Połączenie szarości we wnętrzu – tradycja i innowacja

Zawartość:

Większość z nas są przyzwyczajeni do przyjęcia szary „nie”. Nic dziwnego, że mówią: szara mysz, szare dni, szarość … Ale w rzeczywistości, szary kolor nie jest tak nudne! On ma jedną niezaprzeczalną zaletę – ten kolor jest w stanie ustawić się i dostać zacząć grać w jasnych barwach innych kolorach. Tak, a więc bogate w odcienie szarości, które w pewnym otoczeniu kwiatów może wyglądać biały i czarny, a nawet niebieski lub zielony. Jest to spowodowane tym jakości szarego powszechnie stosowanych w projektowaniu wnętrz.

load...

Tylko w odcieniach szarości udekorować pokój bardzo rzadko takie wnętrze będzie miało smak nie jest dla każdego. Najczęściej projektanci łączą szary z innymi kolorami. Należy zauważyć, że taka kombinacja kolorów mają swoje niuanse. Różne kombinacje pasują do różnych stylów i psychologiczny wpływ takich połączeń są bardzo zróżnicowane. Jak to zrobić w praktyce, dowiemy się.

Wnętrze w odcieniach szarości

Wyjątkowo szare wnętrze – dość rzadkie rozwiązanie projektowe. W większości przypadków, artysta i klient uzna, nudne i nudne wnętrze. Mimo to fani nazywa neutralnych kolorach, takich jak projektowanie zwięzły i elegancki. I, przy okazji, jako szary kolor bazowy dobiera się zbyt często, tak, to jest mile widziany wśród zwolenników nowoczesnych stylach wnętrz.

Na przykład, dzisiaj bardzo popularne i ekologiczne minimalistyczny minimalizm umożliwia maksymalne wykorzystanie harmonijnego szary kolor we wnętrzu. Najczęściej, minimalistyczny wystrój wnętrz wykorzystuje naturalne odcienie szarości. Naturalne – te, które występują w przyrodzie. Pąki pussy-wierzba, deszczowe chmury, pochmurny, niebo – wszystko malowane w naturalnych odcieniach szarości, a najczęściej jest to odcienie palety kolorów jesieni.

load...

Styl high-tech, techno i strych (również nowoczesne style wewnętrzne) obejmują również szerokie zastosowanie szarości, ale jego kolory przemysłowe: metalowe, chromowane, mokry asfalt, szara cegła, beton. Ale nie ważne jak dominujący kolor szary we wnętrzu, to nadal jest rozcieńczany z każdym innym kolorem. To samo minimalizm jest kontrastowe czarno-biały, a także barwa kakao i kawy z mlekiem, wanilia, orzech lub karmel.

Tradycyjne połączenie szarości

Najczęściej, gdy chodzi o szarym kolorze we wnętrzu, projektanci mają na myśli szarego koloru jako podstawy lub dominujący. Zazwyczaj szarości poszczególnych elementów wewnętrznych jest przesunięta o teksturowanych materiałów. W związku z tym, w przypadku stosowania szary kolor we wnętrzu należy faworyzować surowca, miękkie i porowate powierzchnie, oraz naturalne odcienie szarości. Tradycyjną i najbardziej popularne połączenie szarości z innymi odcieniami można przedstawić w postaci listy:

  1. Połączenie szare i białe;
  2. Połączenie szarości z naturalnego światła dębu kolorze;
  3. Połączenie szare, niebieskie i niebieski (pastelowe odcienie);
  4. Połączenie szarości żółtym lub pomarańczowym;
  5. Połączenie szarego i jest konwertowany;
  6. Połączenie szary i fioletowy lub różowy.

A teraz dla kombinacji różnych odcieniach szarości dla różnych stylów i funkcjonalnego celu pomieszczeniach. Połączenie szarości i bieli jest uważany za najbardziej tradycyjny i win-win. Przynajmniej wygląda tradycyjny i trio „szaro-biało-czarny.”

Naturalne odcienie szarości w połączeniu z dębu naturalnego, śmietany, niebieski i żółty pastelowych odcieniach są wykorzystywane w wystroju wnętrz w klasycznym stylu. Ale jasny żółty i pomarańczowy, a także głęboko niebieski, bardziej nadaje się do wnętrza kuchni. Szary i mleczno-niebieski – połączenie stylu vintage. Jednakże, szary w tym przypadku musi być albo szary lub zielonkawy odcień perłowy albo. Ten projekt środowisko odcień znany jako antyk. A vintage szary tekstury materiałów kolorach – Compressed jedwab.

Szary w sypialni najlepiej jest połączyć z turkusem lub tzw palecie: buduar wyciszonym maliny, kakao, bordowy, fioletowy pastelowy. Doskonałe rozwiązanie do spania i będzie mieszać nasyconym szary fioletowy, różowy i fioletowy jasny migotania. Jednak taka kombinacja jest właściwa w stylu glamour. W tym przypadku, korzystnie perłowej szarości, tekstury jasne i błyszczące odcienie różu i fioletu.

