Połączenie kolorów we wnętrzu salonu: to jest określana z wyboru

Zawartość:

Od naprawy w salonie, konieczne jest nie tylko rozważyć wszystkie szczegóły wnętrza, ale także zrozumieć zasady, które należy kierować do pokoju był przytulny i wygodny. Dużą rolę w tworzeniu projektu odgrywa kombinację kolorów. Rzeczywiście, wpływ różnych kolorów na psychikę człowieka już dawno zostały przetestowane w badaniach.

load...

Na przykład, istnieją odcienie zdolny spokój i relaks człowiekiem. Albo odwrotnie – powoduje ból głowy i podrażnienia. Dlatego kombinacja kolorów w salonie powinny być dobrane z wielką starannością i mieć pozytywny wpływ zarówno gospodarzy i gości domu. Istnieją trzy główne rodzaje kombinacji kolorów i odcieni we wnętrzu:

 • Analog

W tym przypadku, wnętrze łączy w sobie odcienie są w jednej palecie, na przykład, niebieskimi ścianami i fioletowe zasłony. Musicie pamiętać – wybierz jedno: albo chłodne lub ciepłe kolory. Bardzo piękne i połączenie z czerwonych i żółtych barwach wygląda nagle;

 • Monochromatyczny

Tutaj podstawą jednym jasnym kolorze (np zielony), a wszystkie szczegóły wnętrza obejmują odcienie: zieleń, turkus, beż. Oznacza to, że okazuje się pokój dzienny w jednym kolorze. Darkest – podłoga, średnia jasność – ściany, najbardziej lekki – sufit. W takim wnętrzu musi być obecny sprzeczne jasne akcentami: lampy, wazony otomany. Na ogół nie należy ich smarowania;

 • Kontrastowe

W tym przypadku, grając na kontrast kolorów we wnętrzu. Na przykład, białymi ścianami – meble wiśniowym. Lub czekolady ściany – turkusowe meble. Tak więc bardzo blisko do dzielenia pomieszczenie na strefy (jeśli to konieczne).

load...

Dobór kolorów w zależności od przeznaczenia salonie

Oczywiście, przy wyborze kolorów do projektowania salonie jest konieczne, aby rozpocząć od jego celu:

 • Bezpośrednie powołanie

Pomieszczenie jest wykorzystywane wyłącznie do przyjmowania gości. Doświadczeni projektanci powinni używać we wnętrzu ciężkich zasłon, Massive mebli tapicerowanych, obrazy na ścianach. Można użyć złote wykończenie oraz jasne kolory. Pomieszczenie powinno być wygodne i relaksujące, a komunikacja długoterminowy. Wskazane jest w tym przypadku będzie wyglądać łuki, tynki, a nawet fałszywych kolumny.

 • Połączenie się z: pokoju dziennego i sypialni

Biorąc pod uwagę nasze małe mieszkanie, taka kombinacja nie jest niczym niezwykłym. Po południu pojechaliśmy na wizytę w pokoju, a pokój wieczorem zamienia się w sypialni. A najważniejsze jest, aby zrozumieć, jak używać koloru inteligentnie dzielić pokój. Najlepiej jest grać na kontrast jasnych i ciemnych odcieni. Na przykład, powierzchnia spania wykonana na bladych odcieniach perłowej lub turkusowe i życia – w kawie czy Bordeaux. Oczywiście, byłoby wskazane, aby uczynić przegrodę i za pomocą zasłon lub drzwi ze szkła na rolkach.

 • Kombinacja: salon i jadalnia

W tym przypadku nie jest to zalecane, aby na zewnątrz pomieszczeń w tym samym kolorze. Lepiej jest wybrać coś bardziej oryginalne i jasne. Na przykład, jadalnia w jasnych kolorach, a salon w kolorze pomarańczowym lub terakoty.

Kolor i oświetlenie

Połączenie kolorów we wnętrzu jest w dużej mierze zależy od oświetlenia. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno lokalizację okien i sztucznym świetle. Okna znajdują się od strony południowej, a słońce jest częstym gościem? Więc wybrać chłodne kolory: dobrze będzie wyglądać odcienie niebieskiego i zielonego.

Jeżeli promienie słoneczne rzadko przychodzą do pokoju, nawet jeśli są ciepłe kolory we wnętrzu: bordowy, żółty, piaskowy, brzoskwiniowy. Można zastosować złote i czerwone odcienie – są doskonale połączone ze sobą i tworzyć w salonie poczucie świętowania.

