwigi. W ciągu swojej historii, że mieszka wiele rodzin królewskich. Pałac Wawel wielokrotnie przebudowany i odrestaurowany, dzięki czemu udało się zachować do naszych czasów.

Spacery po wąskich ulicach Krakowa można w nieskończoność cieszyć splendor średniowiecznych kościołów i pałaców z różnych epok. Na początku XVI wieku, obejmuje budowę jednej z najsłynniejszych atrakcji Krakowa – Pałacu Biskupa Erazma ciołek. Główne wejście do zamku wieńczy herb, który przedstawia Royal Eagle i literę „S”, oznaczającą początkową literę imienia króla polskiego Zygmunta I Starego. Po śmierci Tsiopeka pałac przeszedł w posiadanie biskupów i kardynałów, aż do XIX wieku, w końcu zbankrutował, a nie częściowo zawalił. Dzięki prac remontowych, rozpoczęła się w 1999 roku, był w stanie przywrócić detali architektonicznych zamku. Dziś budynek jest częścią Muzeum Narodowego w Krakowie, w tym jego eksponatów – Galeria Galicyjski prawosławnej ikonografii, Virgin Mary statua, epitafium biskupa Vezhbenty i innych ekspozycji wiekowym.

Hallmark Kraków Rynek, można zadzwonić na obszerną kolekcję kolorowych średniowiecznych budynków. Głównym obszarem rynkowa budynku – Kościoła Mariackiego, gdzie sygnał z okna wieży co godzinę istnieje złocone trąbka, bawi się dźwiękami hejnał mariacki i 70-metrową średniowiecznej wieży, która niegdyś mieścił się ratusz. Na placu znajduje się 100-metrowy handlu piętrze Sukiennic, zbudowany w połowie XIV wieku. Na pierwszym piętrze hali jest zajęta przez różne sklepy z pamiątkami, a na drugim piętrze znajduje się Muzeum Narodowe, który zawiera dzieła sztuki eksponatów polskich malarzy i rzeźbiarzy. Nie zapominaj, że Kraków jest jednym z najstarszych szkół wyższych na świecie – Uniwersytet Jagielloński. W swoim gotyckim budynku, wybudowanym w 1400 roku, dziś jest muzeum poświęcone historii tej instytucji.


Powrót do spisu treści

Niezapomniane Wrocław i Gdańsk

W polskim Wrocławiu można zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Najbardziej popularnym miejscem wśród turystów jest Stare Miasto, położone na kilku wyspach połączonych ze sobą przez ponad stu mostów. We Wrocławiu zachowało się wiele starożytnych budowli architektonicznych w baroku, gotyku i secesji. Do najbardziej znanych budynków Starego Miasta. – Cathedral of St John, Rynku i obiektów zbudowany w stylu renesansowym. Godne uwagi jest fakt, że całe centrum miasta jest ozdobiony postaciami karłów. Gnomy są wszędzie: od brzegu, w pobliżu kliniki dentystycznej, latarni, motocyklu. Spacerując po mieście, można liczyć kilkadziesiąt postacie fantastycznych stworzeń. A Wrocław przyciąga turystów z wielu festiwali muzycznych i teatralnych, regularnie przekazując na jego ziemi.

Na brzegu Morza Bałtyckiego Gdańsk rozprzestrzeniać – znany polski kurort miasto. Oprócz wybrzeża morskiego, Gdańsk ciekawych gości z masą atrakcji architektonicznych, które w większości znajdują się w środku Starego Miasta. Tu można zobaczyć największy kościół ceglany kościół w Europie św .. Maryję, wchodząc do starożytnego miasta Trakcie Królewskim, ratusz z epoki renesansu, Golden House, Fontanna Neptuna. Zwiedzając popularne wśród gości muzeum morskie, można zobaczyć unikatową konstrukcję Jura, zbudowany w XV wieku. W dawnych czasach był to w niepełnym wymiarze czasu wieża obronna, bramy miasta i ogromny dźwig portowy.


Powrót do spisu treści

Przerażające historie strony – Auschwitz

Tam, w południowej części Polski, prowincjonalnego miasteczka, który był świadkiem śmierci niewinnych 1,5 mln osób (w większości Żydów) podczas II wojny światowej. Mówimy o Auschwitz – miastem, które w czasie okupacji był obóz koncentracyjny dla milionów ludzi. W 1967 roku na terenie byłego obozu koncentracyjnego został otwarty kompleks Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jego wychładzalnie odwiedzających powodują narażenie zweryfikowanie wartości życia i myśleć o takiej koncepcji, jako przeznaczenie człowieka. Wszystko zaczyna się od znajomości z bramy muzeum, nad którą wznosi się napis „uwalnia praca”. Miliony więźniów hitlerowskich odbywały się w czasie wojny przez tę bramę w ramiona śmierci.

