Połączone doustne środki antykoncepcyjne

Zawartość:

Połączone doustne środki antykoncepcyjne (COC) są popularne wśród kobiet na całym świecie i zostały z powodzeniem stosowany od ponad 40 lat. Pigułki antykoncepcyjne są bardzo niezawodne środki ochrony przed niechcianą ciążą, prawdopodobieństwo, że przy podejmowaniu tego typu leków jest mniejsza niż 1%.
Powrót do spisu treści

load...

Mechanizm działania COC

Akcja opiera się na działaniu antykoncepcyjnym dwóch hormonów w organizmie kobiety: estrogenu i progestagenu.

Połączone doustne środki antykoncepcyjne zapobiec jajowej z jajnika wyjściowego, czyli hamują owulację, dzięki czemu koncepcja staje się niemożliwe. Pigułki antykoncepcyjne zagęścić śluz szyjki macicy, co utrudnia trafienie plemników do macicy. Ponadto, doustne środki antykoncepcyjne powodować zmiany w błonie śluzowej macicy, tak nawet w przypadku koncepcji, zapłodnionego jaja nie można zamocować do ściany macicy.


Powrót do spisu treści

Zalety i wady COC

Doustne środki antykoncepcyjne mają szereg zalet w porównaniu z innymi sposobami ochrony przed niepożądaną ciążę. Pierwszym z nich jest wysoka efektywność i bezpieczeństwo. Łączone doustne środki antykoncepcyjne mają działanie terapeutyczne: cykl miesiączkowy staje się regularny, znika ból w trakcie miesiączki, zmniejszają ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy, skóra twarzy staje się czysta, a włosy mniej tłuste. Pigułki antykoncepcyjne są idealne dla kobiet o stałym partnerem nie naruszył spontaniczność stosunków seksualnych, ponieważ para nie musi przerywać procesu, aby zwrócić uwagę na antykoncepcję.

load...

Doustne środki antykoncepcyjne i codzienna dyscyplina wymaga odbioru w jednej i tej samej porze dnia. Gdy kobieta zapomni przyjąć tabletkę więcej niż 12 godziny, nie ma ryzyka ciąży. Wymioty wchłanianie leku może być niepełne, wpływających na działanie antykoncepcyjne. W przypadku choroby trzeba ostrzec lekarzowi o przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych, dlatego że wyznaczył środków zgodnych z pigułki.

Istnieje kilka przeciwwskazań do leków hormonalnych. Więc zanim zaczniesz chronić się w ten sposób, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.  W tym przypadku Właściwie dopasowany Połączone doustne tabletki antykoncepcyjne są całkowicie bezpieczne i bardzo skuteczne.

load...