Połączenie surowca tekstury szarym kolorze z delikatnymi nutami glamour – ulubiona metoda projektowania w dekoracji wnętrz w stylu przemysłowych. Stylu loft, na przykład, obejmuje szerokie zastosowanie jako szare tło lub uzupełnienie w postaci cegieł lub płyt betonowych (rzeczywistych lub imitacja). Ale takie style jak podobnej kombinacji kolorów, nadają się tylko natur z twórczego widzenia rzeczy i tradycji. Jednak takie połączenie można nazwać tradycyjnym.

Innowacyjne połączenie szarości

Dziś stało się modne w użyciu we wnętrzu nie jest tak jasne i głębokie kolory, ale nawet krzykliwe i kwas. Naturalnie, profesjonalnych projektantów ludzie są nie tylko oszczędny, lecz również artystycznie uzdolnionych. Dlatego też, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem z boku staje się połączenie kolorów z neutralnym kolorem szarym. Rozważyć kilka przykładów takich kombinacji.

Najczęściej odbiór Dane te są wykorzystywane w rozwoju projektów, projektowanie kuchni. Szare ściany i tkaniny doskonale wyciszyć jaskrawy efekt jasny pomarańczowy, żółty, pomarańczowy i czerwony kolor, który jest często obecny w nowoczesnej kuchni.

Do wewnętrznego wystroju wnętrz stają się rodzajem innowacji nowoczesnych stylów zachodnich. Na przykład, popularne dziś minimalistyczny skandynawski wariant – połączenie szarej i białej, i jasna zieleń. A stosunek kolor w tym przypadku może być cokolwiek: szare ściany jako tło i jasne meble i zielone i białe ściany w połączeniu z szarą mebli i podłóg.

Jasne pomarańczowe akcenty w szarym wnętrza pokoju – Innym trendem mody. Najczęściej niemal całe wnętrze jest utrzymane w skali szarości, a meble, tkaniny i elementy dekoracyjne są wybrane nasycony kolor pomarańczowy lub marchwi. Ale szare meble w połączeniu z jasnymi ścianami i sufitem – trend mody w głębi jadalniach. W tym przypadku projektanci wolą ciepłe odcienie czerwieni lub korala, ale nie mniej popularne są kolory pomarańczowy i pistacji. Ale ostatnio, innowacyjne połączenie szarości z wiśni lub bordowym stał się klasykiem.

Funkcjonalność szary

Mimo, że szary kolor i jest uważany za neutralny, może to mieć wpływ nie tylko ogólną atmosferę w domu, ale również na nasze samopoczucie. Ponadto, Szary jest w stanie oczyścić wnętrze i sprawiają, że przytulny i elegancki, ale także optycznie powiększają pomieszczenie i uczynić go mniej przestronne.

Uniwersalne rozwiązanie połączenia szarości będzie do wnętrza każdego pomieszczenia z białym z dodatkiem jasnych akcentami czerwonego, pomarańczowego lub zielonym soczysty. Ponadto, takie połączenie byłoby właściwe we wnętrzu każdego stylu i będzie patrzeć na wszelkich aktualnych trendów mody.

Kombinacja różnych odcieni szarości doda rygor z pokoju, a będzie wyglądać harmonijny we wnętrzu domowym biurze, sypialni czy biura. Jest to odmiana odcieniach szarości pozwalają pokój, aby dodać szerokość i głębokość. Do pomieszczeń Strona południowa rozwiązanie problemu nadmiaru słońca będzie chłodzić odcienie szarości. Ale w północnej wnętrza pokoju wskazane jest użycie do jasnej kolorystyce i ciepłej szarości – srebrzysto-różowe, szaro-beżowy lub szary z odcieniem oliwek. Aby uzyskać pełny obraz wnętrza muszą dostarczyć pomieszczeniu kontrastujące ciemne meble.

Jednak bez względu na to, w jaki sposób prosty nie wydaje się użyć szary kolor we wnętrzu, trzeba poradzić z najwyższą starannością. Niewłaściwe użycie szarości może sprawić, że pokój niewygodne, a nawet brudny. I aby uniknąć tego błędu, należy postępować zgodnie z główną zasadą:

  • Dzięki połączeniu z szarym kolorze we wnętrzu, konieczne jest, aby wybrać podobny odcieni kolorów – albo zimna zakres, lub na ciepło. Ale dodatkowe akcenty kolorystyczne jest dokładnie odwrotnie, pożądane jest, aby wybrać skalę.

Tak więc, szary kolor we wnętrzu nigdy nie będzie wyglądać nudny lub niewygodne jeśli połączyć je prawidłowo. To nie ma znaczenia, co Twoje wnętrze będzie szary – meble lub ściany, podłogi lub tekstylia. Ważne jest, aby zachować równowagę i osiągnąć harmonię w połączeniu z różnymi kolorami. I jak to zrobić, wiesz.

load...