Muzeum zachowane ceglane budynki, w których jeńcy zostali zabici lub umieścić na nich okrutne eksperymenty. Oddzielnie można zobaczyć ekspozycję z wykazami poległych w murach obozu, wraz z ich zdjęciami i listu pożegnalnego. Pod ścianą śmierci, gdzie w latach 1941-1943 stracono tysiące ludzi, nieustannie płonących świec. Najstraszniejsze spektakl kompleksu muzealnego – komora gazowa, który zniszczył setki tysięcy osób korzystających z gazu „Cyklon B” i krematorium z czarnej sadzy ze ścian. Pomimo smutnej przeszłości Auschwitz nadal żyje. Miasto jest głównym ośrodkiem żydowskiej, składający się z synagogą, muzeum i instytucji edukacyjnych. Na starym mieście można zobaczyć kilka starych kościołów i ruin starego zamku.


Powrót do spisu treści

Scenics Polska – jeziora, góry i lasy

W południowej części nadmorskiego wybrzeża rozciąga się kraina tysiąca jezior, lepiej znany pod nazwą Mazur, gdzie jedna czwarta wszystkich zasobów wodnych kraju. Tu można odpocząć od zgiełku miejskiego zgiełku i cieszyć się przyrodą. Krawędź jest bardzo popularny nie tylko wśród turystów, ale również wśród rybaków, żeglarzy i kajakarzy. Oto słynny szlak wodny „Wielkich Jezior Mazurskich”. Fani średniowiecznej architektury nie będą się nudzić, odpoczynek na Mazurach, ponieważ nie ma na tej ziemi starożytna twierdza krzyżacka, zabytkowe kościoły i zamki. W czasie wojny, to siedziba Hitlera „Volfsshantse”, który jest teraz otwarty dla publiczności.

Polskie Tatry są częścią Karpat, są one na pograniczu Polski i Słowacji. Na szczytach ich całorocznego śniegu, który przyciąga miłośników sportów zimowych. Łączna długość torów dobrze wyposażonych przekracza 250 km. Oprócz stoków narciarskich w Tatrach jest wiele fascynujących ich widokiem jezior i wodospadów. W górach, stwierdzono dużą liczbę dzikich zwierząt i ptaków (niedźwiedzie brunatne, rysie, kozice, orły). W celu ochrony lokalnej fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego powstała tu, który jest pod ochroną UNESCO. Głównym węzłem komunikacyjnym górotworu jest miasto Zakopanem, u podnóża Tatr, gdzie turyści mogą zatrzymać się na noc i odpoczynek przed podboju ośnieżone szczyty.

Mówiąc o atrakcjach Polski, nie wspominając o Puszczy Białowieskiej, znanego w całej Europie z dziewiczych lasów i żubra swobodnie poruszać darmo. Łączna powierzchnia lasów większej niż 1250 metrów kwadratowych. Km, składa się ona z Białowieskiego Parku Narodowego. Uważa się, że fauna Puszczy Białowieskiej jest repliką pierwotnych lasach regionu. Są tu grab, olcha, dąb, brzoza, lipa, świerk, sosna, jesion, klon, dzikiego jabłka, wiąz i popiołu. Dominującą pozycję wśród wszystkich drzew w Puszczy Białowieskiej zajmuje grab, że rozwija się w trzeciej części tego obszaru. Oprócz Białowieża, Polska położonej Narwi, Biebrzy parków narodowych i Forest Park Knyshinskoy.

Wśród atrakcji Republiki zajmują szczególne miejsce w Kopalni Soli w Wieliczce – podziemny devyatiurovnevy miasto położone w północnej części Karpat. Ekstrakcja soli prowadzi się w sposób ciągły od wieków. Kopalnie są ozdobione rzeźbami soli, galeriami oraz licznymi sztucznymi jeziorami. W niekończących się labiryntów licznych jaskiń, kopalń wentylacji, aparaty górniczych. Warto zauważyć, że obecne dni na głębokości 100 mw kopalni posiadaniu piłki. Wysoka zawartość soli w powietrzu ma korzystny wpływ na ludzki układ oddechowy, a więc w jednej z kopalń jest prawdziwą sanatorium medycznych. Jest to popularne miejsce wśród turystów kopalni jest kaplica św Antoniego, w którym wszystkie elementy wystroju wykonane są z soli. W ostatnich latach coraz częściej nowożeńcy są gotowi do małżeństwa jest w tej kaplicy.

Wymień wszystkie polskie zabytki niemożliwe. Każdy obszar jest wyjątkowy. Małe prowincjonalne miasteczko Toruń wiadomo, że jest zrujnowany zamek krzyżacki sięga 1231 roku. Zwiedzanie Białegostoku, można fotografować na tle pięknego białego kościoła. W Kórniku zachowany zamek XV-XVII wieku, należy do magnatów Gurko. Częstochowa jest znana na całym świecie katolickim, że jest dobrze znana relikwia – ikona Matki Boskiej Częstochowskiej. W Polsce istnieje 40 uzdrowisk medycznych (Kudowa-Zdrój, Krynica, Duszniki Zdrój, Szczawnica i inne), gdzie można leczyć niemal wszystkie choroby. Jak widać, podróże na polskiej ziemi nie pozostawi nikogo obojętnym osobę, bo tu jest coś dla każdego, dla wszystkich.

load...