Polipy w macicy

Ostatnio, w gabinecie ginekologa w coraz większym stopniu zaczyna brzmieć taką diagnozę jako polipa macicy. I częściej niż cokolwiek z tej patologii występują nie tylko kobiety, które osiągnęły 50 lat, ale także bardzo młodych dziewcząt. Czym jest ta choroba, jak leczyć i jakie są konsekwencje dla zdrowia kobiet?

load...

Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w tym artykule. Zacznijmy od tego, że dowiedzieć się, co macicy polip. Lekarze definicja ta charakteryzuje się nieprawidłową proliferację i różnicowanie tkanki śluzówki macicy, głównie rdzawy. Także polipy często wybierają swoje miejsce lokalizacji szyjki – wewnętrznej wyściółki macicy. We wszystkich przypadkach rozprzestrzenianie polipów na tle istniejących żeńskich przewlekłych procesów zapalnych występujących u żeńskiego układu płciowego.

Jak wspomniano powyżej, ostatnio uważa się, że lekarze wzrost polipów jest spowodowana opóźnionego dostarczania lub silnie płynącą menopauzy. Svjazanno to błędne przekonanie, że im wcześniej choroba zostanie zdiagnozowany tylko pierwiastek kobiet, lub tych, którzy są lub dopiero początek menopauzy. Jednak w ostatnich latach, ten pogląd jest potwierdzona przez ginekologów i wielu obserwacji.

W dzisiejszych czasach nie tylko dla młodych kobiet znajdują coraz więcej polipów w macicy, ale również dziewczyny, które są w ich nastolatków, a nawet wtedy nie rodzą, a nie aktywnych seksualnie. Albo, polipy w Dniach Ostatnich w macicy może być dowiedział się od starszej kobiety, która jest w okresie menopauzy mają bardzo długi czas.

Według obserwacji lekarzy – ginekologów i wynikach licznych badań najczęstszymi przyczynami polipów w macicy są:

  • Zaburzenia hormonalne, wynikające z naruszenia normalnego funkcjonowania układu hormonalnego.
  • Przewlekłe nadżerek, zwłaszcza erozji.
  • Zapalenie narządów płciowych, zwłaszcza przewlekłe.

Typowo, polipy często umiejscowione albo w szyjce macicy albo w zagłębienia, zwykle w górnej i środkowej części. Znacznie mniejsze, ale czasami polipy znajdują się w dolnej części macicy.

load...

Objawy polipów w macicy

Oczywiście, choroba, a także innych, ma pewne objawy. Najważniejszą cechą, dzięki któremu lekarz może podejrzewać obecność polipów macicy kobiety – obfite krwawienie z macicy pojawiają się zwykle w ciągu kilku dni po miesiączce.

Ponadto, gdy są zlokalizowane na polipy szyjki macicy kobiety często w stosunku doświadcza dyskomfortu a nawet dość bólu. I po stosunku płciowym w takich przypadkach jest często kobieta może zaobserwować plam.

Ale jednak, aby poruszać się i dokonać diagnozy wyłącznie na podstawie tych objawów nie może być. Przed diagnozy, lekarz przeprowadzi najbardziej dokładną analizę kobiety. Zazwyczaj diagnoza polipów macicy nie jest lekarzem – ginekologiem żadnych trudności. Do diagnozowania raka szyjki zupełnie zwykłego badania ginekologicznego polipów użyciu specjalnych luster. Polipy wyglądają różowo formacje, które wiszą z szyjki macicy, jak kiść winogron z winorośli.

Z tego samego celu zdiagnozowania polipów znajdujących się w jamie macicy, to wystarcza, aby przeprowadzić zwykłe ultradźwięków. Nawiasem mówiąc, na szyję i polipy macicy z użyciem ultradźwięków w celu wykrycia, jak to możliwe.

Jeśli lekarz jest czymś mylić, może on wyznaczyć dodatkowych badań u kobiet, na przykład takich jak kolposkopii, histeroskopii lub uterography. Gdy kolposkopii lekarz wykonane przy użyciu specjalnego urządzenia światła kompletna inspekcja pochwy. Jeśli wprowadzono pełną kontrolę jamy macicy, procedura nazywa histeroskopii. I w tym przypadku, jeśli produkowane badania rentgenowskiego macicy, nazywa uterography.