Rola koloru we wnętrzu

Zanim wybierzesz połączenie kolorów i tłumaczyć swoje fantazje w rzeczywistość, zobaczyć wpływ poszczególnych kolorów na człowieka. To pomoże Ci dokonać właściwego wyboru przy projektowaniu pokoju.

 • Zielony

Kojący, reprezentuje naturę i świeżość daje pokój. Należy jednak pamiętać, tylko miękkie odcienie zieleni byłoby właściwe w salonie. Zbyt ostre i jasne kolory mogą wywołać migreny;

 • Czerwony

Silny, energiczny, ekscytujące. W salonie nie są zalecane (z wyjątkiem Natomiast w małych ilościach), ale dla kuchni (w połączeniu pokoju) – to jest to, czego potrzebujesz;

 • Brązowy

To daje poczucie porządku, pewność siebie, bezpieczeństwa. Ponadto absolutnie wszystkie odcienie kolorów mają te właściwości;

 • Żółty

Wesoły i radosny kolor, który w każdym przypadku przyniesie dobry nastrój. Wskazane jest w salonie iw kuchni i sypialni. Powodzeniem łączyć z piaszczystej kolorów, jak również brzoskwini, beżowo kawie;

 • Purpurowy (magenta)

Ma się komunikować, jest kojący i uspokajający agenta. Kuchnia nie jest zwykle używany, ale we wnętrzu salonu będzie doskonałym dodatkiem do ogólnego stylu;

 • Czarny

To wywołuje smutek może wywołać depresję. W każdym razie jest to niemożliwe, aby zastosować go we wnętrzu, w jego czystej postaci, to jest dozwolone wyłącznie z połączeniem jasnych odcieniach: biały, piasek, żółty, beżowy;

 • Biały

Neutralny kolor, w połączeniu z absolutnie wszystkich odcieniach. Może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i dekoracji. Nadaje się do każdego pomieszczenia.

Trendy mody

Oczywiście, nie należy ślepo spełniać każdy kaprys mody. Ale wiedzieć główne trendy w modzie w jest konieczne projektowanie wnętrz. Tak, przywódcy wszystkie odcienie niebieskiego tego roku. Pomimo faktu, że kolor ten należy do kategorii zimno, może to być szlachetny i głęboki, mają ciepłą energię. Niebieski łączy również z żółtego, beżu, brzoskwini, różu i szarości.

Nie traci grunt i perłowy odcień – w ciągu ostatnich 3 lat, jest on stałym ulubionym projektantów. Nawiasem mówiąc, we wnętrzu salonu odcień będzie wyglądać najlepiej. Liliowy kolor jest bardzo popularne. Połączenie tego z odcień niebieski, szary, brązowy lub złota będzie wyglądać we wnętrzu salonu jest nie tylko modne, ale również wygodne.

Innym prąd konotacja – czekolada. I to nie jest brązowy lub kawy, a mianowicie czekolada. Co zaskakujące, ale meble w tym kolorze jest w stanie dać każdym pomieszczeniu luksusowy wygląd. Szczególnie jest to niezbędne, jeśli ściany salon urządzone są w jasnych kolorach. W tym przypadku, nie tylko meble, ale również zasłony może być odcień czekolady. Ta kombinacja kolorów we wnętrzu musi odpocząć, daje ciepło i komfort.

Przy wyborze kolorów do salonu zaprojektować pewien słuchać swojego wewnętrznego głosu i pamiętać, że przytulne i wygodne w pomieszczeniu powinna być przede wszystkim do was. Można dać upust swojej wyobraźni i zrealizować najbardziej śmiałe marzenia. Ale w tym samym czasie rozważyć, co będzie spędzać czas w salonie dużo, więc nie trzeba tworzyć zbyt bogate wnętrze. Nadpodaż jasności nie doda wam dobry nastrój.

Przed podjęciem luz życia, porozmawiaj z doświadczonych ludzi, przerzucać czasopism i katalogów. Zobacz, jak dana kombinacja kolorów wygląda. Tylko całkowicie pewny poprawności jego wyboru, zacznie działać. Takie podejście pozwoli na stworzenie prawdziwie przyjazną i domową środowiska, nie będzie chciał zmienić na długi czas.

load...