łyżeczkowanie diagnostyczne jamy macicy można przewidzieć dodatkową diagnozę choroby. Zawartość macicy lekarz będzie wysyłał do laboratorium w celu badania histologicznego za pomocą którego lekarz – technik laboratoryjnych określa, czy guz nie nowotworowych.

Leczenia polipów macicy

Jak gruczołowe i gruczołowe-torbielowate szyjki i trzonu macicy polipy są tylko guzy łagodne, więc bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia kobiety nie są. Należy jednak pamiętać, że uporczywe krwawienie z bardzo dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do rozwoju niedokrwistości z niedoboru żelaza, uporczywego dyskomfortu.

Ponadto, cokolwiek to było, na polipów macicy lekarze traktują jako przedrakowych choroby macicy. Dlatego też, choroba ta nie jest w żaden sposób nie jest do przyjęcia dla pozostawić bez leczenia. Polipy powinny być usuwane bez przerwy. Jednak wiele kobiet boi się operacji paniki.

I najczęściej zadawane pytanie dotyczy możliwości lekarzy kobiety cierpiącej na polipy w jamie macicy, wyobrazić sobie, przewozić i urodzić zdrowe dziecko. Jedna z kobiet mówi, że w ciążę i rodzić musi być przed operacją usuwania polipów w macicy, a kto – jest zdania, że ​​można to zrobić tylko wtedy, gdy Polipy zostały już wyeliminowane. Kto ma rację?

Lekarze na ten temat powiedzieć, co następuje. Biorąc pod uwagę, że jednym z głównych powodów, dla rozwoju polipów w macicy stanowi naruszenie kobiecego ciała w normalnych poziomów hormonalnych. Zgodnie z powyższym, polipy mogą służyć jako sygnał, że poczęcie dziecka, a jej kolejne dziecko nośna może być problematyczne. Musisz zrozumieć, że to jest o wiele bardziej rozsądne, aby pozbyć się polipa, przebadana na obecność zaburzeń hormonalnych. W przypadku stwierdzenia naruszenia, kobieta będzie musiała przejść właściwego sposobu leczenia. I dopiero po tym planie jest posiadanie dziecka.

Ale jeśli ciąża, nawet jeśli niezamierzone, ale mimo to nastąpiło, panikę i rozpacz nadal nie warto – nawet największy polip ma zagrożenia dla dziecka. W takich przypadkach leczenia polipów nie jest przeprowadzane tak długo, jak dziecko nie robi się dla światła.

Chociaż czasami istnieją pewne wyjątki od tej reguły. W takim przypadku, jeśli lekarz uzna to za konieczne, może on dokonać usuwanie polipów z szyjki macicy u kobiet we wczesnym etapie ciąży. Te kobiety, które wcześniej miały polipy, w żadnym wypadku nie można zapomnieć o tej chorobie, ponieważ ma tendencję do powtarzania się. Musisz przechodzą regularne badania zapobiegawczego przez ginekologa, zwłaszcza przez pierwsze kilka lat po urodzeniu, jak ciąży i porodu jest często katalizatorem nawrotu choroby.

Na ogół, do leczenia szyjki macicy i endometrium polipów lekarze stosowania w chirurgii i po leczeniu leku. Szczególnie duże polipy średnicę większą niż dwóch centymetrów, są usuwane w następujący sposób – sam polip jest skręcona i jego stopy na bazie kauteryzacji porażenie prądem. W tym przypadku, jeśli polip jest usuwany w macicy po jego oczyszczony usunięcie całej macicy w celu wykluczenia możliwości, że mała polipy pozostać.

Kilka dni po usunięciu polipów konieczne jest przeprowadzenie ponownej oceny macicy. W przypadku polipów pojawiają się ponownie, będą one ponownie usunięty. A poza tym ta kobieta specjalnego traktowania gormonosoderzhaschimi leki będą wyposażone.

load...